|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nesramnost triletnice
4.3.2010 22:12:35   
sabri
Zdaj že nekaj časa opažava, da je postala naša mala, ki mimogrede še ni tri leta, bo čez dober mesec, postala ful nesramna. Ponavadi v družbi ampak ljudi, ki jih pozna. Pri tujih je ok, tako kot vsak otrok, malo nerodno, mal se skrije ali pa bolj previdno pogovarja na začetku, potem se pa privadi. Da dam primer, danes se prideta k njej igrat bratranec in sestrična in se špilajo malo v sobi, malo okoli mene. Jaz grem na vsake tolk prečekirat, da je vse ok. In potem pridem enkrat v sobo, me sestrična od naše nekaj sprašuje, moja tamala pa k meni pa reče: ti pa pojdi ven, kar ven pejd. In me začne porivat ven iz sobe. Jaz sem jo sam gledala. In to je že parkrat naredila na podoben način, ampak prav tak nesramno. Zdaj pa ne vem, ali je to kaka faza, ali se to lahk stopnjuje al kaj. Ker drugače je čisto ok, pač naspidirana, ampak luštna no. Ni mi jasn, kaj jo pika to. Mi gre pa že na živce in se kar zamislim, ali to raste z njo al kaj. Aja, ko to naredi ji itak razložim in vse, če ne pomaga, pač kaka kazen sledi.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nesramnost triletnice
5.3.2010 7:23:04   
Luni
IZVIRNO SPOROČILO: sabri

Zdaj že nekaj časa opažava, da je postala naša mala, ki mimogrede še ni tri leta, bo čez dober mesec, postala ful nesramna. Ponavadi v družbi ampak ljudi, ki jih pozna. Pri tujih je ok, tako kot vsak otrok, malo nerodno, mal se skrije ali pa bolj previdno pogovarja na začetku, potem se pa privadi. Da dam primer, danes se prideta k njej igrat bratranec in sestrična in se špilajo malo v sobi, malo okoli mene. Jaz grem na vsake tolk prečekirat, da je vse ok. In potem pridem enkrat v sobo, me sestrična od naše nekaj sprašuje, moja tamala pa k meni pa reče: ti pa pojdi ven, kar ven pejd. In me začne porivat ven iz sobe. Jaz sem jo sam gledala. In to je že parkrat naredila na podoben način, ampak prav tak nesramno. Zdaj pa ne vem, ali je to kaka faza, ali se to lahk stopnjuje al kaj. faza in ker si že v nadaljevanju povedala, da ji razložiš, oz. celo kazen sledi, se pravi, stopnjevalo naj se ne bi, ker se trudiš v tej smeri user posted image Ker drugače je čisto ok, pač naspidirana, ampak luštna no. Ni mi jasn, kaj jo pika to. Mi gre pa že na živce in se kar zamislim, ali to raste z njo al kaj. Aja, ko to naredi ji itak razložim in vse, če ne pomaga, pač kaka kazen sledi.

Naša je bila ista. Uf, naš babji škorpijonček user posted image  Ampak z doslednostjo , da sem ji vsakič razložila, da je to grdo, da se ne sme tako obnašati,..... je počasi to fazo prerasla, ampak je že v naslednji user posted image  Klepetljivi user posted image  Včeraj ni utihnila od 15.10 do 20.45, ko je zaspala. Še jest ni imela časauser posted image user posted image

_____________________________



(odgovor članu sabri)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nesramnost triletnice
5.3.2010 8:13:15   
ksenija12
Faza:) Naša dva sta občasno takšna do tujih otrok in ljudi. Zadnjič smo šli na sprehod in je en fantek skakal po lužah, naša dva seveda brez škornjev ne smeta in sta ga kar 'okregala', zakaj brez škornjev čofota po lužah, da se to ne sme..Pa sem jima potem razložila, da vsak skrbi zase, da to pomeni lepo vedenje, potem smo našli še en star Cicido, v katerem je tema lepo vedenje in sedaj je bolje. Pri nas je bolj ta problem, da imata občutek, da če kdo nekaj ne dela prav, potem ga javno in na glas 'oštevata'. To se je tudi zgodilo, ko je ena ženska šla čez rdečo luč pri semaforju in sta oba skoraj 'vpila', da se to ne sme, da je nevarno...Pa smo se spet pogovorili, da to ni lepo vedenje, če kričimo, govorimo na glas...Zdaj je bolje, in ko vidita, da nekdo nekaj dela, kar se jima ne zdi prav, potem povesta to bolj s 'sobno' jakostjo meni, ne več tistim drugim..Ampak je faza, definitivno..

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nesramnost triletnice
5.3.2010 8:21:24   
rija
to fazo ima moj zdaj pri štirih.

jaz sem bila prav presenečena, kako nesramen zna biti in prav išče tisto, kar ve, da me prizadeneuser posted image

ampak faza gor, faza dol....jaz tega ne dopuščam. sem ga dosledno nosila v sobo na hlajenje, ko je dobil napad ipike in nesramnosti. in moram rečt, da so napadi redkejši. ali pomaga ohlajanje ali prerašča fazouser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nesramnost triletnice
5.3.2010 8:45:01   
principessablu
upam,da je res faza...moja bo tud  stara 3 leta in ko je pri drugih na obisku je vse ok,ker se pač igra s tujimi igračami,ko pa kdo pride pa znori,nič noče posodit,pa tudi če imamo po dvojne igrače..reče otroku,da je butelj in da naj gre domov,da je to njena hiša in da ona hoče biti sama...too much....in sedaj nihče noče več pridt na obisk...user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nesramnost triletnice
5.3.2010 8:57:25   
kristinaj
tudi naša je ista, mislim,da je to faza in bo šlo mimo, vseeno ji pa dopovedujem, da to obnašanje ni lepo...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu sabri)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nesramnost triletnice
5.3.2010 9:03:54   
mojčca
Sabri, ja to je izgleda ena faza. Tudi naš Matic je zadnje čase obupen, trmast, ni da ni.

_____________________________

**************************************
Bodite prijazni z vašimi otroki,
kajti oni so tisti,ki vam
bodo izbrali doma za ostarele

**************************************

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nesramnost triletnice
5.3.2010 9:24:23   
Eva07
Oj!

Tudi moja mala ima še občasno takšne "napade", sploh če pride babi v njeno sobo takoj v jok in se dere pejdi ven to je moja soba ipd., potem se pogovorimo se mora opravičit in je spet kak teden bolje. Ampak je čist odvisno od razpoloženja, ponavadi je takšna če je utrujena, prehlajena,..

(odgovor članu mojčca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nesramnost triletnice
5.3.2010 10:25:05   
sabri
O hvala ste me kar potolažile, sam da ne postaja ona tak karakter no. Oj, mojčca, javi se kaj še pri "nas". LP

(odgovor članu Eva07)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nesramnost triletnice
5.3.2010 10:55:03   
Anonimen
Jaz pa mislim, da  ni nesramna (vsaj ne namerno), čeprav se nam odraslim tako zdi.
Mislim, da ti samo ne zna drugače povedati, da je trenutno v svojem svetu igre, kamor ti tisti moment pač ne sodiš in da bi rada imela svoj mir. Tako, kot nas odrasle moti, če se nečesa lotimo, pa nas otrok vsake toliko zmoti.

Moja štiriletnica ravna enako kot tvoja. Zelo rada se igra z dedijem in svojimi lutkami vrtec in takrat se zapre z njim v dnevno sobo, takrat pa bognedaj, da kdo vstopi, ker to je takrat zanjo samo njun svet. Ne pusti notri ne mene ne babi in je do joka užaljena, če tudi medve želiva sodelovati v njenem "šovu". (Ne, ne, ne bit tuki, pejta pospravljat, pejta ven, samo midva se greva vrtec !!!... in podobno)

Spet naslednjič se igra z atijem trgovino in jaz spet nimam kaj iskati zraven, ko onadva čisto "notri padeta". Ko se z mano igra, so pa drugi na stranskem tiru.

Po mojem naši malčki pač rabijo ta svoj svet in "odklop", seveda pa ne znajo tega taktno povedati in obrazložitiuser posted image , da ne pašemo vedno zraven.

(odgovor članu sabri)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nesramnost triletnice
5.3.2010 11:23:07   
liliana
Se strinjam s palmino......

Naša dela isto, ko je z nekom "v igri"....z atijem, z babico, z drugimi otroci.......ko pa pridem recimo jaz iz službe kakih 5 minut odriva vse druge od sebe....user posted image

Vendar, ko nam, mamam, otrok prvič reče "pojdi vstran" in te kar odriva vstran je edini problem ta, da mu mi to zamerimo oz. mogoče je bolje rečeno smo preveč občutljive na to, da nas otrok "ne rabi".......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nesramnost triletnice
5.3.2010 13:27:19   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Se strinjam s palmino......

Naša dela isto, ko je z nekom "v igri"....z atijem, z babico, z drugimi otroci.......ko pa pridem recimo jaz iz službe kakih 5 minut odriva vse druge od sebe....user posted image

Vendar, ko nam, mamam, otrok prvič reče "pojdi vstran" in te kar odriva vstran je edini problem ta, da mu mi to zamerimo oz. mogoče je bolje rečeno smo preveč občutljive na to, da nas otrok "ne rabi".......



Se strinjam.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nesramnost triletnice
5.3.2010 13:28:17   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: principessablu

upam,da je res faza...moja bo tud  stara 3 leta in ko je pri drugih na obisku je vse ok,ker se pač igra s tujimi igračami,ko pa kdo pride pa znori,nič noče posodit,pa tudi če imamo po dvojne igrače..reče otroku,da je butelj in da naj gre domov,da je to njena hiša in da ona hoče biti sama...too much....in sedaj nihče noče več pridt na obisk...user posted image


No, tole mi pa ni niti smešno niti s emi ne zdi prav. Soloh tisti del o buljih, ki naj grejo domov.
Tu bila pa fest huda.

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nesramnost triletnice
5.3.2010 13:32:16   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: palmina

Jaz pa mislim, da  ni nesramna (vsaj ne namerno), čeprav se nam odraslim tako zdi.
Mislim, da ti samo ne zna drugače povedati, da je trenutno v svojem svetu igre, kamor ti tisti moment pač ne sodiš in da bi rada imela svoj mir. Tako, kot nas odrasle moti, če se nečesa lotimo, pa nas otrok vsake toliko zmoti.

Moja štiriletnica ravna enako kot tvoja. Zelo rada se igra z dedijem in svojimi lutkami vrtec in takrat se zapre z njim v dnevno sobo, takrat pa bognedaj, da kdo vstopi, ker to je takrat zanjo samo njun svet. Ne pusti notri ne mene ne babi in je do joka užaljena, če tudi medve želiva sodelovati v njenem "šovu". (Ne, ne, ne bit tuki, pejta pospravljat, pejta ven, samo midva se greva vrtec !!!... in podobno)

Spet naslednjič se igra z atijem trgovino in jaz spet nimam kaj iskati zraven, ko onadva čisto "notri padeta". Ko se z mano igra, so pa drugi na stranskem tiru.

Po mojem naši malčki pač rabijo ta svoj svet in "odklop", seveda pa ne znajo tega taktno povedati in obrazložitiuser posted image , da ne pašemo vedno zraven.


vse to je res. vendar ne vem, če je bila v tem postu mišljena nesramnost kot umik v svoj svet ampak nesramnost in pojdi ven v besu in ihti, ko nečesa ne dobijo ali nekaj ni po njihovo.


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nesramnost triletnice
5.3.2010 13:35:10   
Najaa
Verjetno faza, ja. Sam jaz tud ne dopuščam tega. Ji povem, da to se ne dela.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nesramnost triletnice
5.3.2010 13:43:18   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: rija


vse to je res. vendar ne vem, če je bila v tem postu mišljena nesramnost kot umik v svoj svet ampak nesramnost in pojdi ven v besu in ihti, ko nečesa ne dobijo ali nekaj ni po njihovo.



Jaz iz opisa nisem razumela tako, da je bilo to v besu in ihti.......ker naša meni tudi reče podobno, mogoče za nekoga nesramno "idi ven" in mi ne reče prijazno "idi prosim ven mamica zlata, da se bom igrala samo z atijem".......pa vseeno vem, da ni v besu in ihti.....

Če pa nekomu, ki je na obisku noče dati igrač in takrat reče nesramno "ne dam, to je moje" ali pa mu igrače puli iz rok, ali pa meni pravi, da naj ne govorim in da naj sem tiho....to pa je povsem druga pesem in drugače odreagaram........


< Sporočilo je popravil liliana -- 5.3.2010 13:46:45 >

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: nesramnost triletnice
5.3.2010 21:39:01   
sabri
No, vidim, da se to pač dogaja našim mulčkom. Mi pa reče tako,d a me prav grdo pogleda, ampak ne v ihti, pač na grdo. Je pa res, da otroci vedo, kje nas boli že zelo kmalu in to mogoče mal preizkušajo. Tak kot ve, da nama ni všeč, če reče, da sva grda, pa tudi to reče na vsake tolk. No, upam, da to uspešno prebrodimo in preidemo na druge bolj luštne fazeuser posted image .

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: nesramnost triletnice
6.3.2010 15:48:00   
zinkazi
Sabri! otroci niso nesramni v vašem primeru, si zgolj želijo miru pri igri. povejte ji, da jih ne boste motila, če se bodo lepo igrali, da jih boste le prišla pogledat.

kadar otroci odganjajo druge ali jih kritizirajo lahko govorite o tem, kako bi bilo njim všeč, če bi jim prijatelji tako govorili, povejte jim, da se tako ne dela, če jim npr. ni všeč, da kdo pride na obisk, ga pač ne boste povabili.

_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu sabri)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: nesramnost triletnice
6.3.2010 23:42:12   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: palmina

Jaz pa mislim, da  ni nesramna (vsaj ne namerno), čeprav se nam odraslim tako zdi.
Mislim, da ti samo ne zna drugače povedati, da je trenutno v svojem svetu igre, kamor ti tisti moment pač ne sodiš in da bi rada imela svoj mir. Tako, kot nas odrasle moti, če se nečesa lotimo, pa nas otrok vsake toliko zmoti.

Moja štiriletnica ravna enako kot tvoja. Zelo rada se igra z dedijem in svojimi lutkami vrtec in takrat se zapre z njim v dnevno sobo, takrat pa bognedaj, da kdo vstopi, ker to je takrat zanjo samo njun svet. Ne pusti notri ne mene ne babi in je do joka užaljena, če tudi medve želiva sodelovati v njenem "šovu". (Ne, ne, ne bit tuki, pejta pospravljat, pejta ven, samo midva se greva vrtec !!!... in podobno)

Spet naslednjič se igra z atijem trgovino in jaz spet nimam kaj iskati zraven, ko onadva čisto "notri padeta". Ko se z mano igra, so pa drugi na stranskem tiru.

Po mojem naši malčki pač rabijo ta svoj svet in "odklop", seveda pa ne znajo tega taktno povedati in obrazložitiuser posted image , da ne pašemo vedno zraven.



Se strinjam s tem tudi jaz...Če mi moja tako kdaj reče, razumem, da pač ne želi, da sem takrat zraven.
Ampak ji pa vsakič povem, da ni lepo, da mi reče na tak grd način in da se reče tako in tako. Želim jo pač naučit prijaznosti in taktnosti tudi takrat, ko bo z drugimi ljudmi. Ne zdi se mi pa prav, da se s tem vedenjem kar spijazniš in si misliš ah, sej jo bo minilo. Treba je povedat, da se tako z ljudmi ne govori in da se da povedati tudi lepše...Sej ne, da zdej zahtevaš pa kaznuješ pa ne vem kaj še vse...sam naučit jih je pa treba, da se da in je zaželjeno tudi drugače-lepo in prijazno.
Imo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: nesramnost triletnice
7.3.2010 9:29:02   
Anonimen
No, upam, da to uspešno prebrodimo in preidemo na druge bolj luštne fazeuser posted image .


Ne zdi se mi, da je to težava user posted image , ki jo je treba prebrodit.
Tako kot ti otroku postavljaš meje, tako jih je ona začela postavljati tebi v njenem svetu, ki je svet igre in prijateljev. Težavo imaš samo ti, ker tega ne pričakuješ, da nisi več 100% njena. Sprejmi njeno neodvisnost v igri in dobila boš enako reakcijo nazaj. Ne razumem, kaj se je tebi zdelo tako nesramnega? To, da te je odrinila iz sobe? Očitno nisi razumela njenega sporočila, da se zdaj ona igra in da tebi tam ni mesto. Fizično odrivanje je bila zadnja možna gesta. Omogoči ji (razumi user posted image ) njene besede, in ne bo te odrivala.

(odgovor članu sabri)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: nesramnost triletnice
7.3.2010 18:02:05   
zinkazi
in preidemo na druge bolj luštne faze .
IZVIRNO SPOROČILO: sabri

No, vidim, da se to pač dogaja našim mulčkom. Mi pa reče tako,d a me prav grdo pogleda, ampak ne v ihti, pač na grdo. Je pa res, da otroci vedo, kje nas boli že zelo kmalu in to mogoče mal preizkušajo. Tak kot ve, da nama ni všeč, če reče, da sva grda, pa tudi to reče na vsake tolk. No, upam, da to uspešno prebrodimo in preidemo na druge bolj luštne fazeuser posted image .


ta trenutek najdi tiste bolj luštne faze, saj le te ves čas spremljajo otrokovo odraščanje.

_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu sabri)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?