|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kam postaviti banjico?
31.1.2006 9:13:38   
Lorena
Pozdravljene!

Kupujemo banjico za našegauser posted image , pa me zanima, kje kopate soje otročke?
Kam postavite banjico?

Veliko sem prebrala pri starejših sporočilih, da je dobro kupiti čim večjo,...pa me zanima, kako gre pa sploh ta banjica potem v navadno kad?
Verjetno nikakor,ne? user posted image
V sobi ga pa tudi verjetno ne kopate, ali kako?user posted image

Kam postaviti to banjico?user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kam postaviti banjico?
31.1.2006 9:27:47   
rija
Mi jo imamo na stojalu v kopalnici. Stojalo je super, ker se ne rabiš nič pripogibati in je kopanje zelo komot. V kopalnici mi je vse najbolj pri roki: voda, brisače, previjalna miza...
Je pa res, da je verjetno ne bomo uporabljali več dolgo, ker smo včeraj sprobali čebriček in se naš malček v njem očitno boljše počuti kot v banjiciuser posted image  Mu je verjetno bolj prijetno, ker se cel potopi v vodo za razliko od bane, ko ima trebušček zunaj in ga je očitno zeblo, kljub temu da smo kot v sauni, ker je začel po minuti drgetati.
Po moje se ti splača razmisliti tudi v smeri čebrička.

< Sporočilo je popravil rija -- 31.1.2006 9:31:41 >

(odgovor članu Lorena)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kam postaviti banjico?
31.1.2006 9:32:32   
Seven*
Mi imamo cebricek. Postavim ga na tla v spalnici in se usedem na posteljo. Super se obnese.

(odgovor članu Lorena)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kam postaviti banjico?
31.1.2006 9:58:58   
Anonimen
Tudi jaz sem imela banjico na stojalu v kopalnici. Super je bilo tudi zato, ker sem jo dosegla s tušem. Previjalno sem imela pa na stroju.
Meni je šla v banjo vsaka banjica, ker imam pač veliko banjo. Pač odvisno od velikosti velike banje.
Drugače pa jo postavi pač tja, kjer imaš prostor, pa da se da dodano ogrevat in da je čimbliže prostor, kjer boš dojenčka potem obrisala in oblekla. Ker najlaže ga tudi namiliš kar na previjalni ali kaki drugi taki povšini. Zato je sploh dobro, da je banjica blizu.

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kam postaviti banjico?
31.1.2006 10:11:05   
Lorena
Hvala za vaše odgovore!

Sedaj pa razmišljam res o možnosti, da kupiva kar čebriček. Je to dobra stvar al še vedno prisegate na navadno banjico?
Tega lahko nekak najbolj sigurno postavim kar v veliko banjo. se mi zdi da je ta spodnji fi primerno velik in ne prevelik...

Za kakšno starost otroka pa je? Malo mi je smešen...user posted image  se bo patronažna kaj zmrdovalauser posted image  ko bo prišla 1.na obiskuser posted image ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kam postaviti banjico?
31.1.2006 10:24:06   
Anonimen
Čebriček v banji po moje ne bo ravno najboljša rešitev, posebno pri novorojenčku, ko še nisi ne vem kako zverziran. Ker z nogami ne moreš stopiti zraven, otroka težje držiš. Saj podono je tudi z banjico, zato priproočam, da jo za začetek postaviš nekam, kjer boš res lahko otroka temeljito prijela.

(odgovor članu Lorena)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kam postaviti banjico?
31.1.2006 11:32:13   
rija
Na patronažno se pa kar ne oziraj. Naša ni imela nič proti čebričku, pa smo vseeno prvič probali v banji.
Sedaj pa je star 1 mesec in ni problema.

(odgovor članu Lorena)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kam postaviti banjico?
31.1.2006 15:03:27   
doroteja23
Mi imama banico in jo kopamo kr v sobi. Mamo pa š nastavek za kasneje ki se da lahko tudi v veliko bano.

_____________________________

Imeti otroka je zaneslijvo
najbolj čudovita brezumnost,
ki jo zgrešita zaljubljenca.

(odgovor članu Lorena)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kam postaviti banjico?
31.1.2006 16:46:25   
KMALU
MI BOMO BANJICO (SKUPAJ S PREVIALNO MIZICO) POSTAVILI V KOPALNICO...

(odgovor članu Lorena)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kam postaviti banjico?
1.2.2006 9:16:30   
Barbs
Moja izkušnja - če imaš res dovolj prostora v kopalnici, potem oK , drugače raje ne. To pomeni, da lahko najmanj dve osebi ( predvsem na začetku) komot stojita poleg banjice in malega, ko ga kopaš. Drugače je brezveze in boste samo izgubljali živce. Absolutno odpade, da bi "malo banjico" postavila v veliko banjo; otroka moraš prijetni tako, da ti ne bo zdrsnil, pa tudi ti moraš udobno stati zraven, ne pa vsa zverižena in sklonjena. Na začetku bo zraven še patronažna, pa verjetno partner, tako da...razmisli.

Moja kolegica ima precej majhno kopalnico, pa tudi stanovanje. Problem so ređili tako, da so ga prve dni kopali kar v banjici na mizi  , ko pa patronažna ( stara tečka) ni več prihajala, je na tla v dnevni sobi položila veliko odejo, pa brisačko, previjalno podlogo in ČEBRIČEK, jasno.   Z malim se vsede na tla , ( vodo in vse ostalo že prej pripavi) , čebriček ima med nogami, malega lahko super drži, naslonjena je na sedežno ( hrbet!!) in oba uživata. Pa še triletna hčerka ima vse pod kontrolo, pa babi, kadar pride pomagat...

Jaz sicer čebrička še nisem uporabljala ( pri mojih dveh ga še ni bilouser posted image  ) ga bom pa zdaj definitivno kupila - voda se počasneje shladi, otročki pa očitno res uživajo not in je manj joka... Le nekaj me "skrbi" .... kaj pa , če ima mali ČUPO???!!! Kako ga nagneš nazaj in mu kvalitetno umiješ laske ?user posted image  Ma katera izkušnje?

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kam postaviti banjico?
1.2.2006 9:23:40   
rija
user posted image user posted image user posted image user posted image Moj je še Kojak, pa nimam pojma kako je s čupo.....

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kam postaviti banjico?
1.2.2006 9:33:57   
Yasminka
Mi smo se najprej kopali v banji, ki smo jo dali na mizo, zraven pa še previjalno (po nasvetu patronažne).
Zdaj se kopamo v kopalnici. Previjalno imamo na pralnem stroju. Za banco nimamo stojala.  user posted image je čez bano pritrdil dilo (se dvigne v stran), nanjo damo banco in user posted image uživa.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kam postaviti banjico?
1.2.2006 15:43:26   
matahari
Ej mamice jaz prvič sploh slišim za čebriček..kje se ga da na netu videti?? Sem user posted image ..pred 18 in 15 leti ko sem rodila ni bilo nobenih čebričkov.user posted image

(odgovor članu Yasminka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kam postaviti banjico?
1.2.2006 21:19:13   
rija
http://www.bebe-jou.com/baden.htm

jaz imam tega zelenega...

(odgovor članu matahari)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kam postaviti banjico?
1.2.2006 21:36:47   
F*S*M
Oj, mene pa zanima nekaj drugega, a lahko čebriček uporabljaš takoj ko se otrok rodi. Če se ne motim, baje ne smeš zmakat tisti del, kjer se še drži popkovnica, a je to res, ker če ga lahko takoj začneš umivati v čebričku bom nabavla samo čebriček, ker zavzame manj prostora.
Hvala za odgovore
lpuser posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kam postaviti banjico?
2.2.2006 8:46:32   
Barbs
Saj tudi, če ga daš v banjico, mu zamaka "tisti del, kjer se drži popkovnica" .... Torej ga enako dolgo kot v banjici ne kopaš tudi v čebričku in je vseeno, kaj kupiš. Prvo kopanje imaš šele, ko pride patronažna.

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu F*S*M)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kam postaviti banjico?
2.2.2006 8:50:08   
Anonimen
js sem našo kopala na kuhinjskem pultu dokler se je kopala v banjici. k res mi ni blo do tega da bi se sklanjala in si križ krivila.

(odgovor članu Lorena)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kam postaviti banjico?
2.2.2006 9:00:58   
rija
Lana, dokler popek ni povsem zaceljen, ga itak ne smeš kopat: ne v banji in ne v čebričku. Drugače pa je vseeno. Pač kakor se navadiš.

(odgovor članu F*S*M)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kam postaviti banjico?
2.2.2006 9:08:15   
NRMM
Mi imamo banjico za kopat, postavim jo pa kar na stol v sobici, kjer je previjalna miza. Ker se na začetku nisem upala kopati sama (držati v roki user posted image  in jo hkrati še umivat), bilo me je strah, da mi zdrsne glavica v vodo sem kupila ležalnik ampak ni ok,malo preveč zebe, ker je skoraj vse izven vode. Zdaj pa se kopamo, ko me je strah minil in je dosti boljše tako user posted image .

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kam postaviti banjico?
2.2.2006 16:53:10   
KODA
Mi smo imeli vse v kopalnici.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kam postaviti banjico?
2.2.2006 22:49:45   
pravljica
mi ga vedno kopamo v dnevni...imam tu vse njegove stvari in previjalno in še ves čas ga imam na vidiku pa ne rabim zraven njega sedet - se varno igra v flierju tudi pol ure (če je sila, dolijemo toplo vodo)
skoraj 5 mesecev smo ga kopali v čebričku...glavo smo prali v banici iz previjalne...zdaj je le-ta premajhna in sem izbrskala svojo staro bano (28 let!)...velika plastična kad z ravnim dnom, ki je ravno dovolj široka za fliperja user posted image
aja, drugače imamo samo tuš kabino in ko bo večji, bomo banico postavilo vanjo

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kam postaviti banjico?
2.2.2006 23:47:08   
KMALU
zdaj sem prvic videla cebricek.. meni se zdi ful mali...user posted image

Mi mamo ogromno kopalnico, tako da ne bo problema. Se mi zdi najboljse da tam otroka kopas- imas vse pri roki.. pa se previjalna je zraven...

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kam postaviti banjico?
3.2.2006 8:04:39   
pravljica
ja KMALU, glih v tem je finta, da je čebriček mali...otroček je do ramen v vodi, že od začetka v pokončnem položaju, porabiš pa samo kakšnih 5l...pri 4 mesecih je naš v njem že sam sedel - se nima kam prevrečt...daj malo nazaj prebrskaj, je že veliko napisanega o njem, pri meni pa lahko najdeš tudi fotko našega uživanta

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kam postaviti banjico?
12.2.2006 13:05:15   
Maxica
Mi smo nabavili tako previjalno mizico, ki ima zraven že banjico. Tako da smo potem, ko smo user posted image  kopali, samo umaknili previjalni del in otroka položili v banjico.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?