|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kapljice PLIVIT D3
30.3.2006 0:25:51   
jasnica
Pediatrinja nam je predpisala kapljice PLIVID D3. Prosim za vaše izkušnje pri teh kapljicah! Za AD3 sem slišala da full krče povzročajo, kaj pa te? Strah me je, ker imamo že obdobje krčev in se bojim da bo še huje!

Hvala!


_____________________________

Rebeka je najlepše kar se mi je zgodilo v življenju!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kapljice PLIVIT D3
30.3.2006 8:05:45   
Lunca1
Naj bi bile malo boljše od AD3, samo še vedno lahko povzročijo. Če imaš možnost kupi Oleovit D3 kapljice iz Avstrije. te ne povzročajo krčev.

(odgovor članu jasnica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kapljice PLIVIT D3
30.3.2006 8:17:51   
Anonimen
Mi smo tudi menjali AD3 za Plivit D3, pa je bilo boljše. Težko bi rekla, da so bili tisti krči zaradi kapljic. Res pa je, da smo redno uporabljali tudi Sab Simplex in Novalac AC. Pa smo kar dobro skozi prišli.

(odgovor članu jasnica)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kapljice PLIVIT D3
30.3.2006 8:43:44   
ALINA55
Od vsega začetka uporabljamo te kapljice in ni nobenih problemov. Ja, je imel močne krče, ampak po 4. mesecu, vendar to niso bile krive kapljice, ker ko smo mleko zamenjali tudi krčev ni bilo.

(odgovor članu jasnica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kapljice PLIVIT D3
30.3.2006 8:44:02   
tincci
Mi smo imeli pri AD3 nore krče, potem pa zamenjali za D3, dva dni jo je šraufal čist malo, potem je bilo pa super in jih še zdaj jemljemo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kapljice PLIVIT D3
30.3.2006 8:59:57   
doroteja23
Mi smo po teh kaplijcah imeli full krče.

_____________________________

Imeti otroka je zaneslijvo
najbolj čudovita brezumnost,
ki jo zgrešita zaljubljenca.

(odgovor članu jasnica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kapljice PLIVIT D3
30.3.2006 9:26:52   
sazi
naš ima krče v vsakem primeru, ampak odkar imamo Plivit D3 namesto AD3 trajajo manj časa in se mi zdi, da niso tako hudi. Tudi če mu kapljic D3 nisem dala, je imel zvečer krče - torej pri nas D3 kapljice niso krive za krče, stari smo pa 2 meseca.

(odgovor članu doroteja23)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kapljice PLIVIT D3
30.3.2006 9:33:35   
Nej
Mene je bilo ful strah, da bo imel krče, ko nam je pediatrinja predpisala D3. Pa sem jo vprašala kako je s tem. Mi je odgovorila, da ona verjame, da imajo dojenčki krče po kapljicah, ampak preprečujejo dosti bolj resne bolezni. Svetovala mi je naj en teden dajem eno, drugi ten dve in tako naprej do pet.  Zdaj mu jih že redno dajem 2 meseca po pet na dan, pa ni nobenih krčov oz. drugih reakcij.


(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kapljice PLIVIT D3
30.3.2006 12:23:49   
Tricia
Nej! 5 kapljic na dan? Ma ne Plivit D3? Verjetno misliš AD3, ker Plivit D3 se do 6 mesecev daje po 2 kapljici/dan, po 6 mesecu pa po 4/dan.  

(odgovor članu Nej)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kapljice PLIVIT D3
30.3.2006 12:31:49   
mml
Mi smo prešli iz AD3 na D3, ker jo je po AD3 neznosno zvijalo...ni šlo za klasične krče, ampak se je pojavilo boleče napenjanje in zvijanje približno 3 do 4 ure po tem, ko sem ji dala AD3, nekako je šlo, dokler je dobivala do 3 kapljice, kakor smo pa odmerek dvignili, so se pojavile bolečine, če kapljic ni bilo, joka in zvijanja prav tako ni bilo. Od kar pa ji dajem Plivit D3 ni nobenih težav.
Sem pa prepričana, da niti AD3 niti Plivit D3 ne povzročajo klasičnih krčev

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu Tricia)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kapljice PLIVIT D3
30.3.2006 13:21:52   
Nej
Tricia nam je pediatrinja predpisala 5 kapljic na dan in to že prvi mesec, ko smo prišli v posvetovalnico. Na navodilih sem videla napisano da damo dojenčkom 2 kapljici na dan, ampak pediatri že vedo. Sem pa pogledala pa gre za točno te kapljice PLIVIT D3. Ne vem zgleda, da vsak drugače predpiše. Glede na to da Anej nima nobenih posebnih stranskih učinkov mislim da ni nič narobe (dajam pa mu jih že 2 meseca, redno).

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kapljice PLIVIT D3
30.3.2006 13:56:14   
Tricia
Bo???? Pol pa ne vem....sem mislila, da si se zmotila zato sem to napisala. No, če je tako rekla pediatrinja, bo že prav.... Brez zamere! user posted image

(odgovor članu Nej)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kapljice PLIVIT D3
30.3.2006 15:52:00   
Anonimen
Jaz pa mislim, da je z razlogom napisano doziranje v navodilih. Kronično predoziranje lahko ima hude posledice!

Jaz bi bolj zaupala farmacevtom kot pediatrinji.

(odgovor članu Nej)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kapljice PLIVIT D3
30.3.2006 16:20:49   
Nej
Ja mi je pediatrinja na recept napisala 5 kapljic dnevno. In tudi ko sem v lekarni dvignila kapljica je farmacevtka tam tudi ponovila- 5 kapljic dnevno. Pa tudi ostale mamice, ki hodijo v isto posvetovalnico imajo predpisano isto dozo. Tako da res nevem. Sodelavka je celo morala količino povečat, ker naj bi njen otrok imel noge na O, mislim da celo na 11 kapljic dnevno.
Ne me strašit. Še ima katera na tem forumu tudi predpisano več kapljic plivit D3 kot jih priporočajo navodila?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kapljice PLIVIT D3
30.3.2006 16:43:46   
branchi
naša mala princeska user posted image je imela grozne koleke, že ko sva šli iz porodnišnice. Ko je prišel čas za dodajanje vitamnina D3 se je pa stavr še poslabšala, saj sem ji takoj dala kapljice od Plive D3. Po teh jo je še huje zvijalo. Zato sem si nabavila avstrijske kapjice Oleovit D3 - kupiš jih lahko tudi v Škofji Loki v eni od lekaren, ne vem pa točno kje, je bilo že kar nekja govora o tem na forumu, pa si mogoče poglej kakašen mesec nazaj.

Doziraš jih pa eno kapljico na dan do enega leta. Priznati moram, pa odkar se je začelo lepše vreme in je dovolj sončka, kar pozabim na kapljice.user posted image


(odgovor članu jasnica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kapljice PLIVIT D3
30.3.2006 21:48:17   
Aleksandra
Ti pediatri so pa očitno vsak malo po svoje.
Nam je za Plivitove kapljice rekla, da ji dajemo po 3.
Isto so nam rekli tudi v lekarni.
Potem pa vedi, kaj je prav in kaj ne.

LPS


(odgovor članu jasnica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kapljice PLIVIT D3
31.3.2006 13:32:29   
Tricia
Aleksandra, verjetno imaš prav, da so ti pediatri vsak mal po svoje.... Jaz sem moji sprva dajala Plivit D3, okrog 5 meseca pa sem ji začela dajat Oleovit D3. Na receptu od Oleovit kapljic (in tudi punce so že o tem govorile) piše naj bi do 1 leta jemali po 1 kapljico na dan....Meni pa je pediatrinja rekla tako...da morajo do 6.meseca dobit 400I.E vitamina D (2 kapljici Plivita oz. 1 kapljico Oleovita) in po 6. mesecu po 800I.E (4 kapljice Plivita oz. 2 kapljici Oleovita). user posted image user posted image user posted image  No jst sem naredila tako kot piše na receptu (mislim za Oleovit), a sem hotela samo povedat kako vsak pediater po svoje dela... user posted image

(odgovor članu Aleksandra)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kapljice PLIVIT D3
31.3.2006 15:34:26   
Anonimen
Moj namen nikakor ni strašit kogarkoli. Navodila ste si menda prebrale. Upoštevati je potreben celokupen dnevni vnos vitamina, torej tudi z mlekom. Na adaptiranem mleku piše, kolika je vsebnost, pri dojenih otrocih pa tega res ne morete vedeti.

No, glede na to, da se znaki predoziranja pri otrocih pojavijo pri večmesečnem vnosu 2000 do 4000 i.e. na dan (10 - 20 kapljic), potem verjetno 5 kapljic ni tak problem. Zdaj na pomlad pa bo več sončka, zato kaj več tudi ne bo potrebno.

Jaz sem bom kar držala navodil, 2 kapljici na dan. Bo čisto dovolj.

(odgovor članu Tricia)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj bi moral biti otrok v postelji ob de...
Če malček ostane pozno pokonci, je vse zmedeno. Ni vseeno, ali gre otrok spat okoli devete ure ali ko mu paše.
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?