|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zmišljevanje...
5.5.2006 9:07:15   
viv_
Naša Mirna ima zadnje čase neko manijo, da si stalno izmišljuje zgodbice. Ko razlaga, kaj se je dogajalo v vrtcu sploh ne vem več, kaj je res in kaj ni.


Zadnjič je razlagala, povsem prepričljivo, da so šli na bazen, da so plavali, da je bila voda sicer mrzla, ampak je bilo fino. Potem je povedala, da je zjutrej sama vzela kopalke, povedala, katero brisačo je vzela in kako si je potem posušila laske...


Včeraj se peljeva mimo policijske patrulje in spet zgodbica, kako so ustavili atija, ker je prehitro vozil in plačal pet pa pol...

Ali je to normalna faza v razvoju? Ali naj jo pustim pri zgodbicah in v njih sodelujem, ali naj ji dam vedet, da vem, da se zmišljuje...

LP, viv
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zmišljevanje...
5.5.2006 9:14:19   
ZARA
Pomoje je to normalna faza...domišljija jim dela neomejeno, vsem, zato je včasih težko ločit resnico od fikcije...jst če se zmišljuje, kar mal sodelujem...itak ne mislijo nič škodljivega...


A. Fleka pa le mal zasliši, zakaj je plačal pet pa pol...user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zmišljevanje...
5.5.2006 9:15:06   
CUKRČEK
Jaz mislim, da je to popolnoma normalno....pač otroku začne pospešeno delovat domišljija. Moja nečakinja je tudi občasno imela take "popadke". Enkrat je fuul zavzeto razlagala, kako se je z ladjo v Grčijo peljala in da so tam plavali, gledali delfine, ki so iz vode skakali... U glavnem kot bi bilo res.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zmišljevanje...
5.5.2006 9:16:37   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
A. Fleka pa le mal zasliši, zakaj je plačal pet pa pol...user posted image


user posted image user posted image  Sem že, pravi da nič ne ve o tem... Morm pol doma mal počekirat njegove maile in sms-e user posted image user posted image  slučajno, seveda ...

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zmišljevanje...
5.5.2006 9:18:29   
Anonimen
Jaz jo pustim, da pove do konca, jo v bistvu spodbujam, na koncu pa ji rečem: "A pa je bilo to čist res tko?" IN ona vedno nadvse prepričljivo: "Jaaa, kist ves! (=čist res)", jaz pa rečem: "A si se ti mal zmotila?" in ponavadi reče JA user posted image

Pri nas je strogo prepovedana beseda LAŽEŠ. Jaz sem alergična nanjo, ker me je stara mama dostikrat krivično tako obtožila.

(odgovor članu CUKRČEK)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zmišljevanje...
5.5.2006 9:38:24   
bskrle
Ja, p o moje je normalno, sploh pri otrocih z domišljijo.
Tudi naša take skupaj naklepa, da te kap.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zmišljevanje...
5.5.2006 10:34:37   
muki1
Mi je kar znano, ja..... naj le sproščajo svojo domišljijo.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zmišljevanje...
5.5.2006 11:00:49   
bini
ja, jest tud mislim, da je normalno...
sicer pa tud naša že začenja s takimi zgodbicami - no, zaenkrat so še krajše in zanimivo, v njih ji vedno nekdo nekaj vzame user posted image user posted image user posted image  - al lopatko, knjigico... aja, pa osebki so ponavadi 'udi' =hudi... jest jo tud sprašujem če res in fino resno potrdi = JA - s tako intonacijo, da se skor zmerej polulam od smeha user posted image user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zmišljevanje...
5.5.2006 11:13:13   
Anonimen
Jaaa, znano, ja. Jaz ga pustim, da govori svoje, zdaven govorim jaa in kimam, govorim a res in podobno, ga pa ne spodbujam, da še dodaja stvari. Niti ga na koncu ne vprašam, če je vse to res, ker bi se mogoče lahko slabo počutil, da bi mi čisto direktno rekel, da ja, pa bi vedel, da ni.

(odgovor članu bini)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zmišljevanje...
5.5.2006 21:02:48   
Marogica
Mislim, da je ta faza res kar normalna, meni se zdi celo pozitivna, ker otrok razvija domišljijo, ki jo povezuje z dogodki ali osebami, ki jih pozna iz pravljic, knjigic, risank, doživetij.... Jaz nisem temu nikoli nasprotovala oz rekla, da ni res. Ne pri tej starosti, dostikrat sva celo dalje razvijala "zgodbico".

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zmišljevanje...
6.5.2006 10:56:59   
dory
Ja pomoje je to obdobje..vsaj upam...ker ko jst pridem iz sihta mi tamal hiti razlagat kako je bil bogi, da ga  babi ni ubogala, pa kje ga boli pa kolk hudo, pa da nej pihamuser posted image ....pa da je bil v kranju, pa da je padu, da ga vse boli???? ja nas je eno mehkuzno bitje...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zmišljevanje...
8.5.2006 11:15:51   
ily
Ja, je normalna faza user posted image  , preverjeno pri otroški psihologinji na rednem sistematskem pregledu pri 3. letih.


Naša ima tudi tako zelo bujno domišljijo, da ji v vrtcu pravijo vzgojiteljice kar ˝naša mala pravljičarka˝. Primer: v vrtcu, po kosilu, ko gredo počivati, gre ona tudi na ležalnik in začne pripovedovati ˝pravljico˝, na glas in to tako dolgo, dokler vzgojiteljica ne reče:˝Ileja, pssssst!˝ in potem neha - ker vsi že spijouser posted image , ona pa vstane in se gre igrat v igralni kotiček. Ona namreč skoraj nikoli ne spi v vrtcu!

Zato sem se kar malo zasekirala glede tega in sem zato na pregledu vprašala psihologinjo za mnenje, pa je rekla, da je to normalna faza, da je ˝dobra faza˝ user posted image  za to obdobje, in da bo okoli 5. do 6. leta izzvenela!

Tako, da, ni panike!!! Ja, si pa s tem, baje, malčki bogatijo besedni zaklad in nabirajo izkušnje za nastopanje! user posted image



P.S.: Naša Pika je uspela vzgojiteljico in pomočnico celo prepričati, da ima v trebuščku dojenčka! Ni pa nikoli rekla, da ga ima mami, ampak da ima - kot ona, v trebuščku dojenčka! Tako, da me je vzgojiteljica vprašala, če bomo dobili dojenčka! Ima pa res zelo močno željo, da bi imela sestrico - saj včasih jo tudi že imauser posted image .... v svojih pogovorih, seveda!

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?