|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Velikost otroka
6.6.2006 21:06:09   
nelly
Punce prosim če mi malo svetujete.Danes sem bila na pregledu in mi je v materinsko knjižico zapisala da sem noseča 20 5/7 sploh ne vem kaj to pomeni, ampak zanima me nekaj drugega koliko je bil vaš otrok velik pri 20 tednu namreč meni piše na slikici od uz da je 14,7cm. Zdaj pa me zanima ali je premali za ta čas ali kaj.Malo me skrbi in upam da po nepotrebnem.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Velikost otroka
6.6.2006 21:12:54   
PBJ
Meri se od temena, do trtice, tako da je vse ok. Če bi bilo kaj narobe, bi ti že povedala.

_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu nelly)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Velikost otroka
6.6.2006 21:13:17   
Anonimen
14,7 je najbrž obseg trebuha, 20 t 5/7 pa pomeni 20 tednov in 5 dni.
Moj je imel obseg trebuha pri 19 t 4/7 15,2, vendar potem zraven še piše, da je taka velikost primerna za 20 t +/- 2 t. Tako da te meritve so res vse zelo približne.

(odgovor članu nelly)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Velikost otroka
6.6.2006 21:20:07   
PBJ
Ja, splišni imaš prav. Ko sem napisala, sem šele začela mislitiuser posted image user posted image . Verjetno gre res za obseg trebuha, ker je imel moj pri 23. tednih  AC=16,3

_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Velikost otroka
6.6.2006 21:41:46   
nelly
Ja za obseg trebuha meni piše 16,8.Ampak gledam tukaj naslikici, ki mi ob strani piše 14,7 cm.Moja G.mi je rekla da se dojenček lepo razvija da ima trebušno steno zaprto, da so ledvičke bp, da se kosti lepo razvijajo in da je vse v najlepšem redu.Ampak saj vete kako je ko bereš razne revije in knjige in vsepovsod so napisane drugačne velikosti.Jaz pa sem mislila da se to meri od glavice pa do konca nog.Mogoče pa sem preveč panična.Joj to me bo ubilo k se tako sekirm.

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Velikost otroka
6.6.2006 21:59:26   
butara
nelly,
dr. Stanko Pušenjak pravi takole:

(kopiram)

velikost ploda lahko približno uizračunate v vsakem času nosečnosti takole:
1. nosečnost traja 40 tednov od ZM ali 10 mesecev po 4 tedne
2. do 5. meseca se plod v cm povečuje v številu mesecev na kvadrat =>
3 meseci => 9 cm
4 meseci => 16 cm
5 mesecev=> 25 cm

po 5. mesecu zraste plod 5 cm vsak mesec, torej pri 6 mesecih 30 cm, 7 mes. 35 cm itd. do poroda, ko je velik 50cm.

(odgovor članu nelly)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Velikost otroka
6.6.2006 22:07:16   
nelly
Torej draga moja butara meniš da z velikostjo mojega ploda ni čisto nič narobe.Torej če se meri na kvadrat bi naj moj dojenček biv velik 28 cm ali pa se motim.Ne vem če se ne bom naročila še na dodatni UZ samoplačniško.

(odgovor članu butara)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Velikost otroka
6.6.2006 22:46:37   
benika
Nelly, poglej si to tabelo. Z velikostjo tvoje pikice ni nič narobe, ne se sekirat no. Odstopanja (cm gor al dol) so pa itak normalna).

http://www.ringaraja.net/ClanekPodrobno.asp?p_id=2&id=138&kat=9&podkat=

(odgovor članu nelly)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Velikost otroka
6.6.2006 22:50:50   
benika
Sem šla prov gledat v materinsko knjižico in moj mali je bil v 20. tednu velik 14,5 cm.

< Sporočilo je popravil katja -- 6.6.2006 22:52:02 >

(odgovor članu nelly)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Velikost otroka
6.6.2006 22:52:38   
butara
nelly, seveda je vse v redu z velikostjo tvoje pikice. Ne delaj si problemov tam, kjer jih ni, in uživaj v nosečnosti!!! Če bi bilo karkoli narobe, bi ti gin., ki je delal UZ, to povedal. Sicer pa je s temi tedni v nosečnosti prava zmeda, vsak jih po svoje šteje, zato ne skrbi.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Velikost otroka
7.6.2006 8:14:43   
Minkaa
Če si v dvomih lahko vprašaš tudu genikologinjo na tem naslovu

http://www.bambino.si/forum/viewforum.php?f=9&sid=cadcb4349c31a18b49010282e49467d5

samo se je pred tem potrebno na forum registrirat user posted image


_____________________________

Srečna družina

www.bambino.si

(odgovor članu butara)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Velikost otroka
7.6.2006 8:23:05   
A_A
Jaz sem opazila, da se mere za otročka razlikujejo.
Eni podatki se nanašajo na mere od glave do trtice, eni pa od glave do pet.

_____________________________

Sreča in zadovoljstvo sta v nas samih.

(odgovor članu Minkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Velikost otroka
7.6.2006 14:33:41   
nelly
Hvala vam punce res ste me potolažle.Ne bom nič več mislila na kaj takega.Zdaj bom le še uživala. Lepo bodite vse kupaj.

(odgovor članu A_A)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Velikost otroka
7.6.2006 19:31:09   
lucika
nelly, to mas sigurno velikost otrocka. tudi meni so tam nekje namerili. potem pa se plus enih 6 cm za nogice, ker ona mera je do trtice...in je to 21. ker si se do 22 tedna v petem mesecu, bo do konca cist lepo zrastel se tiste 4 centimetra. in to pomeni, da so nasi dojencki cisto po knjigi. idealni torej! hehehe, saj ni dvoma, ne?

(odgovor članu nelly)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
Dr. Pušenjak: Cepljenje nosečnic
Z dr. Stankom Pušenjakom smo se pogovarjali o cepljenju nosečnic - kdaj in za koga se priporoča.




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?