|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ločeno gospodinjstvo
6.6.2006 13:25:01   
tejčica81
sem prebrskala tale forum in vidim da se mnoge spoznate na marikaj  user posted image


Mene pa zanima tole. Sedaj živim s starši in bratom v hiši. Zanima me kakšne so prednosti če se prijavim pod ločeno gospodinjstvo ali to kaj vpliva na porodniško PDP 6.12.06, socialno pomoč oz. otroški dodatek,..  Ter tudi kakšne papirje je treba urediti, kdaj. Z bodočim očkom  se pa ne nameravava poročiti in tudi on je prijavljen drugje.

Zelo vam bom hvaležna za vse nasvete ker se meni od teh zakonov že  user posted image . Hvala vsem.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ločeno gospodinjstvo
6.6.2006 16:43:29   
pikica123
Pri ločenem gospodinjstvu se pri izračunavanju dohodka upoštevajo samo tvoji prejemki in ne dohodki tvojih staršev in ostalih družinskih članov.

Verjetno bi se v tvojem primeru splačalo imeti ločeno ospodinjstvo.

(odgovor članu tejčica81)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ločeno gospodinjstvo
6.6.2006 23:30:57   
Anonimen
Ločeno gospodinjstvo ne pomeni ločenih bivalnih prostorov, ampak ločene finance med stanovalci. V tvojem primeru bi bilo torej priporočljivo, da prijaviš ločeno gospodinjstvo.
Ampak pred nekaj dnevi sem tukajle objavila temo z naslovom NOV ZAKON (malo pobrskaj). Sprejema se namreč zakon, kjer ločenega gospodinjstva ne bodo več upoštevali (oz. bodo zelo poostrili nadzor), v kolikor so v enem stanovanju ali hiši družinski člani iz prvega in drugega kolena (torej starši-otroci, bratje-sestre, babice/dedki-vnuki itd.). Ker je bilo preveč laži.
Torej - bodi pazljiva. Čeprav mi ni čisto jasno, kako bodo ugotovili, ali starši res dajejo denar svojemu otroku. Verjetno bod šli po tem principu, kakor sedaj že delajo: če živiš s sorodniki (npr. z mamo v istem, njenem stanovanju), ti pri DSP odštejejo najprej 15%, ker ti pomaga pri prehrani, potem pa še 40%, ker imaš zagotovljeno bivanje. Lažne najemne pogodbe in izjave, da ti mama ne daje nič, ne bodo več veljale. Razen v primeru, ko je npr. mama brezposelna in te ne more preživljati ali ti pomagati pri preživljanju, ti pa (ker tam živiš), pač moraš prispevati pri stanovanjskih stroških, če že najemnine ni.
Nekako po tem sistemu gre vse skupaj...

(odgovor članu pikica123)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ločeno gospodinjstvo
7.6.2006 20:16:52   
tejčica81
Hvala hvala vsem, saj še sama ne vem kaj storiti

(odgovor članu tejčica81)
Neposredna povezava do sporočila: 4
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?