|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   D3 KAPLJICE - koliko?
9.6.2006 20:17:58   
hajdi21
Oj,

mene pa nekaj zanima (skrbi).

Naša pupa je stara 6,5 mesecev in ko sva bile ta teden pri pediatrinji (3. celjenje in vse ostalo), nama je povišala število kapljic D3 iz 3 na 4, čez 1 mesec pa na 5.

Ko sem šla z receptom po kapljice v lekarno, pa mi je farmacevtka rekla, da je to malo veliko, 5 kapljic namreč na dan. Pravi, da lahko pride zaradi večje količine vitamina D do kasnejših resnih težav z jetri.

Zdaj pa res ne vem, kaj naj???

V navodilih piše, da naj se dajejo 2 kapljici na dan in verjetno bom tudi jaz tako dajala. V ponedeljek pa bom klicala še pediatrinjo, če se ni zmotila (AD3/D3).

Če jih imate tudi ve, koliko jih dajete? Jaz jih dajem, čeprav sva ogromno zunaj, na sončku.

Hvala za vaše odgovore in LP.


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: D3 KAPLJICE - koliko?
9.6.2006 20:19:57   
hajdi21
Da ne bo pomote, gre za PLIVIT D3.

(odgovor članu hajdi21)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: D3 KAPLJICE - koliko?
9.6.2006 21:01:58   
čuko
Mi smo stari 4 in pol mesece, pa jemljemo po 2 kapljici na dan, samo mi je pedriatinja rekla, da bova kmalu povišali na 3 na dan!

_____________________________

Naš sonček je prijokal 2.2.2006!

(odgovor članu hajdi21)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: D3 KAPLJICE - koliko?
9.6.2006 21:12:57   
eya
Naš je star dobra dva meseca in mu dajem po dve kapljici D3 na dan. Ko bo star 3 mesece pa naj bi spet poskusila z AD3 (prej je imel krče po njih).
Kako to, da mu ti ne daješ AD3?
Mislim, da pa jih ni zamenjala z AD3, ker teh naj bi že od začetka dajal po 7 kapljic. Sicer pa-jaz bi poklicala pediatrinjo.

(odgovor članu čuko)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: D3 KAPLJICE - koliko?
9.6.2006 21:56:02   
ALINA55
Ne vem, naš je star že osem mesecev in jih prejema že od vsega začetka po tri kapljice dnevno. Pediatrinja je rekla, da bo ista količina ostala do enega leta, potem pa jih ne potrebuje več.
Raje vprašaj pediatrinjo in povej, kaj ti je rekla farmacevtka.

(odgovor članu hajdi21)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: D3 KAPLJICE - koliko?
9.6.2006 22:02:00   
deily
 
Naša že od vsega začetka dobiva po 3 kapljice. Kapljice se dajejo glede na težo otroka. Do 1 leta je doza 3-4 kapljice. Koliko tehta otrokuser posted image

_____________________________

Deily @ Nateja @ Natisa

27.4.2005- DAN, KO ME JE RAZVESELILA HČERKICA NATEJA
21.3.2010- DAN, KO JE NATEJA DOBILA SESTRICO NATISO

(odgovor članu ALINA55)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: D3 KAPLJICE - koliko?
9.6.2006 22:58:48   
hajdi21
Neja ima 7,5 kg pri 6,5. mesecih.

Bom res pediatrinjo poklicala.

(odgovor članu deily)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: D3 KAPLJICE - koliko?
9.6.2006 23:25:55   
poliloni
Mi dajemo pa že ves čas po 2 kapljici- Plivit D3!

(odgovor članu hajdi21)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: D3 KAPLJICE - koliko?
10.6.2006 10:54:38   
soncek&luna
jaz mu jih sploh ne dajem... drgac mi je pa pediater rekel samo eno kapljico do enega leta starosti.... kot pri vseh stvareh tudi pri tej pediatri niso enotni... no meni je rekel eno kapljico, ker je v adaptiranem mleku dovolj tega vitamina.

_____________________________

Mami, pika moja!

(odgovor članu poliloni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: D3 KAPLJICE - koliko?
10.6.2006 17:49:58   
mml
Mi2 sva zaradi tega, ker ni prenašala AD3 kapljic prešli na Plivt D3, najprej sem ji dajala po 2 kapljici, od 4. meseca po 3 in sedaj od 5.5 meseca po 4 kapljice na dan po navodilu naše pediatrinje. Tako naj bi ji dajala do 9. meseca, ko imava spet pregled. Sicer pa je imela user posted image  ob pregledu 6800g in je zaenkrat polno dojena. 

< Sporočilo je popravil mml -- 10.6.2006 17:50:23 >


_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu soncek&luna)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: D3 KAPLJICE - koliko?
11.6.2006 10:21:55   
tincci
Hana je stara 7.5m, ima 9.600g in dajeva že od vsega začetka 2 kapljici in tako bo do 1. leta.

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: D3 KAPLJICE - koliko?
11.6.2006 23:02:16   
allj
Količina kapljic je odvisna od prepričanja pediatra, pa od letnega časa (poleti manj, ker dobi že tako več sončka), pa od tega ali jih otročku dajemo zaradi "terapije"(da kaže npr.:znake rahitisa,...), full pa od tega ali je polno dojen, delno dojen ali pa hranjen z adaptiranim mlekom (v njem je že itak dodanih fuuuul vitaminov).

(odgovor članu hajdi21)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?