|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dodatek
15.6.2006 8:31:29   
soncicaT
Mene zanima ena stvar, Odločila sem se, da začnem dajat dodatek otročku, ker se mi zdi da je moje mleko premal kalorično - saj bi jedel vsako uro.user posted image

Doma še imam Aptamil 1 in sedaj me zanima koliko mu ga naj dam-koliko meric, a kar 90ml in pač kolikor meric je predpisanih.

Ne vem koliko naj ponudim 3-mesečniku. Pa potem še dojenje ali kaj..

Prosim za nasvete.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dodatek
15.6.2006 9:14:30   
sazi
če misliš, da imaš premalo mleka oz. da je premalo kalorično in želiš dodajati zato, potem otroka najprej podojiš in daš potem še dodatek
tako se bo najedel toliko, kot potrebuje, dobil bo tvoje mleko in tebi se bo mleko delalo naprej
če mu boš najprej dala dodatek, se potem ne bo dojil in poslednično se bo tvoja "proizvodnja" mleka zmanjšala
če ga podojiš, mu potem zmešaj 2 merici (60 ml). če imaš mleka veliko premalo, bo pojedel vse, če pa tu mleka samo malo primanjkuje, bi pa moralo biti zadosti
saj boš videla, ča mu bo premalo, bo pa drugič dobil več
opozorila bi te samo, da takole z dodajanjem potem lahko hitro izgubiš mleko - moraš res paziti, da ga vedno podojiš
sama sem malega tudi non stop dojila in je še vedno jokal od lakote
so ugotovili, da pridobiva premalo in da mu moram več dodajat (prej sem mu samo ponoči)
rezultat: mali super napreduje, jaz sem pa zdaj že brez mleka (star je 4,5 mesecev)
sem se sprijaznila z nedojenjem, ker je bilo prej za oba - mene in malega nevzdržno in tudi tega dodatka je bilo ogromno
sama nisem imela veliko mleka, pa še mali ga ni znal ven potegnit in je bila kombinacija prehuda

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dodatek
15.6.2006 14:24:11   
Anonimen
Na tvojem mestu bi vsekakor nadaljevala tudi z dojenjem.

Po dojenju mu pa poskusi dati še adaptirano mleko (za začetek količino po priporočilu proizvajalca) in boš videla, ali bo kaj redkeje jedel pri tebi.

Mogoče niti ni "zelo" lačen, mogoče mu manjka nekaj ml in ne cela doza. Poskusi po žlički za začetek, da se ne navadi na stekleničko (in potem noče več dojke iz katere je težje jest). Bi bilo škoda, da zaradi nekaj ml nehaš dojit.

Mogoče se pa hoče na dojki samo crkljat, tudi to je možno, čeprav običajno do te starosti to mine.

Pelji ga na sprehod, še raje naj to stori kdo drug (ti pa med tem lepo počivaj in se razvajaj). Mogoče zunaj na zraku lepo zaspi in pozabi na prehrano user posted image  user posted image

(odgovor članu soncicaT)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dodatek
15.6.2006 16:16:28   
soncicaT
Hvala za odg!

Bomo še kar nadaljevali z dojenjem, si pa mami zdaj bolj močno hrano kuha (žganci, itduser posted image ..adijo kopalke) - če bo kaj pomagalo.user posted image

Gre tudi za to, da še ima vedno krče - pa kar pazim pri prehrani, in ko zaspi, evo čez pol ure vidim, da začne rito premikat in seveda stokat, pa se napenjat in to tako dolgo da se prebudi.user posted image  In posledično se hoče tolažit na dojki.

Danes striktno gledam na uro, da se dojiva na 2-3 ure...kar gre, čeprav mi je malo prejle skoraj ramo pojedel...

Bo že...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dodatek
15.6.2006 16:35:55   
Seven*
Mogoce ima otrok poskok v rasti in se zato hoce dojiti tako pogosto. Taksno dojenje traja kaksen teden, potem se povprasevanje-ponudba spet uskladi in otrok se hrani na daljsa obdobja.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dodatek
15.6.2006 18:03:45   
MajaPRO
T, kolikor vem, tvoj user posted image odlično napreduje in lepo pridobiva na teži, tako da po mojem ne dobi premalo hrane. Najbrž se crklja in tolaži, če ima krče. Tudi moj user posted image je v prvih mesecih hotel non stop jesti, pa sem ga kljub temu od rojstva držala na 2,5-3 ure (ker je ful pridobival na teži). Pri 3,5 mesecih pa sva podaljšala čas med obroki na 4 ure. Ponudi mu flaško s čajem (mogoče bo sprejel)...jaz sem mojega zamotila s sprehodi (šetala sva se tudi parkrat na dan).
Ne vem, pravijo, da se z dodajanjem dojenjem postopno konča...


_____________________________

Otrok stane največ na tem svetu. Tvojo ljubezen. Tvoje življenje.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dodatek
15.6.2006 19:29:12   
soncicaT
Ja, prva dva meseca je dobil gor več kot kilo, zdaj je dobil malo čez 800g, kar je še vedno super-nad povprečjem...no sej za kg ni tolk panike.

Bolj je tečno to ker se hoče nonstop dojit, no saj danes sem ga pač bolj zamotla. Pa fuuul se je začel slinit, na ustkih kar balončke dela iz sline.user posted image  In seveda je potem žejen.

Najhuje je v vozičku, še včeraj smo šli na sprehod, pa pop, da ni več tako vroče...evo pančal pol ure, se zbudil, se začel slinit in joooooooook. Sem imela komarčka zraven, mu dala ene 4 žličke, potem še hujši jok...seveda do moje zize, pa sva jedla uro nazaj...user posted image

Verjetno gre res za poskok v rasti, ali pač hoče zizat zaradi kolik..

No, saj bo.user posted image

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?