|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  63 64 [65] 66 67   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
27.3.2008 19:17:00   
tanja29
Ojla punce.
Kako ste kaj? Danes sem bila na NS v Dravljah. Mogla bi biti pri dr. Pušenjaku, pa so me po pomoti naročili k dr. Babnikovi. Vse je ok, naš mali fajn raste in je zelo živahen. Dobila sem 14 slikic in filmček. Zelo lep spominček.
Naslednji 3. pregled imam pa 15.04.
Bi lepo prosila če me lahko vpišete na naš lepo urejen seznamček.user posted image
No, uživajte, jaz pa zdaj grem, pa se vam še kaj oglasim.
Lep pozdravček, Tanja

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 1601
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
27.3.2008 19:18:31   
*ajetam*
super stunfek. jaz ga tudi v kratkem dobim user posted image bomo samo na slušakah visele user posted image user posted image

(odgovor članu tanja29)
Neposredna povezava do sporočila: 1602
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
27.3.2008 19:32:35   
sarcy21
JA sej je velik teh rabljenih AS po malih oglasih

Tanja koliko si plačala a to je ta možnost s cd-jem


_____________________________

13.10 2008 smo dobili sinčka Marka
20.8.2010 smo dobili hčerkico Najo
1.4.2013 pa se nam je pridružil še fantek Žan


(odgovor članu stunfek)
Neposredna povezava do sporočila: 1603
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
27.3.2008 19:48:23   
Acjom1
Hvala za pohvale punce... user posted image Čestitke tanja29 za uspešen pregled. user posted image
Stunfek, boš videla, prve dni boš skoz poslušala, tako kot jaz. user posted image Mojemu grem že kar malo na živce, ker mu skoz dajem slušalke na glavo, da sliši kako lepo bije srček. user posted image Je pa rekel, da je vesel, da sva to dobila, ker sem zdaj vsaj mlo bolj mirna, prej je bil pa skoz strah, da je kaj narobe.

(odgovor članu sarcy21)
Neposredna povezava do sporočila: 1604
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
27.3.2008 21:21:11   
Klaudia
Če slučajno katero zanima prodajam voziček Quinny speedi barve sail (modra), kupljen konec decembra 2007, rabljen slabe 3mesece. Več informacij http://www.bolha.com/oglas3164858 ali pa ZS

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu tanja29)
Neposredna povezava do sporočila: 1605
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
27.3.2008 21:33:35   
tanja29
Ojla.
Hvala za čestitke.
Sarcy21
, za pregled NS s cd-jem in sličicami je bilo 75 eur. Sem pa nekje zgoraj prebrala, da naj bi bilo zastonj. Bilo bi fajn ja, če bi bilo res...user posted image
pozdravček

(odgovor članu sarcy21)
Neposredna povezava do sporočila: 1606
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
27.3.2008 21:36:38   
Acjom1
No, da še jaz povem svojo izkušnjo s CD-jem. V ZD Domžale pri dr. Meglič sem dobila CD in 5 slikic, pa nisem rabla nič doplačat, ampak sem plačala samo klasično ceno 60 €.

(odgovor članu tanja29)
Neposredna povezava do sporočila: 1607
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
27.3.2008 21:47:37   
Kaštrun
madona kolk čvekate user posted image  user posted image
 
valla., jaz sem bila pa pri Pušenjaku na NS v prvi nosečnosti in mi je bilo full všeč. notri sva bila skoraj več kot 20 min, vse nama je razložil (najprej je bil full tiho in sem ugotovila, da je vse najprej sam pogledal), naredil je dva filmčka (na enem se ful lepo vidi ko takrat še mala marsovka naredi preval), pa dve slikici sem dobila. skratka sem bla zadovoljna. sicer pa NS v Dravljah stane 60€ + 15€ za 3D oz. 4D posnetek na CD-ju. Noro!
 
stumfek žal mi je za tvojega otočka, ampak boš videla, bo pa ta ki raste nagajiv za dva user posted image  ko si ravno omenila indijo... a imate vi tisto trgovino Sariko (al sem full mimo užgala?)
 
*talcy* jaz sem šla v Postojno na 3D/4D UZ v 28t (kar tako) in sem takrat dobila CD s slikcami in filmčki.
 
sočnica24 lokalna ni nevarna. tako pravi tudi Pušenjak (jaz mu glede tega kar zaupam). so pa injekcije različne, ker vsebijejo različno močne anestetike (nekaj takega), tako da zobozdravniku moraš v vsakem primeru povedati da si noseč, ker potem baje ne da tako močne injekcije. jaz sem bila pri zobozdravnici prejšnji četrtek, pa mi na srečo nič ni delala (je vse ok), ampak če bi mi kaj "rofkala", bi kljub vsemu hotela injekcijo
 
afnica mala pri tistem pajku me ja pa kar streslo user posted image
 
levinja držim pesti za dober rezultat pri NS
 
jana_k kaj si mislila s tistim, da je imel tvoj user posted image  žur v trebuhu? a ti že brcike čutiš? v katerem tednu pa si?
 
vianne jaz bi šla na NS le k tistemu G, ki ima za to licenco.
 
freha glede nosečniške sladkorne malo "posrfaj" po netu.
 
zdaj grem pa k mojim dvema, ki že eno uro pridno spita user posted image

_____________________________

Otroci ne vedo, kako radi jih imajo njihovi starši,
in tega tudi nikoli ne bodo vedeli, dokler se ne bo
nad temi starši zagrnil grob ali dokler
ne bodo imeli svojih lastnih otrok.

(odgovor članu Petrca*)
Neposredna povezava do sporočila: 1608
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
27.3.2008 21:49:50   
tanja29
Aja, pa pozabila sem povedat, da je teh 75 eur malenkost, ker pol sva šla z mojim še jest - na slastno morsko pico, pa avto tankat ker je bil tut žejen, pa moj je šel še novo osebno naredit, ker mu je potekla, pa pol še v nabavo po futr ker je valda vse zmanjkal doma, tko da je dons vse skupaj mal več kot 75 eur naneslo.user posted image user posted image user posted image
Pestro je bil danes, ni kaj???!!!

(odgovor članu Acjom1)
Neposredna povezava do sporočila: 1609
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
28.3.2008 7:55:49   
Petrca*
Jutro nosečke. Evo jaz se javljam še pred današnjim pregledom tok da vas vse leo pozdravim.
Pridem pa pol malo kasneje gor z svežimi novičkami.
Naj vam bo tud ta deževni dan lep...

(odgovor članu tanja29)
Neposredna povezava do sporočila: 1610
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
28.3.2008 8:53:58   
corti
Pozdravljene!

Kako ste? Mene zadnje čase ful muči nespečnost....tudi ve slabo spite?

Trbušček se mi že malo pozna....sicer se mi na kilah skoraj nič...upam da ni to kaj narobe, ker sem se v teh 11 tednih zredila samo za eno kilo in pol....pa čeprav skoz nekja jem.?!?

Na žalost pa ne čutim nobenih metulčkov ali pa ne vem, da je to to! user posted image

Jolly123 ali potem hodiš na UZ v porodnišnjico v Kranj ali kam drugam?

V Kranju je baje NS zastonj. Vsaj tako so mi rekli k sem vprašala koliko je za plačat! Upam, da dobim vsaj kakšno slikico zraven.....!

Zdaj pa grem nekaj pojest....lep dan še naprej!

(odgovor članu Petrca*)
Neposredna povezava do sporočila: 1611
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
28.3.2008 9:33:04   
jolly123
Corti h komu boš pa šla delat NS v Kranj? Ker meni je ginekologinja rekla, da v Kranju nima nihče licence in mi je priporočala Strahovo v Domžalah.
Ultrazvok pa opravim kar pri svoji ginekologinji - Vrabičevi v ZD.


No jaz tudi ne čutim nobenih metuljčkov, v bistvu zadnje par dni ne čutim nič, ker mi tudi slabo ni user posted image Upam, da je še vse na svojem mestu.

(odgovor članu corti)
Neposredna povezava do sporočila: 1612
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
28.3.2008 9:43:34   
corti
To mi je zdaj res zanimivo ratalo! Kukr sem na prejšnjem pregledu zvedla, mi jo bo delala moja gineologinja, ker je rekla, da bi mi jo že delala, pa je še prezgodaj! In sem ji pol povedala, da mam itak 9.4. datum za NS pa mi je rekla no pol se a takrat vidiva! A lahko kje preverim , če ima licenco za to.....?!?user posted image Jao zdaj pa res ne vem kaj naj? Se naj naročim še kam drugam???


(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 1613
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
28.3.2008 9:59:25   
jolly123
Baje se da preveriti zdravnike z licenco na strani www.fetalmedicine.com vendar jaz tam nisem nič našla.
Kaj pa vem naroči se drugam za vsak slučaj ampak poznejši datum kak dan ali dva kasneje, boš videla kakšen bo pregled pri tvoji ginekologinji.

(odgovor članu corti)
Neposredna povezava do sporočila: 1614
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
28.3.2008 10:03:30   
jana84
Ojla!

Kaštrun... ne s tem "žurom našega user posted image  v trebuhu" nisem mislila brc...Sem namreč noseča 11t+2d, tako da se še kar nekaj časa naš mali nadebudnež ne bo lotil brcati...S tem sem mislila, da se me loti v trebuhu vsake toliko časa špikati oziroma začutim tako bolečino, kot bi mi nož zarili v maternico, bolečina pa potuje nato navzdol. Zato se jaz hecam, da ima naš mali žur v trebuhu...No, včreaj me je res malo bolj poboleval trebuh, pa sedaj tudi čutim nekaj malega. Ni pa ne vem kako hudo.

Drugače, pa je danes že petek, jaz pa imam v torek pregled...Komaj čakam. Sam upam da mi naslednjič ne da pregleda čez štiri teden, ker že sedaj sem komaj počakala te tri tedne. Upam da bo kaj prej user posted image

Danes zvečer pa gremo ženske iz ulice obiskat našega novega soseda (rojen je februarja letos), ki bo sošolec od naše-ga user posted image ...Fajn, kaj ne?

Glede licence za NS pa se mi zdi da se ni potrebno sekirati. Saj to ni nobena znanost, samo da mora imet G papirje, da lahko to uradno opravlja. Se mi pa zdi, da zna to izmerit in pogledat čisto vsak G, samo naredi to bolj na "črno"... Seveda, licence so pa za to da se jih mastno plača...60EUR za en pregled?! Meni je to pa res too much!!!

(odgovor članu corti)
Neposredna povezava do sporočila: 1615
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
28.3.2008 10:04:58   
levinjaa
Živjo klepetulje. Kako ste?

Corti, kolikor jaz vem, se ti do 20. tedna ni treba zrediti popolnoma nič, pol bo pa že šlo gor, ko bo mali res vsak dan večji, pa plodovnice bo več, pa maternica bo težja user posted image Jaz se ne bi čisto nič sekirala, če se ne bi zredila - verjemi, da tudi če se nič ne zrediš, si bo mali zajedalček vzel od tebe vse kar rabi user posted image user posted image Jaz sem zaenkrat na isti teži kot prej (ena kila gor pa dol niha z dnevi), sem pa kar nekaj previdna, ker sem jih v prvi nosečnosti pridelala kar nekaj preveč, potem pa se je vleklo, da so šle stran. Sploh pa zdaj, ko se slabost poslavlja in prihaja apetit, ki bi bil bolj primeren za kakšnega rudarja.

Vianne, tiste strani srček in tudi olja do sedaj sploh nisem  poznala. Mogoče bi pa poskusila. Počasi se bom začela mazati po trebuhu. Za vsak slučaj, saj pravijo  da če so ti strije namenjene, jih z nobeno  kremo ne boš pregnal.

Freha, nosečniške sladkorne ne dobiš zaradi preveč sladkarij, ampak, kot je napisala že ena pred mano, zaradi konstitucijske nagnjenosti - bodisi da jo je imel kdo v družini ali pa da boš ti nagnjena k temu na stara leta. Je pa večja verjetnost, če si močno predebela. Tako da se ne sekiraj, če bo potrebno, ti bodo že svetovali, da opravi test. In če potem skrbiš za prehrano in ev. jemlješ insulin,  najverjetnje večjih težav ne bo. Pa tudi vsaka, ki ima gestacijski diabetes, ne dobi nujno sladkorne  kasneje v življenju.

Stunfek, to je pa meni čisto noro, da si prvič rodila v Indiji. Enkrat nam moraš bolj natanko opisati to izkušnjo, verjetno je precej drugače kot pri nas. Torej ste dvojezična družina?

No, zdaj pa grem še brat tisti link o matičnih celicah.

LP

(odgovor članu corti)
Neposredna povezava do sporočila: 1616
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
28.3.2008 10:06:33   
stunfek
dober dan punce!

najprej koštrun, ja čisto mimo si brcnila user posted image  nimam veze s sarikom :)

danes sem že ful postorila...prevedla že ful papirjev. malčica ma še vedno vročino. upam, da bo šlo danes na boljše!

slabo mi je, nič kaj dobro se ne počutim v svoji koži.

bo, že, a ne? samo da so user posted image  zdravi!

_____________________________

Mamica Anoushke (2002) in Akasha (2008)

Stunfek

(odgovor članu corti)
Neposredna povezava do sporočila: 1617
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
28.3.2008 10:10:33   
sončnica24
Hojlauser posted image , danes pa pri nas tudi ni sončka. Je tak grd oblačen dan, upam da bo hitro boljše čeprav se bliža muhasti apriluser posted image .

Jaz sem se odločla da bom danes probala čim manj na slabosti mislit pa met vse drugo v glavi da se poslušam malce k sebi spravit pa nekaj nardit, bi se mogla v omaro spravit pa tiste debele puloverje prestavit v drugo omaro pa videt kaj mi bo sploh letos prišlo v poštev za oblečt user posted image .



(odgovor članu jana84)
Neposredna povezava do sporočila: 1618
   [Brisano sporočilo]
28.3.2008 10:47:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sončnica24)
  Neposredna povezava do sporočila: 1619
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
28.3.2008 10:58:18   
vianne
IZVIRNO SPOROČILO: jana_k

Glede licence za NS pa se mi zdi da se ni potrebno sekirati. Saj to ni nobena znanost, samo da mora imet G papirje, da lahko to uradno opravlja. Se mi pa zdi, da zna to izmerit in pogledat čisto vsak G, samo naredi to bolj na "črno"... Seveda, licence so pa za to da se jih mastno plača...60EUR za en pregled?! Meni je to pa res too much!!!



To je tudi moje menenje. Lepo napisano.

No glede mojih dvomov ali naj grem na NS tudi če mi je moj g. že vse izmeril, se vedno bolj nagibam da bi šla.... in vzrok za to... dva dni nazaj sem bila na pregledu in je vse super, morala bi biti pomirjena in sproščena. Krizni meseci so skoraj mimo saj grem že v dvanajsti teden.... no in jaz z občutki ravno kontra. Že oba dni me dajejo strahovi, da je nekaj narobe. Verjetno je krivo to ker me je dan po pregledu močno bolelo v spodnjem delu trebuha in križ... saj vem da fantaziram in so bile te bolečine verjetno zaradi pregleda ker me je pregledal vaginalno .... no vglavnem si ne morem pomagati. In če bi šla vmes na NS bi prej videla, da je z mojo user posted image vse O.K. in bi lažje počakala pregled čez 4 tedne... No vglavnem moj dragi se zamo za glavo drži in mi non stop govori, kaj toliko fantaziram, da ta dojenček pa nama je usojen.  Verjetno če prvič ne bi imela slabe izkušnje bi tudi sedaj imela drugačne misli...
Glede teh bolečin pa je bil verjetno včeraj tudi tak dan saj sem bila zelo slaba, čist brez energije in ob desetih zvečer sem bruhala ko vidra. Je šlo vse skozi nos.... joj se ne smem spomniti. Bomo videli kako bo danes ...

No pa da ne bom samo jamrala, ma sem se mogla malo spovedati....
... sem že brskala malo za vozički in mi je zelo všeč Chicco trio S 3 in prilagam še link http://trios3.chicco.com/
ter zasledila sem tele pripomočke za nošenje  http://mojskratek.si/pripomockizanosenje.html

no pa rečte če nisem smešna iz ene skrajnosti v drugo... morda so pa hormoni krivi user posted image .

Glede mazanja pa bi bilo prav, da bi začela, saj sem nagnjenja k strijam in celulitu. Jih imam (strije) po ritnicah in verjetno sem jih dobila zaradi tega ker sem prezgodaj bila rojena in ni bila koža še dovolj elastična... no tako mi je enkrat kozmetičarka razložila. Bi pa rada si nabavila kakšno bolj naravno kozmetiko.

Pa še to... koliko časa boste še jemale folno kislino? Jaz jo sedaj malo manj redno, na dva dni, saj mislim da glavno delo je že opravila...

Joj koliko sem se razpisala. Sedaj pa moram končati bo čene preveč za brat user posted image

< Sporočilo je popravil vianne -- 28.3.2008 11:01:10 >

(odgovor članu jana84)
Neposredna povezava do sporočila: 1620
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
28.3.2008 11:21:06   
jana84
Vianne...Men se zdi da pridejo strije (tiste "nehormonske") zarad prehitrega nihanja telesne teže, torej če zelo na hitro shujšaš ali se zrediš, ker tako koža nima časa se raztegniti ali se skrčiti in nastanejo strije, ki so nekoliko bolj mehka koža, ali pa ostanek kože...Vsaj meni se tako zdi, no. Pa tudi tako razlago mi je mama dala. No, moji sestri, ker ima že celo življenje strije, vendar tiste rdečkaste, ki so hormonskega izvora. Moje so pa zarad hitre spremembe telesne teže in konstrukcije (konec OŠ sem zeloooo hitro shujšala, sedaj pa sem se kar hitro zredila...predvsem takoj po poroki user posted image ).
No sedaj pa se teža malce poigrava z mano. Na zadnjem pregledu so me stehtali 74,6kg oblečena (torej nekje 74kg), sedaj pa ko se tehtam pride teža okrog 73kg do 37,5kg (tudi oblečena). Danes zjutraj sem se ponovno tehtala in sem jih imela samo v spodnjicah 72,8kg. približno deset dni nazaj pa sem jih imela tudi čez 75kg (oblečena). Ne vem...Glavno je da se ne redim nenormalno in da tudi ne hujšam nenormalno... Mogoče se mi je začela teža nižati, ker malo manj jem, kot sem jedla. Sedaj ko mi ni več slabo ne jem več toliko kot prej (prej sem morala na 2-3 ure obvezno nekaj pojesti, ker mi je bilo drugače slabo).

Ah, zdaj sem se pa razpisala glede te teže, pa se niti ne obremenjujem toliko z njo!!!

Še to sem hotela napisati...Glede vaginalnega UZ. Meni ga vedno naredi in nimam čisto nobenih problemov. Pa moja G baje da raje dela tega kot onega po trebuhu ker se dosti lepše vidi in kasneje se tudi lažje in natančneje zmeri maternični vrat in odprtost in te finte.

Folno kislino pa mi je G rekla naj jemljem še približno do naslednjega tedna (kolikor tablet še imam). Ko jih bom vse pojedla, jih bom vseh skupaj pojedla dve škatlici (Tifol). V vsaki škatlici pa je bilo za 30dni. Torej dva meseca. Ker sem se jih lotila piti šele tam nekje v 4 tednu. Sicer sem pa s temi tabletami kot kakšna stara mama, ki jih jemlje kot bombončke...Zjutraj en Tifol in en Dabroston, zvečer en Dabroston...Ma to je dobro, prej sem imela tri Dabrostone za pit na dan...Sedaj jih zmanjšujemo...

Zadost bo, da me ne boste tudi mene šimfali, da preveč napišem user posted image

(odgovor članu vianne)
Neposredna povezava do sporočila: 1621
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
28.3.2008 11:30:38   
sončnica24
Joj jaz pa te tablete tako bolj na redko jem, ker vedno ko jo vzamem mi je drugi dan full bolj slabouser posted image , mi pa je g rekla naj jih kar do konca nosečnosti jem, jaz pa kakor hitro se na njih spomnim mi slabo še bolj postaneuser posted image

(odgovor članu jana84)
Neposredna povezava do sporočila: 1622
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
28.3.2008 12:11:22   
afnica mala
Tudi meni se zdi, da strije nastajajo, če se hitro zrediš ali shujšaš. Jaz jih imam po ritnicah od konca osnovne šole. Se ne spomnim, kdaj sem jih dobila, ampak na morju na koncu 8. razreda sem jih ziher že imela.  Pa se ne spomnim, da bi kaj posebno hujšala oz. se zredila user posted image . Starša in sestri imata ful dobro kožo, jaz nažalost nimam te sreče (pomanjkanje kolagena-tako mi je zdravnik razložil).
Dabroston pa jem še do srede, potem sem fertik. Sem ko kakšna boga mamca, zjutraj Dabroston, potem zajtrk, da vzamem CentramedMami, zvečer Dabroston, vmes sem jemala še Buscopan, pa 3x Dabroston.
A veste, da razsajajo vodene koze. Prijateljica je odpovedala obisk, ker pravi, da je v vrtcu ful otrok bolanih. Pa Jolanda Čeplak sem slišala naj bi jih tudi imela. Saj vodene koze so nevarne za plod, kaj ne?
Zdaj bežim domov, uživajte v lepem sončnem vikendu, ki nam ga napovedujejo!

(odgovor članu jana84)
Neposredna povezava do sporočila: 1623
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
28.3.2008 12:36:01   
vianne
Sem malo pobrskala glede noric oz. vodenih koz in sem našla naslednji podatek

Norice v nosečnosti Če se mati okuži v prvi polovici nosečnosti, v 2 % lahko virus preko posteljice preide v plod in povzroči nastanek kožnih brazgotin, nepravilno oblikovanje udov, okvare možgan, vida, sluha. Okvare ploda zaradi noric so zelo redke, ker večina žensk preboli norice že v otroštvu in ker virus slabo prehaja preko posteljice na plod. Če mati zboli za noricami v obdobju 5 dni pred porodom do 2 dni po njem, bo novorojenček dobil norice med 5. do 10. dnem po rojstvu, pričakuje se težak potek bolezni. Če pa mati zboli od 16 do 5 dni pred porodom, njena zaščitna protitelesa že preidejo preko posteljice in zaščitijo plod, novorojenček pa zboli pred 4. dnem po rojstvu z blago obliko noric.
Jaz sem jih prebolela user posted image

Glede strij pa sem zbrskala tudi tole:
Ob večjih spremembah telesne teže se zaradi pretrganih vlaken kolagena in elastina na koži trebuha, stegen in zadnjice pojavijo sprva rdeče, kasneje pa svetlo obarvane proge – imenujemo jih strije.

Jaz sem bila vedno zeeelo suha in nikoli se nisem zredila in nato shujšala... tako, da verjetno sem res dobila strije zaradi prezgodnjega poroda - v 7 mesecu in imela sem le 1 kg... tako da verjetno koža res še ni bila dovolj razvita oz. elastična.




(odgovor članu afnica mala)
Neposredna povezava do sporočila: 1624
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
28.3.2008 13:32:02   
janja 27
ojla bejbe !!
sem še vedno brez interneta user posted image user posted image in mogoče bo cel vikend tako user posted image , zdej sem se vrnila iz lj in sem pri mami, čakam uro 14 h da grem iskat hčerko v vrtec pa sem vas prišla malo pogledat....
sem bla v supernovi na rudniku...full cool,,,v h & m sem si nabavla nosečniške hlače take full tanke za poleti za 29 e, imajo kr neki stvari pa sploh niso tko drage, od kavbojk, finih hlač, jaz sem si kupla take bolj športne. oz. mi je mama častila user posted image user posted image potem seveda majo že a otročičke poletne stvari tko da je moglo še neki v nakupovalno košarico past za Manco, potem sem še mal v C & A zapravljala, majo tud cunjce za otroke in tud nosečniške stvari ma so bolj drage....glede na to da v la viv in kepici so stvari huu pol predrage, za prvo nosečnost sem si kupla ene bolj fine hlače bolj zimske sem dala junija k je bil na zimsko popust takrat 10000 sit, za ene poletne pa 15000 sit, se mi tle v hm zdijo cene kr solidne in imajo tud velike številke....
stunfek en dan si res vzami čas ( zdej ga velik nimaš če je tvoja hčerka neki bolnauser posted image )in napiši res tvojo zgodbico o indiji, mislim da ni nobene na tem forumu k je to ne bi zanimalo, a pol ti obvladaš njihov jezik.....mega....
bom dodala popravljen seznaček..



_____________________________

13.12.2005 se nama je pridružila MANCA (3890g, 52cm)
02.10.2008 se nam je pridružila METKA (4010g, 53cm)

(odgovor članu vianne)
Neposredna povezava do sporočila: 1625
Stran:   <<   < Prejšnja stran  63 64 [65] 66 67   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  63 64 [65] 66 67   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Je operativno čiščenje maternice po splavu...
V Sloveniji ženska, ki pri ginekologu izve, da njene nosečnosti ni več, prejme napotnico za tabletke ali operativno čišč...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?