|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: PROBLEM - prosim za vaše mnenje
4.8.2006 9:46:52   
Anonimen
Jaz sem v SŠ imela bulemijo. Tako kot je ena punca opisala pred mano, res je bila sem prava ekspertka v laganju. Vedno sem bila zdrav in prijeten otrok. Težave z bulemijo so se začele, ko se je oče odselil oz. sta se starša ločila. Če se spomnim nazaj sem preživljala peklenske čase. Trajalo je dolgo (cca 3-4 leta). Danes pri 31 ne pomislim več na bruhanje hrane. Pravzaprav nikoli mi ni bilo do hrane kot take ampak do tistega da sem se po eni strani sama sebe umičevala-mogoče sem imela občutek krivde, da sta šla starša zaradi mene narazen. Ras grozno.

Zdravilo, da sem se pozdravila oz. da nikoli več nisem bruhala je bila ljubezen. Tako, da sem mojemu po tolikem času na skrivaj še danes hvaležna, da me je ozdravil. Čeprav nihče nima pojma kaj se je takrat dogajalo z mano. Bom pa verjetno znala biti bolj previdna pri mojih sončkih.

L.p., T

(odgovor članu RAČKAPK)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: PROBLEM - prosim za vaše mnenje
4.8.2006 14:12:22   
ursa_p
Ravnokar gledam TV oddajo na RTV SLO 2 ... govorijo o motnjah v prehranjevanju ... je pa ponovitev ... so ravno povedali eno spletno stran, ker bi morda nasla kako informacijo.

www.tosemjaz.net

Sporoci kaj je bilo in kako ste resili oziroma kako resujete.

Lp, Ursa

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: PROBLEM - prosim za vaše mnenje
5.9.2006 7:48:58   
RAČKAPK
Pozdravljeni
ponovno se vam oglašam. Pri nas ni nič boljše. Na dopustu sva jo imela pod kontrolo. Punca je jedla ampak sila omejene količine.
Zdaj ima 50 kg in še vedno vztraja na svojem da ni lačna itd....
Ogromno smo se pogovarjali in iz razgovora sva ugotovila, da je problem
lepotne narave in ne kaj drugega.
Pojma nimam kaj naj naredim zdaj.........se vedno vztrajam na pogovoru
predstavila sva ji bolezni in kako usodne so lahko posledice, pa nič,....
pomagajte prosim.....

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: PROBLEM - prosim za vaše mnenje
5.9.2006 19:18:04   
Anonimen
Potrpežljivost, potrpežljivost, potrpežljivost.
In razumevanje in še več razumevanja.

(odgovor članu RAČKAPK)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: PROBLEM - prosim za vaše mnenje
5.9.2006 19:54:54   
Anonimen
Kaj pomeni, da je jedla, ampak omejene količine? Ker to je sicer lahko čisto v redu. Kile zaenkrat tudi še niso kritične. Razen če ne namerave še naprej hujšat, ker se še vedno sama sebi zdi predebela.
Jaz sem imela pri 15 letih na 167 cm 48 kil, pa niti nisem bila suha.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: PROBLEM - prosim za vaše mnenje
5.9.2006 20:55:29   
Anonimen
RačkaPK mi smo imeli v družini podoben prier. Punca je začela konec OŠ ful hujšati, nič ni hotela jesti itd.
Takrat sta se z mamo vsedli dol in se resno pogovorili. da je to lahko nevarno, da lahko izgubi menstruacijo itd. Nihče je ni silil z jedačo, ampak so se dogovorili, da bo jedla zajtrk (kos kruha z namazom + mleko), da bo kosilala normalno (pač malo manjše količine), in če se bo tega držala lahko za večerjo poje samo sadje.

če bi ji mami takrat ful nasprotvala bi punca začela lagati. In še sedaj je strogo omejene količine, je pa vendarle.
glede na to da pa nisi njena mama...pa bo težko.
kaj pa njena rodna mama pravi na to?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: PROBLEM - prosim za vaše mnenje
6.9.2006 9:51:51   
RAČKAPK
Ja,  tudi njena mati  se strinja s tem, da je vse skupaj šlo malo predaleč.
Kako pa ona rešuje oz. poizkuša reševati problem pa ne vem.
Z moje strani mislim, da sem naredila vse oz. še vedno vztrajam pri tem
da ji je potrebno pomagati.

Enostavno povedano - vidno je izsušena,
sprašujem pa se na koga se lahko obrnemo po pomoč in kdaj
je tista meja, da ne bo prepozno.

Vem, da je tukaj moja vloga stranska, ni mi pa vseeno za punco.

Hvala za odgovore, pozdravček

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: PROBLEM - prosim za vaše mnenje
6.9.2006 10:08:29   
KIRA
IZVIRNO SPOROČILO: Blacky30

Jaz bi rekla, da gre zagotovo za motnjo prehranjevanja - bulimija ali anoreksija. Opazuj jo, če slučajno bruha ali se bori s hrano, da je ne prenaša. Pa seveda iskren pogovor. Je pa najbolj v norih letih, ko jih začnejo pestiti te težave sploh, ko današnji najstniki dajo toliko na kilogramčke in postave. Grozno!


jaz bi dodala da imajo take motnje v prehranjevanju, da se tako izrazim, pogosto psihične vzroke. in to kar jo dejasko muči, se pol izraža v teh "motnjah".

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: PROBLEM - prosim za vaše mnenje
6.9.2006 13:44:36   
Anonimen
Jaz sem pri 16 letih shujšala 7 kg. Čisto iz lepotnih razlogov. Ampak nisem nič več spala in bila brez volje. Čisto nasprotno, ker sem se počutila lepšo sem bila veliko boljše volje in večji dobrovoljček.
mislim, da je tukaj še nekaj drugega in bi res punca potrebovala pomoč.

(odgovor članu KIRA)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Daj babici en`ga poljubčka ...
S takšnim navodilom ju pravzaprav čisto "povozim" in navajam na toleranco za zlorabo. Da bo tisti na drugi strani zado...
To storite, ko se otrok grdo obnaša
Kaj storiti, ko se otrok grdo obnaša? Ga kaznovati? Kričati nanj? Ne, strokovnjaki pravijo, da je v takšnih primerih naj...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?