|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   AD3 steklenička/žlička ?
21.8.2006 23:39:50   
abi
Lahko dodajaš AD3 kapljice kar v stekleničko z mlekom, a moraš dati posebej po žlički?
Baje se po prvi varijanti primejo na stekleničko in tam tudi ostanejo!
Torej mit ali resnica user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: AD3 steklenička/žlička ?
21.8.2006 23:43:11   
ona
Lahko daš na žličko par kapljic čaja,z mlekom pa ni priporočljivo mešat,saj menda piše tudi na listku zraven kapljicuser posted image

(odgovor članu abi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: AD3 steklenička/žlička ?
22.8.2006 1:26:53   
sneška_
Dajkaplice na žličo pa lahko zraven čajček Jaz sem tako dajala svojemu otroku pa nič hudega ni bilo

(odgovor članu abi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: AD3 steklenička/žlička ?
22.8.2006 10:05:35   
Anonimen
meni pa je pediatrinja rekla, da naj dam v žličko malo mleka (ko se ga še dojila) in nato vanj AD3 kapljice, ker se odlično mešajo.

Zdaj pa mu kar v usta nakapam, pa se še smeji zraven in ful usta odpre.

(odgovor članu sneška_)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: AD3 steklenička/žlička ?
22.8.2006 10:10:56   
Anonimen
z mlekom pa ni priporočljivo mešat,saj menda piše tudi na listku zraven kapljic


če znam jaz dobro brati, potem piše, da jih naj zmešamo v žlički z mlekom.

Pa kolikor se spomnim iz šole sta vit. A in D topljiva v maščobi - torej še toliko boljše, če jih zmešamo z mlekom, kot pa s čajem. V stekleničko jih jaz ne bi dajala, ker je prevelika količina mleka in lahko ostanejo kapljice na steklenički v mleku.

(odgovor članu ona)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: AD3 steklenička/žlička ?
22.8.2006 12:59:10   
lenika
Jaz mu dajem kar same po žlički in jih rad poje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: AD3 steklenička/žlička ?
22.8.2006 22:10:54   
sarazan
Vitamin A ni topen v vodi! Zato je tudi osnova kapljic glicerol, kjer se vit. A topi.

Jaz dam kapljice na žličko in pridno vse poliže. Na začetku pa sem dodajala na žličko malo čaja ali vodo.
Ker so kapljice dobrega okusa, ji je bila žlica takoj všeč user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: AD3 steklenička/žlička ?
23.8.2006 0:07:55   
ona
URŠKA;sorry,če sem punci narobe svetovala,a mi teh kapljic ne uporabljamo že dolgo ne več-je pač zrastla tamala in sem bila prepričana,da se ne smejo mešat z mlekom!Se opravičujem če sem narobe svetovalauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: AD3 steklenička/žlička ?
23.8.2006 0:16:06   
Anonimen
Meni pa je pediatrinja rekla, da NE SMEM kapljic dati v stekleničko z mlekom, ker se kao mulekule nekaj razbijejo ali kaj že in da potem nimajo več učinka. Mi smo imeli sicer Oleovit D3, teh je treba dati manj. In mi je žal, da se buča nism spomnila, da bi tisti dve kapljici stisnila pač na dudo. Tako sem jih pa pač v mleko  ...

(odgovor članu ona)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: AD3 steklenička/žlička ?
23.8.2006 7:48:57   
Dashenka
Ne glede na to, da je moja hčerka praktično od rojstva poleg dojenja pila tudi po steklenički, sem ji AD3 kapljice dajala po žlički. Brez problemov je polizala žličko in to je bilo to.

To, da pa bi dojenček, ko enkrat okusi vso sladkost stekleničke, začel zavračat dojko, pa je le ena od vraž 21 stoletja user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu abi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: AD3 steklenička/žlička ?
23.8.2006 11:32:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sarazan

Vitamin A ni topen v vodi! Zato je tudi osnova kapljic glicerol, kjer se vit. A topi.

Jaz dam kapljice na žličko in pridno vse poliže. Na začetku pa sem dodajala na žličko malo čaja ali vodo.
Ker so kapljice dobrega okusa, ji je bila žlica takoj všeč user posted image .


Kdo pa je napisal, da je topen v vodi. user posted image  Glicerol je maščoba, zato, pa se naj bi mešale kapljice z mlekom, da se lepo veže in da je vsrkanje v telo boljše.



(odgovor članu sarazan)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: AD3 steklenička/žlička ?
23.8.2006 12:25:26   
Bonnie_RR
Jaz mojemu user posted image dajem kapljice po žlički, zraven pa dodam še 2-3 kapljici mleka. Ni nobenih problemov...

Lp


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: AD3 steklenička/žlička ?
24.8.2006 14:35:25   
sarazan
Hotela sem poudariti, da je vitamin A tisti, ki se z vodnimi mediji ne meša. D3 vitamin pa ni problematičen. Zato naj se baje ne bi dajalo kapljic v stekleničko, kjer se vit. A kar "izgubi". Mleko vsebuje veliko več vode, kot maščobe.
Sicer pa očitno ta vit. A le ni tako zelo pomemben, če pediatri sami predpisujejo D3 kapljice, če se AD3 ne obnesejo (krči).

Glicerol je pa daleč od maščobe. Je pa po svojih lastnostih bolj podoben "maščobi", kot vodi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: AD3 steklenička/žlička ?
24.8.2006 17:06:04   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: lenika

Jaz mu dajem kar same po žlički in jih rad poje.


Naš Aleks tudi. Na žličko, pa mu kar v usta porinem in zlijem, pa jeuser posted image

Obstaja pa ena fora - pri moji kolegici je držala - navadne čajne žličke so "mrzle" , nekatere celo ostre.
Njen mali je tulil kot user posted image . Pa je kupila tisti pribor za otročke in mu dala s plastično žličko. Nobenga problema več.user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?