|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   strah- a bom lahko obvarovala malega ko shodi
30.7.2004 23:19:12   
Moyca_
ja naš mali bo čez teden star 11 mesecev. Dela že prve samostojne korake, drugače pa hodi še ob opori. Torej kmalu bo sam šibal po hiši. Imam pa polno strahov.Kaj če da prst v vtičnico(bom zaščiila pa vseeno- a lahko umre?), kaj če spleže na okno??, kaj če z mize slučajno potegne kaj njemu nevarnega. Re me je full strah. Sploh pa zanjega. Je tako živ otrok, da ne more biti niti sekundo pri miru. Groza me je- dobesedno. Kdaj razumejo kaj je nevarno za njih??
Glede na to da ima 12 kg in sem noseča 23 tednov, komaj čakam da začnne sam hodit in ga več ne rabim dvigovat, po drugi strani pa me je tako zelo strah. Ko dobimo novembra še enega, ako ga bom šele potem lahko varovala 24 ur na dan? Gre v jasli septembra pa vseeno. Ste se tudi ve srečevale s popdobnimi stvarmi. Živima še pri negovih- tako da ne morem imeti vedno vsega pod kontrolo- mislim na to kje kdo kaj pusti.
Upam da bomo vredu odnesli ta čas,
lepo in mirno noč

:sloncek::sloncek:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   strah- a bom lahko obvarovala malega ko shodi
17.9.2004 13:53:39   
bori
Tukaj pa se lahko vsaka mami razpiše. Se bom tudi jaz, 27 letna mami 2 letne :roza:. Najprej ti polagam na dušo, da se ne sekiraj vnaprej, oz. se vsaj potrudi ne misliti na to kaj bo, če bo,.. pri nas so se zadeve reševale sproti in danes je stanovanje totalno drugačno kot je bilo pred letom.

Začelo se je s prti, za katere se je vlekla, ko je vstajala - sedaj ima majmi smo še mini prte na sredi mize, ki ne visijo čez, zanimive so bile vtičnice, kar smo rešili z DM-jevimi vložki in dobre-užitne so bile rože, ki so sedaj vse na višini 100 cm +. Plezali smo po zavesah, vtikali piškote in kruh z nutello v videorekorder, vtikali glavo v pralni in nosili daljince v pomivalni stoj. Vse sorte si dobil tudi v smeteh, da o slinčkih in flaškah v školjki ne govorim. Vžigali smo vse kar smo dosegli, tako da so bili konstantno v uporabi: štedilnik, televizija, pralni, pomivalni, budilke, rekorder, telefon,...

Ko sedaj to pišem se smejem, ja, ampak takrat bi jo najraje stresla s hlač- beri pleničke. Pa veš kaj je najboljše, da smo preživeli. Spustili standarde higijenično čistega in nikoli pospravljenega stanovanja in ugotovili po 3 v pralnem stroju okuhanih gsm aparatih, da je pač potrebno nekaj časa za našo :angel: ali non-stop laufat ali pa se nehat sekirat. In sem se,.. drugega nimaš.
In moj nasvet zate je lahko edino ta, sprosti se, poskrbi za najbolj nujno (vtičnice, stopnice in okna ter vrata)ter pusti :hudicek:, da naredi kar mora, da odraste in uživaj v svojem pričakovanju 9nebesa.

pozdravček od Bori in Maruše.

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   strah- a bom lahko obvarovala malega ko shodi
22.9.2004 12:28:10   
Anonimen

Lahko nastevate, kaj vse se mu lahko zgodi.. ali pa nastevate, kaj vse se bo otrok uspesno naucil. Enako crk in energije in truda je porabljeno.. samo da je obcutek na koncu mnogo boljsi, ce razmisljas v pozitivno smer.
Sej ta nagon pa to.. ni cist za spregledat, ampak bi se bilo mogoce kdaj fino vprasat iz kje prihajajo vsi ti strahovi?
Res je, da je mama nagonsko zascitniska.. ni pa res, da se boji, da se bo otroku kaj naredilo. Ce si odgovoren.. preprosto pazis, da se otroku kaj ne naredi.. kar ne pomeni, da miljonkart v otrostvu slisi.. PAZI na kolesu,. rolerjih po stopnicah.. ker to pomeni. NE ZAUPAM TI, zato ti toliko tezim s tem.. To otrok slisi, resnica pa je, da tak clovek ne zaupa SEBI! ker starsi niso zaupali njemu.. Vse se zacne pri SEBI!
Nadaljuje se v to smer.. Ce se otroku kaj zgodi, bom jaz trpela.. zato PAZI, ker me je strah moje bolecine..

Torej seveda paziti na otroka.. samo kaj ima pa tukaj strah.. mi pa res ni jasno. Strah je custvo, ki vedno tezi k temu, da se to res zgodi. Ker je mocno custvo in mocno gre v podzavest in s tem kreiras prihodnost.

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO! *** Tjazy

(odgovor članu Moyca_)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   strah- a bom lahko obvarovala malega ko shodi
27.1.2005 22:27:24   
Joe
MOYCA, kolikor se lahko, se sprosti. Otroci so narejeni tako, da se malo poškodujejo (prožne kosti, hrustanec), hitro zacelijo in v veliki meri samostojno odrastejo.

Moji prijatelji mi že citirajo moj rek (in se mi pri tem ocenjujoče smejijo): "Kar je nižje od pol metra, me ne zanima."

Vsi otroci so storili grozno veliko potencialno nevarnih dejanj, pa so kljub temu še danes živi. Človek je pol opica in zato presenetljivo spreten.

Več škode bo od tvoje groze kot od petih bušk in pretresa možganov.

Pogum!

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   strah- a bom lahko obvarovala malega ko shodi
28.1.2005 8:52:30   
Ro-La
Joe, Gabriel že pol leta veselo hodi in skače po svetu:)-:)-

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   strah- a bom lahko obvarovala malega ko shodi
28.1.2005 10:18:54   
Joe
Opa, res je... Ta svet gre prehitro... :ups:

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   strah- a bom lahko obvarovala malega ko shodi
28.1.2005 20:52:25   
Joe
No, a vidiš?!?! Preživel je!! :bravo:

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   strah- a bom lahko obvarovala malega ko shodi
28.1.2005 21:09:43   
Anonimen
JOe je bil včeri pod vplivom :roza::roza::roza:

Tko da mu je oproščeno, a ne?:)

(Ej, btw, dons na poti iz šole mi je šlo skoz po glavi- GIRLS, GIRLS, GIRLS:)-)

(odgovor članu Moyca_)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   strah- a bom lahko obvarovala malega ko shodi
28.1.2005 23:57:26   
Joe
Catchy, a ne, Ribica?! Če bo pupika z Jančikinimi okicami in mojo nagnjenostjo k crkljanju, se mi bo spipal!!

:roza: :roza: :roza:

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   strah- a bom lahko obvarovala malega ko shodi
29.1.2005 9:09:02   
Anonimen
Mhm:)

:roza::roza::roza:

(odgovor članu Moyca_)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   strah- a bom lahko obvarovala malega ko shodi
1.7.2005 13:32:42   
BigWhale
Ne bos ga mogla obvarovati, padal bo, poln bo busk in ves potolcen.

Ampak ce ne bo, se ne bo nikoli naucil hoditi. ;)

Paziti moras le na to, da ne bo preveliko spicastih predmetov in ostrih robov okrog njega. :)

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   strah- a bom lahko obvarovala malega ko shodi
1.7.2005 13:33:14   
BigWhale
Se dobro, da na take stare teme odgovarjam.

;)

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   strah- a bom lahko obvarovala malega ko shodi
1.8.2005 10:48:06   
Moyca_
ja si eden redkih BW- lahko pa sedaj jaz kaj vaju naučim- kako bo z dvema malima,.......... ha, ha,ha

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?