|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kaznovanje enoletnika
3.11.2006 13:03:47   
Anonimen
sicer pa sama praviš, da v določenih trenutkih mora obveljati tvoja


V bistvu večinoma, edino na različne načine se do tega lahko pride.

(odgovor članu Magi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: kaznovanje enoletnika
3.11.2006 20:27:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Magi*
da pri 22. mesecih metoda osamitve ni primerna, ker da otrok še ne razume. pa verjetno bi napisale, da tudi pri 3. letih še ne razume. pa potem pri 17. letih tudi ne bo razumel 


Jaz tudi pri 30+ letih ne bi razumela, če bi me partner osamil. Npr. "letom primerno" bi me za ene pol dneva zaprl v špajzo.

Btw, če vas zanima, kaj razumejo in kako razmišljajo najstniki, poslušajte kdaj Sence adolescence na Valu 202. Presenečeni boste. No, vsaj jaz sem. Komaj čakam, da punčka zraste v najstnico.

(odgovor članu Magi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: kaznovanje enoletnika
14.11.2006 15:41:02   
piščanc
nekako se mi zdi, da je enoletnik premajhen za tako kaznovanje - kazen je že glasen NE in slaba volja mame, pa osamitev je lahko v isti sobi - od stvari ga odstranimo na drugi konec. to se mi zdi čisto dovolj za majhne otroke, da razumejo da to ni OK, kdaj pa to naredijo, je pa drugo vprašanje (odvisno od otroka)

reče se ne in potem preusmeri pozornost, oz. ga pač odneseš stran. s ponavljanjem ga mine oz. se nauči da tega ne sme.

dopovedovanje, dopovedovanje dokler se mu ne zapiše v bučo





< Sporočilo je popravil piščanc -- 14.11.2006 15:43:29 >


_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: kaznovanje enoletnika
8.1.2007 14:41:18   
Micy
Jaz svoje 11 mesečnice nikoli ne kaznujem da bi jo kam odnesla, al udarila ali kar koli je bilo že napisanega klele.

Naša obožuje smeti, jih obrnem stran tako da pokrova koša ne more več odprt in rečem da je to umazano.
Če pa ji kaj ne dovolim ali dela kaj narobe, ji to razložim, in če ne zaleže normalen ton, potem povzdignem glas da ona razloči da nekaj ni vredu. Pri meni to pali. Če pol ure skupi ponavlam; Hana ne ne ne. Ne zaleže nič. Ko pa rečem:Hana NE.
Se obrne k meni in  reče: mmmmmmmmm in od cepeta stran od stvari ki ji ni dovoljena.user posted image

_____________________________

Love is in di er.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: kaznovanje enoletnika
8.1.2007 15:36:01   
VERONICA
Meni pa se zdi da vzgoja enoletnika JE dresura, saj otroček za kaj več še ni sposoben. Nagrada je mamin nasmeh, kazen "hud" obraz.
Ta beseda se mogoče grdo sliši, ampak kaj je tak otroček drugo kot (še) mlada žival? Od katere pričakujemo da ne uničuje, za silo uboga, ve da ni (vedno) ta glavni...
Ne vem koliko je ta dresura pomembna za končno vzgojo, nam pa olajša oziroma omogoči vsakdanje življenje. Do momenta ko lahko začnemo pravo vzgojo.

(odgovor članu Micy)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   [Brisano sporočilo]
8.1.2007 18:57:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu VERONICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: kaznovanje enoletnika
8.1.2007 23:13:30   
VERONICA
Ah Nalin, saj ti v ničemur nisem mislila oponirati! Vem da je vsak otrok drugačen, in kot mati ti najboljše vidiš / ali pa isprobaš / na kaj reagira. Hud obraz je za enega ok, drugi išče kaj bolj konkretnega.

Sem samo hotela povedati da vzgoja pri majhnem otroku še ni mogoča,ker še nič ne zastopijo. In da se meni beseda "dresura" ne zdi grda beseda ampak je realnost.

Drugače jaz z mojo 3-letnico kar dobro shajam. Ve da če ne bo ubogala ne bo risanke in čokolade. In da če bo tečnarila za mizo ali nagajala sestrici bo šla v drugo sobo. In da igračke katere ona ne bo pospravila bojo končale visoko na polici in jih nekaj časa ne bo dobila. To je za enkrat ves arsenal ki ga imam, ha ha. Zaenkrat kar zadostuje.

Ko je imala 2 leti tega še nič ni razumela. Edino kar je šlo je bilo "če mi ne dovoliš da te oblečem grem sama ven". Takrat sem dosti kričala (kar ni pomagalo, ampak sem imela dojenčka in nisem mogla tako hitro ustati) in tudi po riti jih je gdaj dobila.

Moja mlajša pa ima eno leto. Umikam stvari, umikam njo, kaj pa vem. Govorim "ne" na kar se smeje. Če bi jo dala v drugo sobo mislim da bi tam mirno nadaljevala praznit omare. Ne morem na njo kričat, ne morem jo udarit. Čakam na boljše čase.




(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   [Brisano sporočilo]
9.1.2007 6:33:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu VERONICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 83
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?