|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prosnja za pomoč gluhemu fantku Borutu
19.12.2006 16:09:26   
Anonimen
dobila in posredujem naprej:

SPOŠTOVANI!
S tem dopisom začenjava akcijo zbiranja finančnih in materialnih sredstev za sedemletnega fantka Boruta Brezovca, ki je nedavno v nesreči izgubil očeta.
Pobudnici akcije sva Lidija Zupanič – mamica gluhega fantka Jakoba, Borutovega najboljšega prijatelja ter Monika Rataj Bricelj - Borutova surdopedagoginja-logopedinja, terapevtka na Zavodu za gluhe in naglušne v Ljubljani. Borut je otrok s posebnimi potrebami, je namreč gluh deček. Po neuspeli operaciji polževega vsadka (slušne proteze, ki jo vstavijo v notranje uho), sedaj uporablja samo en slušni aparat in se zelo težko sporazumeva.
Borut od drugega leta starosti obiskuje individualno terapijo poslušanja in govora, v terapijo sta bila ves čas aktivno vključena tudi starša. Sedaj na obravnave prihaja sam z mamico.
Zadnji dve leti je Borut na željo staršev obiskoval »slišeč« vrtec, sedaj je vključen v 1. razred redne Osnovne šole.
Je izredno bister deček, v rasti prekaša mnogo svojih vrstnikov, žal pa pri sporazumevanju močno zaostaja.
Ima tudi starejšo sestro, ki obiskuje srednjo šolo. Edini zaposleni v družini je bil oče, mamica je zaradi nege gluhega otroka ostala doma.
Njihovo finančno stanje je slabo, življenjske razmere so bile že pred izgubo očeta skromne. Družina še vedno odplačuje kredite, ki so jih potrebovali za to, da so lahko opravljali svojo dejavnost - v najemu so imeli fotokopirnico.
Avtomobil, ki je bil v prometni nesreči poškodovan, je tak tudi ostal, saj denarja za popravilo ni, tudi stanovanje potrebuje veliko popravkov, kajti zima počasi, vendar zanesljivo prihaja.
Življenje jim je zaznamovala nepredstavljiva tragedija, še pred kratkim močno povezana družina je sedaj postala izredno ranljiva in krhka. Izgubili so očeta, sedaj pa izgubljajo tudi socialno varnost, prav zato pa se obračamo na vas in upamo na vašo pomoč. Naši prošnji se je velikodušno odzvalo že nekaj posameznikov in podjetij. Šolske potrebščine nam je velikodušno podarilo podjetje DZS, Borut pa bi potreboval še obleke (št. 10 do 12), kakšno knjigo, igračo…  
Če želite priskočiti na pomoč, to lahko storite z donacijo materialnih sredstev ali nakazilom na transakcijski račun Borutove mamice Janje Brezovec: 05100-7012078466, odprt pri A banki s pripisom ZA BORUTA. 
Za vsa vprašanja in dodatna pojasnila sva dosegljivi na elektronskih naslovih: monika.rataj@guest.arnes.si in lidija.zupanic@ognjisce.si.
Zahvaljujeva se vam, ker ste to prošnjo za pomoč prebrali do konca in upava, da bo z vašo pomočjo Borutovo življenje kvalitetnejše.
 
S spoštovanjem,
Monika Rataj Bricelj in Lidija Zupanič 
 
Ljubljana, december 2006
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prosnja za pomoč gluhemu fantku Borutu
21.12.2006 22:21:45   
Gina
Rada bi samo pripisala besedo h gluhoti, ki jo večina ljudi razume ne dovolj popolno. Če bi se meni zdaj zgodilo, da bi oglušela, to ne bi bila tragedija. Jaz razumem jezik in ne bi se mi bil problem sporazumevati. Otroci, ki se rodijo gluhi, pa se ne morejo sporazumevati. Če si hočeš zapomniti eno besedo, jo moreš menda vsaj par 100x slišati. Ti otroci pa ne slišijo, in jih moraš vsakič, ko z njimi "govoriš" opozoriti, da nekaj praviš. Zdaj si pa zamislite, da ne slišite nič in da nekdo kar naprej odpira in zapira usta. A bi ga vi razumeli? To je tako zelo težko, da tiste bedarije, ki jih vidite v fimih, ko kakšen gluh človek bere iz ust, praktično niso v realnosti mogoče. Eden na 10.000.- ljudi to zmore zelo natančno delat, vsi ostali pa imajo pri tem najmanj hude težave. Tudi vi bi jih imeli. Posledično gluhi ljudje, če se vse življenje nekaj ur na dan vsak dan petek in svetek učijo jezika non stop, pridobijo do konca življenja, preden umrejo besedišče 9-letnega otroka, vsaj tako nekako razložijo na zavodu za gluhe. A si predstavljate, kako zelo težko jim je v življenju, ko se ne morejo sporazumevat. Pa kako zelo težko jim je med slišečimi?! Pa kako zelo težko jim je, ko morajo za vsako, še tako preprosto besedo spraševat, kaj to pomeni. Pa si predstavljate, kako zelo težko je razložit pojem gluhemu človeku! Resnično je gluhota veliko hujša stvar, kot si večina ljudi pod njo predstavlja. Aja, četudi gluh človek nekaj sliši, sliši menda takole: ..d...r, p....r.an...r...j.  bi...a....d    ra...a. A ste kaj razumeli, kaj sem napisala? Slišijo samo določeno frekvenco in posledično samo določene glasove v besedi, pa še te popačene. Potem jim dajo aparat. A ste kdaj poskusili z aparatom kaj slišat? Meni je bilo obupno grozno, ko smo probali, namreč vse slišiš enako glasno, od avta zunaj, do soseda, ki se ti dere na uho, od tri metre oddaljenega ropotanja s stolom, do radia...vse enako glasno, pa slišiš seveda, kot sem rpej napisala samo vsak tretji glas v besedi, če sploh slišiš.  Ne, resnično si večina ne predstavlja te strašne bariere, kako hudo je, če ne moreš po slišni poti usvajati jezika. Če hoče tak otrok narediti osnovno šolo, to pomeni, da mora biti izredno inteligenten+mama in oče morata sodelovat vsak dan in vsak dan z njim delat najprej nalogo, potem učiti se besed slovenskega jezika (zanje je to tuj jezik, kot za vas kitajščina, tako težek, slišijo nekaj takega kot ksjvnasjvalosh  pdojačlksjdk  ačsldfčask  sdlfkačsldkfč- zdaj si pa zapomni pomen, če zmoreš), potem pa še hodit k surdopedagogu, pa še po možnosti logopedu + otrok ima dodatni pouk in še dodatno strokovno pomoč v šoli - pa še kljub temu je vprašanje, če se bo lahko vključil v skupnost in normalno izdeloval šolo. Vsak od njih. Tako strašna reč je gluhota! Vendar nekaterim uspe.Videla sem jih, slišala, razumela in oni so razumeli mene. Nekatri so ob pomoči izdelali tudi faks, veliko jih naredi srednjo šolo, vendar vam povem, da morajo v to vložiti kake 100x toliko dela, kot slišeč človek, ni primerjave sploh.

Hvala zgoraj omenjeni Moniki, ker je tako lepo sodelovala z nami, ko smo imeli enega takega otroka, hvala "moji" gluhi deklici, ki je tako fejst punca, in njeni mamici, ki me je tako veliko naučila, kaj je to sprejemanje  otroka, ki je "drugačen" in ki po moje ravno zaradi nje ne bo zafrustriran v življenju. Hvala zavodu za gluhe, kjer s tako ljubeznijo skrbijo za "svoje" otroke. Veliko so mi dali.

Borut, navijam zate!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?