|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   2. krst - neporočena!!!
23.12.2006 16:04:22   
CAPA
Pozdravljeni!
Zanima me, če kdo ve za primer, da je duhovnik krstil tudi drugega otroka, čeprav starša nista poročena in tega namena zaenkrat tudi nimata?
Namreč najinega prvega otroka je duhovnik krstil - a nama povedal - da drugega brez poroke ne bo izvedljivo!

Hvala za odgovore!

lp

< Sporočilo je popravil Eviii -- 23.12.2006 16:53:38 >
Revisions: 1 | Neposredna povezava do sporočila: 1
   2. krst - neporočena!!!
23.12.2006 16:16:54   
Anonimen
To je vse odvisno od župnika,nekateri komplicirajo,z nekaterimi se pa da vse zmeniti.

< Sporočilo je popravil Eviii -- 23.12.2006 16:54:21 >

(odgovor članu CAPA)
  Revisions: 1 | Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 2. krst - neporočena!!!
23.12.2006 16:20:06   
Anonimen
Poznam dosti parov,ki niso poročeni in so svoje otroke lahko krstili.Kar vama je rekel župnik ne drži,saj nikjer v cerkvenih zakonih ni zapisano,da neporočeni ne morejo krstiti svojih otrok.

< Sporočilo je popravil Eviii -- 23.12.2006 16:54:57 >

(odgovor članu Anonimen)
  Revisions: 1 | Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 2. krst - neporočena!!!
23.12.2006 16:22:41   
čaki
midva nisva poročena a na ma je 2 vseeno krstil. ker so vaščani hodili drugam krstit otroke pa se je premislil.
zdaj krsti vse po vrsti-sam da kdo kaj primakne....

< Sporočilo je popravil Eviii -- 23.12.2006 16:55:27 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 2. krst - neporočena!!!
23.12.2006 17:05:22   
dskubin
ja, poznam. Se tudi meni zdi, da gre bolj za to, da se kaj primakne. Če en noče, bo pa drug.

(odgovor članu čaki)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 2. krst - neporočena!!!
23.12.2006 17:27:13   
sato
Jaz sem letos dala krstiti drugega otroka, pa nisem in ne bom poročena user posted image . Pa mi župnik ni niti poskušal pridigati o poroki- je sam rekel, da nima smisla siliti, da pač to ni njegova naloga.

(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 2. krst - neporočena!!!
23.12.2006 17:28:52   
rija
Capa, skenslaj tega duhovnka, najdi enega pametnegauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu CAPA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 2. krst - neporočena!!!
23.12.2006 19:04:34   
bskrle
Meni se ne zdi prav, da se ne poročite in želite krstiti otroka.
Pri krstu javno obljubite, da boste otroka vzgajali s v skladu s krščanskimi vrednotami. Pa saj krst ni pasja procesija.
Me je pojezilo!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 2. krst - neporočena!!!
23.12.2006 20:15:58   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

Meni se ne zdi prav, da se ne poročite in želite krstiti otroka.
Pri krstu javno obljubite, da boste otroka vzgajali s v skladu s krščanskimi vrednotami. Pa saj krst ni pasja procesija.
Me je pojezilo!


Ja in zakaj misliš, da neporočeni pari ne morejo držati te obljube?
Midva nisva poročena, on je ateist brez enega samega zakramenta, jaz krščanka...niti podrazno ga nebom silila v vero in mu nekaj tvezila če on v to ne vrjame...pa zaradi tega še ni rečeno, da bodo otroci tudi ateisti...se bodo pa lahko seveda sami odločili in jih jaz ne bom nikogar posiljevala z vero-je pač stvar posameznika!

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 2. krst - neporočena!!!
23.12.2006 21:33:15   
lelaval
Midva sva koruznika in imava vse 3 otroke krščene.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu CAPA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 2. krst - neporočena!!!
23.12.2006 22:01:11   
upica
Ampak, če otroka krstiš, ali se nena že na nek način odločiš namesto njega. Ali je otrok dovolj star, da je sam izrazil željo, da želi biti krščen - če praviš, da ne boš nikogar posiljevala z vero?

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 2. krst - neporočena!!!
23.12.2006 22:19:29   
CAPA
Ali je otrok dovolj star, da je sam izrazil željo, da želi biti krščen - če praviš, da ne boš nikogar posiljevala z vero?


To ne, vendar bo veliko lažje zanj, ko in če se bo odločil nadaljevati vero (hoditi s sošolci k verouku, obhajilu itd.) - ne bo se čutil odrinjenega, kokr da ne paše zraven!!!user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu upica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 2. krst - neporočena!!!
24.12.2006 11:04:40   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: eva1
Ja in zakaj misliš, da neporočeni pari ne morejo držati te obljube?


Zato ker v doktrino rimokatoliške vere sodi tudi to, da sta starša poročena, crkveno. user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 2. krst - neporočena!!!
25.12.2006 17:51:19   
upica
CAPA,
otroka lahko krstiš kadarkoli, ne glede na njegovo starost. Če se bo čutil odrinjenega imaš problem lahko takoj rešen. Sicer pa poznam tudi primere, kjer je partner ateist, pa sta se prav tako lahko cerkveno poročila. Če ti je pomembno, da je otrok krščen in si verna, bi ti moralo biti tudi pomembno, da si poročena. Sicer nisi omenila, ali je duhovnik rekel, da morata biti cerkveno ali sta lahko samo matično poročena? Torej možnosti imaš kar nekaj na izbiro.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 2. krst - neporočena!!!
25.12.2006 22:42:43   
CAPA
Kolibri!
Kolikor vem, v cerkvi nič ne pomeni, če si matično poročen...

NO SICER PA NISVA POROČENA NE MATIČNO IN NE CERKVENO TKO DA SPLOH NI PANIKE...user posted image

lp

(odgovor članu upica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 2. krst - neporočena!!!
2.1.2007 22:54:14   
upica
Zakaj pa se nebi poročila, obenem pa še krstiš 2. otroka? Ali pa greš v drugo cerkev. Ali pa župniku razložiš situacijo, mislim, da bi jo razumel (če imaš upravičene razloge), ali pa ti naj on razloži, zakaj ti ne bi krstil drugega otroka, prvega pa ti je. Če te skrbi, da bi bil otrok odrinjen, boš imela drugi problem, če bo šel k verouku, pa starša ne bosta poročena, bodo ga pa zaradi tega odrinjali in boš spet pred dilemo. (Mislim, če si matično poročen, imaš pravnomočni dokument o obstoju skupne zveze, zato župnik ne bi smel imeti pripombe, zato sem to vprašala).

(odgovor članu CAPA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 2. krst - neporočena!!!
9.1.2007 21:36:28   
Anonimen
Jaz tudi te logike ne razumem. Otroka bi dali krstiti, ker v to verjamete, sami pa se ne bi cerkveno poročili, ker v to ne verjamete. Pa saj gre za podobne stvari.

No, če bi bila jaz fajmošter, otrok neporočenih parov ne bi krščevala.

(odgovor članu upica)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 2. krst - neporočena!!!
9.1.2007 21:45:07   
janca
Ne se sekirat. Ga boš šla pač drugam krstit. Jaz tudi nisem poročena pa imam že tretjegauser posted image .  In je tudi krščen. Sam ne tukaj kjer živim pač pa drugje. Greš tja kjer ne komplicirajo glede tega. Tko da veliko sreče. Vedi pa to, da nekater fajmoštri pač komplicirajo drugi pa ne in ti z veseljem krstijo otroke. Tko da se potolaž.

(odgovor članu CAPA)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 2. krst - neporočena!!!
10.1.2007 12:01:55   
CAPA
Pozdravljene!
Hvala vam za odgovore. Cerkveno se ne bom poročila, ker moj dragi ni vzgojen v krščanski veri in mu do tega tudi ni. A naj bodo zaradi tega tudi otroci brez vseh zakramentov? S tem, da jest sem vzgojena v krščanski veri.
Ne morem pa ga zdej kr silt v neki, če mi je jasno povedal, da v to ne vrjame. Za one, kjer sta oba kristjana, je veliko lažje... vrjemite!!

lp

(odgovor članu janca)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 2. krst - neporočena!!!
10.1.2007 12:06:35   
Naja31
A tvoj dragi se pa strinja, da sta otroka krščena?
Ker glede na to, da on v to ne verjame, me čudi, da se strinja.


(odgovor članu CAPA)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 2. krst - neporočena!!!
10.1.2007 12:09:20   
CAPA
Da. Kjub temu, da ni veren, svojim otrokom ne bo onemogočal možnosti, da bi sprejeli krščansko vero...

lp

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 2. krst - neporočena!!!
10.1.2007 12:27:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

No, če bi bila jaz fajmošter, otrok neporočenih parov ne bi krščevala.


No jaz sem krščansko vzgojena in se mi ta izjava niti malo ne zdi krščanska. Otok je sam svoja oseba. A zarad tega ker starša nista poročena nima pravice bit krščen. A ko je odrasu se pol tud neb smel krstit če nista starša poročenauser posted image

Drugače glede poroke: midva se ne bova poročila. Krstit pa bova dala vse otroke. Moj ne bi nikoli pristal na to "da ga vpišejo v eno knjigo"-njegova izjavauser posted image , meni pa poroka ne pomeni nič! Pa to še ne pomeni da otroka ne bom vzgajala v veri. Jaz osebno verujem ampak ne v cerkev kot inštitucijo.
Aja pa še neki: v svetem pismu je kar nekaj ženskih likov, ki so imele nezakonske otroke a ne? Moji osebno pa ne bodo nezakonski ker sem v srcu že dolgo poročena, papirja da mi to dokazuje pa res ne rabim.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 2. krst - neporočena!!!
10.1.2007 12:38:09   
CAPA
Aja pa še neki: v svetem pismu je kar nekaj ženskih likov, ki so imele nezakonske otroke a ne? Moji osebno pa ne bodo nezakonski ker sem v srcu že dolgo poročena, papirja da mi to dokazuje pa res ne rabim.


user posted image user posted image se podpišemuser posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 2. krst - neporočena!!!
10.1.2007 21:41:40   
yaris
Ko smo hoteli našega tamalega krstit je tudi naš župnik kompliciral. Ker jaz nimam zakramentov in z mojim dragim nisva poročena.Nato sva ga nekako prepričala in nama ga je krstil. In poudaril da drugega nama ne bo krstil če se ne bova vsaj civilno poročila.In če ne bom jaz naredila zakramentov.
eni komplicirajo.drugi pa ne.

(odgovor članu CAPA)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 2. krst - neporočena!!!
11.1.2007 13:12:31   
srki
Midva tudi nisva poročena, pa ni bilo glede krsta nobenega problema. Kako bi bilo za drugega otroka, ne vem, odvisno je od župnika. Če ga pač ne bi hotel ta krstit, bi šla pa k drugemu. Samo zaradi tega se ne bi šla poročit.

(odgovor članu čaki)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?