|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: 2. krst - neporočena!!!
11.1.2007 13:15:36   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

No, če bi bila jaz fajmošter, otrok neporočenih parov ne bi krščevala.


No jaz sem krščansko vzgojena in se mi ta izjava niti malo ne zdi krščanska. Otok je sam svoja oseba. A zarad tega ker starša nista poročena nima pravice bit krščen. A ko je odrasu se pol tud neb smel krstit če nista starša poročenauser posted image

Drugače glede poroke: midva se ne bova poročila. Krstit pa bova dala vse otroke. Moj ne bi nikoli pristal na to "da ga vpišejo v eno knjigo"-njegova izjavauser posted image , meni pa poroka ne pomeni nič! Pa to še ne pomeni da otroka ne bom vzgajala v veri. Jaz osebno verujem ampak ne v cerkev kot inštitucijo.
Aja pa še neki: v svetem pismu je kar nekaj ženskih likov, ki so imele nezakonske otroke a ne? Moji osebno pa ne bodo nezakonski ker sem v srcu že dolgo poročena, papirja da mi to dokazuje pa res ne rabim.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: 2. krst - neporočena!!!
13.1.2007 22:43:30   
CAPA
Danes sem bila pri župniku in je vse urejeno. Krst bo! Tud ni nč kompliciral..
user posted image  sem veselauser posted image

bodite v rožicah

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: 2. krst - neporočena!!!
23.1.2007 20:28:35   
upica
No vidiš, da se da vse zmenit, saj so oni tudi le ljudje in če znaš pravilno pristopit k stvari in da si iskren. Upam, da je tebi na ta način uspelo. Sem vesela, da ste rešili ta problem.

(odgovor članu CAPA)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: 2. krst - neporočena!!!
24.1.2007 10:33:42   
CAPA
Hvala upica!

Ja bil je zelo sproščen pogovor. O vseh temah pomalem - o krstu in o vsakdanjih stvareh...

Še enkrat hvala za lepe želje in lep pozdravuser posted image

(odgovor članu upica)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: 2. krst - neporočena!!!
27.1.2007 13:26:08   
madela
Jaz imam tri otroke in pri prvih dveh nisem bila poročena pa ni bilo nobenih problemov. Drugače je bilo pri moji mami. Jaz sem prvi otrok in sem bila krščena,drugega mojega brat pa ni hotel krstiti.Mesec za tem,pa je umrl,tako da je mama prosila drugega župnika naj ga vendar ksti,čeprav je bil že mrtev. Na koncu je torej le bil krščen.Da se ti lahko kaj takega zgodi se zdi skoraj nemogoče.Mislim,da bi jaz župnika oblajala kot nora,čeprav tako ne bi imelo smisla.

(odgovor članu CAPA)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: 2. krst - neporočena!!!
2.2.2007 14:32:12   
tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: CAPA
...ker sem v srcu že dolgo poročena, ...



IZVIRNO SPOROČILO: CAPA
.... S tem, da jest sem vzgojena v krščanski veri...


IZVIRNO SPOROČILO: Meta.
Jaz tudi te logike ne razumem. Otroka bi dali krstiti, ker v to verjamete, sami pa se ne bi cerkveno poročili, ker v to ne verjamete.

Gre enostavno za to, da jemljejo vero na enak način kot kupujejo v Merkatorju. Vzamejo kar rabijo in jim je všeč ostalo pa enostavno zavračajo.

Samo to ni "vzgojena v krščanski veri" ampak je "naredi si sam" - brez Boga.

(odgovor članu CAPA)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: 2. krst - neporočena!!!
6.2.2007 14:28:12   
muška
Midva tudi nisva poročena, pa sva krstila drugega otroka, nama je pa prvič povedal isto.
In ko je zdaj ponovno začel o poroki, sem mu zastavila par provokativnih vprašanj (tako je on temu rekel) pri katerih nismo našli skupnega zaključka, tako da je potem odnehal. user posted image user posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: 2. krst - neporočena!!!
7.2.2007 1:13:53   
petra81
In katera so bila ta provokativna vprašanja, ker bom jaz verjetno v podobni situaciji, ko bo!!!

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: 2. krst - neporočena!!!
10.2.2007 18:23:48   
TaRe*
Moj dragi nima nobenih zakramentov .Njegovi starši so se poročili bolj pozno,ko so bili na svetu že trije otroci in še to samo civilno.
Upam si trditi,da bi bila midva danes tudi poročena,če bi on imel zakramente,ker pa jih ni imel,sva potem pred tisto goro obveznosti in kolobocij da to pridobiš(vsaj tu v tej župnjiji je tako) klonila.V bistvu sva odlašala in odlašala tako dolgo,da zdaj vem,da se ne bova poročila nikoli.
Imava dve bejbeuser posted image user posted image  in smo se seveda odločili,da ju krstimo...vsaj to,če potem dalje ne .Prvo nam je krstil naš župnik,čeprav je bilo malo nejevolje(mislim da je pričakoval,da  bo naslednji navrsti moj in da se  bova tudi vzela v kratkem).Ko sva dobila pa drugo user posted image  pa si nisva več upala iti prosit.
Krstili smo jo tako v mojem rojstnem kraju pri čudovitem patru Karlu,ki je vesel vsakega novega krsščenca .Povedali smo mu,kakšna je situacija in je rekel,da je zelo vesel za nas in da smo vedno dobrodošli ,kadarkoli bomo potrebovali kakšno pomoč(mislim da je namigoval še na kakšen krst)...pa mimogrede tudi denarja za krst ni hotel vzeti ampak ga je dal duhovniku iz Madagaskarja ki je gostoval v naši župnjiji.
To je pravi župnik,če mene vprašate...in sramotno za cerkev se mi zdi vprašanje"ali mi bodo hoteli krstiti otroka?" 

_____________________________

............ja,takle mamo..;)


(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: 2. krst - neporočena!!!
18.2.2007 23:14:31   
Moyca_
seveda ga lahko daš krsiti brez da sta poročena

< Sporočilo je popravil Moyca -- 18.2.2007 23:15:38 >


_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: 2. krst - neporočena!!!
18.2.2007 23:16:55   
Moyca_
aja, sem vidla da ste že porihtaliuser posted image

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: 2. krst - neporočena!!!
27.2.2007 19:13:22   
tipajaz
Moji prijatelji so krstili četrtega otroka brez problema,
poročena sta civilno. Odvisno od župnika.

(odgovor članu CAPA)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: 2. krst - neporočena!!!
25.5.2007 11:18:07   
Lu
Pri nas je pa kar problem. Pri prvem sploh poorčena nisva bila pa je krstil user posted image . Potem sva se poročila samo civilno in zdaj ko želim krstit drugega user posted image mi ga noče. Sama imam vse zakramente, moj nima nič. Župnik želi, da se poročim cerkveno. Mogoče se pa bom. Samo ne zdaj zaradi krsta. Tako imamo danes sestanek z drugim župnikom, ki pa upam, da ne bo kompliciral in bo moj otrok končno krščen.

_____________________________

Maja 21.02.2005 ribica
Tian 03.10.2006 tehtnica
Maša 21.1.2011 vodnarka

(odgovor članu tipajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: 2. krst - neporočena!!!
25.5.2007 14:41:31   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Lu
Župnik želi, da se poročim cerkveno. Mogoče se pa bom. Samo ne zdaj zaradi krsta. Tako imamo danes sestanek z drugim župnikom, ki pa upam, da ne bo kompliciral in bo moj otrok končno krščen.

Kot da ste vsi malo usekani.

Zakaj hočeš zakrament krsta, vse ostale zakramente pa zavračaš? Kaj ti bo krst, če pa NIMAŠ vere? Niti je ne sprejemaš. Resno. Pa vsi kot čreda, "hočem krst" v bistvu pa sploh ne razumeš pomena.

Če ne živiš vere, če ne opravljaš zakramentov .....  samo da imam krst. Pa to je kot ena teleta.

Vedno boš našla nekega "župnika" ki bo naredil krst. Vprašanje, ki je bistveno je ali boš našla vero in ne "župnika". Ker krst deluje samo in le v moči vere.


< Sporočilo je popravil tehnofil -- 25.5.2007 14:44:21 >

(odgovor članu Lu)
Neposredna povezava do sporočila: 39
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?