|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Urnik hranjenja
1.2.2007 23:45:55   
45ziga
Zivjo!
Nasa mala ima 3 mesece in se je zal premalo ˝debelila˝ ob dojenju, zato moram zaceti dodajato adaptirano mleko. Je pa zaradi steklenicke zacela bojkotirati dojke. Dojim jo lahko samo se ponoci in podnevi, ce je zelo zaspana. Verjetno bo pocasi cisto prenehala user posted image .
Zanima pa me, kaksen urnik hranjenja imate, ce 3-mesecniku dodajate oz. je samo adaptirano mleko. Kaksne kolicine? Meni se zdi 5krat na dan po 180ml mleka (to pise na skatli Hipp mleka) prevelika doza in premalo obrokov. Pa ponoci? Mu daste tudi kaj vode?
Hvala!

< Sporočilo je popravil Mič -- 10.2.2007 14:57:53 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: POMOC-urnik hranjenja
1.2.2007 23:58:08   
Lunc_a
En nasvet: ne beri navodil oz. ne delati tako kot piše.Ravnaj se po občutku,ti veš koliko lahko poje tvoj otrok in kdaj je lačen.pri 3 mesecih je jedel moj sin na cca 4-5 ur eno 4 na dan po 160 ml.Ponoči nič .zavedaj se,da če dodajaš potem otrok potrebuje tekočino,saj je mamino mlkeo hrana in voda,adaptirano mleko pa samo hrana in otrok potrebuje nekaj za odžejat

(odgovor članu 45ziga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: POMOC-urnik hranjenja
2.2.2007 10:25:52   
rainbow
meni je pediater svetoval: 110m ml + otrokova starost, torej za trimesečnega bi to bilo 140 ml na obrok, kakorkoli, ne ga preveč nafilat na en obrok, raje imaš enega več, kot pa da se mu želodček preveč napihne.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: POMOC-urnik hranjenja
2.2.2007 12:07:21   
tita2006
Svetujem ti, da poskusiš nekeko takole:vedno ob obroku najprej dojenje, nato pa še flaška. Otroci imajo namreč obdobja, ko imajo raje flaško, pa spet dojko...
Urnik se mi zdi najbolj smiseln večkrat po malem, kot naenkrat preveč.(6,9, 12, 15,18,21,30)nočno dojenje pri nas ni bilo potrebno ob takem ritmu.Tudi jaz sem morala sprva malo dodajati, vendar sem zaradi stalnega "treninga" dojk uspela ustvariti zadostno količino mleka in uspešno se dojiva z mojimuser posted image še sedaj, pri praktično devetih mesecih.Upam, da vama bo uspelo.

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: POMOC-urnik hranjenja
2.2.2007 12:52:20   
vidra
Naceloma velja, da naj bi otrok potreboval od 120 do 180 ml mleka na kilogram svoje teže, deljeno s številom obrokov, tako da si lahko na ta način približno izračunaš količino mleka na obrok.

(odgovor članu tita2006)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: POMOC-urnik hranjenja
2.2.2007 13:59:57   
andrejka
Hej!
Se strinjam s tito2006.
Tudi pri nas je tako. Vsak obrok: najprej dojenje nato pa še flaška, do sitosti.
Pri nas laufa...
Andrejka

_____________________________

17.11.06 se nama je rodila čudovita deklica Zoja
24.5.09 pa se nam je pridružil čudovit deček Gaber

(odgovor članu vidra)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: POMOC-urnik hranjenja
3.2.2007 19:46:28   
eva10
Jaz sem dajala 150 ml , 5-krat na dan. Sedaj je star 4 mesece pa je začel štrajkat in spije 180 ml 4-krat na dan ali pa še celo manj, dovisno od dneva. Drugače pa je najbolje, da si izračunaš tako kot je rekla vidro.

(odgovor članu andrejka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: POMOC-urnik hranjenja
4.2.2007 20:20:02   
mtina
IZVIRNO SPOROČILO: vidra
Naceloma velja, da naj bi otrok potreboval od 120 do 180 ml mleka na kilogram svoje teže, deljeno s številom obrokov, tako da si lahko na ta način približno izračunaš količino mleka na obrok.


Točno tako!

Kar piše na škatlah je pa dvisno od vrste mleka. Če boš pogledala na Novalak, bodo drugačne količine kot na Milumilu ...



_____________________________

Sonce!!!

(odgovor članu vidra)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?