|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ad3 kapljice da ali ne?
16.3.2007 18:54:39   
atena
Zakaj pri nas sploh še predpisujejo ad 3 kapljice baje jih po drugih državah že zdavnaj ne, itak je dosti če si vsaj nekaj minut na dan zunaj.Ali jih dajete svojim malčkom?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
16.3.2007 18:55:50   
Strawberrie Cherrie

IZVIRNO SPOROČILO: atena

Zakaj pri nas sploh še predpisujejo ad 3 kapljice baje jih po drugih državah že zdavnaj ne, itak je dosti če si vsaj nekaj minut na dan zunaj.Ali jih dajete svojim malčkom?


ne.

Občasno mu dam kakšno kapljico oleovit d3.

(odgovor članu atena)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
16.3.2007 18:59:30   
metkica1
jaz ji nisem devala ad3 kaplic

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
16.3.2007 19:40:54   
majda12
user posted image LP!Jaz dajem D3,po AD3ga je zvijalo,čeprav ,ko sem to povedala zdravnici je malo (srala,pa se nisem dala.LPuser posted image

(odgovor članu metkica1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
16.3.2007 19:46:51   
Ivanča
Jaz ne dajem. Pri letošnji "zimi" jih pa res ne potrebujeuser posted image  , sva vsak dan zunaj vsaj eno uro.

(odgovor članu majda12)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
16.3.2007 20:07:11   
metaa
Sam tolk: zdej se vam ne zdijo potrebne, vendar je to "naložba" za kasneje, za dobre in močne kosti, tako je npr. manj možnosti za osteoporozo... sam sonček ne pomaga - je koristen, pa ne zadosti, zato je smiselno to dajat vsaj leto in pol.
je pa res, da zlasti pri mlajših dojenčkih ad3 povzročajo krče, zato probajte pri pediatru izsilit d3 (od Plive)!


(odgovor članu atena)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
16.3.2007 20:12:13   
Anonimen
Saj dojenčki D vitamina ne dobijo od svežega zraka, ampak od sonca. Tega pa pozimi definitivno ni dovolj.

Jaz sem jih obema dajala.

(odgovor članu metaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
16.3.2007 20:17:54   
Ivanča
A da letos ni dovolj sonca?


Drugače sem pa tudi povedala pediatru.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
16.3.2007 20:19:17   
Strawberrie Cherrie
Po Plivit d3 smo mi imeli šele krče.

(odgovor članu Ivanča)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
16.3.2007 20:20:39   
Anonimen
Ne, poglej, ni važno, koliko je sicer sonca. Tvoj otrok je v kapi in bundi zapet, da mu samo obraz ven gleda. Sonce pa skozi bundo res ne more user posted image

Mi smo zunaj vsak dan vsaj po 4 ure, ponavadi več, pa mu dajem kapljice.

(odgovor članu Ivanča)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
16.3.2007 20:35:43   
mtina
Prve tri mesece mu nisem, saj je imel po vseh variantah ffuuulll krče (D3, Oleovit, AD3).  Pa še na adaptiranem mleku je; sedaj pa mu dajem vsak dan pa ga nič ne zzvija.

_____________________________

Sonce!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
16.3.2007 20:38:38   
Ivanča
Ja, Meta, vem da koža tvori vitamin d, če je izpostavljena soncu. Otrokov obraz je izpostavljen soncu, torej je važno če sije, a ne? In ni potrebno, da je ves izpostavljen žarkom. Vitamin d dobi tudi preko hrane.


Lepo, da si obema dajala kapljice. Si tako pač presodila.
Nekateri imamo malo bolj kritičen odnos do farmacije. In to je atena pravzaprav vprašala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
16.3.2007 20:39:55   
eya
Jaz mu tudi dajem AD3. Prva dva meseca je imel krče, pa nam je pediatrinja čisto brez problemov dala recept za D3, je še sama rekla, da nima smisla, da otrok trpi. Krči so se nehali in od takrat naprej mu dajemo AD3, najprej po 7 kapljic, po 6. mesecu pa po 10.

Tale link sem že 10x prilepila, pa ga bom še enkrat-namreč "sončenje" niti približno ne zagotavlhja dovolj vitamina D3:

link
Sončiti bi morali nekaj ur dnevno na direktnem soncu, če bi želeli, da bi iz kože nastalo dovolj vitamina D za preventivo pred rahitisom.

Ne razumem, zakaj ne bi dajala kapljicuser posted image

< Sporočilo je popravil eya -- 16.3.2007 20:41:04 >


_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
16.3.2007 20:52:12   
gogi73
Jz mu dajem kapljice Oleovit D3 in sicer vsak dan po eno kapljico. Kaj pa vem, se mi zdi, da kljub lepi zimi vsekakor ni odveč.
Če se boš odločila, jih kupi na oljni osnovi, na vodni jih baje zvija.

(odgovor članu atena)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
16.3.2007 20:57:14   
Naja30
Jaz ji pa kar pozabim dat kapljice in potem ko kakšni mamici to omenim mi reče, da itak če si vzunaj vsak dan, ni treba. Pa si vseeno rečem, da škodit že ne more, če je vitamin, ampak naslednji dan ji spet pozabim dat user posted image

(odgovor članu gogi73)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
16.3.2007 20:58:42   
gogi73
Tut jz sem jih kdaj pozabljala, zdej jih imam pa kar na previjalki poleg plenic, kamor pač vsak dan roka obvezno seže.user posted image  Tako da, ko ga previjam, mu kanem še eno kapljico v usta.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
16.3.2007 21:02:12   
atena
sonce malo pronica tudi skozi oblačila, če si na dan le malo zunaj, mislim da kapljic ni treba dajati.Sicer pa ne poznam nobenega z rahitisom, pa skoraj ne poznam mamice ki bi otroku dajala kapljice, ker smo ena redkih držav ki to še predpisujemo.Farmecevtska industrija je pa močan lobi, mislim da jih samo še zato dobivamo.

(odgovor članu gogi73)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
16.3.2007 21:05:07   
eya
Sončiti bi morali nekaj ur dnevno na direktnem soncu, če bi želeli, da bi iz kože nastalo dovolj vitamina D za preventivo pred rahitisom.


Atena, tole je zapisala priznana pediatrinja, če si slučajno spregledala moj prejšnji post.user posted image

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu atena)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
16.3.2007 21:07:20   
atena
če malo pobrskaš po internetu bo naletela tudi na veliko priznanih pediatrov ki so proti temu, že dejstvo da otroka zvija po kapljicah govori samo za sebe.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
16.3.2007 21:10:38   
Blejka26
tud jaz nisem dajala kapljic,sva veliko zunaj,tko da dobi dovolj teh....

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu atena)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
16.3.2007 21:13:14   
eya
Zvija ga ne zaradi vitamina, ampak zaradi oljne substance, v kateri je raztopljen vitamin A.

Marsikaterega user posted image  zvija, ko dobi npr. pri 5ih mesecih jabolko, pa ga zato damo kasneje, ko težave minejo. Tako sem tudi jaz mnenja, da ko so krči, se daje D3, potem pa spet AD3.

Sicer pa takole preko neta ne poznam nobenega priznanega pediatra razen dr. Tanč, kateri pa popolnoma zaupam.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu atena)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
16.3.2007 21:17:06   
Ivanča
Evo, sem našla iz ene starejše teme o AD3 kapljicah, kjer je sarazan priskrbela tale link:
 
Pa še mimogrede, tole o nekajurnem direktnem sončenju je pa močno pretirano! Lepo vas prosim! Potem bi bili vsi rahitični. Mi je pa pediater tudi rekel, da kapljice NE ZAGOTAVLJAJO da otrok ne bo rahitičen.
 

Res je, da materino mleko vsebuje vse, kar dojenček potrebuje.

Pomanjkanje vitamina A je v Evropi izredno redko, saj smo matere in otroci dobro prehranjeni.

Materino mleko je dojenčkova naravna hrana, ki po vsebini in količini ustreza otrokovim potrebam. Nobena druga hrana ni primernejša. Vse hranljive snovi, ki jih v prvih šestih mesecih življenja potrebuje otrok za zdrav telesni in duševni razvoj, so v materinem mleku v naravnem razmerju. Maščobe, beljakovine, ogljikove hidrate, soli in vitamine, ki so v materinem mleku, otrokov organizem bolje porabi kot iz drugih mlečnih pripravkov.

Če vi uživate raznoliko, pestro in z vitamini bogato hrano, bo vaše mleko prav tako vsebovalo dovolj vitaminov in mineralov, ki jih potrebuje vaš otrok. Če je vaš otrok zdrav, donošen in lepo napreduje, posebnih potreb po dodajanju vitaminov v prvih mesecih ni. (Vir: Kako uspešno dojiti, Inštitut za varovanje zdravja Republike Slovenije.)

Nasprotno splošnemu mnenju - ne drži, da materino mleko ne vsebuje vitamin D. Ga vsebuje, a v izredno majhni količini (mikroelement).

Vitamin D je steroidni hormon (leta 1922 je bil nepravilno klasificiran kot vitamin) ki ga proizvaja človeško telo, kadar je koža izpostavljena UV žarkom (UVB) na sončni svetlobi.

Zelo malo živil je naravni izvor vitamina D, tudi v njih je prisoten v izredno nizkih količinah. Najbolj naraven način za dvigovanje ravni vitamina D je redno izpostavljanje sončni svetlobi. Koža na sončni svetlobi proizvaja velike količine vitamina D.

Koliko vitamina D potrebuje otrok, dojen ali hranjen s prilagojeno mlečno formulo lahko presoja le zdravnik, ki otroka pregleda in določi, koliko je dodajanje vitamina D res potrebno.

O potrebnosti nadomestkov vitaminov in mineralov v svetu ni jasnih in/ali enotnih ter predpisanih smernic. Če doječa mati je zdravo in polnovredno prehrano, dobiva potrebne vitamine in minerale v pravem razmerju, če otrok lepo uspeva ob materinem mleku, ni razlogov za skrb in ni potrebe po dodajanju vitaminov, mineralov, železa in fluoridov v PRVIH MESECIH otrokovega življenja. Vir: priporočila APA - Ameriške pediatrične akademije, 2003.

Za polno dojene, zdrave in ob roku rojene otroke od rojstva do šestega meseca, ki so dovolj izpostavljeni soncu - ne obstaja povečano tveganje, da bi jim primanjkoval vitamin D ali da bi oboleli za rahitisom. Rahitis se razvije zaradi primankljaja izpostavljenosti soncu, ne pa zaradi primanjkljaja vitamina D v materinem mleku. (Vir: LEAVEN, Vol. 39 No. 3, June-July 2003, p. 70:)

Iz virov Svetovne zdravstvene organizacije WHO in United Nations Children’s Fund (UNICEF): za dovoljšnjo proizvodnjo vitamina D zadostuje nekajminutna dnevna izpostavljenost sončnim žarkom. Pri izpostavljanju soncu je potrebno seveda paziti, da ne pride do sončnih opeklin in s tem posledično povečane možnosti za razvoj kožnega raka.

Na osnovi kliničnih raziskav, so priporočila Ameriške pediatrične akademije (AAP) naslednja: vsi dojenčki naj bi imeli v prvih dveh mesecih svojega življenja minimalni vnos 200 IU vitamina D na dan (torej: če ga ne dobijo s soncem, ga je potrebno nadomeščati z nadomestki).

Dejavniki tveganja za razvoj primankljaja vitamina D ali rahitisa so naslednji:
- mati sama ima prenizek nivo vitamina D
- zelo temna polt kože
- otroci so pogosto v zaprtih prostorih (mati gre namesto na sprehod na sveži zrak z otrokom na sprehod v nakupovalna središča)
- prebivalci, ki živijo na višjih zemljepisnih širinah
- življenje v urbanih področjih, kjer je veliko visokih stolpnic in zelo onesnažen zrak (ki preprečuje dostop UVB žarkov)
- pretirana uporaba sončnikov in zastorov
- velike variacije UVB radiacije v letnih časih
- otroci, ki so popolnoma oblečeni in pokriti, kadar so zunaj.

Drugi dejavniki tveganja:
- mati ima v zelo kratkem časovnem obdobju več otrok zapored: vsak naslednji otrok ima večje tveganje za primanjkljaj.
- izpostavljenost svincu
- ob dojenju še dodajanje prilagojenih mlečnih formul ali celo kravjega mleka, ki zmanjšujejo naravno absorbcijo kalcija

Raziskav, kjer bi raziskovali stranske učinke dodatkov vitamina D na otroke do šestega meseca starosti ni veliko. Pri otrocih, ki niso dobro prenašali vitaminskih nadomestkov, so opazili naslednje stranske učinke: bruhanje, prebavne bolečine, spremembe v otrokovih prebavilih, težje dihanje, povečano tveganje za okužbe. ( vir: Cynthia Good Mojab, MS, IBCLC, RLC, Research Associate in the Publications Department of La Leche League International)

Zaključek:
Znanstvene raziskave so pokazale, da vsakodnevna izpostavitev majhnega dela otrokove kože (npr. obrazka) dnevni svetlobi ali sončnim žarkom (če je sonce) za samo nekaj minut dnevno, poskrbi za zadostno preskrbljenost dojenčka z vitaminom D. V podnebnih klimatskih razmerah, kjer več dni ali celo mesecev zaporedoma ne posije sonce ali kjer otroke zunaj popolnoma pokrijejo ali zaščitijo (prav nasprotno - pred sončnimi žarki), je potrebno dodajanje vitamina D. V Sloveniji zdravniki večini dojenčkom predpisujejo kapljice vitaminov A in D.

Resno pomanjkanje vitaminov in mineralov, ki je v preteklosti zahtevalo marsikatero življenje, je danes redko.



Prijazen pozdrav!

Karmen Mlinar,
svetovalka za dojenje pri La Leche League International
http://www.lalecheleague.org

(odgovor članu atena)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
16.3.2007 21:36:45   
eya
Ivanča, tvoj prispevek me je še bolj prepričal, da je prav, da dajem malemu AD3user posted image . Pišeš namreč, da mora o dajanju odločat pediater (in Žigova pediatrinja mu je napisala recept), da sta pomanjkanje vitamina A in rahitis v Evropi redka (ne pa, da ju ni). Ne vem, če sem kot doječa mati imela dovolj vitamina v mleku, živimo v urbanem okolju, kjer je verjetno zrak onesnažen, in ja, moj otrok je bil pozimi do vratu zapet.

Sicer pa, mojemu otroku te kapljice ne škodujejo in res ne vem, zakaj mu jih ne bi dajalauser posted image user posted image user posted image

Se pa vsaka mamica odloči po svoje. In želim vsem našim otročkom, da bodo imeli zdrave in močne kostiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Ivanča)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
16.3.2007 21:43:02   
atena
Draga Eya peditri napišejo recept za ad3 kapljice vsem otrokom če ga rabijo ali ne.Mene je pa članek prepričal da jih ne dajem, sem vsak dan najmanj dve uri zunaj.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
16.3.2007 21:52:11   
Pikca
Jaz sem naši sicer dajala Oleovit (po AD3 jo je zvijalo). Vendar pa tudi nisem prepričana o potrebnosti teh kapljic; ko sem se jaz rodila, jih niso predpisovali, pa ne poznam nobenega rahitičnega vrstnika. Sem pa enkrat celo brala, da naj bi bile precej škodljiveuser posted image  (se ne spomnim več kje sem to zasledila in kaj točno je pisalo)

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?