|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   neobvladljiv
20.4.2007 21:25:52   
2mama
moj user posted image  ima 11 mesecev in je tako noro zivahen, da ga komaj obvladam na previjalni mizi, da mu menjam plenico. sem poskusila ze tudi s previjanjem na tleh (na terapevtski blazini), pa je isto (no, razen da je bolj varno). divja, se kotali, kot bi se mu utrgalo. saj sicer je tudi zivahen in hitrega fizicnega razvoja, ampak to glede previjanja je zame res postalo ze prava nocna mora. v bistvu je iz dneva v dan slabse. ima kdo kako idejo, kako ga vendarle obvladati?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: neobvladljiv
20.4.2007 21:30:32   
Anonimen
Jaz sem mu dala eno čez nago rit, pa je iznenada postal obvladljiv.

(odgovor članu 2mama)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: neobvladljiv
20.4.2007 21:32:59   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Jaz sem mu dala eno čez nago rit, pa je iznenada postal obvladljiv.


Pomojem je ful stekal. user posted image


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: neobvladljiv
20.4.2007 21:36:42   
Jančika_
Kaj naj ti rečem...ravnokar sem prijateljici, ki nima otrok, poskušala po telefonu razložiti, koliko fizične in psihične energije porabim vsak dan samo za to, da previjem mojega 9-mesečnika. Mislim, da me ni razumelauser posted image . No, ti me razumeš, a neuser posted image .

Nasveta pa nimam in dvomim, da obstaja kakšen res dober. Po moje ni druge kot res zelo trdno zgrabiti in juriš. Ne moreš verjet, kako me boli levi palec, ki je najbolj na udaru, ko malemu poskušam držati noge v luft, da mu obrišem rit. Prijeti ga moram z vso silo, drugače ni nič. In ne, noben zamotitveni manever ne deluje več kot tri sekunde. In ne, tudi mož se pri tej vaji ne odreže nič boljše kot jaz.

Pa sem mislila, da je bil tavečjega problem previjat. Haha.

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: neobvladljiv
20.4.2007 21:39:01   
Anonimen
Pride in mine takšno obnašanje.

Pa ne se razburjat zaradi takšnih malenkosti, ker to ni še nič kaj velikega.

Saj veš, kako pravijo, majhni otroci, majhne skrbi, veliki otroci, velike skrbi.

Tako da se skuliraj, ker drugače boste težko skupaj shajali.

(odgovor članu 2mama)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: neobvladljiv
20.4.2007 21:44:01   
frutka_
Začni uporabljat hlačne pleničke, samo gor potegneš pa je problem rešen!

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: neobvladljiv
20.4.2007 21:46:41   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Začni uporabljat hlačne pleničke, samo gor potegneš pa je problem rešen!

user posted image Preden mu obe nogi v luknje nacintram, mine mala večnostuser posted image .

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: neobvladljiv
20.4.2007 21:46:49   
muška
Poznamo. Moja dva sta imela stekleničko s sokom in tako sem jima vedno ko smo se šli previjat dala flašo in je bil mir ko sta pila. Ko pa flaše ni bilo več, sem jima pa potisnila v roke recimo kkašno kremo, krtačo, glavnik(previjalno imam v kopalnici) in takrat je bilo tisto takooo zanimivo. In tudi sama sem dala že obema čez rit, ko sta imela histerične napade na previjalni. Pa zdaj ne mislim, da sem ju pretepla, sta pač dobila eno pljusko in od takrat dalje je bil mir, tako da sta očitno kapirala zakaj sta jo dobila.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: neobvladljiv
20.4.2007 21:52:38   
tulip
jAZ SEM MOJEMU VEDNO DAJALA KAJ V ROKE, PA NE IGRAČE, KER NISO BILE ZANIMIVE...
Ops, kričim, se opravičujem... kakšno žlico, kuhalnico, glavnik, kremo, majhno knjigico, CD... pa se je zamotil.
Ali pa sem mu sproti 'biba leze biba gre' po trebuščku in nogicah delala, ker drugače je bilo isto kot pri tebi.
Pa ne se pustit, da te spravijo iz tira take stvari, kaj šele bo!!!!user posted image

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: neobvladljiv
20.4.2007 21:53:00   
frutka_
Taktika: plenice vzameš, jih med nogami full raztegneš s prsti, nacintraš in brezkompromisno potegneš gor. Če ne pali pa otroku podtakneš nekaj kar mu je sicer všeč pa v običajnih trenutkih ne sme imeti (pilota od TV recimo). user posted image

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: neobvladljiv
20.4.2007 22:00:53   
eya
Mi imamo tudi tako taktiko kot so že nekatere pred mano napisale: mu dam v roke, vse kar je zanimivega okoli previjalne. Že nekaj časa mu je zanimiva tudi tale igrača: v pollitrsko flaško sem dala do polovice vodo, jo pobarvala z malo rdeče barve in dala nekaj stiroporja noter, pa se s tem, ko "šejka" flašo ful zamoti. Pa zvončke ima na stropu in ful rad vidi, da pihava vanje in zvončkljajo. Ali pa kaki baloni iz stropa bi mogoče tud palili, še nisem probala (razen ko je bil še ful majhen, jih je opazoval). Pa včasih se zamoti, ko mu kažem živali, ki jih ima nalepljene na steni, pa ga sprašujem, kako se oglašajo...

Ko sva pa kje zunaj ali na obisku pa mu tudi jaz dam ponavadi kaj za spit, da je mir...

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: neobvladljiv
20.4.2007 22:10:09   
Jančika_
Eya, tole s flašo bi pa znalo pri našem paliti. Vse ostalo sem že poskusila in ni več zanimivo. V skrajnem primeru mu dam električni aspirator za nosek (tisti gumijasti nastavek vzamem dol, da ga ne more pojesti), ga prižgem in potem si ga cel srečen prisesa na jezikuser posted image . Ampak mu to že tudi ni več zanimivo, danes ga je že po tleh zabrisal. No, drugače je pa res zlat in nezahteven fantek, nekje se mora zdivjat zgledauser posted image .

Ja nič, grem eno flašo malo okrancljat.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: neobvladljiv
20.4.2007 22:49:14   
Anonimen
Tudi naš Robert je tak že nekaj časa in s Kamikazo to rešujeva (večinoma) tako, da ga previjava oba - eden ga drži, drugi pa "prepakira". user posted image

(odgovor članu 2mama)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: neobvladljiv
21.4.2007 8:07:03   
lenika
Mi se pa previjamo na stoje, ker ga v ležečem položaju nikakor ne morem zadržat na hrbtu. V trenutku se obrne na trebuh in se usede.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: neobvladljiv
21.4.2007 9:18:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Seven

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Jaz sem mu dala eno čez nago rit, pa je iznenada postal obvladljiv.


Pomojem je ful stekal. user posted image



Ja, je.

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: neobvladljiv
21.4.2007 11:59:42   
natalia
isto kot frutka. sem imela ful probleme z njo glede previjanja, pa sem nabavla hlačne plenice, naredim pa tako, da Eva čim manj leži, najprej ji stoje na previjalni ob straneh strgam plenico dol, nato jo ležečo na previjalni lubčkam po trebuščku in poleg obrišem s čistilnimi robčki, nato ji dam pokrov od kreme za ritko, in tačas ko se ona ukvarja z pokrovom, jo jaz namažem - to traja enih 15 s. potem ji sede na noge nataknem plenico, jo vzdignem da stoji in ji jo oblečem kot spodnje hlačke, enako potem stoje zapnem bodi in enako sede oblečem hlače...piece of cake...user posted image

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: neobvladljiv
21.4.2007 19:33:41   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika
Eya, tole s flašo bi pa znalo pri našem paliti.

Hja, seveda je Kajetan ni niti povohal. In seveda se je na njo totalno napalil Vasja. Uočil jo je ob pol sedmih zjutraj in do 15 čez sedem je imel že tri napade histerije, ker mu nisem pustila, da jo odpre in podrobno preuči vsebino (vse sorte plastičnih malih reči sem nasula not v rahlo vijolično vodo). Bom vrgla stran, se mi zdiuser posted image .

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: neobvladljiv
22.4.2007 11:48:32   
Baucka
Jaz ji dam nekaj v roke, da ima delo. Magari mi robčke ven vlači. Drugače pa jo nazaj vstrajno obračam in to je to. To da tepeš 11 mesečnega otroka pa se mi zdi katastrofalno. Kaj boste delale pa pri 8 letih. Bo jih dobil z zaponko od pasa ali z bikovskih štrikom. Katastrofa.

_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: neobvladljiv
22.4.2007 21:36:58   
KatjaD
Uf, tukaj se pa pridružujem. Pa na previjalni ga še kar uspem kdaj zamotit s kremo, igračami, flašami, glavniki, zobnimi ščetkami,..., če pa smo slučajno kje zunaj ali na obisku, kjer ga je treba previt na vozičku ali kavču ali tleh, je pa po celi sobi še preden ga dobro odvijem. Vsako previjanje vzame vsaj 15 minut.
Kako pa rešujemo??? Glede na to, da ga itak vsakič, ko ga previjam posadim na kahlico in se skoraj vedno tudi polula, ga pač potem pustim, da naredi en krog, potem pa se malo žgečkava, pokaževa vse dele telesa, ki jih zna pokazati in ob tem povijeva nazaj - npr. - če ga dam ležat in vprašam kje imaš noge jih dvigne v zrak, jaz pa hop plenico pod rito. Potem pa kje je trebuh? in da noge dol, da vidi trebuh, jaz pa hitro plenico čez in zapirat. V 99% deluje!

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: neobvladljiv
22.4.2007 23:34:24   
bobek05
Mi smo tudi imela takšno obdobje. Še zdaj ga včasih zamika, da bi protestiral, pa mu mirno razložim (star je 22m), da ga bom zdaj previla (ali da bova šla "ritko menjat" user posted image ), ker je plenica že polna in ne more takšen hodit okrog... Moram priznat, da se sploh ne spomnim, kdaj se je nazadnje pritoževal zaradi previjanja...

Je pa takrat bilo kar zanimivo. Enega hipa smo tudi imeli hlačne plenice, ki jih pa nismo več uporabljali po tistem, ko smo imeli vneto ritko. Nič ga ni pritegnilo in sva ga nekaj časa tudi previjala oba. Potem pa sva 1x previjala v dnevni na kavču (pred tem pa na previjalni v njegovi sobi) in tam je bil pa mir... Je poslušal zraven muziko (npr. mačka murija) ali malo poškilil na tv (za tisto minutko) in je bila stvar rešena... Od takrat nismo imeli več problemov, tudi če ni bilo ne glasbe ne tv. Ne vem - mogoče mu je bilo všeč, ker je bil v dnevni (kjer ga še zdaj previjam), kjer se vsi gibljemo... Tudi pri mojih starših se previja v dnevni...

Vem pa, da je imela prijateljica na steni ob previjalni nalepljenih veliko sličic, ki jih je potem njena prestavljala (trgala s stene, pa spet probala nazaj zalepit)...

Ej, ko si starš, moraš bit zares iznadljiv.. user posted image

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: neobvladljiv
23.4.2007 16:29:38   
levinjaa
Moja princesa ima 3 leta in ima plenico samo za čez noč. Ampak sedaj se je začela slačiti in bi bila najraje ves božji dan naga. user posted image user posted image user posted image Nehala sem se sekirati in  se samo še smejem. Sčasoma jo bomo že civilizirali user posted image

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?