|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  122 123 [124] 125 126   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septembrke
17.5.2007 6:49:00   
Anonimen
Dobro jutro vsem!

Jaz sem kot vedno spet zgodnja. Ko moj odide v službo sploh ne morem več zaspati. Tudi jaz čestitam vsem za morfologijo..jejej kje je že moja. Ribica čestitke ob zaroki!
 
Jaz pa imam danes zobozdravnika, me je začel bolet zaplombiran zob (spet) in se kar bojim kaj bo danes. Pa še tablet ne smem jest v izobilju in na rentgen me ne sme dat, tako, da ne vem kako bo to danes. Drugače pa jaz ful malo jem zadnja dva dni. Sem jedla tiste češnje pa jagode in hruške pa sem tako napihnjena, da sploh ne čutim želje po hrani. Sem pa opazla, da bom se mogla kar donata slej ko prej lotit, ker mam ful težave z zaprtostjouser posted image . Pa očitno tudi to spada k nosečnosti, tako, da se bo treba tudi s tem sprijaznit.
V soboto pa greva z dragim na zlato poroko k dediju in babici, tak, da bo luštno..bomo dobro jedliuser posted image .
 
Lep dan želim vsem!

(odgovor članu NalLa)
  Neposredna povezava do sporočila: 3076
   RE: Septembrke
17.5.2007 8:50:45   
Pikica pokica
Čestitke Ribica za zaroko in ostalim za uspešno opravljeno morfologijo ter pozdravček novi septemberki user posted image  user posted image  user posted image .

Še odgovor Ribici: midva bova 10.6. imela prvo obletnico poroke user posted image . Glede tega, kdaj se poročiti, pa je zelo odvisno, kakšno poroko želita imeti. Če bo manjša, potem ne potrebujeta velikih priprav in jo lahko izpeljeta v kratkem času in to še pred porodom, če pa si želita velike, sta pa kar zelo na tesnem s časom in jo imejta raje po porodu.

Jaz imam naslednji pregled šele 30.5. in ga komaj čakam, saj upam, da bom spet videla svojo pikico. Nakupovalna mrzlica se za vse počasi začenja in prav fajn je brati, kako nakupujete prve stvari. Jaz imam na srečo večino od prvega otroka, ampak nekaj roza stvari bo pa treba tudi dodatno nabaviti. Pa seveda voziček, ki ga imam že izbranega in sem ga enkrat že prilepila v svoje sporočilo - Quinny Buzz in sicer rdeče in oranžne barve. Cena je "ful lepa user posted image ", ampak na srečo mi bo kolegica prodaja košaro, ki jo zdaj še uporablja in jo bo še en mesec, je pa skoraj kot nova, športni del bom pa kupila.

Drugače pa se naj še pohvalim, da sva včeraj plačala aro za novo stanovanje - večje in da bosta otroka končno imela svoji sobici user posted image  user posted image  user posted image .

PA PA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3077
   RE: Septembrke
17.5.2007 9:23:21   
CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: guppy

Cukrček, tako nestrpno pričakujem kake slikice od tebe... voziček, tvoj buši... daj, ne bit lena, privošči sonosečki kaj veselja user posted image user posted image



No, zdaj sem jih pa slišalauser posted image Se bom potrudila in malo poslikala moj izdnevavdanvečji trebuh in voziček.


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 3078
   RE: Septembrke
17.5.2007 10:08:47   
guppy
user posted image
(PDP, nick (leta), št. nos., kraj bivanja --> porodnišnica, spol)

27.8. tikca, 1n, Ljubljana
28.8. surya, 1n, Posavje user posted image
29.8. Nikki24 (25), 1n, Ljubljana --> Postojna user posted image
29.8. avgustovka, 1n, Ljubljana --> Postojna

1.9. CUKRČEK (28), 2n (dvojčki), okolica Vrhnike --> Lj. user posted image
1.9. guppy (26), 1n (dvojčki), Ljubljana --> Ljubljana user posted image +user posted image
1.9. Marelica, 2n, okolica Ptuja --> Ptuj/MB user posted image   
1.9. misska, 2n, Ljubljana --> Ljubljana
user posted image
1.9. Lili17
2.9. lumpa6, 5n, Ljubljana --> Ljubljana
3.9. nena80 (27), 1n, Dolenjska --> NM / LJ user posted image
3.9. Pikica pokica (27), 2n, Celje --> Celje user posted image
3.9. lemavrica (28), 1n, Ljubljana --> Ljubljana user posted image

3.9. jonči (28), 1n, Kranj user posted image
3.9. aljab, 1n, --> Celje user posted image
4.9. bodoča (24), 1n, --> Slovenj Gradec user posted image
4.9. september 07, 1n, Vrhnika 
5.9. Rožica*, 1n user posted image
5.9. ursy, 2n, Ljubljana
5.9. nejka7
5.9. *Marty* (PP 31.1.), 2n
5.9. lasekP, Velenje
5.9. nana 27 (28), 2n, okolica Lj --> Postojna
user posted image
6.9. škorpion, 1n, Celje user posted image
7.9. Carmy (25), 2n, Domžale --> Ljubljana user posted image
7.9. Žabonka, Ljubljana --> Ljubljana user posted image

7.9. quelle (29), 1n, --> Kranj / Jesenice
7.9. duskamb (34), 3n, Maribor user posted image
8.9. Ninica, 2n
9.9. nestrpnica (27), 2n, Ptuj
9.9. manca79, Kranj
9.9. LEVASI (28), 1n, Ljubljana --> Postojna user posted image
9.9. Emm, Velenje
10.9. nefretiti (28), Celje --> Maribor user posted image
10.9. _mala_ (26), 1n, Maribor --> Ptuj user posted image

11.9. Zoya27 (28), 1n, Izola --> Izola user posted image
11.9. sandra85 (21), 1n, Portorož user posted image
12.9. jst86, Škofja Loka --> Kranj
12.9. srček (27), 1n, Strunjan --> Postojna user posted image
13.9. PBJ , 2n 
14.9. Eva*, 1n
15.9. Taja339, 2n, Laško

15.9. ribica23, 1n, --> Ljubljana user posted image
15.9. PravaTečka (29), 2n, Pesnica --> Maribor user posted image
15.9. helenav (27), 1n, Izola --> Izola
16.9. cuma, 2n, Koper --> Izola user posted image
16.9. TheAngel, 1n, Kranj user posted image
17.9. annie, 1n, Ruše --> Maribor user posted image
18.9. ašun (27), 1n, Pirniče --> Ljubljana user posted image
19.9. buškica (32), 1n, Medvode --> Postojna/Lj user posted image
20.9. ana b, 2n, Ljubljana 
20.9. Tatty (30), 1n, Ljubljana/Cerkno --> Ljubljana
21.9. žarnica (23), 2n, --> Ptuj user posted image
21.9. *ribica*, 2n, Murska Sobota --> Avstrija?

22.9. nora (26), 1n, Ljubljana --> Ljubljana user posted image
23.9. dorotea (27), 1n, Severna Primorska --> Šempeter user posted image
23.9. naja07

23.9. NalLa (26), 1n, okolica Ljubljane --> Ljubljana user posted image

24.9. nova169, 1n, Velenje
24.9. tianna (22), 1n, Sežana --> Postojna user posted image
24.9. nejca79, 2n user posted image
24.9. jota, 2n
25.9. Rozmarinka, 1n, Ljubljana --> Ljubljana user posted image
25.9. upanje-upanje, 1n, Koper
26.9. ksenija., 3n, Ptuj
26.9. LINA31 (28), 1n user posted image
27.9. taček (23), 1n, --> Slovenj Gradec user posted image
27.9. sevenka (25), 1n, Domžale --> Ljubljana user posted image
27.9. tanja981 (25), 2n, Mežica --> Slovenj Gradec user posted image
27.9. katjuša79, 2n, Celje --> Celje user posted image
28.9. jacklyn, 4n, Logatec --> Postojna
user posted image
28.9. andreja32, 4n, okolica Kamnika --> Ljubljana user posted image
28.9. Tanja Lina, 1n, okolica Kranja --> Ljubljana user posted image
30.9. taja83 (23), 1n, --> Trbovlje
user posted image
30.9. *tajda* (25), 1n, --> Ljubljana
??.9. Tadeja 1976, (dvojčki)
 

Trenutno dogajanje pri septembrkah: morfologija, trebuščki rastejo, krči v nogah, gledamo vozičke, jagodo-češnjo-manija user posted image

TELOVADBA
Ljubljana - lemavrica išče družbo za Moj Fit
Primorska - helenav išče družbo za torek 18.20 (Ogrlica; pon/čet 17.20, tor/pet 18.20)

(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 3079
   RE: Septembrke
17.5.2007 10:33:23   
guppy
Jutro!!!!!!!!!

Cukrček user posted image user posted image

PikicaPokica, čestitaaaaam!!!!!! Točno vem, kako lep občutek je to in ti želim vse naj naj naj in čim manj zapletov s papirologijo, gradnjo, roki... naj bo vse tako, kot mora bit!!

OPREMA: Mi smo pa nakupili že skoraj vse. Od oblekic do lupinic do krtačk, škarjic, plenic... Samo še par zadev manjka. V soboto greva kupit še voziček, potem bo pa res vse pripravljeno za prihod malčkov, razen mene user posted image

Strije: včeraj sem opazila eno črtico na trebuhu okoli popka, nakar vzamem ogledalo in user posted image . Mislim, da bom uvedla 2x dnevno kuro mazanja, da po možnosti preprečim še kakšno, ki se načrtuje pokazat (to se bolj tolažim, kot verjetno res pomaga).

user posted image

(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 3080
   RE: Septembrke
17.5.2007 10:44:55   
buškica
Pozdravljene souser posted image ,

tako ste pridne z pisanjem, da komaj vse preberem. Sem bila brez računalnika, ker je crknu in ker sem doma in je bil ta računalnik edini vir povezave z zuanjim svetom, se mi je zdelo kot da sem odrezana od sveta.user posted image user posted image

Vsem čestitke ob opravljeni morfologiji, mene še čaka. Ribica23 častitke ob zaroki, drugače pa si moja soimenjakinja.

Kilogrami grejo lepo počasi gor, zredila sem se približno seden kilogramov od začetka nosečnosti.

Gnezdenje--ravno sva v fazi prenavljanja stanovanja in komaj čakam da postaviva vse elemente v prostore.
Opremo za dojenčico sva že nakupila sedaj pa hodim samo še malo špegat v trgovine.

ravno poslušam mozarta za dojenčke pa naša tamala tako skače po trebuhu, da je joj. Sploh se ne  umiri. heheh..

Strij še nisem začela štet, vejetno jih je pa dovolj, kajti celulita imam ogrtomno.


Pozdravljene nove nosečke!!user posted image user posted image



(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 3081
   RE: Septembrke
17.5.2007 10:58:37   
cuma
Čau punce!

Ribica: čestitke za zaroko!!!!user posted image user posted image user posted image  Bravo dragemu za romantiko!!! Midva sva imela majhno poroko in zato, sva se odločila in poročila v roku 3 tednov .. jaz sem bila v 6.mesecu nosečnosti. Imeli smo se super in še enkrat bi se odločila tako... Ti pa se odloči, glede na vajine plane ... tako kot so ti že druge napisale!

Pikica Pokica: user posted image user posted image user posted image  za stanovanje! Mi smo tudi v fazi nakupa in je zelo stresno ...

guppy: poskusi z aventovim oljem proti strijam user posted image !

Dobrodošla nova septemberka NalLa! user posted image

Moram šibat ... lep dan še naprej!

Cuma

(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 3082
   RE: Septembrke
17.5.2007 11:02:40   
andreja32
Živjo souser posted image !

Ribica čestitke ob zarokiuser posted image .Sem se kar raznežilauser posted image .22., bo 14 let odkar sva midva poročena.Pišuka gre hitrouser posted image .
Vsem ki ste opravile morfologijo ČESTITKEuser posted image .Mene čaka danes ob 14h.Me je tako strah.O bog dej da bi bilo vse ok.

JACKLYIN  , jaz še vedno čakam da se oglasišuser posted image

(odgovor članu buškica)
Neposredna povezava do sporočila: 3083
   RE: Septembrke
17.5.2007 12:00:32   
lumpa6
ojla

punce eno vprašanje
v prejšnji nosečnosti sem imela ss vzrok kakor sem danes izvedela sta bili 2 žili v popkovini naj bi pa bile 3, mogoče katera ve kolikokrat v nosečnostih se lahko to ponovi, v prejšnji nosečnosti sem imela ss, na genetiki so ugotovili da sta bili v popkovini samo 2 žili in zato je prišlo do ss v 17 tednu sedaj pa sem ponovno noseča 25 tednov in me zanima če se to lahko ponoviuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu andreja32)
Neposredna povezava do sporočila: 3084
   RE: Septembrke
17.5.2007 12:17:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lumpa6

ojla

punce eno vprašanje
v prejšnji nosečnosti sem imela ss vzrok kakor sem danes izvedela sta bili 2 žili v popkovini naj bi pa bile 3, mogoče katera ve kolikokrat v nosečnostih se lahko to ponovi, v prejšnji nosečnosti sem imela ss, na genetiki so ugotovili da sta bili v popkovini samo 2 žili in zato je prišlo do ss v 17 tednu sedaj pa sem ponovno noseča 25 tednov in me zanima če se to lahko ponoviuser posted image user posted image user posted image


Kaj so pa na morfologiji rekli? Tam namreč vidijo koliko je žil v popkovini...

(odgovor članu lumpa6)
  Neposredna povezava do sporočila: 3085
   RE: Septembrke
17.5.2007 12:27:31   
guppy
lumpa, res je, to ti pogledajo na morfologiji (poglej v materinsko). Kaj so tokrat rekli?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3086
   RE: Septembrke
17.5.2007 12:46:31   
lumpa6
nič saj v tem je štos

(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 3087
   RE: Septembrke
17.5.2007 12:48:16   
lumpa6
pa tudi nekateri drugih stvari ni videla dobro tako da se je bol s tistimi ukvarjala, pa tudi vedla ni da je biu to vzrok ss

(odgovor članu lumpa6)
Neposredna povezava do sporočila: 3088
   RE: Septembrke
17.5.2007 12:53:33   
guppy
Kaj pa, če pokličeš ginekologinjo in ji to poveš ter prosiš, da ti samo to pogleda... ali pa se naročiš na še eno morfologijo sama, h komu drugemu.

Samo ne se sekirat v naprej po nepotrebnem, saj sama veš, da to bolj škodi kot karkoli drugega. Psiha nam pogosto marsikaj zakuha. Bodi močna in to skrb odpravi sistematično - pokliči, vprašaj, preglej,...

user posted image

(odgovor članu lumpa6)
Neposredna povezava do sporočila: 3089
   RE: Septembrke
17.5.2007 12:59:08   
Pikica pokica
Lumpa, to je ful pomembna zadeva, zato bi na tvojem mestu šla nazaj do g. ter ji povedala za prvo nosečnost in ss ter vzrok. Posebej dobro bi ti morala tokrat to preveriti. Če ji razložiš, ti bo zagotovo.
Sicer pa je zdaj verjetno tako vse ok, le da ti ni posebej omenjala tega na morfologiji. Zase vem, da je preverjala tudi to in celo na glas komentirala, tako da sva z možem vse poslušala, imava pa cel UZ posnet tudi na videokaseto in se dobro slišijo poleg njeni komentarji, če sva pač tam kakšnega preslišala user posted image .

PA PA

(odgovor članu lumpa6)
Neposredna povezava do sporočila: 3090
   RE: Septembrke
17.5.2007 13:05:43   
taja83
Ribica iskrene čestitke  user posted image . sem kar solzne oči dobila, ko sem brala kako romantičnega fanta imaš. punce ne boste verjele ampak odkar sem na tem forumu in vas večina govori o svojih možekih in pa porokah je še mene prijelo, da bi se poročila. sicer sva lani nekaj govorila, da bi se letos maja, sam ni šlo. sva rekla bova najprej stanovanje zrihtala, pol sva rekla da se sploh ne bova, zdej pa govoriva, da se bova enkrat sam ne veva kdaj v razponu 1-2 let sigurno ne.

jaz pa nisem še nič kupila. najprej mormo dat morfologijo čez pol bomo pa verjetno začel kaj. mam občutek da se bo zataknilo pri vozičku, ker mam vsak teden drugega ogledanega. zdej trenutno mi je všeč Hartan racer XLS http://www.bolha.com/images/thumb/_45ade2d395b62.jpg. pa me nekja zanima: A mogoče katera kaj ve oz. ima kaj izkušenj s tem vozičkom? sej cena pa ni ravno majhna za ta voziček - 499 EUR

s temi češnjami ste mi kar skomine nardile ampak bom počakala, da doma zrastejo. jaz trenutno kar jagode papam, ko sem jih letos že res ful pojedla. njami pa trenutno mi ful bučke, paprika in paradižnik pašejo. NJAMI!!!

(odgovor članu lumpa6)
Neposredna povezava do sporočila: 3091
   RE: Septembrke
17.5.2007 15:44:50   
jst86
user posted image Buškica a si kupla cd al si ga iz neta potegnla?jst tega mozarta za dojencke iscem ze ful doug pa nikjer ne najdem.user posted image

user posted image RIBICA CESTITKE!!!user posted image

Jst sm kupla do zdej sele en body pa ene nogavicke(oboje rumeno ker bo spol user posted image ).Se mi zdi tko mejhn vse...!Aja bodoca teta (16 let-kot tvoja sesrica srček) pa je kupla dudicouser posted image .Voziček mi je pa ful všeč od pp centro completo modre barve.

user posted image  punce a se kero ¨zateguje¨ cez trebuh?mene toook koža peče...pa se mažem 2x na dan. guppy jst strij zaenkrat se nimam,sam po moje bom kmal kaksno dublauser posted image .

Lumpa po moje je tud najbols da poklices G in prosis ce te se enkrat pregleda da se ne bos obremnjevala po nepotrebnem.user posted image

Ste si kej merle trebuščke?Mene je učeri kar presenetl ko sem namerla 104cm.

upam da nism kej pozabla!

lep dan!

(odgovor članu taja83)
Neposredna povezava do sporočila: 3092
   RE: Septembrke
17.5.2007 16:21:08   
andreja32
Evo jaz sem z morfologije.vse je okuser posted image user posted image user posted image ,mali-a brca da je kaj.Niti sekundo ni pri miru.Sem čisto blaženo gledala.....Spola se ni videlo, ker je precej nizko, pa še skrčen je bil , pa kar ni hotel/a pokazat kaj je med nogicamiuser posted image .Naslednjič mi bo zopet delala UZ,.....je rekla damorava zaradi mojih treh otrok, ki strašno nestrpno čakajo kaj bo, še enkrat pogledat če se bo kaj videlo.Se mi je kar smejalo, pa ne zaradi spola, ker mi je vseeno, ampak zaradi tega ker bom spet videla našo pikicouser posted image .
Guppy,kar se srčka tiče me je poslala na EKG.Pravi da je po vsej verjetnosti krivo nihanje pritiska .Pravi da moram veliko počivatiuser posted image (pri treh otrokih je to čista utopija), ter vse kar počnem moram delati počasi.Ko ti srce ,,nabija,, se je najboljše vsesti, magari na tla, ker je nevarnost da izgubiš zavest,glavo pa dati med kolenauser posted image .Bom videla kaj mi bodo rekli na EKG-ju.Ti sporočim....
 
 
lp od srečkeuser posted image  Andreje


(odgovor članu jst86)
Neposredna povezava do sporočila: 3093
   RE: Septembrke
17.5.2007 17:07:47   
Anonimen
Ojla

Čestitke za morfologijo vsem in dobrodošla LeIna.

PikcaPokica: čestitke za stanovanje.

Mene pa čisto nič ne drži, da bi pričela kupovat za dojenčico. Nimam še popolnoma ničesar....novega mislim. Se mi zdi, da se bom do takrat že naveličala tistih oblekic. Res pa je, da je še kar nekaj časa do takrat.  16t, kar pomeni še 4 mesece. Meni se zdi ogromno časa. Bom junija začela.



(odgovor članu andreja32)
  Neposredna povezava do sporočila: 3094
   RE: Septembrke
17.5.2007 17:48:09   
sandra85
PUNCE, MI2 PA SVA GLIH IZ DOMŽAL...sva imela danes 3dUZ......sva še vedno vuser posted image !!!
tko lepo nama je vse razložla...luli se je pa tak lepo vidu user posted image  user posted image
je povečala lulčija čez cel ekran in je rekla EVO LULIJA...sem rekla KJE? je rekla MA GOSPA, KAKO GA NE VIDITE...in pol mi je pokazalča user posted image sva se oba z mojim user posted image smejala...
po je rekla, da se fulll skriva-je imel vedno rokico pred obrazkom in cucal palec...pa je rekla, da je njej najbolj pomembno, da je pogledala srček....rekla je, da je zrdav in popoln...skozi je govorila JOJ POGLEJ GA, KAKO JE LEP, KAKO IMA LEP OBRAZEK...mi2 pa sva bla itak čist blažena....
pa 36 slčikc nama je na CD dala...(na 2 slikah je lulčiuser posted image ) in zraven je dopisala luliuser posted image

pol sem rekla, da greva zaj v šoping, ki 100%veva spol in je predlagala H&M in naj kupujeva št. od 3 mesecev naprej, ker je najin user posted image res velikuser posted image
in sva nakupla par cunjic (srajčko, jeans hlačke, majčke, bodyje, nogavičke in bundico za manj kot 100€ ) res poceni...

pol sva si privoščla mc donaldsuser posted image user posted image

pol sva šla še v koper v baby center pogledat za blazino za dojenje, pa so imeli samo eno svetle barve, pa je rekla, da dobijo nove v kratkem, tko da bom šla mal kasneje še pogledat...in sva kupla še 1 copatke 1 teniske in eno uno, za proipet dudo na slinček, da ne pada skozi....

ja sem se res razgovorla....ma vam ne morem povedat, kako sva srečna....ko nama je povedala, da je ne bova več rabla, ker imava res zdravega piškotka!!!

no moram povedat da sva presrečna in da nebi nikoli obžalovala teh 110 €, ki sva jih dala za ta prelep dogodek...


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3095
   RE: Septembrke
17.5.2007 17:51:47   
sandra85
aja NaILa user posted image

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu NalLa)
Neposredna povezava do sporočila: 3096
   RE: Septembrke
17.5.2007 17:55:10   
sandra85
aja mi je priporočala 0,5 dl terana na dan, baje je dober za krče pa kri

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 3097
   RE: Septembrke
17.5.2007 18:11:14   
Anonimen
ČESTITKE vsem za opravljene morfologijeuser posted image

user posted image  punce a ste kaj razmišljale o shranjevanju izvornih celic? Midva bi zelo rada shranila izvorne celice naše user posted image  zato iščeva vse informacije na to temo.

Danes sem izračunala, da bom v službo hodila še 8 tednov, potem pa dopust in porodniškauser posted image

(odgovor članu sandra85)
  Neposredna povezava do sporočila: 3098
   RE: Septembrke
17.5.2007 19:26:43   
nana 27
Hoj! Jaz vas pa berem, ampak nimam časa za pisat. Dobrodošla NaIla user posted image  Čestitke vsem za opravljeno morfologijo!!!!!! Pikica Pokica, kaj je to super, da boste prišli v večje stanovanje in dobili 2 sobici za vsakega sončka. Bravo!!!!!!  Žabonka, jaz sem že pred kratkim (nekaj strani nazaj) pisala, kaj sem našla na internetu glede izvornih celic. Ta teden je Pušenjak odgovarjal na to temo na MON-u. 

 Re: Odvzem popkovne krvi Napisal: Stanko Pušenjak Datum: 15.05.2007 14:43

Spoštovani,

ker ste v marsičem vprašali takorekoč enako kot ena od predhodnic nekaj vprašanj nazaj, vam kar "copy-pastom" ponavljam odgovor in dodajam še malo specifike:

z odvzemanjem in hranjenjem izvornih celic seveda ni slabih izkušenj, saj gre le za tehničen postopek praznjenja posteljice, predelave krvi in shranjevanja iz tkiva, ki ga itak zavržemo. Bolj problematična je ocena potrebe, koristnosti in stroškov tega početja. Če so v neki družini npr. pogosta krvna rakava obolenja (levkemije, limfomi ipd.) potem je na možnost "rezerve v matičnih celicah" smiselno pomisliti, da bi kar vsakdo vlagal na slepo v morebitno potrebo po takšnem zdravljenju, pa se mi zdi hudo pretiravanje. Seveda gre za osebno odločitev in za naložbo v svojega otroka, vendar je treba vedeti, da poleg omenjenega načina uporabe za zdaj o prihodnji možni uporabi teh celic zgolj napovedujejo in dobivajo "obetavne rezultate raziskav" in za to žal še ni prepričljivih dokazov. Bolezni, za katere se "obeta uporaba matičnih celic" so namreč izredno redke in je verjetnost, da nekoga brez družinskega ozadja za bolezen takšna bolezen zadane, reda velikosti manj kot 1 na 1000. če sem nekoliko pragmatičen to torej pomeni, da je verjetnost, da bo poljubna oseba, ki ima shranjene matične celice le te tudi potrebovala manjša od 1:500, kar z drugimi bedsedami pomeni, da je treba v shranjevanje vložiti približno milijon eurov sredstev, da s tem nekomu (seveda ne vemo kateremu med njimi), rešimo življenje.
Na kratko, nekomu, ki ima vsega dovolj in preveč in ne ve, kam bi vtaknil 2000 EUR odvečnega denarja, bi vsekakor vložek v matične celice pri njegovem otroku priporočil, med tem ko nekomu, ki ima dovolj skrbi z lastno eksistenco, tega ne morem.

Hranjenje izvornih celic menda dokazano zdrži 15 let, za dalj časa pa še ni prepričljivega dokaza. Omenjene izvorne celice so last plačnika, prvenstveno pa so namenjene zdravljenju, če je možno, otroka oziroma osebe, karei so bile odvzete ob rojstvu iz popkovine. SEveda obstaja tudi možnost zdravljenja drugih družinskih članov, če kateremu ustrezajo, vendar je takšna možnost le okrog 25% za bližnjega sorodnika v 1. kolenu in mnogo, mnogo manj za sorodnike v 2. kolenu ipd.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3099
   RE: Septembrke
17.5.2007 21:02:02   
guppy
Andrejka, kam greš na EKG? Meni se je res zelo neprijazna zdela tista zdravnica, ki mi je rekla naj preberem že kakšno knjigo za nosečnice, ker notri piše, da je pospešeno bitje srca normalno... res, kar neki, se bila prav razočarana ko sem šla domov, da je bila tako neprijazna. Drugače pa se mi to bitje srca "za infarkt" v glavnem dogaja, ko sedim ali ležim, res neverjetno. Takrat se poskušam še bolj umirit in počasi dihat. Če pa sva kje v trgovini imam občutek, da e bo zmanjkalo in takrat hitro najdeva kak kotiček, kjer se lahko usedem (zadnjič sem se usedla direkt na kuhinjske pulte v Bauhausu, sem mislila, da bom v nezavest tresnila.

Tok o normalnosti dogodka... sporoči mi, kaj so tebi rekli.

lumpa, si kaj novega izvedela?

čestitke za novo opravljene morfologije in lepe novičke!!

(odgovor članu nana 27)
Neposredna povezava do sporočila: 3100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  122 123 [124] 125 126   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  122 123 [124] 125 126   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?