|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Adaptirano mleko in zaprtje
12.6.2007 7:54:50   
Liona
Pozdravljene,

mi pač nimamo sreče z iznajdbo mlečne formule, ki bi našemu malčku odgovarjala. Po Aptamil Prematil je bil zaprt. Smo probali s Comfortom-močni krči. Šli na Hipp Pre, ga je močno polival. Nato so mi svetovali, da naj grem nazaj na Prematil in 1x dnevno Comfort. V nedeljo smo res začeli s tem, ampak je našega sončka spet čisto zaprlo. Ni odvajal že dva dni (prej po 3x na dan), danes zjutraj pa je "pokakal" za fižolček veliko in prav tako trdo blato! Totalno je torej zaprt. Kaj naj še naredim??? Čisto sem obupana!

Hvala za ponovno pomoč

< Sporočilo je popravil Mič RR -- 12.6.2007 20:25:48 >


_____________________________

8.5.2007 se nama je pridružil naš sonček Svit!
2.7.2009 smo postali štiričlanska družina. Dobili smo Mašo!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Adaptirano mleko-stotič!
12.6.2007 7:59:31   
tančica
Midva sva šla na Novalac navadnega s kombinacijo IT in je sedaj v redu.

(odgovor članu Liona)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Adaptirano mleko-stotič!
12.6.2007 8:05:52   
Liona
Kolikokrat na dan mu daš IT?

_____________________________

8.5.2007 se nama je pridružil naš sonček Svit!
2.7.2009 smo postali štiričlanska družina. Dobili smo Mašo!

(odgovor članu tančica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Adaptirano mleko-stotič!
12.6.2007 8:07:15   
Tiamo
kateri Hipp si uporabljala? Jaz sem kupovala Hipp iz Mullerja in vse težave so izginile.

(odgovor članu Liona)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Adaptirano mleko-stotič!
12.6.2007 8:18:57   
Felicity
Našo je tudi Aptamil zapiral, pa smo prešle na Novalac (vmes še novalac proti polivanju) in težav ni bilo več.

< Sporočilo je popravil Felicity -- 12.6.2007 8:19:22 >

(odgovor članu Tiamo)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Adaptirano mleko-stotič!
12.6.2007 8:23:47   
lilka
Jaz dajem NOVALAK, ker ima krčke dajem AC1, se pa dobi tudi tak za zaprtje, čeprav ima ta za kolike tako lahko sestavo, da ima naša ful dobro prebavo. poskusi!

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Adaptirano mleko-stotič!
12.6.2007 8:30:39   
Liona
Dala sem mu Hipp Pre iz Millerja. Joj, sploh ne vem več kaj naj...

_____________________________

8.5.2007 se nama je pridružil naš sonček Svit!
2.7.2009 smo postali štiričlanska družina. Dobili smo Mašo!

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Adaptirano mleko-stotič!
12.6.2007 10:17:09   
Maleal
Ja poskusi res Novalac,jaz sem ga imela pri prvem user posted image ,ni po 5 dni kakal in še to zelo trdo,da se je ful mučil,pa sem mu dala IT in so težave izginle,sem pa mu dajala 3 mesece za vsak obrok,potem pa normalno dalje navadni Novalac in ni bilo več težav.

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu Liona)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Adaptirano mleko-stotič!
12.6.2007 10:19:55   
sonchica
Mi smo uporablali Milumil in ni bilo nikoli težav z zaprtjem ! Smo pa pred tem sprobali hipp je bil zaprt in novolac in je tudi bil zaprt - tak da konča rešitev je bil milumil z avstrijskega dm-a user posted image

_____________________________



(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Adaptirano mleko-stotič!
12.6.2007 10:24:33   
Anonimen
Jaz sem mešala Aptamil in Comformil približno v razmerju 1 : 1. Ker je bil po Aptamilu zaprt, Comformil pa naj bi preveč pospešil prebavo in posledično povzročil zvijanje oz. krče. Tako so mi svetovali in tako je mojemu otroku tudi ustrezalo.

(odgovor članu sonchica)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Adaptirano mleko-stotič!
12.6.2007 14:00:26   
tančica
Najprej sva imela vedno IT, sedaj mešava vsak drugi obrok in postopoma bom zmanjševala IT.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Adaptirano mleko-stotič!
12.6.2007 14:36:03   
Liona
Je imela po IT hude krče?

_____________________________

8.5.2007 se nama je pridružil naš sonček Svit!
2.7.2009 smo postali štiričlanska družina. Dobili smo Mašo!

(odgovor članu tančica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Adaptirano mleko-stotič!
12.6.2007 20:19:53   
Anonimen
. V nedeljo smo res začeli s tem, ampak je našega sončka spet čisto zaprlo. Ni odvajal že dva dni (prej po 3x na dan), danes zjutraj pa je "pokakal" za fižolček veliko in prav tako trdo blato! Totalno je torej zaprt.


Pri dojenčkih se šteje, da so zaprti, če ne kakajo teden dni.

(odgovor članu Liona)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Adaptirano mleko-stotič!
13.6.2007 4:06:26   
mpotocn
Liona, pri dojenčkih nekakanje tudi 10 dni pomeni zaprtje. To se dogaja  tudi pri polno dojenih otrocih, ki imajo drugače manj težav z zaprtjem.
Vem, da si zaskrbljena, ampak po 2 dneh jaz še ne bi delala panike, pa tudi menjanje različnih mlek ni prav dobro prav pogosto, zato poskušajte vsaj še nekaj časa zdržat tkole, če ne bo prehudo.

Jaz se spomnim pri nas, ko je naša imela obdobje, ko je kakala točno na 10 dni in to toliko, da me je blo kr groza, se ji je trebušček vidno zmanjšal.

Proti zaprtju si lahko pomagate tudi z laktozo (v lekarni) ali pa s sladkim kamiličnim čajem (le poparjene kamilice).
No, pri nas se je potem najbolj obnesel Novalac IT.

Pa veliko uspeha!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Adaptirano mleko in zaprtje
19.6.2007 10:08:25   
Anol
Živ,

Našemu tudi Comfort ne pomaga glede kakanja, ne Aptamil PRE in na Hipp, smo pa trenutno na Comfort mleku po predlogu zdravnice. Kakamo pa na 2-3 dni, edino se mi pa zdi, da so se mu zmanjšali krčki po tem mleku.
Tudi jaz pa ti, tako, kot predhodnice svetujem da ne menjavaš prehitro mleka, ker traja kake dva dni, da črevesje izloči prejšnje mleko, da boš dejansko ugotovila ali mu je po novem mleku bolje ali slabše.
Otroci so si tako različni, da moramo na žalost same ugotavljati z menjavanjem mleka, katero mleku mu najbolj ustreza, naši revčki pa trpijo user posted image . Komaj čakam, da bodo minili 3 meseci, da bi mu bilo bolje. Upam, da kmalu najdeš najboljše za svojega otročka.

Anol

_____________________________

Mojim ušesom najlepši zvok je smeh mojih otrok.

(odgovor članu Liona)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?