|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Črka R
6.7.2007 21:15:39   
valči
Naš je star 4 leta in tri mesece in pred pol leta je kolikotoliko govoril R.Zadnji mesec dni pa totalno zablokiral,kar se črke R tiče.Primeri;
vrtec-vjtec
barva-bajva
sestrica Lara-Lala,upam,da ne bo tako ostalo
traktor-tjaktlol

Hčera pa je stara2.5 leti in zelo malo govori.Stavkov sploh ne tvori,kvečjemu ponavlja določene besede:
-Lara-Lala
riba-biba
pašteta-teta

Ko bomo zbirali ime za dojenčka,bomo definitivno mogli gledat na to,da bo kratko,brez črke R,naš ati ga je malo mimo pihnil pri Lari,ker je težko izgovorljiva pri otrokih.


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Črka R
6.7.2007 21:25:35   
Rubin.
Nekje okoli leta je prvič pokazala na srako in rekla kra-kra, sedaj pa so vse ptice, ki letajo krake.

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Črka R
6.7.2007 21:34:22   
Putka
Vesna je dva dni starejša od vašega, pa smo še vedno pri liba-laca-lak, prijateljica je tudi Lala, ja. Saj bo prišlo enkrat, mi nič ne treniramo.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   [Brisano sporočilo]
6.7.2007 22:18:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Putka)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Črka R
7.7.2007 8:50:35   
mily
Jst mislim, da je odvisno od otroka. Ko je naša govorila namestoL, J, je kr precej rabla, da je končno osvojila ta nesrečni L. Ni tko enostavn kot se nam zdi. Sva ful morali delati vaje z jezičkom, da ga je končno postavila v pravilni položaj. Ker najprej mora biti L, da iz tega napreduje v R. J ječisto na drugem koncu v ustih. L je pa za sprednjimi zobmi in in R je samo malo zadaj.

Sva pa zdej nazadnje ko sva bile pri logopedinji, bile z enim fantkom, ki že vadi R in je v besedah z R namesto Rja, moral reči D. Torej diba! Se res ful smešno sliši, ampak če rečete L, D in R, vidite, da se jezik samo malo nazaj prestavlja. In naslednja stopnja je bila, da ko je reku diba (riba), si je pri črki D z prstkom porinil jezik še malo nazaj. Ma se zdej dost komplicirano sliši, ampak mu je parkrat celo poratalo reči R.

_____________________________

Ali poznate najzanesljivejše sredstvo, s katerim lahko pahnete v nesrečo svojega otroka?
Dovolite mu, da bo počel vse, kar se mu bo zahotelo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Črka R
7.7.2007 20:29:02   
viv_
Od dveh let naprej, ko se ji je odprl svet in je čez noč začela govorit, prej je bilo res bolj slabo z govorom, izgovarja vse glasove, tako kot normalen odrasel človek.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu mily)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Črka R
8.7.2007 17:54:20   
* Mateja *
Naš se zdej neki trudi , sam ni čisti r, tak mal lr al pa rl, ne znam napisat, ma bo že, se ne sekiram, ker drgač pa vse že govori. 

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Črka R
8.7.2007 17:57:06   
Njuškalo
Moj je začel pri približno treh letih.Sva pa izkoristila vsak trenutek (skoraj), da sva govorila besede, ki vsebujejo črko R.In enkrat mu je kar uspelouser posted image Vadil je pa intenzivno ene dva, tri tedne.Potem sem ga učila še da R povleče v rrrrrrr...pa nekaj časa ni znal, ampak tudi to smo se naučili!

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Črka R
8.7.2007 18:00:42   
hanakz
Naša punca (4,5l) je začela govoriti zelo zgodaj (če verjamete ali ne, že pri enem letu je rekla zajček in ježek), ampak namest R striktno J. Pred nekaj meseci pa kar naenkrat, dobesedno čez noč - R. Ampak tak, koroški. Ji rečemo, da je "Koroška Slovenka".  Sine pa se je govora lotil veliko bolj počasi, ampak z R-ji ni imel nikoli težav. Hecno.

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Črka R
8.7.2007 18:13:12   
Anonimen
Naš reče "stric Jule" (stric Jure). Pediater se je smejal na pregledu: Malo po Koroško in malo na Luser posted image . Ah saj bo. Do 5.-6. leta imajo čas.

(odgovor članu hanakz)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Črka R
8.7.2007 21:28:16   
Anol
Naš Ažbe jo je začel izgovarjati pri 2 letih in 10 mesecih.

_____________________________

Mojim ušesom najlepši zvok je smeh mojih otrok.

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Črka R
9.7.2007 13:21:32   
Meceno
Ja, moja nečakinja je tudi julka namesto velikauser posted image

(odgovor članu Anol)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Črka R
9.7.2007 23:00:48   
spacey
Pri 27. mesecih počasi tu in tam izgovori črko R. Recimo v besedi drugi in podobno. Če je na prvem mestu pa še ne, vsaj mislim.. 

_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 38
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?