|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dva priimka
5.11.2004 22:56:36   
ancka
Zanima me, če katera ve, kateri priimek pride prvi za imenom-moj ali očetov?

Hvala.Cmok vsem:nosecka:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Dva priimka
5.11.2004 23:12:13   
mika
MOJA PRIJATELJICA JE DALA NAJPREJ SVOJGA, POL PA OČETOVEGA. vRSTNI RED PA JE PO IZBIRI POSAMEZNIKA.

(odgovor članu ancka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Dva priimka
5.11.2004 23:19:04   
Jančika_
Čisto kakor ti paše. Mi trije imamo vsi dva priimka, mož je ob poroki vzel tudi mojega, razvrstila pa sva priimka tako, kot se je bolje slišalo. Tako da je zdaj najprej moj, potem pa njegov priimek. Če bi se bolje slišalo obratno, bi bilo pa tako.

(odgovor članu ancka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Dva priimka
6.11.2004 9:02:23   
ditka
Kot so ti že povedale punce pred mano,je vse odvisno od vaju z očkom čist stvar dogovora,ti pa svetujem,da med priimkoma daš samo presledek in NE pomišljaj,saj je pri papirjih ful manj komplikacij.Marsikdo,ki ni poročen da samo očetov priimek,jast sem pa koruznica,pa smo se odločil da bosta kar oba,da se ve da je tudi moja punčika....
:kuza::kuza::kuza:pozdravček

(odgovor članu ancka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Dva priimka
6.11.2004 9:32:00   
TARA in MAJ
Tudi moj ima dva priimka odločaš pa ti ker bo prvi vendar potem ne smeš spreminjat ko ga podpisuješ oba priimka pa sta enako veljavna. Men je to kar všeč:sloncek:

(odgovor članu ancka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Dva priimka
6.11.2004 11:17:51   
Kova
Oj,

sam mal premisli, če bo punčka in se bo nekoč poročila - 3 priimke pa po zakonu ne more imeti ....

Zakaj bi komplicirali.

Lp,

Kova :)-

(odgovor članu ancka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Dva priimka
6.11.2004 11:40:42   
mika
Kova
Če bo punčka in se bo nekoč poročila bo sama izbrala kakšen bo njen priimek, treh sigurno ne bo potrebovala.
Kot sem že prej napisala, se za priimek odločiš popolnoma po svoji volji.

LP mika
:sloncek:

(odgovor članu ancka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Dva priimka
6.11.2004 11:48:45   
kimi
jaz pa sem dala le očetovega tako ali tako se bova enkrat poročila in bom vzela njegov priimek to pa bi pomenilo dodazen strošek če bi morala še od tamalga dokumnte spreminjat

(odgovor članu ancka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Dva priimka
6.11.2004 12:21:55   
Kova
Mika,

ampak sedaj je v modi, da nevesta poleg moževega priimka, obdrži tudi svojega ....

Lp,

Kova

(odgovor članu ancka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Dva priimka
6.11.2004 22:57:37   
mika
Kova,

men se pa zdi, da je ravno to šlo iz mode. Letos smo se poročili štirje pari iz naše družbe, pa smo vse prevzele moževe priimke. Mogoče pa smo izjeme.

Tudi jaz sem razmišljala o tem, da bi svojega obdržala, pa se mi je boljše zdelo vzet le moževega. Sicer me je pol malo vest pekla, ampak se počasi navajam na nov priimek.

LP, Mika
:sloncek:

(odgovor članu ancka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Dva priimka
6.11.2004 23:28:36   
Pinja
Kimi,

za 12.000,00 si na občini, kjer živiš, v Lj. na Mačkovi, lahko spremeniš priimek. Strošek ti je še menjava dokumentov. Če imaš seveda željo po istem priimku. Za prvo silo je cenejše od poroke :)-

lp :sloncek:

(odgovor članu ancka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Dva priimka
7.11.2004 1:58:56   
ditka
Pri nas smo se za to odločili ne zato,ker hočmo bit nekaj posebnega ampak se bomo tako tudi pisali ko se poročimo(če se bomo kdaj).To pa je bila od mojga partnerja ideja,saj ma:hudicek::hudicek: starše in je reku,da si ne zaslužjo,da bi se njihova vnučka,ki je ne marajo in sploh nočjo videti čeprav ni nič kriva,pisala tako kot oni.Žal,pa vendar imamo doma največjo srečo in zaklad:roza::duda::roza:,in samo to je pomembno

:kuza::kuza:

(odgovor članu ancka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Dva priimka
7.11.2004 16:08:39   
Anonimen
Ne vem, meni bi se pa kar malo zamal zdelo, da bi imel moj otrok samo očetov priimek. Zakaj pa pol ne samo mojega? Isti šmorn. Tako pa ima oba. Pa meni tudi to ni všeč. Bolj enostavno je, da ima samo enega. Saj moram še jaz premišljevati, npr. pri zdravniku, kako se že piše... Ma ne vem, mogoče ga bomo pa še spremenili. Bom videla, kako se bodo stvari odvijale...

(odgovor članu ancka)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   Dva priimka
7.11.2004 16:11:28   
Anonimen
Joj, Pinja, ti si pa res smešna! A hočeš, da se bo Kimi vsako jutro do konca življenja vsako jutro zbujala po nogah popraskana ali kaj!!!???

Ej, Kimi, sori, ampak vem, da tega ti ne bi nikoli naredila. Saj vem, kako to gre. Pa ne mi zamerit. Hec je hec. Meni ste fletni.

(odgovor članu ancka)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   Dva priimka
7.11.2004 16:25:11   
kimi
splišni te zadnje pa nisem razumela zakaj pa opraskana

(odgovor članu ancka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Dva priimka
7.11.2004 16:27:13   
Anonimen
Ja a niso opraskani po hrbtu, če ponoči nohte strižejo? Bogve kaj mi bilo, če bi priimek kar tako spremenila...

(odgovor članu ancka)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   Dva priimka
7.11.2004 16:30:47   
kimi
se mi je zdelo kaj si mislila samo nism hotla mimo udarit saj nesramnost ni potrebana njim pa bilo kaj tvojega smešnega naprimer. Navade in običaji ljudi naj ne bodo v posmeh drugim. Ljubi svoje spoštuj druge pravijo.

(odgovor članu ancka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Dva priimka
7.11.2004 19:31:23   
Anonimen
Joj, Kimi, oprosti, sedaj si me pa čisto narobe razumela. Meni so na simpatičen način hecni. Sem mislila, da tebi tudi. Vidiš, tudi jaz sem tebe narobe razumela. Sploh se nikoli ne delam norca iz nikogar. Včasih, ko takole pišemo, izpade čisto drugače, kot mislimo. Nič slabega nisem mislila. Še v sanjah ne. Še enkrat, oprosti.

(odgovor članu ancka)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   Dva priimka
7.11.2004 19:53:55   
SISI25
Tudi mi bomo po vsej verjetnosti dali dva priimka.
Se sicer še odločamo ampak se vedno bolj nagibamo na oba. Jaz bi rada da se pišeta po meni, moj pa po njemu. Da boma oba zadovljna bomo vzeli oba.
Če si še ne premislimo

(odgovor članu ancka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Dva priimka
8.11.2004 11:07:04   
kimi
Spliši saj je ok saj je tudi meni včasih malo smešno samo ne maram pa posmeha. No sva se samo narobe razumeli

(odgovor članu ancka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Dva priimka
8.11.2004 13:31:14   
Abby
Jaz sem pa čisto v temi glede nohtov. :zmeden2: A mi lahko pojasnita, ker me res zanima.

Mi smo tudi dali 2 priimka - tako bi se odločila v vsakem primeru (razen, če z dedcem ne bi bila več skupaj) in tako bo tudi pri drugem, čeprav sva zdaj poročena. Res pa imam svoj in možev priimek.

Mimogrede: ko sva dajala podatke pred poroko in so naju povprašali po priimkih po poroki, sem najprej odgovorila jaz, potem pa še mož, in malo je manjkalo, pa bi dobil zraven še moj priimek. Revež je mislil, da se mora vsa družina pisati enako. Njegov foter, orto Hrvat in patriarh, bi se ga najbrž kar odrekel.

(odgovor članu ancka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   Dva priimka
8.11.2004 13:43:51   
Ajsha
Kimi in Splišni sta imeli debato o striženju nohtov ponoči.




(odgovor članu ancka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   Dva priimka
8.11.2004 14:09:53   
Anonimen
Slovenska zakonodaja dopušča tako ali tako samo največ 2 priimka in 2 imeni - torej skupno 4 besede (dopustno uradno....Tudi tisti, ki imate 2 priimka v uradnih dokumentih ne smete uporabljati le enega, nikakor ne pridev poštev menjava vrstnih redov priimkov...). Saj za vsakodnevno rabo res navadno ni nobenih težav, znajo pa nastopit v uradnih zadevah, pri pridobivanju vizumov, letlskih kartah....tukaj lahko nastanejo kar neprijetne zadeve, če se dotični ne držijo pravil za katere so se zavestno odločili...jepa to seveda stvar vsakega posameznika in prav je tako...

(odgovor članu ancka)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   Dva priimka
8.11.2004 14:13:35   
Anonimen
no ta moda je že minila, oziroma je prešla na drugo populacijo ljudi, nastala pa je bolj iz praktičnih razlogov, pri npr. znanih osebah, predvsem če so imeli že znane soimenjake, zdravnikih, študentkah, ki so se poročile pa še niso imele diplome....

(odgovor članu ancka)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?