|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vrtec ali varuška
21.7.2007 16:02:36   
GoYa
Kaj preferirate in zakaj ter zakaj drugo obliko varstva ne bi izbrali?

Jaz se ne morem odločiti. Dobili smo vrtec in dogovorjena sem za privat varstvo (v naši ulici, varuška bo pazila še dva druga malčka). Naša user posted image bo drug mesec stara eno leto. Cena bo tam tam, varuška 13 eur na dan, vrtec pa 320 eur na mesec.
Čist sem v dilemi user posted image .
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vrtec ali varuška
21.7.2007 16:24:27   
total
V tvojem primeru bi sigurno izbrala privat varuško za zdaj.

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu GoYa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
21.7.2007 16:25:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu GoYa)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vrtec ali varuška
21.7.2007 16:41:32   
GoYa
Je nezahtevna (komot jo pustim samo, da se igra) in čist nora na otroke.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vrtec ali varuška
21.7.2007 16:44:00   
julam
Pri nas najprej ni bilo kaj za razmišljat: prvi fantek je aprilček in ni bilo variante za vrtec. Pa smo dobili fajn varuško, pri kateri je ostal 1.5 leta. Sept gre pa končno v vrtec. Ta drugi sinko je septembrček, smo dobili vrtec že za letos (bo star 1 leto), pa bo kar pri varuški eno leto, ker imamo fine izkušnje. Najbolj pomembno se mi zdi to, da so večino časa na njenem vrtu, torej na zraku. Družba ni problem, ker je skupinica 2-3, pa še soseda prileti s svojimi. S tavelikim so se veliko ukvarjali, kar se vidi na razvoju - za svojo starost veliko ve in zna, govori ogromno in zelo pravilno, fizično je v neverjetni kondiciji,... Skratka jaz sem bila zelo zadovoljna, zato bo tamali pri njej do drugega sept.

Se pa strinjam, da ima vsaka plat + in -. Zadnje mesece sem začela opažati, da tavelikemu manjkajo otroci njegove starosti, saj je postal pri varuški kar dobro leto starejši od drugih (pač se skupinica menja) in se je začenjal dolgočasiti. Tako da se vrtca zelooooooo veseli.

Srečno pri odločitvi.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vrtec ali varuška
21.7.2007 16:48:09   
Anonimen
Če imaš možnost izbire, je za prvo leto varuška čisto fajn.

(odgovor članu GoYa)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vrtec ali varuška
21.7.2007 18:33:04   
bskrle
varuška, prvo leto otrok še ne rabi toliko družbe, rabi pa nego.
Nekateri vrtci so prav divje prenatrpani.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vrtec ali varuška
21.7.2007 21:37:06   
Naja31
Moj je april 2005. Letos septembra gre prvič v vrtecv. 1 leto in pol ga je čuvala tašča.
Jaz sem mnenja da tako mičkani porebujejo ljubezen in občutek varnosti, in se mi vrtec ni zdi potreben ža takoj. Če imaš možnost izbire seveda.
Jaz bi na tvojem mestu za prvo leto izbrala privat varuško.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vrtec ali varuška
23.7.2007 13:32:46   
sassa
Tuda jaz sem v prvih letih za varuško. Našo Nežo sta leto in pol poleg še ene deklice in občasno še druge, čuvali dve varuški skupaj. Obe sta bili polni ljubezni in topline, kar je naša punčka takrat tudi rabila in dobila. Ima ju zelo rada in tudi onidve imata njo neskončno radi. Imeli so preproste igrače (nič pretirano didaktičnega). Pa še muco so imeli, ki je bila sploh nora na otroke.

lep sončen dan,
Saša


_____________________________

sassa

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vrtec ali varuška
23.7.2007 21:42:24   
eya
Moj je tudi aprilček, pa nismo aprila dobili vrtca in je šel pred dobrim mesecem v privat varstvo. Zdaj je 2. v čakalni vrsti, ampak ga ne msilim še letos dat v vrtec, tudi če ga dobimo. Je pri varuški zelo zadovoljen, dosti so zunaj, ima kokoške, ki jih obožuje,... Tu ima tudi manj možnosti, da bo prestregel kake viruse. V vrtec bo šel pa drugo leto.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu sassa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vrtec ali varuška
24.7.2007 10:11:36   
Anonimen
ne vem men se še vedno zdijo otroci do 3 let premajhni za vrtec. ne vem se mi kar malo smilijo :)

(odgovor članu eya)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vrtec ali varuška
24.7.2007 11:00:03   
marty5
Jaz sem tudi za varuško - našega čuva tašča in ga bo do 2,5 let, potem pa gre v vrtec. Najbrž je res odvisno tudi od otroka.

Na tvojem mestu bi se jaz odločila za privat varstvo - vsaj zaenkrat.

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vrtec ali varuška
30.7.2007 10:52:43   
bini
jest sem tud za varuške do 3.jega leta... če imaš le možnost in seveda fajn zanesljivo in zaupanja vredno varuško user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vrtec ali varuška
30.7.2007 12:33:27   
Gordana-3
odvisno od varuške. če je varuška za akcijo, potem je ok, pa če ima še kakšnega otroka zraven. naša ta prva pupa je šla v vrtec pri 17 mesecih, druga bo šla pri 16. pri enem letu nista dobili vrtca, ker so skupine sredi leta zasedene. ta drugo bi lahko pazila tašča, ki je v penziji, vendar ima ona vedno delo okrog svoje bajte, pa na vrtu ...  in že za kakšno urco ji je težko popazit vnukinji. tako da jaz komaj čakam september, da vidim, kako bo kaj všeč naši ziti. vrtci pa niso prenatrpani, vsaj naš ni, pri tako malih jih je v skupini 14 in izkušnje pri večji hčeri so bile samo SUPER - vrtec, varuška, pomočnica, hrana ....

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





So edinci srečni ali razvajeni?
So edinci res osamljeni in razvajeni? Britanski znanstveniki trdijo nasprotno.
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?