|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pranje, sušenje otroških oblačilc
27.7.2007 10:36:11   
Rožica*
Živjo!

To vem da jih ne smem prati z mehčalcem.
Zanima pa me, kaj in sploh če ste oblačilca sušile v sušilcu?

Plenice in bombažne majčke verjetno lahko?
Kaj pa te plišaste pajace se mi bodo zelo skrčili v sušilcu? Za enkrat si jihne upam sušiti v sušilci, povejte izkušnje...

LP.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pranje, sušenje otroških oblačilc
27.7.2007 10:42:22   
Udb
Jaz z njegovimi oblekami že od začetka delam kot z najinimi. Ne kompliciraj, razen če bi se  pojavila kakšna alergija.

(odgovor članu Rožica*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pranje, sušenje otroških oblačilc
27.7.2007 11:43:17   
pravljica
tudi naš je imel že prva oblačila pripravljena kot vsi ostali, tudi z mehčalcem in v sušilcu user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pranje, sušenje otroških oblačilc
27.7.2007 11:48:13   
Gordana-3
jaz sem pri obeh pupah vse oprala z mehčalcem, posušila v sušilcu. le stvari, za katere nisem bila prepričana, če se bodo skrčile v sušilcu, sem dala na štrik. plišasti pajaci se mi niso nikoli skrčili, tud ene hlače in jopčka iz pliša, ki jih je imela pri enem letu, se niso skrčile.

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pranje, sušenje otroških oblačilc
27.7.2007 11:54:25   
Anonimen
Perem brez mehčalca (nekje do 6 meseca), ker do takrat je le-ta zelo občutljiva.

Sušim pa čisto vse. Od plenic, plišastih pajackov, puloverjev, copatk, slinčkov...VSE. Nič se ne skrči. Odvisno kakšen sušilc imaš.

(odgovor članu Gordana-3)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pranje, sušenje otroških oblačilc
27.7.2007 11:54:45   
pika30
Jaz sem sem prala normalno kot za nas,pri user posted image  sem dodajala mehčalec Lenor Sensitive in vse sušila od vsega začetka v sušilcu.Bodiji so se mal mal skrčli,pliš in ostalo pa ne.

_____________________________

Kdor ne misli na druge,bo nekega dne spoznal,da tudi drugi ne mislijo nanj....

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pranje, sušenje otroških oblačilc
28.7.2007 9:17:13   
Caarmen
Ali ste otrokove oblekce prale posebej ali skupaj z vašimi?

(odgovor članu pika30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pranje, sušenje otroških oblačilc
28.7.2007 9:27:14   
Strawberrie Cherrie
Jaz sem nekje do 6m meseca prala otrokove cunjice posebaj, razen belih ne, ker se tistih tetra plenic ni tako hitro nabralo za 1pralni stroj, pa sem dodala brisače.
Perem pa samo s tekočim Dashom in z malo mehčalca Frosch, vse cunje, najine in od tamalega. Še od kužata deke user posted image

Pozimi sušim vse v sušilcu, poleti pa vse na soncu.

(odgovor članu Caarmen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pranje, sušenje otroških oblačilc
28.7.2007 9:30:07   
Udb
IZVIRNO SPOROČILO: Caarmen

Ali ste otrokove oblekce prale posebej ali skupaj z vašimi?
Skupaj.

(odgovor članu Caarmen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pranje, sušenje otroških oblačilc
28.7.2007 9:59:18   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: Udb

IZVIRNO SPOROČILO: Caarmen

Ali ste otrokove oblekce prale posebej ali skupaj z vašimi?
Skupaj.


Nekje do 4 m posebej predvsem zato, ker se je mali cunj nabralo za samostojen stroj, kasneje pa skupaj. Mehčalca ne uporabljam, ampak kis. Sušilca nimamo.

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
28.7.2007 18:08:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Enolla)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pranje, sušenje otroških oblačilc
29.7.2007 15:23:56   
frutka_
  • Prala sem z mehčalcem (Lenor ali Softlan)
  • po potrebi sušila v sušilcu
  • po potrebi na štriku
  • v sušilec sem zmetala vse bombažno, pliš mi je anti tako da ga tamali ni nikoli imel
  • če prakticiraš sušilca se navadi kupovat malo večje stvari, da če grejo skupaj so še tamalemu zmeraj prav


LP

(odgovor članu Rožica*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pranje, sušenje otroških oblačilc
29.7.2007 16:49:01   
lunca2
IZVIRNO SPOROČILO: Caarmen

Ali ste otrokove oblekce prale posebej ali skupaj z vašimi?


Skupaj z našimi. Uporabljamo pa mehčalec sensitive.user posted image


_____________________________

17.06.2007 ob 23:17 je na svet prijokal najin sonček Ažbe!

(odgovor članu Caarmen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pranje, sušenje otroških oblačilc
29.7.2007 17:31:27   
ajtak
Itak stvari operes in posusuis pred prvo uporabo, tako bos videla kaj se ti v susilcu skrci in kaj ne.
Bombaz se, tako da je priporocljivo vecjo st. kupit ce bos susila v susilcu.

_____________________________

17.11.2007 Tjaš
24.4. 2011 Kaja





(odgovor članu lunca2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pranje, sušenje otroških oblačilc
12.8.2007 10:17:48   
Rozmarinka
Vidim, da vecina pere stvari za dojencka skupaj z oblekami za nas.
Ce se prav spomnim so nam v Soli za starse omenili, da se v prvih tednih, ko ima mami cisco (po porodu), oblekice in plenice za otrocka pere posebej !
Se mi pa ne da iti gledati v zapiske ampak sem skoraj 99% da so nam tako rekli...user posted image Jaz bom tako v zacetnih tednih prala kar posebej, potem pa seveda vse skupaj...Nabavila pa sem gelom Persil Sensitive (na zavojcku je mami z otrokom), ki se ga dobiti v vseh stacunah in brez mehcalca...

Se eno vprasanje za tiste ki ste ze mamice. PDP imam konec septembra. Je kaj narobe ce otroske oblekice operem ze sedaj (sredina avgusta) in to potem en mesec in se nekaj caka v omarici, ali je bolje da pocakam in operem tik pred zdajci ?? Malo me skrbi da bi dete prehitevalo in bo se vse neoprano zato bi po eni strani prala ze sedaj, po drugi pa nocem da se nabira prah na stvareh...



(odgovor članu ajtak)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pranje, sušenje otroških oblačilc
12.8.2007 12:00:00   
pravljica
pa zakaj bi komplicirala tam, kjer ni treba user posted image

tako se vam pa res po porodu življenje obrne na glavo, zdaj razumem, zakaj nekatere padejo v depresijo user posted image

življenje teče dalje...

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu Rozmarinka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pranje, sušenje otroških oblačilc
12.8.2007 12:04:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Caarmen

Ali ste otrokove oblekce prale posebej ali skupaj z vašimi?


Prvič sem jih oprala posebej, potem pa kar vse skupaj. Tudi z mehčalcem.

(odgovor članu Caarmen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pranje, sušenje otroških oblačilc
12.8.2007 12:32:46   
ajtak
IZVIRNO SPOROČILO: Rozmarinka

Ce se prav spomnim so nam v Soli za starse omenili, da se v prvih tednih, ko ima mami cisco (po porodu), oblekice in plenice za otrocka pere posebej !
Se mi pa ne da iti gledati v zapiske ampak sem skoraj 99% da so nam tako rekli...user posted image Jaz bom tako v zacetnih tednih prala kar posebej, potem pa seveda vse skupaj...


Jaz tu ne vidim posebne logike... Bolj logicno bi mi bilo loceno pranje krvavih hlack... Pa saj jih vedno speres preden jih das prat user posted image
A potem bos loceno prala dojenckove obleke tudi vsakic ko bos imela menstruacijo??

Pa res nocem bit pametna al pa tecna... Samo jaz rada vem ZAKAJ mi nekdo nekaj svetuje preden to izvajam.

_____________________________

17.11.2007 Tjaš
24.4. 2011 Kaja





(odgovor članu Rozmarinka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pranje, sušenje otroških oblačilc
12.8.2007 13:20:27   
Klarita
IZVIRNO SPOROČILO: pravljica

pa zakaj bi komplicirala tam, kjer ni treba user posted image

tako se vam pa res po porodu življenje obrne na glavo, zdaj razumem, zakaj nekatere padejo v depresijo user posted image

življenje teče dalje...


se čist strinjam, ne komplicirat....
Jaz sem vse oprala normalno s praškom in mehčalcem (ki ni sensitiv) tudi z najinimi stvarmi. Če bo slučajno občutljiv ali alergičen bom pozorna na pranje, do takrat pa ne mislim komplicirat.

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pranje, sušenje otroških oblačilc
12.8.2007 16:38:42   
kaya2007
zdaj (3 mesece) sem začela uporabljati mehčalec sem kupila chiccotovega (če bi ga že prej dobila, bi ga verjetno že prej uporabljala).
Sem pa večinoma vse sušila v sušilcu, ker se mi ni dalo likati in je tako vse bolj mehko pa še fino je bilo ker so bile obleke prevelike...zdaj mi jih je pa malo škoda in lepših ne sušim več (kupila sem 2 enaka bodija, enega posušila v sušilcu drugega pa na štendru in se res kar precej skrči user posted image )

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pranje, sušenje otroških oblačilc
12.8.2007 16:49:40   
Putka
IZVIRNO SPOROČILO: pravljica

pa zakaj bi komplicirala tam, kjer ni treba user posted image

tako se vam pa res po porodu življenje obrne na glavo, zdaj razumem, zakaj nekatere padejo v depresijo user posted image

življenje teče dalje...

Že pri prvem otroku sem prala dojenčkove stvari posebej (se hitro nabere za poln stroj in pri višji temperaturi, 60 ali 90, naše 40st), brez mehčalca (zakaj le?) in z blagim praškom oz. manj (zdaj za vse uporabljam Frosch). Tudi tokrat isto delam. Nimamo sušilca, zato vse sušimo na zraku, pa kaj polikamo če je treba (likam tetra plenice, vsa oblačila za dojenčka).

Zaenkrat še nisem depresivna, ne vidim kake veze ima skrb za otrokovo zdravje in okolje z depresijo? Je treba imeti malo več dobre volje.

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pranje, sušenje otroških oblačilc
12.8.2007 19:36:56   
Majchi
Mi tud peremo otroške cunjce posebej in bomo to verjetno prakticirali vsaj do 6.meseca. Uporabljamo prašek Persil Sensitiv, dodam pa par kapljic mehčalca Lenor Sensitiv (je gor mamica z dojenčkom naslikana). Sušimo pa vse na štriku, je pa sušilec v planuuser posted image .
Za ostale cote imamo pa Ariel in Silan.
Likam pa tudi vse, celo njene brisače (najinih npr. ne likam).

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pranje, sušenje otroških oblačilc
12.8.2007 20:04:08   
Rozmarinka
Ne vem zakaj bi padla v depresijo, ce das posebej prat ?!
Saj stroj pere, ne jaz rocnouser posted image  Dat posebej v stroj pa res ni noben napor !

Sicer pa...vecino najinih stvari perem na 40C-60, dojenckove predvsem plenice in bodije ki imajo stik s kozo pa bom definitivno na vec...tako da ze po tej logiki, ne bom prala najinih stvari z dojenckovimi, vsaj ne na zacetku...cez nekaj mesecev je zadeva seveda drugacna, saj postaja tudi dojenckova koza manj obcutljiva...

(odgovor članu Majchi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pranje, sušenje otroških oblačilc
12.8.2007 20:08:04   
Anonimen
Vedno sem vse prala in perem skupaj, z mehčalcem in sušim v sušilcu. Tole s čiščo mi pa tudi ni najbolj jasno. Pa sej vložke uporabljaš, sej niso hlačke prepojene s krvjo.user posted image Sem pa tja kak mini flekec pa tud ni konc sveta. Sej se pere na najmanj 60 stopinj. No, pa poleg tega sem jaz uporabljala mrežaste hlačke, dokler je bila čišča močna, te pa itak stran vržeš.

(odgovor članu Majchi)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pranje, sušenje otroških oblačilc
12.8.2007 21:50:49   
simona76
Perem skupaj, uporabljam navaden prašek, malo mehčalca. Včasih dam dvakrat izpirat, ker je imel prvi otrok malo alergije na  mehčalec (od začetka), zdaj pa je zaenkrat še vse o.k. Sušenje je odvisno od vremena...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?