|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   brezposelna - porodniška
28.7.2007 14:55:01   
1bejba
Pozdravljeni!

Delodajalec me je vrgel na cesto zaradi domnevne kršitve bolniškega dopusta med nosečnostjo. Ker sem odpuščena po "lastni krivdi" mi ne pripada nadomestilo za brezposelnost.
Na CSD so mi rekli, da mi pripada samo 55% minimalne plače za porodniško (razlika je velikanskauser posted image , bruto od je bil pribl. 3000 EUR), ne glede na to, da sem bila zaposlena 10 od zadnjih dvanajstih mesecev pred nastopom porodniške, da pa bom lahko uveljavljala pravico do razlike, če dobim tožbo proti delodajalcu. meni se to vsekakor ne zdi pravično, ker sem vse do sedaj plačevala ustrezne prispevke.  Sicer denar ni vse in se vsi veselimo naše male, je pa odpoved in ta majhna porodniška že pošteno načela naš proračun.

Ali kdo ve kako je s tem ?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: brezposelna - porodniška
28.7.2007 15:05:44   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: 1bejba

Pozdravljeni!

Delodajalec me je vrgel na cesto zaradi domnevne kršitve bolniškega dopusta med nosečnostjo. Ker sem odpuščena po "lastni krivdi" mi ne pripada nadomestilo za brezposelnost.
Na CSD so mi rekli, da mi pripada samo 55% minimalne plače za porodniško (razlika je velikanskauser posted image , bruto od je bil pribl. 3000 EUR), ne glede na to, da sem bila zaposlena 10 od zadnjih dvanajstih mesecev pred nastopom porodniške, da pa bom lahko uveljavljala pravico do razlike, če dobim tožbo proti delodajalcu. meni se to vsekakor ne zdi pravično, ker sem vse do sedaj plačevala ustrezne prispevke.  Sicer denar ni vse in se vsi veselimo naše male, je pa odpoved in ta majhna porodniška že pošteno načela naš proračun.

Ali kdo ve kako je s tem ?


3000 eurovuser posted image
Jas sem imela 500 bruto pa smo preživeli.
Bolniška je bolniška, to bi morala razmišljati prej, kaj si pa počela?
Tudi jas sem bila na bolniški.

(odgovor članu 1bejba)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: brezposelna - porodniška
28.7.2007 15:08:07   
1bejba
Veš, če se te delodajalec želi znebit, ni važno kaj počneš, upam samo še na pravico.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: brezposelna - porodniška
28.7.2007 15:26:26   
Anonimen
Jas sem tudi imela kontrole, ko sem bila na bolniški in tisto kar je na zapisniku tisto si počela, saj moraš podpisati zapisnik, seveda če so te dobili doma, čene pa so pač navedli, da te niso našli.
Nevem kako bi se te delodajalec hotel znebiti, razen če bi jih podkupiluser posted image

(odgovor članu 1bejba)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: brezposelna - porodniška
28.7.2007 15:29:29   
Anonimen
No saj jas sem tudi ostala brez zaposlitve, samo ne na tak način, ampak, ker mi je potekla pogodba in sedaj se moram preživljati s socialno pomočjo. Porodniška potekla, nadomestilo poteklo in zaposlitve še ni, ja tako daleč pridemo čez nekaj časa.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: brezposelna - porodniška
28.7.2007 16:43:05   
Anonimen
Saj ni spraševala o tvojih problemih, ampak je vprašala za nasvetuser posted image
Ti si pa zmeraj pri socialnih pomočeh, pa sploh ni treba, da pišeš pod anonimnostjo, saj je tvoj stil pisanja zelo prepoznaven, tudi na drugih temah.Vsem vsiljuješ svoje težave, kot, da jih imaš samo ti.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: brezposelna - porodniška
28.7.2007 19:22:36   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Saj ni spraševala o tvojih problemih, ampak je vprašala za nasvetuser posted image
Ti si pa zmeraj pri socialnih pomočeh, pa sploh ni treba, da pišeš pod anonimnostjo, saj je tvoj stil pisanja zelo prepoznaven, tudi na drugih temah.Vsem vsiljuješ svoje težave, kot, da jih imaš samo ti.user posted image

Jas ne berem kar mi ne odgovarja, če te teme motijo jih pač preskočiš a ne? Vsak ima svoje mnenje.
Verjetno bo slabo vreme

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: brezposelna - porodniška
28.7.2007 19:24:47   
Strawberrie Cherrie
Pomojem ti kar lepo izoplneš tisti list, tako kot je. Za 10plač vpišeš dohodek, ki si ga dobivala za 2 plači pa tisto, kar dobivaš od socialne. Potem ti oni izračunajo. Porodniška je povprečje zadnjih 12plač. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: brezposelna - porodniška
28.7.2007 21:39:16   
Olivija


IZVIRNO SPOROČILO: london_paris

Pomojem ti kar lepo izoplneš tisti list, tako kot je. Za 10plač vpišeš dohodek, ki si ga dobivala za 2 plači pa tisto, kar dobivaš od socialne. Potem ti oni izračunajo. Porodniška je povprečje zadnjih 12plač. 


se strinjam, saj si prispevke plačevala od te svoje plače oz. bolniškega nadomestila. Raje preveri, ker na CSD znajo na žalost marsikar narobe povedati. Nevem kakšna naj bi bila povezava med tvojo odpovedjo in porodniškim nadomestilom, edino mogoče to, da si domnevno neupravičeno bila na bolniški, samo to verjetno itak nisi bila celih 10 mesecev user posted image .

Pa premišljuješ o tožbi proti njemu?

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: brezposelna - porodniška
28.7.2007 21:52:15   
Anonimen
upam samo še na pravico.


kako pravico? A potem te je našel doma, ko te je preverjal na bolniški, pa narobe v zapisnik napisal al kako?

Bolniška je ponavadi zato, ker si "bolan", nezmožen dela in potreben počitka. Torej si doma in počivaš. Si bila?

(odgovor članu Olivija)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?