|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Neplačana preživnina
9.8.2007 8:28:00   
nina malina
Zanima me,
ali ima kdo izkušnje z neplačevanjem preživnine (oče ne plačuje) in kaj lahko mamica v takem primeru naredi!?
Zadeva se vleče že več let in vsega je enkrat dovolj. user posted image  A ne?
Na koga se obrnit? Odvetnika? Center za socialno delo? .....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Neplačana preživnina
9.8.2007 8:30:10   
Anonimen
Preživninski sklad.
Oni plačujejo, potem pa terjajo od njega.

(odgovor članu nina malina)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Neplačana preživnina
9.8.2007 8:39:19   
BLAŽIKA
Preživninski sklad.
Oni plačujejo, potem pa terjajo od njega.


ja točno tako, pojdi na preživninski sklad oz. na socialno pa ti bodo tam dali točne napotke.


_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Neplačana preživnina
9.8.2007 8:51:03   
nuala
Definitivno pojdi najprej na socialno, da te usmerijo.
Pa odvetnika boš tudi potrebovala, saj moraš vložit tožbo.
Ne daj se, zahtevaj vse za nazaj. In če ima gospod kako nepremičnino, zahrevaj plombo na le-to, dokler postopek ni končan in ne dobiš denarja. In obresti.
Možnosti imaš pa zelo dobre, slej ko prej ga ulovijo.


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Neplačana preživnina
9.8.2007 9:09:40   
nina malina
Hvala!
Ful mi je težko naredit prvi korak,ampak druge rešitve ne vidim.
On zahteva od mene nemogoče, vse pravice do otroka, planira z mojim časom,...ne da pa od sebe nič. Kriza!

_____________________________

"Kdor hoce videti, mora gledati s srcem. Bistvo je ocem nevidno." (Antoine de Saint-Exupery - Mali Princ)

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Neplačana preživnina
9.8.2007 11:15:24   
Njuškalo
Ja, kolikor vem, moraš dati najprej vlogo za izvršbo na sodišče, potem pa šele lahko na preživninski sklad.Na sodišču pa za izvršbo zahtevajo TRR od otrokovega očeta, pa polno nekih stvari, tako, da jaz osebno se s tem nisem ubadala.Plačo imam kar precej dobro, moj mož tudi solidno, tako ,da hvala Bogu od bivšega ne rabim nič ne jaz ne otrok, samo mir naj da in naj kar ostane v tujini, tam, kjer je zdaj.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu nina malina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Neplačana preživnina
9.8.2007 22:18:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Njuškalo
Na sodišču pa za izvršbo zahtevajo TRR od otrokovega očeta

In kje, za vraga, to dobiti, lepo prosim, če pa številka TRR spada pod Zakon o varstvu osebnih podatkov? user posted image
Mimogrede - a je res, da mora neuspelo izvršbo plačati mati? user posted image

(odgovor članu Njuškalo)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Neplačana preživnina
10.8.2007 0:11:33   
Njuškalo
Ja, ne vem kje jim je logika.Moraš prinesti ne vem kaj vse...pa kje naj jaz to dobim, če je bivši v tujini, pa tudi če ne bi bil...glede na to, da preživnine itak ne plačuje, mi verjetno ne bi kar prostovoljno dal številko TRR.Ma, kr neki.
Ne vem, če mora neuspelo izvršbo plačati mama,ker se nisem ukvarjala s tem tako dolgo.Če pa sklepam logično, naj jo ne bi plačala.Ker z listom o neuspeli izvršbi greš ti šele lahko na jamstveni sklad.Torej v bistvu ne moreš brez izvršbe, to je pač tako po zakonu.Je pa res, da sodišča delujejo nelogično velikokrat.user posted image

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Neplačana preživnina
10.8.2007 9:11:29   
Anonimen
No, jaz bom napisala kako je bilo pri nas:
Če hočeš dobiti denar od preživninskega sklada, moraš dokazat, da ti ne plačuje. To je najlažje tako, da ga tožiš in potem priložiš to kot dokaz. Da bi zahtevali kak TRR, mi ni znano.

Mojega fotra so potem sami iskali, kje se skriva. Sicer so nam tečnarili, naj povemo kje je. Samo kako, če pa še sami nismo vedeli. Dobili so ga slučajno, ker je bil v zaporu zaradi drugih stvari. Pa še takrat na sodišču ni povedal, kje živi. In sodnica mu ni nič mogla.user posted image  K* pa naša sodišča.

V glavnem, važno je, da ti dokažeš, da ti ne plačuje (najlažje tako, da si v tožbi). Potem naj se pa sami j*, kje ga bodo dobili.

Veliko sreče.user posted image

(odgovor članu Njuškalo)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Neplačana preživnina
10.8.2007 9:21:54   
Njuškalo
Ja, žal ni tako enostavno.Ne več.Mogoče je bilo tako v Jugoslaviji, zdaj pa je drugače.Ker pri meni je bilo tako, da sem ga najprej morala tožit za preživnino.To sem ga, ker drugače baje nisem upravičena do otroškega dodatka user posted image .To je kao prednostna zadeva na sodišču in je bilo vse urejeno ŽE user posted image  po enem letu.Ja, hitri pa souser posted image
No, potem sem načeloma želela dati tudi predlog za izvršbo, sem si mislila, saj otroku pripada.Ampak, ko sem dala vlogo za izvršbo, pa seveda nisem napisala TRR od bivšega, sem napisala zraven, da naj sodišče opravi poizvedbo...ja, in nazaj sem dobila odgovor, da naj jim v roku 8-ih dni sporočim TRR bivšega, pa še ene podatke so hoteli.No, tako da sem dala roke stran od tega, ker se mi preprosto ni dalo s tem ubadat.Da bi se šla pa detektiva, pa hvala lepa.Mislim, da bi bila to naloga sodišča, pa očitno ni.user posted image


_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Neplačana preživnina
10.8.2007 9:27:22   
Anonimen
Ene 14 dni nazaj je bil sprejet zakon, da sodišče razpolaga z vsemi TR pravnih in fizičnih oseb. Blo pa je sprejeto zaradi afere Šuštar,tak da imajo dostop do sistema banke Slovenije, kjer lahko preverijo, kdo ima odprt TR in kje. Posledično vidijo, če jih imaš več.user posted image

Preživninski sklad ti začne izplačevat na podlagi ločitve, neplačevanja, ...ko dolžnik dobi kakršnekoli prelive, mu uzamejo, preden se dolžnik zaveda, da ima določen znesek že nakazan. Po domače povedano, se mu usedejo za vekomaj.

(odgovor članu Njuškalo)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Neplačana preživnina
10.8.2007 9:28:54   
Njuškalo
No, to je pa potem nekaj novega.Zame verjetno itak ne pride v poštev, ker je bivši v tujini in naj tam kar ostane, meni se s tem itak ne da več ubadat.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Neplačana preživnina
10.8.2007 9:31:05   
Anonimen
Mi smo se s tem ukvarjali pred kakimi 5 leti. Tko, da ni ravno rajnka Jugoslavija.user posted image
Res pa nisem 100%, ampak mislim, da za preživninski sklad rabiš le potrdilo, da si v tožbi, ne pa rešeno tožbo.user posted image

(odgovor članu Njuškalo)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Neplačana preživnina
10.8.2007 9:34:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Njuškalo

No, to je pa potem nekaj novega.Zame verjetno itak ne pride v poštev, ker je bivši v tujini in naj tam kar ostane, meni se s tem itak ne da več ubadat.



Narobe razmišljaš. Šuštar ima TR odprt tudi v tujini, pa so mu ga tudi tam zablokirali. No, sej če si ti ne da oz. nočeš več dreka mešat, te pa tud podpiram.Škoda živcev.

(odgovor članu Njuškalo)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Neplačana preživnina
10.8.2007 9:35:53   
Anonimen
Res pa nisem 100%, ampak mislim, da za preživninski sklad rabiš le potrdilo, da si v tožbi, ne pa rešeno tožbo.


Hm, to pa zdej nisem ziher. Ko sem eni prjatelci urejala, se mi zdi, da ni bilo tako. Nisem pa ziher.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Neplačana preživnina
10.8.2007 9:45:17   
Njuškalo
Nataša, glede na to, da sva iz istega kraja, torej imava tudi sodišče isto...mi pa ni nič več jasno.Zakaj so potem meni nazaj poslal , pa zahtevali, da jaz najdem TRR od bivšega?Eh , ko jih šlivi...hvala Bogu od bivšega nič ne rabim, ker komot tamalga preživiva z zdajšnjim možem.Upam,da bo vedno tako, da imam ljubi mir.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Neplačana preživnina
10.8.2007 9:53:01   
Anonimen
Eh, saj ta sodišča. user posted image
V faco se je smejal sodnici, pa mu ona kao nič ni mogla. user posted image user posted image

Upam, da bo Kerensa hitro doštudirala. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Njuškalo)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Neplačana preživnina
10.8.2007 9:55:57   
čarovnica
Njuškalo, sploh se ni treba igrati detektiva, da izveš TTR dolžnika.
Samo vedeti moraš, do kod lahko ti, kot fizična oseba greš.

Copy:
Če pa ne veste zaposlitve, davčne številke, TTR-ja dolžnika/očeta, potem pa boste morali počakati, da vam iz sodišča pošljejo dopis, da vlogo dopolnite z manjkajočimi podatki.
Ta dopis in vlogo, ki jo napišete, pošljete na DAVČNI URAD, kjer je očetovo stalno prebivališče(po faxu je najlažje in najhitreje-eno dopoldne). Takrat prejmete davčno številko.
Z davčno številko in dopisom sodišča in svojo vlogo lahko pridobite TTR očeta-dolžnika.
To pošljite na naslov ali po faxu na Banko Slovenije:

BANKA SLOVENIJE
PLAČILNI SISTEMI
SLOVENSKA CESTA 35
1000 LJUBLJANA
01-471-9565
FAX: 01-47-19-722(PREDHODNO POKLIČITE DA BOSTE POSLALE FAX)

Osnutek vloge za pridobitev DAVČNE ŠTEVILKE IN TTR-JA

Njihov naslov

vaš naslov

zadeva: pridobitev (DAVČNE ŠTEVILKE/TTR) DOLŽNIKA ZA IZVRŠBO PREŽIVNINE

Na sodišču poteka predlog za izvršbo preživnine za otroka..., vendar nujno potrebujemo TTR številko/Davčno številko za dokončno izvršbo in pridobitev preživnine.
Po prejetju sklepa iz sodišča, je potrebno dopolniti te manjkajoče podatke v 12 dneh, zato prosim za urgentno rešitev vloge.

Podatki o dolžniku:
ime, rojstni datum, kraj, zaposlitev,davčna številka, TTR, telefonska številka, vse kar veste.

S spoštovanjem,
.......

In vse skupaj lahko dobite v enem ali dveh dopoldnevih.

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Neplačana preživnina
10.8.2007 20:02:52   
Anonimen
No, Čarovnica, hvala za tale podatek. Ga bom sprakticirala takoj po koncu sodnih počitnic, pa da vidimo. Drugače pa - ne, ni nujno, da je izvršba neuspešna za Preživninski sklad. Dovolj je, da jim prineseš dokazilo, da si na sodišču oddal tožbo za izvršbo zaradi neplačevanja.

(odgovor članu čarovnica)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Neplačana preživnina
10.8.2007 20:42:15   
čarovnica
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Drugače pa - ne, ni nujno, da je izvršba neuspešna za Preživninski sklad. Dovolj je, da jim prineseš dokazilo, da si na sodišču oddal tožbo za izvršbo zaradi neplačevanja.


Res je. Vendar!!!! Od vložitve izvršbe mora preteči tri mesece in šele takrat začneš dobivati preživnino od preživninskega sklada..in nič za nazaj.
Kaj čmo, take zakone imamo!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Neplačana preživnina
10.8.2007 20:43:05   
Anonimen
To pa vem, ja, ampak se zdaj, do 15.08., sploh ne mislim ****i s tem, ker so itak vsi po dopustih. Banda birokratska.

(odgovor članu čarovnica)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Neplačana preživnina
10.8.2007 21:45:35   
čarovnica
Počitnice nimajo veze z izvršbo preživnin. Res je, da so sodniki na dopustu, ampak vlogo za izvršbo ti sprejmejo, ker je to prioritetna zadeva..kao. Ti kr pojdi, ker za tole zadevco se počitnice ne štejejo. In preden obdelajo vlogo, bodo sodniki že tam in ti dali štampiljko itd...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Neplačana preživnina
11.8.2007 16:48:41   
Anonimen
Glede na to, da sem že skoraj 3 leta in pol brez preživnine, mi je čisto vseeno, če počakam še kakšen dan in sestavim takšno vlogo, da mu bodo tudi spodnje hlače slekli, ko ga najdejo. user posted image

(odgovor članu čarovnica)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Neplačana preživnina
12.8.2007 11:11:39   
Pi-kica 1
Sama imam žal zelo negativne izkušnje. Preživnino imam urejeno, dobivam pa je ne že kakih deset let. Prvih nekaj let sem pridno vlagala predloge za izvršbo, pa je gospod pustil službo, da mu ni bilo treba plačevati. Potem je bil sprejet zako o Preživninskem skladu, od tam sem dobivala nadomestila, dokler ni bil fant star osemnajst let, potem pa konec. Ko sem nazadnje dajala predlog za izvršbo, sem morala tudi plačati akontacijo za sodnega izvršitelja, ki je seveda nisem dobila nazaj. Zahtevali so tudi kup podatkov, kje je v službi, kje stanuje, ker na prijavljenem naslovu ni bil dosegljiv. Nazadnje je bila izvršba neuspešna, ker je gospod vzel kredit za avto, pa mu delodajalec ni baje več smel odtrgati od plače. Za crknit. Na sodišču so mi predlagali, naj tožim delodajalca. Ja, seveda se bom s tem ukvarjala, da me kdo počaka za kakšnim vogalom. Sem dala roke stran od tega in živimo v miru.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Neplačana preživnina
14.8.2007 21:11:57   
tinatona
Kako mu v službi niso mogli trgat, ker ima preveč kreditov? PREŽIVNINA ima prednost pred krediti in v službi mu morajo najprej preživnino trgat, šele potem za kredit. Preverjeno... sem bila jaz na istem.

LP

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




imena
baby girl 29

katero ime vam je lepše??

taj (25%)

ožbej (19%)

tilen (36%)

maj (21%)


Število vseh glasov: 366

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!