|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Gospodinjska pomočnica
23.8.2007 20:05:47   
regrat
Pozdravljene! Ali katera od vas ve, ali se lahko zadnji mesec zaposlim pri mami kot gospodinjska pomočnica, da mi steče porodniška? Oziroma, kam naj se napotim. user posted image S fantom veva, da moram biti zaposlena dan pred porodom za porodniško in sva študirala, da prosiva kolega za uslugo, mu plačava, sam da nama rata. Ta možnost mi je bolj pri srcu, mami in to user posted image Hvala za pomoč!!!


_____________________________

Vsak dan je nekaj posebnega, četudi vstanem z dvema levima nogama.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Gospodinjska pomočnica
23.8.2007 20:46:00   
Anonimen
Mislim, da ti to ne bo prineslo porodniške, ker se gleda prejemke v zadnjih 12 mesecih. Starševski dodatek ti pa itak pripada.

(odgovor članu regrat)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Gospodinjska pomočnica
23.8.2007 21:26:37   
BLAŽIKA
Mislim, da ti to ne bo prineslo porodniške, ker se gleda prejemke v zadnjih 12 mesecih. Starševski dodatek ti pa itak pripada.


Ja točno tako. T o se je dalo par let nazaj ampak že takrat si moral biti tri mesece prijavljen kot zaposlena oseba.


_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Gospodinjska pomočnica
24.8.2007 7:43:07   
regrat
Naa, če želim, da mi steče porodniška, moram biti zaposlena dan pred porodom, višina porodniške pa je seštevek zadnjih 12-ih mesecev, to pa. Vseeno hvala!

_____________________________

Vsak dan je nekaj posebnega, četudi vstanem z dvema levima nogama.

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Gospodinjska pomočnica
24.8.2007 11:26:21   
BLAŽIKA
Ja ampak ti ta zadnji mesec nič ne koristi, če nimaš 12 mesečni prilivov za nazaj in ti pripada samo tisto nadomestilo, ki ga dobijo nezaposlene mamice. Ni nobene razlike, če si en mesec ali ne zaposlena, ker vplivajo samo prilivi in nič drugega.

_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu regrat)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Gospodinjska pomočnica
24.8.2007 13:07:13   
regrat
to že, ampak če sem zaposlena samo dan pred porodom, mi zavod za socialno pomoč plačuje zdravstveno zavar., delovna doba mi teče, pa še nekaj je, skratka več ugodnosti imam, ki jih sicer sama plačujem.


_____________________________

Vsak dan je nekaj posebnega, četudi vstanem z dvema levima nogama.

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Gospodinjska pomočnica
24.8.2007 16:39:18   
BLAŽIKA
Če si zaposlena ali ne ti v vsakem primeru to plačuje zavod za soc. in tudi delovno dobo greš potem po končani porodni vpisat. Ko nastopiš porodniško, neglede na kak način, moraš na center za soc. delo nesti delavsko knjižico, da si 11 mesecev pod njihovimi stroški za zdravstveno zavarovanje in na podlagi tega zavarovanja ti potem tudi vpišejo delovno dobo. Knjižico pa potem ti hraniš doma, ko pa ti steče porodna pa ali se prijaviš na zavod za zap. ali pa veselo na delouser posted image user posted image user posted image .


_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu regrat)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Gospodinjska pomočnica
28.8.2007 11:28:16   
saraja
Jaz sem naredila takole: prej sem bila na zavodu za zaposlovanje, par dni pred porodniškim me je fant zaposlil kot gospodinjsko pomočnico, ja bilo je tri dni prej in sva plačala vse stroške in je zneslo 6 bivših jurjov. Če ne bi to naredila bi prejemala okrog 40 jurjov porodniške, no potem sem jih 224 evrov, imela sem delovno dobo, zavarovanje, tako da se je meni kar splačalo. Vsak dnar pride prav!

Lep dan

_____________________________

Samo pravi prijatelj si upa povedati prijatelju tisto resnico, zaradi katere ne bo več njegov prijatelj!

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Gospodinjska pomočnica
29.8.2007 8:37:13   
petra10
A so to naredila letos ali mogoče že kakšno leto nazaj. Kaj pa če zaposlim kakšen mesec prej kot gospodinjska pomočnica , ali to kaj vpliva na višino porodniške. Pa zanima me še kje to urediš pa kaj vse rabiš?

(odgovor članu regrat)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Gospodinjska pomočnica
29.8.2007 8:48:30   
saraja
Glej, meni je porodniška nastopila 18.7.2006, tri dni prej sem se šla zaposlit kot GP, ne rabiš en mesec prej. Dobila boš pa ziher kakih 40 evrov več, ja neki je! Rabiš pa pogodbo o zaposlitvi, ki jo napišeta s tistim, ki te bo zaposlil. Potem meni se zdi neseš to na zavod za zdr.varstvo ali tak nekak, da te oni prijavijo, to pa neseš na zavod za zaposlovanje, da te vpišejo in ti dajo delovno knjigo. Potem pa greš s tem na center. Ne me zdaj za besede lovit, če ni prav vrstni red. Aja, pa plačo greš izračunat, da napišeš v pogodbo, pa da ti izačunajo prispevke, to pa greš na davčno, ma sicer greš to vse na CSD vprašat, pa ti bojo povedli.

Javi kako boš zrihtala!

_____________________________

Samo pravi prijatelj si upa povedati prijatelju tisto resnico, zaradi katere ne bo več njegov prijatelj!

(odgovor članu petra10)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Gospodinjska pomočnica
29.8.2007 9:04:48   
petra10
Se pravi če grem na CSD mi bodo povedali kakšen je postopek, da se prijavim kot gospodinjska pomočnica. Ali mogoče veš ali je potem porodniška odvisna od višine plače ki bi jo imela kot gospodinjska pomočnica?
Hvala za vse odgovore.

(odgovor članu saraja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Gospodinjska pomočnica
29.8.2007 10:07:07   
saraja
Glej, jaz bi dobivala 40 jurjov če ne bi se zaposlila kot GP, tak da si ziher na boljšem! Fora je v tem, da če si zaposlen pri komu med porodniško, ti dajo pač več, vem pa ne točno zakaj!

_____________________________

Samo pravi prijatelj si upa povedati prijatelju tisto resnico, zaradi katere ne bo več njegov prijatelj!

(odgovor članu petra10)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Gospodinjska pomočnica
9.9.2007 22:45:51   
kukvasje
Ja, jaz sem bla tud tko zaposlena pri mami. In sem to izkoristila pri vseh otrocih. Je pa fora, da toliko pred rojstvom, kot se boš tako zaposlila, toliko več boš plačala davka. MORAŠ TUD PAZIT, DA NE RODIŠ PREDEN SE ZAPOSLIŠ, ker potem sploh nimaš več take možnosti. Sem pa slišala, da se da tako zaposlit pri vseh, samo pri možu ne. Ne vem, to nisem sigurna, raje preveri. Je pa fajn, če poznaš kšno računovodkinjo, da ti vse te papirje rihta za davčno, ker en navaden laik kot jaz pojma nisem mela.

(odgovor članu saraja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Gospodinjska pomočnica
10.9.2007 11:42:12   
petra10
hvala še za eno informacijo več. A mi mogoče lahko poveš kolk porodniške si potem imela in za kakšno vsoto so te prijavili?

(odgovor članu kukvasje)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Gospodinjska pomočnica
10.9.2007 12:48:19   
kukvasje
Dobiš v kratkem. Moram pobrskat po mojih starih papirjih. lp

(odgovor članu petra10)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Gospodinjska pomočnica
10.9.2007 13:06:28   
sinskaT
Tudi mene zanima podobna zadeva. Kako pa je v primeru, da se 6 mesecev pred PDP zaposlim pri mojem možu, ki ima s.p. (kot tajnica), kar bi dejansko tudi delala. Zanima me ali dobim kaj več porodniške (nekaj plač bi se že nabralo) ali je bolje, da sem nezaposlena in dobivam podporo. Prispevki tudi nekaj stanejo...

(odgovor članu kukvasje)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Gospodinjska pomočnica
10.9.2007 20:54:14   
kukvasje
Petra10, evo par podatkov:
Leta 2001 je bla v moji pogodbi o zaposlitvi gospodinjske pomočnice zapisana osnovna bruto plača na mesec 92.186,00 sit. In tako sem dobivala porodniški dopust plačan od 2001 do 2002 od 63.000 do 70.000 sit. Je bila vsak mesec malo drugačna, ne vem glede na kaj, mogoče na število dni v mesecu. Je pa bilo takrat tako, da za brezposelne matere še ni bilo te možnosti kot sedaj, da bi isto dobivale nekaj evrov, tud če niso zaposlene. Zato sem tudi to izkoristila.
Se je pa leta 2003 osnovna bruto plača v pogodbi že spremenila na 101.611,00 sit. Tako da za trenutno stanje nimam informacij, je pa sigurno še višja. Srečno.

(odgovor članu sinskaT)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Gospodinjska pomočnica
10.9.2007 21:12:14   
Anonimen
Punce, gospodinjske pomočnice so lahko osebe, ki pomagajo svojim starim staršem, ki so onemogli, starši invalidnemu otroku, ki ima 100% invalidnost. Ti zlati časi so minili, da se prijaviš za par dni. Ni več tako kot je bilo, ker je bilo preveč izkoriščanja. Slučajno vem, ker sem rihtala stricu, ki ima 2 100% invalida.
Bolje vam bo, če se zaposlite vsaj za 6 mesecev pri kolegu privatniku in greste na bolniško. 1 mesec mu daste vso bruto plačo nazaj, 2 mesec pa samo razliko od neto do bruto. In ne bo nobeden oškodovan. Seveda, če dobite bolniško.

(odgovor članu kukvasje)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Gospodinjska pomočnica
17.9.2007 11:26:11   
san
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/vprasanjaSV.asp?action=ISCI

tuki mal preberi. piše nekaj o tem
lp, s

(odgovor članu regrat)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?