|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   porodniška za samozaposleno mamico
25.11.2004 0:48:14   
Anonimen
Hojla!:rozica:

Ali mogoče katera ve, ima sama izkušnje ali pozna katero s temi izkušnjami, kako je s porodniško, če si samozaposlena? V naši firmi je taka zaposlitvena politika, da redno takorekoč ne zaposlujejo, ampak moraš odpreti s.p. in za njih delaš honorarno, podpišeš pogodbo z njimi o sodelovanju.:grrr::hudicek:

Že tako ali tako me skrbi, da mi po porodniški sodelovanja ne bodo obnovili in bom zavoljo tega, če mi bo to pomagalo, dejansko koristila samo tistih 105 dni porodniške:((. Ali mislite, da bi se dalo izkoristiti vse, tudi 260 dni dopusta za nego in varstvo otroka, pa kljub temu občasno še malo delati (glede na to, da nimam normalne redne službe)?:zmeden:

Že vnaprej hvala za nasvete in odgovore! Lahko nočko, glede na to, da je sredi noči!:zaspan:
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   porodniška za samozaposleno mamico
25.11.2004 9:21:21   
*ula
Sej to ni odvisno kje in kako si zaposlena. Važno je da imaš plačane prispevke.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   porodniška za samozaposleno mamico
25.11.2004 9:44:50   
piščanc
Živjo!

Tudi jaz sem v podobni situaciji, sem samozaposlena, v 30t :nosecka:.

Porodniško dobivaš v skladu s prispevki, ki jih plačuješ, najprej 105 dni porodniške in potem še plačan dopust za nego in varstvo otroka. Imela sem namen občasno delati doma, računovodkinja pravi da to niti ni problem.

Svetujem ti, da si zdaj v nosečnosti urediš 4 urno delo (skrajšan delovni čas) in plačuješ manjše prispevke, ker ti doda ZZZS. Vsaj 15 dni pred porodniško pa moraš obvestiti davčno. Tudi jaz se s tem srečujem prvič, tako da bi mi kakšen nasvet prav prišel.

Nazaj v to službo pa sploh nimam namena priti, ker bom izkoristila porodniško za iskanje nove službe.

lp, nina

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   porodniška za samozaposleno mamico
27.11.2004 1:54:34   
Anonimen
Na osnovi česa si pa lahko uredim polovični delovni čas? A ni to tako, da za kaj takega rabiš vsaj kakšno zdravniško potrdilo, da si upravičen do skrajšanega delavnika? In ali potem to vseeno nič ne spremeni osnove za izračun porodniške?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   porodniška za samozaposleno mamico
30.11.2004 9:54:51   
piščanc
Sicer sem ta odgovor že vpisala, ampak mogoče mah, ne vem.

no še enkrat:

skrajšan delovni čas ti lahko odobri ginekolog. V bistvu ko greš k njemu na pregled, ga prosiš, če lahko odobri SDČ, ker si utrujena, te dajejo krče, se dolgo voziš... te skrbi za otročka. napiše ti listek za splošnega zdravnika (če ti odobri, samo načeloma ni problemov), ta pa ti da drug listek za bolniško s skrajšanim delovnim časom. 30 delovnih dni si moraš prispevke kriti sama, potem pa splošen zdravnik pošlje predlog ZZZS za SDČ (pazi na datume, ker so zelo počasni), ZZZS ti potem odobri SDČ ali pa ne (enak postopek kot za polno bolniško, samo baje je laže dobiti SDč), na dom dobiš odločbo s katero greš h splošnemu zdravniku, ki ti za obdobje na odločbi izda bolniški list za SDČ, vse skupaj pa potem neseš še na davčno in znižaš si plačilo prispevkov, ker ti polovico prispevkov plača ZZZS, pa doma počivaš.

Izračun porodniške mislim, da se ne spremeni, ker ti polovico plača ZZZS, je pa res da si jaz plačujem najnižje prispevke. Za SDČ je zaprosila moja kolegica, ki je sedaj na porodniški in od tukaj moje izkušnje, višina porodniške pa se ji ni spremnila.

Mislim, da je to vse.

lp, nina

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   porodniška za samozaposleno mamico
30.11.2004 11:25:48   
asso
Pozdrav,

če si samozaposlena je isto kot, da si zaposlena le razlika je v tem, da si sama izpolneš obrazce kot delodajalec in obrazec o plači ti izpolne davčna na podlagi tvojih prispevkov; če so minimalni boš dobivala tudi minimalno porodniško, pač takšno kakršno so plačani prispevki. Drugače pa je vse enako.

lp asso

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   porodniška za samozaposleno mamico
30.11.2004 11:29:03   
piščanc
asso, kje pa dobim obrazec o plači? na davčni ali na CSD?

Namreč jutri moram urediti te stvari, pa bi rada čimhitreje vse uredila

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   porodniška za samozaposleno mamico
30.11.2004 12:00:42   
asso
Vse obrazce za porodniško dobiš na CSD, drugače pa jih lahko tudi sprintaš na tej strani

http://www.csd-radovljica.si/obrazci_za_uvelavljanje_pravic_s_podrocja_starsevskega_varstva.php

Obrazec pa je podatki o plači, vse ostale obrazce izpolneš sama, le tega ti mora DURS. Ne vem, če so gor vsi obrazci, ker jaz sem potrebovala še izjavo iz ZZZS-ja, da si vključen v zavarovanje...

Sej, če greš na CSD ti tam lepo vse razložijo, vsaj prinas so ful prijazni in ti brez problema pomagajo.

Če te še kaj zanima kar vpraši.

Lp asso

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   porodniška za samozaposleno mamico
30.11.2004 13:26:50   
piščanc
:rozica:hvala asso .

bom šla jutri najprej na CSD, pa potem na davčno in naprej.

jaz sem tak primer, da hočem vse vedeti vnaprej, da ne gledam kot bebec in sem malo pripravljena na različne možnosti.

moram reči, d ami je tale portal zelo všeč.

nina

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?