|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Če (ko) se zanalašč polula...
24.9.2007 23:14:06   
taška30
Zadnje tedne se dogaja, da se hčerka (2,5 let bo stara) ob skoraj vsakem 'sporu', ki ga imamo, polula v hlačke. Čez dan je suha že od začetka poletja, nezgod praktično nimamo, vem tudi, da že kar lepo zna zadržati, če je treba kje počakat na wc.

No, ob kakšnem napadu nestrinjanja ali trme, kar se zadnje čase sicer dogaja bolj poredko, ampak vseeno se, pa se gladko polula v hlače in to čist do konca. To zgleda tako, da če jo npr. pošljemo v njeno sobo na ohlajanje, kadar je res težka (se dere za brezveze) ali pa celo sama užaljeno odide v svojo sobo, pride ven čez par minut pomirjena... in polulana. Največkrat to naredi celo na postelji, da je treba vse preoblečt.
Do sedaj sem vedno odreagirala povsem mirno, jo preoblečem, rečem, boš drugič prej povedala, da te lulat in to je to, no big deal.

Ampak moram reči, da mi gre tole že počasi na živce, ker že kar vem kakšen scenarij bo naslednjič, ko ji bomo kaj bolj na ostro (pre)povedali in bo užaljena.

In sem res v dilemi, ali otrok pri 2,5 letih to naredi nalašč (da me jezi oz. na negativen način pritegne pozornost) ali ji enostavno uide, ko je 'pod stresom'. In ne vem več, kako naj odreagiram. A še naprej mrtvo hladno preoblačim in čakam, da samo od sebe mine in točno vem, da bo naslednjič naredila isto ali naj jo 'kregam' za to?

Vem, da je lulanje/kakanje občutljiva zadeva, pri takih malih tud psihološko povezana, ne bi rada naredila kakšne napake in jo zafrustrirala.

Imate kakšen nasvet?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Če (ko) se zanalašč polula...
24.9.2007 23:55:30   
JuR_ChIkA
Mogoče res želi na tak način neko pozornost pritegnit, ali pa s tem povedat da "ni rada" kregana. Moj skoraj 3 letni sin je tudi že nekje od aprila suh in zdaj,ko je začel  hoditi v vrtec, se je že 2x zgodilo, da se je polulal v hlačke. Ko sem ga nazadnje doma vprašala, zakaj ni vzgojiteljici povedal, da ga lulat, zakaj se je polulal v hlače, mi je rekel, da zato, ker mu te hlače niso všeč. user posted image
Po moje je najboljše, da naprej ostaneš mirna in ji pač vedno znova poveš na lep način, da to ni prav kar počne, pa bo menda tudi nehala lulat v hlače. Mogoče ji povej, da si bo ritko prehladila, če bo mela mokre hlačke... Jaz mu rečem tudi, da če bo lulal v hlače, bova pač plenico nazaj gor dala in potem vedno reče, da ne bo več.  Hehe...
Saj jo bo minilo, boš videla.

Pa LPuser posted image


_____________________________

Veličina ni v tem, da nikoli ne padeš, pač pa v tem, da se po padcu vedno znova pobereš;

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Če (ko) se zanalašč polula...
25.9.2007 7:22:58   
puncica
Jst mislim da je tole "pod stresom" krivo, tud naša je to nekaj časa delala, ko je peljala ihto al pa se drla, valda ji je ušlo tud v hlače, kako naj kontrolira dretje in lulanje. Se je pa to zgodilo tako mogoče kakšnih 10×, potem pa ne več. Kdaj pa se je začela odvajat od pleničk, kolk časa nazaj?, pri nas se je to dogajalo tako do kakšnega pol leta po tistem ko se je začela odvajat, potem pa ne več.

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu JuR_ChIkA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Če (ko) se zanalašč polula...
25.9.2007 7:52:06   
Magi*
tudi pri nas se je to že zgodilo. nazadnje, ko jo je resnično taka ihta popadla, da se ni več mogla pomirit, pa čisto za brez veze se je dreti začela. sem ji rekla naj se pomiri in premisli zakaj se dere in odšla iz sobe. ona se je polulala v hlače. no, je pa potem končno k sebi prišla user posted image

hm, ne vem no. pri nas se je to zgodilo parkrat, zato nisem nič komplicirala glede tega.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Če (ko) se zanalašč polula...
25.9.2007 9:08:12   
asso
Mi smo imeli tudi takšno obdobje... ne vem kaj je bilo, ampak res vedno ko se je jokala se je polulala. Tako, da sem ji ob vsakem njenem joku začela govoriti "da se ne bi polulala..." Kreganje ne pomaga, očitno pomaga le čas... Nam se je to začelo dogajati, ko je bila že slabo leto brez plenic...

Evo še odgovor iz MON-a

Lp asso

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Če (ko) se zanalašč polula...
25.9.2007 10:23:02   
kalbo
Ko se začne dret, jo posadi v njeno sobo na kahlo, pa se bo lahko zihtala, pa še lulala bo v kahlo, ne v hlače.

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Če (ko) se zanalašč polula...
25.9.2007 11:57:54   
junior
tudi naša Laura je stara 2.5let in imamo enake probleme,vendar še hujše,ker se tudi kar tako polula sredi sobe.tako da res včasih ne veš.ali išče pozornost ali toliko časa  zadržuje,da ji potem uide.

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Če (ko) se zanalašč polula...
25.9.2007 12:53:59   
Pikaču
Jaz mislim, da otrok tega ne naredi zanalašč in tudi jeza starša ni dobrodošla. Sama z mojo hčerko (2 leti) sva ravno 3-ji dan brez plenic, pa sem tudi že prej opazila, da kadar sem huda oziroma ko joka, se polula v hlače in jo nikakor ne grem kregati še zaradi tega, ker sem prepričana, da se polula ali zaradi straha, ali zaradi tega, ker ravno mora na wc.
Pač jo mirno preoblečem, povem naj drugič gre na kahlico in to je to. Brez dodatnega kreganja.


(odgovor članu junior)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Če (ko) se zanalašč polula...
26.9.2007 9:15:31   
asso
IZVIRNO SPOROČILO: EMA19

Jaz mislim, da otrok tega ne naredi zanalašč in tudi jeza starša ni dobrodošla. Sama z mojo hčerko (2 leti) sva ravno 3-ji dan brez plenic,



Itak, da pri tako malem času brez pleničk se ne polula nalašč. Še večkrat ji bo zbežalo, še posebno med igro in smehom...

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu Pikaču)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Če (ko) se zanalašč polula...
26.9.2007 9:40:08   
taška30
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ko se začne dret, jo posadi v njeno sobo na kahlo, pa se bo lahko zihtala, pa še lulala bo v kahlo, ne v hlače.


Zelo praktična rešitev, kalbouser posted image , da bo pa v navalu jeze mirno obsedela na kahli, jo pa prepričam kako? Z Neostikom prilepim gor?user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Če (ko) se zanalašč polula...
28.9.2007 22:07:10   
HuAnita
]
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ko se začne dret, jo posadi v njeno sobo na kahlo, pa se bo lahko zihtala, pa še lulala bo v kahlo, ne v hlače.


To jaz naredim, ja...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Če (ko) se zanalašč polula...
2.10.2007 22:52:46   
rainbow
Se zelo strinjam z Emo19.


_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Carski rez
loko77

Če bi imeli 2 CR-ja in bi vedeli, da bo moral biti tudi v 3-je, bi se odločili za nosečnost?

da (78%)

ne (22%)


Število vseh glasov: 333

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!