|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Po koncu porodniške v službi odpoved
2.12.2004 10:58:24   
Simonika
Pozdravljene/i,
veckrat sem ze dobila koristne informacije od vas, zato vas spet prosim za nasvet.
Moj malcek bo januarja star 1 leto in porodniska se pocasi izteka, vendar sva se z mozem odlocila, da ostanem doma (dam v sluzbi odpoved) in skrbim za otroka. Problem pa je v tem, da ne vem kako, kje, kaj vse je treba uredit za nov status. Nekje na forumu se mi zdi, da sem enkrat prebrala, da se lahko zaposlis kot hisna pomocnica ali nekaj takega.
Skratka ali mi lahko kdo svetuje kaj vse mi je potrebno uredit, da ostanem doma in imam "vse pošlihtano"?

Za vse koristne informacije in namige vam bom zelo hvalezna:rozica:
Simona
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Po koncu porodniške v službi odpoved
2.12.2004 12:12:43   
KIRA
to bi pa tudi mene zanimalo, ker sem od lanskega maja brezposelna. obetov za novo službo nimam prav dosti, ker je situacija v prekmurju vsak dan slabša. zato sem tudi jaz začela razmišljat, da bi se prijavila kot gospodinja ali kaj podobnega. sem že iskala odgovore na to temo, pa nisem še nič koristnega našla...
me pa zanima, kako to da si se odločila ostati doma? mislim - boste zmogli vse s samo enim dohodkom - najbrž tvoj mož dovolj zasluži ali pač ne?
jaz sem nekje prebrala da kot gospodinjska pomočnica tudi imaš pravico do OD, pa mi ni čisto jasno na kak način.. malo imam slabo vest, ker me mož vzdržuje. ampak če ne bom dobila službe, pol ne vem...

(odgovor članu Simonika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Po koncu porodniške v službi odpoved
2.12.2004 13:14:47   
Lunca1
Simonika, a si pomislila da bi delala 4 ure dnevno'

LP Lunca

(odgovor članu Simonika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Po koncu porodniške v službi odpoved
2.12.2004 15:35:03   
petrapz
Lepo pozdravljene,
jaz sem bila daljnega leta 1997, od decembra do decembra 1998 zaposlena kot gospodinjska pomočnica. Šlo je za to, da sem si plačala prispevke, da sem bila potem upravičena do nadomestila za porodniški dopust. Vendar zaposlitev ni bila mogoča v ožji družinski skupnosti. Sama sem se zaposlila pri prijateljici. Mislim, da gre tudi v vašem primeru samo za to, da si zdravstveno in pokojninsko zavarovan za čas, ki ga prebiješ ob otroku.
Določiš si plačo, ki naj bi jo kot gosp. pomočnica dobivala in od tega zneska obračunaš 22,10 procentov kolikor gre za prispevke. V knjigarni dobiš obrazec za obračun plač pri zasebnikih. Pogodbo o zaposlitvi sem takrat potrdila na svoji Upravni enoti (mislim, da ostane kopija tudi pri njih). Potem potrebujete še št. transakcijskih računov, ki jih dobite na Dursu.
Pa še to OD ne dobiš, ker gre samo za fiktivni obračun plače, razen če vam bo oseba pri kateri se zaposlite izplačevala OD.
Lep pozdrav, Petra

(odgovor članu Simonika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?