|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mamice študentke
8.12.2004 19:14:51   
ancka
Živjo mamice:sloncek:!
Obiskujem 4.letnik PeF in me zanima, če imam kakšne ugodnosti pri obiskovanju obveznih vaj, predavanj,..., ker sem postala mamica. Torej, kako je s statusom mamic na faksu? Sem redna študentka.

Hvala za pomoč, pa lp vsem:rozica:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Mamice študentke
8.12.2004 19:17:44   
Dadi
Hoj....jaz sem abs. PeFa...pripada ti eno študijsko leto. Pa to verjetno že veš. Kar se tiče vaj pa boš verjetno morala zadeve nadoknadit...takrat ko boš lahko. Se pravi verjetno naslednje leto. Žal...Morda se da zmenit ds kakšnimi profesorji. Poskusi.(vsaj kar se športa tiče)

(odgovor članu ancka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Mamice študentke
8.12.2004 19:56:27   
Naty*Taja
Zdravo!
Tudi sama sem študentka PeF v MB , sicer že absolventka, me je pa vseeno zanimalo, kakšne so naše pravice, obveznosti in dolžnosti!
Najbolje je da se o tem pozanimaš na spletni strani ŠOUM-a, kjer je posebej link za študentske družine. Tam je podrobno opisano, kaj ti pripada, kje uveljavljat pravice..
Na kratko pa tule:
mamicam študentkam pripada:
- dodatno študijsko leto za vsakega živorojenega otroka v času študija;
- pri računanju "cenzusa" za republiško štiipendijo se upoštevajo zgolj dohodki nove družinice (torej mamice in očka ter otroka), ne pa več študentkinih (študentovih) staršev;
- otrok je upravičen do otroškega dodatka;
- za mamico (očka) se dodeli še ali otroški dodatek ali denarna socialna pomoč (ni nujno, je pa mogoče);
- starševski dodatek za prvo leto otrokovega življenja;
- pomoč za opremo novorjenca;
- če prejemaš (za otroka ali zase) denarno socialno pomoč, si oproščen plačila vrtca;
- pri sprejemu v študentski dom se študentu/študentki, ki bo bival/a z otrokom, k skupnemu številu točk prišteje še 100 dodatnih točk;
- upravičena si še do dodatnih 5 bonov za študentsko prehrano mesečno.

to bi bilo tako "odrezavo" našteto vse. obstaja pa še nekaj lepših stvari - novoletna obdarovanja, počitnice, pustovanja in solidarnostni sklad kluba študentskih družin slovenije, vendar je po mojem najboljše stopiti v osebni stik s katero od mamic, ki so tudi aktivne v klubu študentskih družin slovenije - 050 632 622.

Upam, da sem ti pomagala!
Vaje in ostale obveznosti pa lahko opravljaš v letu, ki ti kot študentski mamici pripada - zdaj pa je po moje bolje, da uživaš v svoji novi vlogi!!


Lep pozdrav od Naty

(odgovor članu ancka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Mamice študentke
8.12.2004 21:41:52   
ancka
Ojla Dadi.
Ravno glede športa sem hotela vprašat.Dokler nisem rodila sem obiskovala vaje pri športu(sem le sedela in opazovala, štela se mi je prisotnost), zdaj pa manjkam in bom šla šele po praznikih ponovno. Kaj nimamo kakšne olajšave kot tisti s statusom športnika, ki imajo opravičen določen procent vaj, torej lahko manjkajo?

Hvala:bravo::bravo::bravo:

(odgovor članu ancka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Mamice študentke
9.12.2004 9:37:18   
Naty*Taja
Če si na Mariborski PeF, moraš samo profesorja Sitarja poiskat, pa ti bo dal podpis - sem imela sošolko, ki že ima otročka, pa ji je kr dal podpis!
Drugače si pač zrihtaš potrdilo od zdravnika in te opravičijo telovadbe!
LP

(odgovor članu ancka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Mamice študentke
9.12.2004 13:23:33   
ancka
Študiram v Kopru. Mi imamo tudi praktičen del izpita, ki ga bom morala opravit prej al slej, rada bi pa nekako oprostila odsotnost na vajah, da mi ne bi bilo potrebno drugo leto tega nadoknadit. A je mogoče to kako nardit?

(odgovor članu ancka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Mamice študentke
9.12.2004 16:44:41   
Abby
veliko je odvisno od profesorjev. Če so ti naklonjeni, je ok, če ne si pa v riti.

(odgovor članu ancka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?