|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   poškodba pri delu
19.11.2007 12:35:44   
Anonimen
Lani sem se pri delu, v službi poškodovala. Poleg mene so takrat delale še 3, ko pa jih je potem šefica vprašala, če je kera kaj vidla, SO VSE REKLE DA NIČ.
Kolko sem pozneje zvedla, majo od šefa prepovedano, da kera kaj pove v primeru poškodbe.TO SE JE ZGODILO VEČKRAT.druga si je za nekaj dni zlomila roko, pa ni smela iti k zdravniku.
Šla sem k zdravniku, potem sam bla še kregana zato in pa za to, ker sem tam povedla, da se mi je pri njih to zgodlo.
Ko mi je bolniška potekla, sem jim rekla, naj se juser posted image in pustila službo.
Kaj mislite, so sodelavke (bivše) prav ravnale?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: poškodba pri delu
19.11.2007 12:41:41   
Anonimen
To je hujša kršitev delodajalca. Vsako poškodbo mora prijaviti, zato pa je varstvo pri delu. Če se je to zgodilo na kakšnem stroju, mora priti policija in strokovnjaki, da pregledajo, če je  stroj varen in v skladu z navodili in potrebna zaščita, ki mora biti.
Glede na to, da si že šla, nimaš kaj proti njemu, še najmanj pa sodelavkam.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: poškodba pri delu
19.11.2007 12:43:20   
jade1
Kako to misliš, da si je za nekaj dni zlomila roko in ni smela k zdravniku.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
19.11.2007 12:46:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: poškodba pri delu
19.11.2007 12:48:56   
smigli
Groza, kje zaboga delaš, oz. si delala?
Sodelavke niso ravnale prav, v takih primerih je treba stopit skupaj in enoglasno zahtevat pravico,le tako imaš moč, da takega delodajalca stisneš v kot. Sam to je težko, ker se zmeraj kdo potuhne in nakoncu nastrada le eden. Zaradi takih strahopetnežev imajo taki delodajalci možnost, da furajo tako naprej, žalost.
Upam, da si sedaj na boljšem.

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: poškodba pri delu
19.11.2007 13:01:04   
Anonimen
Tukaj se sploh ne gre za sodelavke, ali so bile prisotne ali ne. Če je to npr fabrka, bi moral šef tiste izmene poklicati policijo in ostale, ki so potrdili vse varnostne predpise, da določen stroj lahko obratuje. Zato pa so potrebna zaščitne obleke, čevji, očala, čepki za ušesa, rokavice, čelade....

Ti bi takrat morala poklicati sama policijo, sam kaj ko nisi vedela.Zdaj nimaš več kaj. Brez veze vrtat v drek. Za tvoje sodelavke se pa ne brigaj, saj so bivše že zdaj.

Ko sem jaz imela na poti v službo nesrečo (čelno trčenje), sem samo šla do zdr. in prinesla liste za prijavo poškodbe pri delu, isto delodajalec in to je bilo to. Sem dobila 100% bolniško. Samo to je drugačen primer.

(odgovor članu smigli)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: poškodba pri delu
19.11.2007 13:06:57   
Nika v službi
Policije pa res ni treba klicati, če ne gre za hujšo poškodbo, lepo vas prosim!

Postopek prijave poškodbe pri delu točno opredeljuje, koga in kdaj je treba poklicati, obvestiti.

Zdaj je itak že vse mimo. Prav bi bilo, da vsak zaposleni ve, kdo je v podjetju odgovoren za take primere. Mi imamo pooblaščenega varnostnega inženirja, ki v primeru poškod med, na in z dela izpolni celotno dokumentacijo.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: poškodba pri delu
19.11.2007 13:13:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Policije pa res ni treba klicati, če ne gre za hujšo poškodbo, lepo vas prosim!

Postopek prijave poškodbe pri delu točno opredeljuje, koga in kdaj je treba poklicati, obvestiti.

Zdaj je itak že vse mimo. Prav bi bilo, da vsak zaposleni ve, kdo je v podjetju odgovoren za take primere. Mi imamo pooblaščenega varnostnega inženirja, ki v primeru poškod med, na in z dela izpolni celotno dokumentacijo.




Ja, pri naših fabrikah je potrebna vedno policija. Tako je.user posted image

(odgovor članu Nika v službi)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: poškodba pri delu
19.11.2007 13:25:39   
Nika v službi
Potem so pa pač prakse odvisne od podjetja.

Tule so navodila naše varnostne agencije - policija oz. MNZ se obvesti samo, ko gre za poškodbo s smrtnim izidom oz. hujšo poškodbo, ki traja dlje kot 3 dni.

http://www.mi-pa.si/novice/prijava1.html

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: poškodba pri delu
19.11.2007 16:13:19   
nicnic
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Kaj mislite, so sodelavke (bivše) prav ravnale?



Niso ravnale prav, ampak jih nekako razumem. So se iz takšnih ali drugačnih razlogov bale za službo in posledično za vir dohodka. Po mojem jim je bilo hudo, ampak najprej je treba za svojo rit poskrbet... Jaz jim ne bi preveč zamerila - jezna bi bila tisti hip, ampak bi minilo.


_____________________________

Pameten si, če verjameš samo polovice tega, kar slišiš.
Genialen, če ugotoviš, katero polovico.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: poškodba pri delu
19.11.2007 16:16:40   
nicnic
IZVIRNO SPOROČILO: smigli30@email.si

Sodelavke niso ravnale prav, v takih primerih je treba stopit skupaj in enoglasno zahtevat pravico,le tako imaš moč, da takega delodajalca stisneš v kot.


Jah, odvisno kje je anonimna delala. Pa če so to videle tri sodelavke pa ob takšnem direktorju bi pričakovala, da jih drug dan ne bi rabil ali pa bi se poznalo na plači. Če nimaš izobrazbe si vesel vsake službe in dohodka.


_____________________________

Pameten si, če verjameš samo polovice tega, kar slišiš.
Genialen, če ugotoviš, katero polovico.

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: poškodba pri delu
21.11.2007 7:28:06   
Peteršilj
par dni po moji poškodbi je padla po mokrih tleh(vedno mokro, tako delo je bilo) in je šefica ni pustila, k zdravniku. Šla je drugi dan, ko jo je že zeeeeelo bolelo.

(odgovor članu jade1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: poškodba pri delu
21.11.2007 7:31:07   
Peteršilj
bolniška je bla 100 procentna. Pa saj sem zdaj pozabila na to, nimam kaj pogrevati več. Samo zanimalo me je vaše mnenje.

(odgovor članu nicnic)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: poškodba pri delu
17.12.2007 14:49:42   
lotoska
Pri poškodbi pri delu mora delodajalec izpolnit določen formular, katerega potem dopolni še zdravnik, kopijo zadeve pa dobi inšpekcija za delo.
Firma mora biti tud zavarovana za take primere in v kolikor je poškodba zabeležena pri zdravniku, lahko vložiš odškodninski zahtevek. Mislim da imaš tri leta časa. Dlodajalce najbolj mori to,da zaposleni dobi odškodnino. Vem iz lastne izkušnje.

(odgovor članu Peteršilj)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: poškodba pri delu
17.12.2007 22:17:12   
Peteršilj
ko se mi je to zgodilo, nisem takoj javila šefici, ker sem mela v mislih, da čimprej pridem do zdravnika, Pa tudi sodelavke ji niso nič povedle, ampak šele potem, ko sem se odpeljala k zdravniku. 
Kot pravijo, enkrat se vse vrne.

(odgovor članu lotoska)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?