|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali banana zapira?
26.11.2007 12:38:45   
T1a
Živjo,
zanima me, če katera ve, ali bananine kašice zapirajo?Moja punčka je prou boga..tok trdo kaka in nevem kaj je vzrok...možno je samo, da je zaradi bananine kašice katero uvajam...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali banana zapira?
26.11.2007 12:41:25   
sneška_
Nič čudnega  lahko se zgodi da od tega je zaprta.Pri moji se je to dogajalo takrat ko je začela banine kašice pa banane jest. 

_____________________________

Najdojenček

(odgovor članu T1a)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali banana zapira?
26.11.2007 12:55:37   
želva
Banane zapirajo ja. To je pri nas doma vedno prva pomoč ob kakšnih prebavnih motnjah.

(odgovor članu sneška_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali banana zapira?
26.11.2007 12:58:49   
petra p
probaj zmešat malo jabolčne kaše v bananino pa bi moglo biti ok!user posted image

(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali banana zapira?
26.11.2007 13:18:06   
aluš
Jaz sem mešala banano in hruško. Tudi zato, da ni bilo tako gosto, ampak je šlo  user posted image  "rajši dol". Ker naš se je,  če sem dala jabolko zraven, kar nekaj "davil".

(odgovor članu petra p)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali banana zapira?
26.11.2007 13:21:53   
T1a
Hja...moja se tut ob doma, natur prpravljenmu jabolku "davi"..kukr da bo bruhala. Ja, bom probala eno mešanco nardit. Tkole kt zdele joka k kaka je prou grozn. Se mi tok smil pa nevem kaj nj nardim.

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali banana zapira?
26.11.2007 13:49:44   
Majabo
banana zapira
zapirajo pa tudi jabolka, če so pripravljena tako, da želiš tak učinek :-)
hočem reči, če jabolko naribaš in pustis na zraku, da porjavi, no, ta jabuček bo zapiral


natoči donat v kozarec, pusti da se mehurcki malo porazgubijo in ji daj kakšno žličko tekočine ali pa sladkaj kamilice z laktozo
to dvoje svetuje pediater

od sadja ji bo pomagal svež kaki, sicer ne vem kolko imaš staro dete, ampak pri mojem je bil to prvi sadež in še oboževal ga je

(odgovor članu T1a)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali banana zapira?
26.11.2007 15:17:02   
melaverde
Dan,

mi smo tudi pri uvajanju GH, jabolka, hruške in banane so nam šle super...zalomilo se je pri kakiju in sedaj je tako zaprt, da se skupaj mučimo praznit oranžne fižolčke user posted image  pa jokamu tudi zraven...

(odgovor članu Majabo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali banana zapira?
26.11.2007 21:09:57   
kristinaj
naša je stara 7,5 m in z užitkom poje celo banano, ki ji jo zmečkam in nisem opazila, da bi bila zaprta. kakamo po 4 x na dan.


(odgovor članu T1a)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali banana zapira?
26.11.2007 22:04:21   
massylou
Našo (7,5) je bananica samo na začetku zaprla, tako da je kakala na 2 dni. Zdaj ko se je pa že fino navadla na gosto papico, pa spet 2-3x/dan "diši" plenica user posted image

Baje da je sladkor naravno odvajalo. Lahko pa daš detetu poleg banane še kako žličko jogurta (to moj mož uporablja kot odvajalo).

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali banana zapira?
26.11.2007 22:04:26   
Anonimen
Ne, banana ne zapira nujno. Zapira le postana ali zelo zrela banana (isto postana jabolka), napol zelena banana pa ne zapira, ker ima veliko vlaknin.
Tudi naša user posted image  je imela grozne težave z odvajanjem blata, tako tdro je kakala, da je fejst jokala zraven. Pa se je naglihalo sčasoma. Očitno se je moralo črevesje navaditi na drugačno prehrano, kot je bila prej. Zdaj kaka redno vsak dan, pa načeloma ne več tako trdo.

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali banana zapira?
27.11.2007 8:25:54   
solatja
hothien, zapira slabo zrela banana, medtem ko postana ne zapira!!

vsaj tako jaz vem in tako mi prakticiramo, pa nam je vedno delovalo, kot želimo. user posted image zgleda, da pa je pri vas drugače in da tudi vas banane ubogajo! user posted image


_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali banana zapira?
27.11.2007 11:51:33   
neja24062007
Pri nas zapira samo postana banana (taka ki rata temna-črna), drugače je banane ne zapirajo.
Ampak pri vsakem otročku je drugače, enega bo zapirali korenje-drugemu pa bo korenje uredilo prebavo.
Probaj ji dodati kaj tekočine. Naša je po teh kašicah (banana, jabolko, hruška...) žejna in rada spije kakih 30 ml čaja po kašici.

Veliko sreče s polnjenem pleničk.

(odgovor članu solatja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali banana zapira?
27.11.2007 14:38:04   
Naja30
Zapira postana banana in prav tako jabolko. Če daš takoj, menda ne user posted image  Vsaj moje ni nikoli.

(odgovor članu neja24062007)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali banana zapira?
28.11.2007 11:28:37   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: hothien

Ne, banana ne zapira nujno. Zapira le postana ali zelo zrela banana (isto postana jabolka), napol zelena banana pa ne zapira, ker ima veliko vlaknin.


To so meni tudi v porodnišnici rekli, ko sem pri kosilu zavrnila banano, ker sem imela težave s prebavo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali banana zapira?
4.12.2007 10:57:17   
urskas
pri nas banane ne zapirajouser posted image  le malo več vetrov povzročijo. Drugače pa zapira korenje in porjavela Jabolka.

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?