|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nemogoč je med previjanjem
5.12.2007 19:18:43   
naja78
tudi po riti,ja sem pozabla napisat-nagi.user posted image

(odgovor članu spacey)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Nemogoč je med previjanjem
5.12.2007 20:32:11   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: naja78

ojla.nisem vse brala.probaj z zobno ščetko na katero daš otroški kolodont.pr nas je živ in ni sek pr mer.to pa pali in še koristno je.ja to nardiš vsakič.ko si pa drugje pa ga previješ sede.se navadiš.nam so to svetovali v razvojni.


Daj, razsvetli me.... katera zobna ščetka je fajn pri previjanju? Kam mu daš otroški kalodont, ko je živ? Pa vsakič?  Kdaj zagotovo pali? Kdaj ga previješ drugje in sede? Kdaj se navadiš? In nenazadnje , v kateri razvojni so vam to svetovali?

Pa hvala.user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Nemogoč je med previjanjem
5.12.2007 20:50:57   
mojsoncek
Nas pa nikoli ni bil prevec navdusen nad previjanjem user posted image (razen v kopalnici zvecer pred kopanjem; to je bil pa prav balzam)... ko se je enkrat zacel obracati in premikati, je vse skupaj postalo mission impossible. In to traja se sedaj pri skoraj 19ih mesecih.

Ga pa ze lep cas previjamo kar na kavcu, ker je malo bolj "varno", kot pa na previjalni. Ponavadi izkoristi vsak trenutek nepozornosti in pobegne s kavca ali pa izrazi zeljo npr. da bi imel bager - mu ga das, pa rece da bi imel avto - mu ga das... lahko pa se tudi do nezavesti pregovarjamo, da je treba zamenjat plenicko. Skratka zdi se mi, da traja celo vecnost, da ga previjemo. Ce ga pa previjamo bolj na hitro, pa dviga noge v luft ali pa se z njimi oprime rok in ti jih "zveze" ali pa se kar nekaj zvija... ah, saj bo tudi on enkrat suh.

A ja, v vrtcu in babicam pa nic ne nagaja... on ze ve komu lahko user posted image


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Nemogoč je med previjanjem
6.12.2007 9:21:34   
naja78
ojla.

za previjanje sede,pri tebi ali atiju v naročju,seveda ko ni posračkan.slečeš sede,mu sede obrišeš z mokrimi robčki,daš pleničko in namažeš ritko,včasih tudi ne.v roke mu daj za začetek kak piškot,ali igračko-tako čist mim,npr.kuli,vazelin,pokaži kako se odpre,itd....

nam je to svetovala pediatrinja v razvojni amb.,pa kupiš lahk pleničke,ki so kot hlačke-pampers.

zobno ščetko smo mu kupili v šparu,saj majo oznako da  so od 4 meseca dalje,pa mu jo na kak mesec dva zamenjaj,tud kaka nornmalna bo ok,
v lekarni pa kupi v kompletu kolodont,pasto,ki jo lahko poljubno poje in nav nič narobe,brez fluora in se ne peni.je v kompletu z enim nastavkom za prvo čiščenje zob.

ej ful opali,okus je po banani in je popolnoma neškodljiva.

daj probaj in sporoči.

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Nemogoč je med previjanjem
6.12.2007 9:22:23   
naja78
pa če še nav miru,po nagi riti malo klofni.bo že preživel.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Nemogoč je med previjanjem
6.12.2007 11:02:53   
smigli
IZVIRNO SPOROČILO: naja78

ojla.

za previjanje sede,pri tebi ali atiju v naročju,seveda ko ni posračkan.slečeš sede,mu sede obrišeš z mokrimi robčki,daš pleničko in namažeš ritko,včasih tudi ne.v roke mu daj za začetek kak piškot,ali igračko-tako čist mim,npr.kuli,vazelin,pokaži kako se odpre,itd....

nam je to svetovala pediatrinja v razvojni amb.,pa kupiš lahk pleničke,ki so kot hlačke-pampers.

zobno ščetko smo mu kupili v šparu,saj majo oznako da  so od 4 meseca dalje,pa mu jo na kak mesec dva zamenjaj,tud kaka nornmalna bo ok,
v lekarni pa kupi v kompletu kolodont,pasto,ki jo lahko poljubno poje in nav nič narobe,brez fluora in se ne peni.je v kompletu z enim nastavkom za prvo čiščenje zob.

ej ful opali,okus je po banani in je popolnoma neškodljiva.

daj probaj in sporoči.


Kot, da bi brala našo štorjo, jaz delam isto! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Nemogoč je med previjanjem
10.12.2007 15:18:53   
shooo
nežo že lep čas previjamo kar stoje.
drugače ne gre.
moraš bolj popaziti da je vse fino očiščeno in je vse ok.
praktično pa vseposod izvedjivo.če je pa zdivjana dam pred njo na kavč knjigico,ali kaj podobnega da se malo zamoti...
lp


_____________________________

23.1.06-Neža
21.4.08-?

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Nemogoč je med previjanjem
2.1.2008 20:40:28   
tatam
Tudi pri nas so podobne štorije,le da podvojene!!Našidva se še včasih nabutkata zraven...

(odgovor članu shooo)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Nemogoč je med previjanjem
10.1.2008 16:21:57   
tehnofil
Trda roka. Eno čez rit?

Trda roka ne pomeni eno čez rit. Pomeni da vstrajaš pri svojem in da otroku preprečiš gibanje s prijemom in ne z udarcem.

1. Otrok leži na hrbtu. Z eno roko držiš nogice, plenico, pač previjaš. Drugo roko imaš stalno pripravljeno (ja, menda veš, da se bo dvignil).
2. Če se želi dvigniti ga blokiraš v ramenih, trebušne mišice se mu kmalu utrudijo in se uleže nazaj.
3. Poskuša se obrniti. Z eno roko otroku blokiraš dviganje (obračanje) boka. Samo z zunanje strani primeš bok in ga ne pustiš obrniti. Enako se trebušne mišice hitro utrudijo in se uleže nazaj ter poskuša v drugo smer. Blokiraš obračanje drugega boka.
....
se poskuša dvignit, blokiraš v ramenih... itn - vstrajno, mirno, brez tepeža. Samo blokiraš ga in mu govoriš lepe stvari ne glede na to kako se dere.
Na začetku bo še malo poskušal, kmalu pa bo pustil normalno previjanje. Kolikor več ste mu popuščali, toliko bolj vstrajno boste morali biti.

In imaš mir za previjanje za vse večne čase.



(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Nemogoč je med previjanjem
11.1.2008 15:31:03   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: Barbs

,  da drekec lahko popapa lulčka, če ga ne obrišemo ( ok, spet se bodo drle name, kako lahko otroku sploh kaj grozišuser posted image  )...


... je*** ga tudi jaz mu rečem, da ga bo en stric pršu previt.

včasih ga pa na kavču previjem, ker se mi res ne da ukvarjat z njegovo trmo.

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Nemogoč je med previjanjem
25.1.2008 21:35:47   
Rubin.
Pri nas se je začelo pri enem letu, ko je začela hoditi. Nikakor ni hotela biti pri miru. Pa sem si mislila, je vredno, v to dajat toliko energije in slabe volje. Ne. Kupili smo Pampers hlačke in smo se začeli previjati stoje. Od takrat dalje je mir, obe zadovoljni. Na začetku sem ji celo pokakano rito previjalo stoje, čez nekaj časa pa mi jo je uspelo prepričati, da se za trenutek vleže in sedaj s tem nimamo več težav in sem prav srečna, da mi ni bilo potrebno uporabljati nobene sile, kamoli ene čez rit.

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 36
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
FOTO: To je bistvo družine!
photo
Prav vsaka družina je posebna in unikatna. Toda, kaj imajo družine z vseh koncev sveta in različnih oblik vendarle skupn...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?