|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Rižolino - začetek uvajanja GH
6.12.2007 0:08:08   
MiRaNi
Kupila sem Milupin rižolino. Zanima me kako naj ji ga dam. Ali zvečer v flaško (sve na adap. mleku) ali po žlički in nato mleko po flaški?

Ali je rižolino v redu za začetek? Z uvajanjem gh bi počakala še kak teden (stara je 4 mesece in 1 teden). Nekatere ste začele s sadjem, druge z zelenjavo, pa me zanima ali se rižolino sploh uvršča v kategorijo: začetek uvajanja gh.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
6.12.2007 6:27:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu MiRaNi)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Rižolino - začetek uvajanja GH
6.12.2007 10:50:59   
Jasmina82
no mi smo zaceli z rizolinom zvecer po zlicki po tem smo se pa se podojili in sli spat je bil kar zadovoljen ;) sicer ne vem kako je z uvajenjem gh po flaski? Jest bi kr dala po zlicki rizolino pol pa se flasko ce mu to ni dovolj...

lp


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Rižolino - začetek uvajanja GH
6.12.2007 14:53:39   
nerka
jaz bi na tvojem mestu se malo pocakala z uvajanjem... kar se tice rizolinota pa jst mu ga dam npr. na 160 ml mleka 4 vel. zlice po flaski... ali pa na 160 ml mleka 6 vel zlic rizolinota pa mal banane vmes po zlicki je,  pa je taka lusna kasica..

(odgovor članu Jasmina82)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Rižolino - začetek uvajanja GH
6.12.2007 22:24:18   
kaya2007
mi rižolino nismo šteli za uvajanje GH, itak ga lahko daš že full prej, ne šele pri 4 mesecih. Ji ga pa dam po 2 zvrhani žlički v flaško (120ml mleka), ker gosteje niti ne mara. zdaj ko pa je tudi po žlički, ji dam včasih tudi bolj gostega.

(odgovor članu nerka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Rižolino - začetek uvajanja GH
7.12.2007 9:20:30   
masna
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

mi rižolino nismo šteli za uvajanje GH, itak ga lahko daš že full prej, ne šele pri 4 mesecih. Ji ga pa dam po 2 zvrhani žlički v flaško (120ml mleka), ker gosteje niti ne mara. zdaj ko pa je tudi po žlički, ji dam včasih tudi bolj gostega.

A imate kake posebne cuclje za to mešanico? Zanima me namreč če ni pregosto za navaden cucelj....

Hvala

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Rižolino - začetek uvajanja GH
7.12.2007 11:44:11   
Sisy
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

mi rižolino nismo šteli za uvajanje GH, itak ga lahko daš že full prej, ne šele pri 4 mesecih. Ji ga pa dam po 2 zvrhani žlički v flaško (120ml mleka), ker gosteje niti ne mara. zdaj ko pa je tudi po žlički, ji dam včasih tudi bolj gostega.


moj je pa učer iz trgovine prinesel Podravkin Rižolino pa piše da je od 6.meseca dalje user posted image  A je ta drugačen od ostalih al kako?

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Rižolino - začetek uvajanja GH
7.12.2007 11:49:18   
emaa
Sisy nič drugačen, mi smo ga tudi že prej jedli. Pa sta preživela, samo na začetku je treba postopoma uvajat, ker rad zapira.
Masna odvisno katere flaške imaš, cucelj mora imeti večjo luknjo. Pri Aventu imaš pretočni cucelj (zareze I, II in III za najbolj gosto), Nuk ima cucelj z odprtino L.


(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Rižolino - začetek uvajanja GH
7.12.2007 11:50:35   
kaya2007
ma pomoje ni drugačen, sam napišejo od 6. meseca naprej, ker naj bi takrat začeli uvajati...kakšen mesec nazaj je namreč pisalo od 4. meseca...mi je pa pediater reku, da so boljši od milupe kot od podravke-baje?!

cucelj in flaško za rižolino pa uporabljamo od aventa, tisti ki ima 3 črtice za nastavljat...je večja luknja


(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Rižolino - začetek uvajanja GH
7.12.2007 11:51:32   
kaya2007
ker rad zapira.


ni pa nujno...pri nas je bilo ravno obratno

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Rižolino - začetek uvajanja GH
7.12.2007 12:02:10   
emaa
Seveda ni nujno, Luku ni bilo nič (Aptamil 1x na dan ga je pa zaprl za tri dni, halo), za Davida je bilo pa zaželjeno, da zapira. Zdaj ga pa seveda nočeta več, čokolešnik ja, ostale kašice pa ne. 

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Rižolino - začetek uvajanja GH
7.12.2007 16:48:25   
ThinkPink
moj je pa učer iz trgovine prinesel Podravkin Rižolino pa piše da je od 6.meseca dalje A je ta drugačen od ostalih al kako?


Morda piše od 6m naprej, ker vsebuje nekaj malega glutena. Tudi jaz sem kupila tega, bomo počasi začeli uvajati gh. Na navadnem Čokolinu pa piše od 8m dalje, pa vem, da ena daje že 4m dojenču pa je vse ok.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Rižolino - začetek uvajanja GH
7.12.2007 17:37:01   
kaya2007
jah ne vem, če je v tem fora, piše da je brez glutena in riž itak ne vsebuje glutena...

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
7.12.2007 22:00:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Sisy)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Rižolino - začetek uvajanja GH
8.12.2007 8:53:41   
hariba
Jaz pa mislim, da če boš to prvi uvajalni obrok goste hrane naj ga dobi po žlički, da občuti razliko, da se navadi kar je gosto in malo drugačnega okusa je po žlički. Jaz nobenih kašic ne dajem na flašo. Sem pa jaz začela uvajanje z jabolčno čežano, je pa riževa kašica za začetek tudi čisto o.k. Jaz dajem milupine riževe kosmiče ssvojim mlekom. Meni je tudi pediatrinja rekla, da je milupina boljša, ker je bolj naravna.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Rižolino - začetek uvajanja GH
8.12.2007 9:15:34   
Liona
Rižolino od podravke je po novem po dopolnjenem 6. mesecu. Stara zaloga je še 4+, nova pa je od 6. mesecev dalje. Sem poklicala in preverila. To pa zato, ker nekateri dojenčki pri 4. mesecih še nimajo dobro razvitih prebavil in želodčka in so lahko problemi (zaprtje, driska, bruhanje...), nekateri pa že pri 3. mesecih ali prej to prenesejo. Samo zato so spremenili mejo. Mi smo začeli z rižolinom pri 3 mesecih, ampak le 2% v adaptirano mleko (na 100 ml eno čajno žličko-približno). Z GH smo začeli pri 5.5 mesecih, danes smo stari 7 mesecev in jemo skoraj vse (razen jajc in njihovih izdelkov, ker imamo baje alergijo user posted image ).

Srečno

_____________________________

8.5.2007 se nama je pridružil naš sonček Svit!
2.7.2009 smo postali štiričlanska družina. Dobili smo Mašo!

(odgovor članu hariba)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Rižolino - začetek uvajanja GH
8.12.2007 9:47:45   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

moj je pa učer iz trgovine prinesel Podravkin Rižolino pa piše da je od 6.meseca dalje A je ta drugačen od ostalih al kako?


Morda piše od 6m naprej, ker vsebuje nekaj malega glutena. Tudi jaz sem kupila tega, bomo počasi začeli uvajati gh. Na navadnem Čokolinu pa piše od 8m dalje, pa vem, da ena daje že 4m dojenču pa je vse ok.


KAr ne pomeni, da bo tudi pri tvojem otročku vse OK.

Rižolino smo začeli dajat nekje po 6m starosti. In nas ni zaprl (čudno, ker nas je takrat mnogo stvari zapiralo...) ...

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Rižolino - začetek uvajanja GH
2.9.2009 10:02:07   
oktoberka
Js ne bi dajala nobene gh po flaši! Vse se je z žlico. Ker potem se otrok navadi da iz flaše teče sama sladkoba, pa razni sokci in ne vem kaj še vse! Kaj bo pa z zobmi?!?!? Pije se voda po flaši, če že... No, to je moje mnenje!

_____________________________

http://oktoberka.moj-album.com

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Rižolino - začetek uvajanja GH
3.9.2009 20:22:33   
tasa_m
Tudi midve uporabljava Podravkin Rižolino in naju še ni zaprlo. Če pa jo že, pa dobi sadno kašico in je takoj spet odprta user posted image

(odgovor članu oktoberka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Rižolino - začetek uvajanja GH
7.9.2009 21:53:01   
PC Baby
Se vam opravičujem: nekje sem že vprašala to, ampak ne neajdem kje, zato tudi nisem prebrala odgovorov. Skratka: mi še ne dodajamo, ker ga polno dojim, ampak zanima me s čim delate mlečne kašice dojenčkom, če pa ne smejo kravljega mleka? Z adaptiranim? Z vodo?

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Rižolino - začetek uvajanja GH
7.9.2009 21:58:48   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Se vam opravičujem: nekje sem že vprašala to, ampak ne neajdem kje, zato tudi nisem prebrala odgovorov. Skratka: mi še ne dodajamo, ker ga polno dojim, ampak zanima me s čim delate mlečne kašice dojenčkom, če pa ne smejo kravljega mleka? Z adaptiranim? Z vodo?


Nekatere kašice že vsebujejo adaptirano mleko (Milupine vem, da ga), zato jih zmešaš samo z vodo - ti tudi piše tako v navodilih na škatli. Tiste, ki pa še ne vsebujejo mleka, je pa treba mešati z adaptiranim mlekom (ali pa če imaš voljo si svojega načrpat), saj kravjega otrok naj ne bi dobil vsaj do enega leta. Ti pa vse piše na škatli s kašico, če že vsebuje mleko ali ne, tako da ni problema.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 7.9.2009 22:00:20 >

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Rižolino - začetek uvajanja GH
7.9.2009 23:04:52   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: oktoberka

Js ne bi dajala nobene gh po flaši! Vse se je z žlico. Ker potem se otrok navadi da iz flaše teče sama sladkoba, pa razni sokci in ne vem kaj še vse! Kaj bo pa z zobmi?!?!? Pije se voda po flaši, če že... No, to je moje mnenje!


no no, ne posplošujmo. prvo ta rižolino ni ravno sladek. kot drugo - naša je jedla riževe kosmiče od Alnature in Milupe (tiste modre brez sladkorja) v mleku, pa kljub temu še danes ne mara nobenih sokov in ji je voda najljubša tekočina. ni vzročne povezave.
je pa res, da nima smilsa dat neki sladkega v mleko, ker je že mleko samo ful sladko za moje pojme..

(odgovor članu oktoberka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?