|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ali imate vi tudi...
7.12.2007 11:49:30   
Anonimen
tako babico, ki se nikdar ne spomni s čestitko, ko se rodi otrok. Pa ko ima rojstni dan otrok ali pa jaz to enostavno spregleda. Imam dva otroka in se ni še niti enkrat spomnila, da bi mi čestitala za rojstvo ali pa da bi njima kupila kakšno čokoladko za praznik.

Včeraj je bil miklavžek, moja mama jih je obdarila, druga babica pa kot da ne obstajata. Edino ob rojstvu jima je zrihtala neke rabljene stvari za oblečt, pa še potem tudi enkrat en paket rabljenih oblekic, kar je v redu in cenim. Ampak nikoli jih niti ne pride pogledati, niti ne reče naj pridejo k njej na obisk, stanuje 50 km iz Ljubljane, nikoli jim ne vošči za noben praznik, ne za dedka mraza, tudi vpraša ne za njih.

Ali ima še katera takšno babico ali imajo samo moji otroci tako srečo user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ali imate vi tudi...
7.12.2007 11:59:08   
Anonimen
To pa ni lepo od nje. Ste skregani?user posted image
Če ne, ji to povej, da te moti.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ali imate vi tudi...
7.12.2007 12:21:15   
Anonimen
Ah ne govori.....moja tašča je babi 2 meseca in pol, živi v isti hiši kot mi in lahko na roko ene roke preštejem kolikokrat je prišla pogledat vnukauser posted image . Pa saj nebi rekla nič, če mi nebi 9 let nakladala da ko bo ona enkrat babi bo vnuka zasipala z darili, oblačili, kam vse ga bo vozila.....bla bla bla. Celo nosečnost me je bilo strah da jo bom imela 12 ur na dan za vratom, sedaj pa se zgodi da jo po 2 tedna niti ne vidim, ko pa le pride pa je to za 10 min, pove vse o svojih težavah in je že več ni.
Kupila je resda zanj precej stvari 2 meseca pred rojstvom, porabila je 400€, vem ker sem bila zraven. Tukaj pa so se vse njene napovedi kaj vse bo nekrat ko bo.......končale. Še v porodnišnico je prišla šele četrti dan in to takrat ko je bilo že konec obiskovuser posted image .
Moja mama pa se je že 2x pripeljala 350km za cel teden da je bila z vnukom in meni pomagala, 2x se je samo za en dan pripeljala da ga malo pomečka in ni še nikoli prišla praznih rok in tudi nikoli ne bo. In ne mine dan da se nebi pozanimala kako je z njim, kako napreduje, kako sem jaz, ali je spal itd.
Pa nima tu veze da je tašča vedno zmaj in mama zlata, ker nisem nikoli imela težav s taščo ali ji stike prepovedala ali kaj podobnega. Tudi darila sploh niso pomembna. Ampak da živi v isti hiši in nima po 2 tedna 10 min časa za vnuka pogledat mi pa ni čisto jasnouser posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ali imate vi tudi...
7.12.2007 12:22:14   
Nika v službi
Malce čudno, no. Kakšni pa so sicer odnosi? Gre za moževe starše, kaj pa on pravi?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
7.12.2007 12:34:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Nika v službi)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ali imate vi tudi...
7.12.2007 12:46:28   
lelaval
Moja tašča je ista babica, kot tvoja. S to razliko, da je včasih večjima celo obljubljala, kam bodo šli in kaj jim bo kupila, potem pa iz te moke nikoli ni bilo kruha. Ko pa sta se stastom ločila (smo živeli v isti hiši), pa se otrok ni spomnila niti toliko, da bi jim poslala čestitko za RD ali praznike. Najmlajša je itak ne pozna (je bila 1,5 meseca stara, ko je šla), večjadva pa nista neumna in sta jo skužila, še ko smo skupaj živeli.
Jaz pa se tudi ne sekoram - če nje ne boli, mene še manj.
Aja - v porodnišnico je k meni prišla le, ko sem 1. rodila.


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ali imate vi tudi...
7.12.2007 13:10:47   
Anonimen
O imamo imamo. In dobro poznamo!!!

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ali imate vi tudi...
7.12.2007 13:11:31   
srki
Jaz imam to srečo, da imam obe babici fajn.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ali imate vi tudi...
7.12.2007 13:21:20   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen



Ali ima še katera takšno babico ali imajo samo moji otroci tako srečo user posted image



Nič sekirat. Moja tašča (bivša ali ne vem kak se ji že reče) mojega sina ni videla že enih 8 let. Pa mali prav fajn živi in tudi še koliko tolko normalen je. user posted image

Ko jih je****. Vprašaj se samo, kdo tu največ izgubi. Otrok ziher ne.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ali imate vi tudi...
7.12.2007 13:23:28   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: lelaval

v porodnišnico je k meni prišla le, ko sem 1. rodila.




Moja pa ne. user posted image user posted image  Sicer sem samo enkrat rodila, ampak porodnišnice še od odzunaj ni videla, kaj šele, da bi mene in vnuka prišla pogledat. user posted image  Jaz pa v jok in na drevo. user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ali imate vi tudi...
7.12.2007 13:26:35   
Špacka
 
Tast in tašča nimata pravega odnosa niti do lastnega sina, torej tudi do vnukinje ne moreta biti drugačna. S tem se ne obremenjujem, možu ni vseeno, ampak ve, da mala plačuje za njegove "grehe."



(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ali imate vi tudi...
7.12.2007 13:29:14   
Naja30
Naše babice niso tako "pozabljive"user posted image  Ne vejo, kaj bi tamali v rit stišale, vsega ima že preveč pa še vedno ji dajejo, dajejo...vse, kar ne rabi. Roj.dan je bil posebno doživetje za vse nas, samo za njo ne user posted image  Miklavž je pa sledil prehitro r.d. in sem vesela, da ni bilo preveč daril. Spomili so se pa vseeno s čokoladnim miklavžem in parkljem iz kruha user posted image
Srečo imam, da ima moja hčerka tako dobre babice in dedke. Pa ne zaradi daril, ampak ker jo imajo resnično radi in resnično so si želeli že enkrat vnuka.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ali imate vi tudi...
7.12.2007 13:34:07   
Anonimen
Ja zna bit res štala okol tega,če že na začetku ne razčistite kje je komu mesto.user posted image

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ali imate vi tudi...
7.12.2007 13:43:55   
Anonimen
ne v tako hudi obliki ni, se spomni za miklavža in roj dneve. ampak ne kaže pa ne vem kakega zanimanja za otroka, nikoli ne pride k nam sama od sebe, čeprav smo oddaljeni 20 min z avtom in vozi. samo ima vedno en izgovor tudi če jo vabimo. pa jo to boli, pa tisto boli, pa grejo les napravlat p auno pa tretje. v glavnem kar nekaj. v bistvu mene to sploh kej dosti ne žalosti, mož se pa itak včasih sprašuje, če je posvojen ker sploh ne paše v njihovo familijo user posted image

(odgovor članu tanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ali imate vi tudi...
7.12.2007 13:47:23   
altati
IZVIRNO SPOROČILO: Špacka


Tast in tašča nimata pravega odnosa niti do lastnega sina, torej tudi do vnukinje ne moreta biti drugačna. S tem se ne obremenjujem, možu ni vseeno, ampak ve, da mala plačuje za njegove "grehe."





se samo podpišem....s tem da priznam, da me to včasih malo žuli, ker čutim, da so otroci prikrajšani, ampak bomo preživeli, ni panike.

(odgovor članu Špacka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ali imate vi tudi...
7.12.2007 13:49:59   
altati
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: lelaval

v porodnišnico je k meni prišla le, ko sem 1. rodila.




Moja pa ne. user posted image user posted image  Sicer sem samo enkrat rodila, ampak porodnišnice še od odzunaj ni videla, kaj šele, da bi mene in vnuka prišla pogledat. user posted image  Jaz pa v jok in na drevo. user posted image


tanikaa, a sva skupaj na drevesu sedeliuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ali imate vi tudi...
7.12.2007 13:56:28   
natasaom
pri nas je pa tako,da so moji starši že pokojni.moj je s svojimi se skregal par let preden sva ses poznala.ko se je hana rodila so rabil 3mes da so jo prišli pogedat.men je bilo ful lepo pa upala sem,da je led prebit....ampak pozabita na vsak roj.miklavža.......tud pokličeta ne,če je zdrava..jest ju pa tud ne bom.obljubila sta ji pojstlo,ko se bomo preselili-že pol leta smo tukaj pa tud na kavo ne prideta.jokata pa da imata hano najrajš pa kolk bi rada,da jo na počitnce pripeljem...kako le,če ju tud pozna ne.onedva se pa niti mal ne potrudta,da bi ju spoznala.men je hudo.otrok ni kriv,za njihove razprtije pa edina stara starša sta ji..včasih me kar jok popade če preveč o tem tuhtam

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ali imate vi tudi...
7.12.2007 14:01:11   
Enolla
MOram reči, da ne opažam nekih takih odstopanj ampak sta oba,  tast in tašča iz generacij, ko so bili otroci še delovna sila in se otrok ni porajtalo tako, kot danes. 

Mi pa vedno gre skozi glavo ena misel v takih primerih, zlasti v zvezi s taščami: tvoja mama vedno ve, da so to njeni geni, moževa pa ni tako sigurna, seveda v svoji pozdavesti.


_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ali imate vi tudi...
7.12.2007 14:10:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Enolla

MOram reči, da ne opažam nekih takih odstopanj ampak sta oba,  tast in tašča iz generacij, ko so bili otroci še delovna sila in se otrok ni porajtalo tako, kot danes. 

Mi pa vedno gre skozi glavo ena misel v takih primerih, zlasti v zvezi s taščami: tvoja mama vedno ve, da so to njeni geni, moževa pa ni tako sigurna, seveda v svoji pozdavesti.



Zanimiva teorija. Hmm. Ker se je moja tašča res izkazala za čisto kontra kot je ves čas napovedovala, je pa dejstvo, da je je user posted image vrgel čisto po meni in moji družini, od samega videza do karakterja in skoz govori da res ni nič dobil po "njihovi" strani, celo po lastnem očetu ima samo prstke na nogicahuser posted image . Mogoče pa jo to malo žuliuser posted image .

(odgovor članu Enolla)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ali imate vi tudi...
7.12.2007 14:18:23   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: srček

Pa saj nebi rekla nič, če mi nebi 9 let nakladala da ko bo ona enkrat babi bo vnuka zasipala z darili, oblačili, kam vse ga bo vozila.....bla bla bla. Celo nosečnost me je bilo strah da jo bom imela 12 ur na dan za vratom, sedaj pa se zgodi da jo po 2 tedna niti ne vidim, ko pa le pride pa je to za 10 min, pove vse o svojih težavah in je že več ni.




Mogoče je pa iz tvojih reakcij razbrala ta tvoj strah in zdaj noče biti v nadlego.
Ampak enim pa res nikoli ni nič prav - enkrat nočete, da preveč tiščijo v vnuke, drugič se vam zafržmaga, če jih cel teden ne pošmirglajo ... ja, drage dame, kaj bi sploh radeuser posted image Ljudje pač niso vidci, da bi kar iz lufta vedeli, kaj vam paše ali ne. se ravnajo po občutku, vam  pa itak v vsakem primeru nikoli ne bi bilo nič prav.



No, jaz imam glede rojstnih dnevov iste izkušnje. Tašča in tast nikoli ne pokličeta svojih dveh vnukov za rojstni dan, nikoli ne pošljeta niti čestitke, darila pa dasta takrat, ko pač pridemo na obisk.
Sta pa obakrat prišla pogledat otroka, ko sta prišla iz porodnišnice domov; no, to pa sta bila tudi edina obiska v 12 letih, kar živiva skupaj, pri nama.

Ampak zame so to malenkosti in se ne sekiram. Otroci so najini, lahko sem samo zelo zelo hvaležna, če ju ima še kdo drug poleg naju rad, da pa bi babice in dedki morali ravno padati v nezavest zaradi njih, mi je pa mimo pričakovanje.
Za tasta in taščo lahko rečem, da imata svoja vnuka rada in to zelo, pa čeprav se ne spomnita na njiju točno na določen datum. So what - jaz tudi ne vem, kdaj točno imata onadva roj. dan.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ali imate vi tudi...
7.12.2007 14:19:21   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: srček

IZVIRNO SPOROČILO: Enolla

MOram reči, da ne opažam nekih takih odstopanj ampak sta oba,  tast in tašča iz generacij, ko so bili otroci še delovna sila in se otrok ni porajtalo tako, kot danes. 

Mi pa vedno gre skozi glavo ena misel v takih primerih, zlasti v zvezi s taščami: tvoja mama vedno ve, da so to njeni geni, moževa pa ni tako sigurna, seveda v svoji pozdavesti.



Zanimiva teorija. Hmm. Ker se je moja tašča res izkazala za čisto kontra kot je ves čas napovedovala, je pa dejstvo, da je je user posted image vrgel čisto po meni in moji družini, od samega videza do karakterja in skoz govori da res ni nič dobil po "njihovi" strani, celo po lastnem očetu ima samo prstke na nogicahuser posted image . Mogoče pa jo to malo žuliuser posted image .


Glede tega pa sem prebrala še eno teorijo (nadaljevanje zgornje): otrok naj bi takoj po rojstvu prevzel videz očeta, da ga ta vzljubi (mati je z njim itak bila povezana 9m. Čez nekaj ur naj bi prevzemal podobo matere, da bi bila do njega še bolj zaščitniška in bi ga še bolj varovala. In šele kasneje prične dobivati svojo podobo.
No pri meni je ta teorija držala: junior je bil do treh mesecev skoraj moja popolna kopija, potem se je začel spreminjati in sedaj pri 21 m je z vsakim dnem bolj podoben očetu.



_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ali imate vi tudi...
7.12.2007 14:22:18   
jazz
Kako zanimivo...jaz bi pa dala vse na svetu, da mi ne bi bilo treba tašče gledat po petkrat na dan brez trkanja pr seb in mali dobi vsak dan kaj od njih...tako da igračke iz kinder jajčk kr po luft frčijo tak se mu j. za vse če je polomljeno itak bojo stari novo kupli!!!!

_____________________________

Lep pozdrav! K

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ali imate vi tudi...
7.12.2007 14:42:03   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: altati

IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: lelaval

v porodnišnico je k meni prišla le, ko sem 1. rodila.




Moja pa ne. user posted image user posted image  Sicer sem samo enkrat rodila, ampak porodnišnice še od odzunaj ni videla, kaj šele, da bi mene in vnuka prišla pogledat. user posted image  Jaz pa v jok in na drevo. user posted image


tanikaa, a sva skupaj na drevesu sedeliuser posted image user posted image user posted image


A to si ti??? user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ali imate vi tudi...
7.12.2007 14:54:49   
altati
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: altati

IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: lelaval

v porodnišnico je k meni prišla le, ko sem 1. rodila.




Moja pa ne. user posted image user posted image  Sicer sem samo enkrat rodila, ampak porodnišnice še od odzunaj ni videla, kaj šele, da bi mene in vnuka prišla pogledat. user posted image  Jaz pa v jok in na drevo. user posted image


tanikaa, a sva skupaj na drevesu sedeliuser posted image user posted image user posted image


A to si ti??? user posted image user posted image user posted image user posted image


ja, se me spomnišuser posted image user posted image user posted image ?
lepo da se najdeva na RR! Nice to meet youuser posted image !

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ali imate vi tudi...
7.12.2007 15:00:03   
Anonimen
Ne taščo, ampak mamo. V desetih letih, odkar sem poročena, živim pri možu, me  ni niti enkrat poklicala za rojstni dan in mi voščila, kaj šele otrokom. Otrokom je edino prinesla sladkarije, če smo priredili zabavo in jih seveda povabili. Moja 10 letna hči pravi, da je v šoli rekla, da ima samo eno babico (taščo), za mojo mamo je pa skozi mislila, da ji je ena teta. Pač moja mami živi samo za brata in njegovo družino. Sicer pa lahko živimo tudi brez nje. Lp


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?