|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   čišča
12.12.2007 16:55:00   
smejčica
Dajte mi prosim pomagat.
Sem 12 dni po porodu in imam še vedno zelo močno krvavitev. Je bila nekaj dni že manjša, pol pa se je spet začelo....
Kdaj postane krvavitev manj močna in kdaj postane rjavkasta? Se mi zdi, da je še vedno kar rdeča?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: čišča
12.12.2007 17:26:44   
Anonimen
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1002532

Čišča je izcedek ki ima močan značilen vonj vendar ne sme smrdeti. Če smrdi je potrebno na pregled,da se preveri morebitno vnetje. Ob premočni krvavitvi (ko je bila čišča že brez strdkov) je potreben pregled pri zdravniku zaradi morebitnih ostankov posteljice v maternici. Čišča je prva dva dni krvava z strdki, 3-4 dan rdeča, 5-6 dan je rjava, 7-8 je rumena. Lahko se poceja do 6 tednov po porodu. Če je čišča po nekem času zopet roza je to lahko zaradi preveč naporov prekmalu po porodu. Čišča je kužna!

(odgovor članu smejčica)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: čišča
12.12.2007 21:09:50   
smejčica
torej bi zdaj že morala imeti rumen izcedek? 

(odgovor članu smejčica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: čišča
12.12.2007 21:16:04   
OliveOyl
Jaz sem krvavela za znoret dolgo.Ene tri mesece z enodnevnimi premori.
Je bla že rumena,pol pa spet kri.user posted image
Resda sem bila obakrat čiščena,sam groza...Ta drugič sem po petih dneh dobila vročino,
krvavela sem full.Grem na wc in na vložku zagledam nekakšen ovoj,hmal bi me kap.
Pa veš kako je bil velik.user posted image
Sem hitro klicala v porodnišnico pa mi pravi,da ne rabim hodit,da je šlo itak samo ven,
da se jim je že tam zdelo,da ni šlo vse vn.
Če te kaj boli ali če ima čišča čuden vonj se pojdi pokazat.

(odgovor članu smejčica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: čišča
12.12.2007 21:34:16   
Naja30
Čišča traja do 6t. Vmes lahko že skoraj neha teči, pa spet bolj. Če pa po 6t čisto neha in se čez par dni spet ulije, pa je treba it nazaj. Tako so meni rekli.

(odgovor članu OliveOyl)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: čišča
15.12.2007 16:53:12   
bsasab
Jaz pa sem trenutno 10 dni po porodu, pa se se mi vedno izlivajo vecji kosi, danes je bil izliv kosa v premeru dobre 3 cm..., a je to kaj narobe..., kaksne mate kaj izkusnje... Sem pa tudi klicala v porodnisnico, pa so rekli da je to normalno, oz da je to dobro, da se samo ocisti, mene pa vseeno malo skrbi....

Prosim za mnenja...user posted image  

_____________________________

5.12.2007 nam je Miklavz prinesel najlepse darilo doslej...

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: čišča
15.12.2007 17:28:30   
Viki-2
mene pa zanima kaj pomeni to, da je čišča kužna?

(odgovor članu bsasab)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: čišča
16.12.2007 10:14:50   
papica2
Jaz sem 10 dni po porodu in se mi je po enem tednu ulila kri mimo vložka, da sem morala pod tuš. Ravno takrat je prišla patronažna in mi je rekla, da če se tako ulije potem ko je krvavitev že manjša, da je možno, da je ostal kakšen košček posteljice noter. Svetovala je, da če se zgodi še enkrat naj grem kar k zdravniku. No čišča je sedaj spet normalna, tako da nisem šla k zdravniku, očitno sem tisti dan samo malo pretiravala z delom (tudi to je mogoče).

(odgovor članu Viki-2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: čišča
28.12.2007 22:03:36   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: bsasab
kosa v premeru dobre 3 cm..., a je to kaj narobe..., kaksne mate kaj izkusnje... Sem pa tudi klicala v porodnisnico, pa so rekli da je to normalno, oz da je to dobro, da se samo ocisti, mene pa vseeno malo skrbi....

Pri meni je bilo isto. Me je pa tako stisnilo, da sem še mastitis fasala od skrbi user posted image . Ampak h sreči so imeli v porodnišnici prav (sem tudi jaz klicala) - vse je bilo ok.
Čiščo sem imela kak dan manj kot 6t - in je bila ves čas svetlo rdeča (meni je izgledala kot sveža kri - ampak meni tudi menstruacija izgleda kot sveža, tko da...).

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu bsasab)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: čišča
28.12.2007 22:05:46   
arielca
Čišča je lahko močnejša tudi zaradi premalo počitka in ob večjih naporih.

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?