|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   alpsko mleko
15.12.2007 12:57:38   
aischa
kdaj bi naj začeli otroku dajat alpsko mleko

hčerka ima sedaj 8 mesecev, dojit sva se nehali pred kakim tednom ker noče več, začela sem ji dajat milumil3, ji je dober

imava pa problem ker ima full drugačen čudno peščen kakec in celo ritko vneto je to mogoče od tega mleka.

_____________________________

Anja, 11.04.07, 2140g 45cm
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: alpsko mleko
15.12.2007 13:02:04   
biga
Jaz ji vsekakor ne bi dajala alpskega mleka pred prvim letom zaradi možnosti alergije, odločiti se moraš pa sama. Če ji paše prilagojeno mleko, zakaj ji ga ne bi dajala do takrat? Dokler se deklica dobro počuti, barva blata ni toliko pomembna, saj je tudi ob gosti hrani vseskozi različna.

(odgovor članu aischa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: alpsko mleko
15.12.2007 13:04:17   
Anonimen
Naša je stara 10 mesecev, pa ji še nisem dala KM. Dobila ga bo po enem letu in to ne alpskega, temveč polnomastnega navadnega, prekuhanega, ker alpski ni priporočljiv.

(odgovor članu biga)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: alpsko mleko
15.12.2007 13:46:25   
2 Sraki
Ja alpsko mleko ravno ni za otroke, še za tastare ni ravno vredu. Če boš začela dajat, potem kupi raje nehomogeniziranega (nima razbitih maščob) in polnomastnega, je samo pasterilizira in ga razredči. Men je zdravnica 1:3 rekla.

Naš v glavnem alpskega ne prenaša (dobi pikice) po tem mleku pa je vse o.k. Je pa slaba stran tega mleka, da ga moraš tedensko kupovat, ker je rok trajanja precej kratek. No jaz sem v naši trgovini ugotovila da imajo vsak četertek svežega in tako potem ni tako hude sileuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: alpsko mleko
15.12.2007 13:50:23   
Rivi
IZVIRNO SPOROČILO: biga

Jaz ji vsekakor ne bi dajala alpskega mleka pred prvim letom zaradi možnosti alergije, odločiti se moraš pa sama.


Jaz enako.



_____________________________

Mia - 20.08.2007
Miino mesto


(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: alpsko mleko
15.12.2007 14:30:53   
katra55
In kaj naj bi bilo z alpskim narobe?

(odgovor članu Rivi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: alpsko mleko
15.12.2007 14:37:48   
MADMAX
alpsko mleko ni polnomastno d, dati mu, ji moraš če je nuja 3,2 navadno polnomastno razrečeno ali pa domače kravje mleko.

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: alpsko mleko
15.12.2007 14:46:19   
eya
Alpsko mleko se priporoča šele okoli 1 leta. Če bo šla mala v vrtec takoj po koncu tvoje porodniške, ga bo po vsej verjetnosti kmalu dobila pri zajtrku za pit, zato je seveda fino, da ga uvedeš malo prej, da vidiš, če ga ok prenaša.

Uporabljaj pa tisto s 3,2% maščobe, redči ga samo prve nekajkrat, če ga v redu prenaša, redčenje ni potrebno več.

To mleko je homogenizirano, torej ima maščobne kapljice razbite in je zato dalj časa obstojno. Nekateri trdijo, da te razbite maščobne kapljice lahko povzročijo aterosklerozo pa ne vem kaj še vse, a mislim, da nekih trdih dokazov za to nimajo.

Nehomogenizirano mleko lahko tudi kupiš v trgovini, samo ga je malo težje dobit..tako mleko je npr. Planika, pa škofjeloške mlekarne ga baje tudi imajo.

(odgovor članu MADMAX)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: alpsko mleko
15.12.2007 14:56:15   
Rivi
IZVIRNO SPOROČILO: katra55

In kaj naj bi bilo z alpskim narobe?


V raziskavah so celo ugotavljali, da obstaja povezanost s pitjem kravjega mleka pred prvim letom starosti in pojavom sladkorne bolezni (tipa I.) pri otrocih....


_____________________________

Mia - 20.08.2007
Miino mesto


(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: alpsko mleko
15.12.2007 17:22:00   
aischa
sem se pri sosedih dogovorila da bom pri njih kupovala domače kravje mleko.

še vedno mi ni jasno je možno da ji dodatek tako ne odgovarja da je dobila čudno peščeno blato in vneto ritko

s čim ji naj ritko mažem ker ima res zlo vneto. prej tega nismo niti poznali. imam nekšno lekarniško mazilo prav za ritko ki ga tudi dobiš v ptujski porodnišnici

_____________________________

Anja, 11.04.07, 2140g 45cm

(odgovor članu Rivi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: alpsko mleko
15.12.2007 20:17:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: aischa
s čim ji naj ritko mažem ker ima res zlo vneto. prej tega nismo niti poznali. imam nekšno lekarniško mazilo prav za ritko ki ga tudi dobiš v ptujski porodnišnici


Če ma vneto ritko, je zakon praška pasta, dobiš jo v lekarni.

(odgovor članu aischa)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: alpsko mleko
16.12.2007 7:02:42   
anju
ampak otroci imajo rajši alpsko (z razbitimi maščobami) kot tisto za prskuhat.
se ne spomnite kako se potem tista smetana z vrha po grlu vleče? zaradi tega marsikdo od nas sploh ni maral mleka pitiuser posted image
govorim o alpsko vs. nehomogenizirano, ne o tem kdaj kravje mleko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: alpsko mleko
16.12.2007 7:59:10   
kristinaj
naša ima 8 m. mlečna obroka ima 2x na dan zjutraj in zvečer ji dajem 210 ml aptamila 2. zvečer s piškotki. čez dan pa, če ji naredim čokolino ali gresk, pire,  polento ji naredim pa kar z alpskim. pravijo da ni zdravo ker ima preveč soli in beljakovin ampak zaradi največ 2dcl na dan se ne bom sekirala. kaj pa naši starši, stari starši? kako misliš da so gor zrasli?

(odgovor članu aischa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: alpsko mleko
16.12.2007 8:08:51   
Strawberrie Cherrie
Stari smo 1leto, pa mu še nisem ponudila KM. kasneje, boljeuser posted image  

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: alpsko mleko
16.12.2007 8:17:15   
Rivi
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

pravijo da ni zdravo ker ima preveč soli in beljakovin ampak zaradi največ 2dcl na dan se ne bom sekirala. kaj pa naši starši, stari starši? kako misliš da so gor zrasli?


To je res glede soli in beljakovin, pa še neke pomembne kisline je pa manj....kakšne so posledice tega se pa ne ve .... naši starši pa normalno živijo:)
Če že vseeno raje dajajte polnovredno mleko in ne 1,6 ali celo 0,5%.


_____________________________

Mia - 20.08.2007
Miino mesto


(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: alpsko mleko
16.12.2007 8:18:32   
Rivi
IZVIRNO SPOROČILO: yvy


To je res glede soli in beljakovin (da jih je več), pa še neke pomembne kisline je pa manj...


v primerjavi z adaptiranim mlekom (sem pozabila napisat).


_____________________________

Mia - 20.08.2007
Miino mesto


(odgovor članu Rivi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: alpsko mleko
16.12.2007 8:19:33   
Rivi
IZVIRNO SPOROČILO: anju

ampak otroci imajo rajši alpsko (z razbitimi maščobami) kot tisto za prekuhat.
se ne spomnite kako se potem tista smetana z vrha po grlu vleče?



Tud jaz ga imam rajši.....user posted image user posted image .


_____________________________

Mia - 20.08.2007
Miino mesto


(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: alpsko mleko
16.12.2007 8:22:47   
Anonimen
Ne pred dopolnjenim devetim mesecem; takrat ga še ni sposoben prebaviti. Drugače pa od enega leta naprej....

(odgovor članu aischa)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: alpsko mleko
16.12.2007 9:57:49   
hariba
alpsko mleko vsebuje konzervanse zato ima daljši rok trajanja in zato za user posted image  ni primerno. Jaz bom po 10 mesecu začela z navadnim prekuhanim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: alpsko mleko
16.12.2007 11:53:31   
Naja30
Okoli 11m sem ji začela dajat tisto mleko za prekuhat (Planika), pa ga ni dobro prenašala in je bruhala po njem. Po nekaj dnevih sem ji dala alpsko in je bilo vse ok.

(odgovor članu hariba)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: alpsko mleko
17.12.2007 10:12:08   
ALESSA
Jaz pa sem pri hčerki začela z alpskim mlekom 3,5 m.m. pri 9. mesecih, pa je bilo vse OK. Sedaj pri sinu pa bom tudi začela z 9. meseci. Upam, da bo tudi vse OK.

LP

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: alpsko mleko
17.12.2007 13:23:59   
Barči78
Jaz sem mu začela kuhat na alpskem mleku pri 9,5 mesecih, zaenkrat ga v redu prenaša. Kuham mu polento, pšenični zdrob, zlijem med pire krompir. Pije pa še vedno Milumil 3 vanilija, ker drugega ne mara. Mu bom pa tudi začela kupovat mleko za prekuhat, sam mal me jezi, ker se mi je pri hčerki vedno ves skisal, ponavadi še predno sem ga odprla.user posted image

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.

(odgovor članu ALESSA)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: alpsko mleko
28.12.2007 1:34:43   
*lenc@*
IZVIRNO SPOROČILO: aischa

kdaj bi naj začeli otroku dajat alpsko mleko



sem slišala da po 1 letu in da 3, 5 obvezno ne manj.


_____________________________

"Kam potuje čas? Če bi vedel, zaprl vrata bi pred njim."
R. K.


(odgovor članu aischa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: alpsko mleko
28.12.2007 2:05:35   
Anonimen
Kravje mleko lahko povzroci alergije ali baje celo astmo...
Moja user posted image  je stara ze 18 mesecev pa ji se vedno dajam mleko za dojencke in sicer Milumil 3.
Ji pa uvajam navadno mleko preko hrane, kot naprimer pire krompir ali spinaca...Vendar tisto ki ga pije zjutraj in zvecer pa je Milumil 3.

(odgovor članu *lenc@*)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?