|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako poteka postopek z zamrznjenčki?
5.1.2008 17:51:36   
julija30
Lepo pozdravljene

Sem nova na tem forumu.

Zanima me, kako poteka postopek z zamrznjenčki.
Meni je namreč ginekolog v MB rekel, da moram v mesecu januarju 2. dan menstruacije na nek pregled - kakšen si v poplavi podatkov in ob sprejemanju dejstva, da 1. ICSI ni uspel nisem zapomnila.  
Ker pa so moje menstruacije neredne in pojavlja se vprašanje tudi vprašanje ovulacij, je na pogovoru v mesecu oktobru doktor omenjal pripravo mojega telesa z zdravili.
ALi je imela katera podobne izkušnje?
Obisk tetke se napoveduje za jutri, tako da v ponedeljek šibam v MB.
Kljub temu, bi mi kakršne koli informacije v zvezi s tem postopkom bile zelo dobrodošle.

Že v naprej se vam zahvaljujem.
In ker smo zakorakali v novo leto, želim vsem tistim, ki se borimo, da čimprej začutimo in zagledamo svoje sončke.

LP JULIJA

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 5.1.2008 20:31:31 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako poteka postopek z zamrznjenčki?
6.1.2008 11:28:30   
mistralova hči
Tudi mene zanima tole. Kaj res nobena še nima takih izkušenj ?

(odgovor članu julija30)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako poteka postopek z zamrznjenčki?
6.1.2008 11:39:54   
pika74
Jaz MB sicer "ne poznam", ker hodim v Lj na IVF. Sem pa lani junija prvič pridelala 2 zamrznjenčka in je postopek tak, da prvi dan M pokličeš oz. greš osebno na GK ter se vpišeš. Potem je pa odvisno od tega, ali imaš stimulirano - se pravi, ti dajo morda kakšen gonal ali klomifen... in potem hodiš na UZ, da vidijo, kdaj imaš ovulacijo. Lahko pa je tudi brez stimuliranja... Potem dobiš stop injekcijo... in cca. 36h po stopki si na ničli... od tam dalje potem štejejo. Se pravi, če imaš zamrznjenjčke stare 5 dni, potem imaš na 5. dan po "ničli" transfer. Tisti dan potem odmrznejo zamrznjenčke in če preživijo odmrzovanje, ti jih potem vstavijo. Potem pa čakaš 14 dni in narediš test.

Mislim, da je nekaj takega... toliko so mi povedali. Več bom pa vedela o tem, ko bom tudi sama to probala user posted image .

_____________________________

Ne metat puške v koruzo, ker se lahko pokvari kombajn :P

(odgovor članu julija30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako poteka postopek z zamrznjenčki?
6.1.2008 11:41:21   
mistralova hči
O, hvala pika. Kakšne so pa možnosti da zarodek preživi ?

(odgovor članu pika74)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako poteka postopek z zamrznjenčki?
6.1.2008 11:56:04   
pika74
Kakor je meni znano, v Ljubljani zamrzujejo samo blastociste (to je ponavadi zarodek, ki je star 5 dni). Na spletu sem zasledila, da: Postopek zamrzovanja in odmrzovanja preživi približno 85% blastocist, vnos odmrznjenih blastocist v maternico pa daje dobre klinične rezultate.

Več si lahko prebereš na:
http://www.vestnik.szd.si/st3-s2/st3-s2-113-116.htm

_____________________________

Ne metat puške v koruzo, ker se lahko pokvari kombajn :P

(odgovor članu mistralova hči)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako poteka postopek z zamrznjenčki?
6.1.2008 11:57:08   
rija
bo že držalo, kar je napisala pika.

jaz sem imela stimuliran postopek z enim gonalo, od ne vem katerega dneva vsak dan uz in vsak dan kri, pa še neke ovulacijske lističke. po stop injekciji greš na kliniko, počakaš, če se zamrznječki uspešno odtalijo in potem transfer.

meni en eskimček ravno razturava dnevno sobo po včerajšnji zabavi za drugi rojstni dan user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu pika74)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako poteka postopek z zamrznjenčki?
6.1.2008 14:12:21   
julija30
Pika in RIja najlepše hvala za vajine odgovore.

POzdravček

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako poteka postopek z zamrznjenčki?
21.3.2011 18:42:19   
DondaDonda
Pozdravljene!

Se navezujem kar na to temo, da ne odpiram nove.

Za mano je 1. neuspešen IVF postopek (ET bil 10.03). Na srečo sem pridelala 4 zamrznjenčke.
Sedaj pa me zanima kakšen je postopek, da prideš do teh zamrznjenčkov. O samem postopku sem si prebrala v zgornjih postih, vendar mene bolj zanima "papirnati" postopek. Ali rabiš napotnico, evidenčno številko,.... take zadeve. Namreč besna sem kot ris. Klicala sem v GK Lj in mi je sestra rekla, da se moram najprej naročit na razgovor k svojemu ginekologu, ki bo povedal kako naprej. Nato sem klicala v Leonišče, da bi se naročila in sem dobila datum 20.05. in to samo za razgovor. To je dva meseca!!! Meni je sestra na kliniki rekla, da grem lahko po zamrznjenčke z naslednjo menstruacijo. Ali ima katera podobno izkušnjo? Besna sem zato, ker mi bo maja tako in tako ginekolog rekel, da naj se naročim na postopek (povedal bo najbrž samo to ali gremo s stimulacijo ali brez) in  bom potem čakala še na tisti datum na kliniki, tako da bo prej poletje, med poletjem itak ne delajo, tako da bom prišla na vrsto šele v jeseni... Prosim, da se javite kakšne imate ve izkušnje s temi postopki.
Drugače pa vsem želim, res iskreno želim, da čimprej zagledate svoje ++++++
Pozdravček,
D.

(odgovor članu julija30)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako poteka postopek z zamrznjenčki?
22.3.2011 7:14:59   
ajnas6
Sicer sama se nisem tako dalec v postopku kot ti, samo kolikor vem, more med vsakim postopkom preteci vsaj tri mesece. Glede na to, da si imela transfer marca, ti tako pred poletjem ne bodo nic delali. Vsaj tako sem jaz razumela.

(odgovor članu DondaDonda)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





8 slabosti vsakodnevnega seksa, za katere ...
Kakšne so slabosti vsakodnevnega seksa? Ali nam lahko preveč seksa res škodi? To je vprašanje, ki si ga zastavlja veliko...
Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?