|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Delovni čas vzgojiteljic in pomočnic vzgojite...
7.1.2008 13:42:44   
Pi-kica 1
ker ne vem natančno, na kateri forum bi umestila to vprašanje, sem ga kar sem. Zanima me, koliko ur ste vzgojiteljice in pomočnice vzgojiteljice prisotne v skupini. Pri nas so namreč pomočnice prisotne 7,5 ur, vzgojiteljice pa 6,5 ur. Slišala pa sem, da je ponekod drugače in so vzgojiteljice prisotne 7,5 ur, pomočnice pa 8 ur.
Kar ne morem verjeti, da bi bile res take razlike?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Delovni čas vzgojiteljic in pomočnic vzgo...
7.1.2008 13:49:51   
pilar28
Ja je tako, kjer imajo vrtci obarovalni čas od 5-16.30 so vzgojiteljice in pomočnice v službi dlje, za kar so tudi plačane, če pa se vršijo še cicibanove urice-potem sta dve pomočnici v skupini , ki sta enkrat tedensko na del. mestu kar od 5-6 do 17.30-18 ih.user posted image
No tako je to- ampak plačilo je zelo dobro v primerjavi z ekonomsko stroko, kjer deluješ 9- 10 ur- razen petkovuser posted image

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Delovni čas vzgojiteljic in pomočnic vzgo...
7.1.2008 14:40:45   
notranjka
V našem vrtcu smo vzgojiteljice v oddelku prisotne 6 ur, pomočnice pa 7 ur, pa pripada nam pol ure pavze, tako da to potem nanese 6,5 ur oz. 7,5 ur, lp

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Delovni čas vzgojiteljic in pomočnic vzgo...
7.1.2008 15:22:43   
nynna
Pri nas pa vzg 7 ur (s pavzo), pomočnice pa 7,5 ur (s pavzo). Mene tudi  moti ta različnost. Nekje celo oboje delajo po 8 ur. To bi bilo potrebno zakonsko poenotiti.

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Delovni čas vzgojiteljic in pomočnic vzgo...
7.1.2008 22:43:54   
mayci
Pri nas so tudi vzgojiteljice 6,5 ur (s pavzo) in pomočnice 7,5 ur (s pavzo).
Meni se tudi zdi, da ni fer, da so v isti stroki tako različni delovniki (pa vse v eni državi, se pravi pod isto komandouser posted image ).

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu nynna)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Delovni čas vzgojiteljic in pomočnic vzgo...
8.1.2008 10:02:04   
Nika v službi
Pri nas je vrtec odprt od 5:30 do 17:00, vzgojiteljica pride med 7:00 in 7:30 in dela 8 ur, pomočnica pa pride pol ure kasneje, da je potem z njimi malce dlje (dokler ne gredo v združene oddelke).

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Delovni čas vzgojiteljic in pomočnic vzgo...
15.1.2008 15:48:32   
oktoberka
V našem vrtcu smo vzgojiteljice v oddelku prisotne 6 ur, pomočnice pa 7 ur, pa pripada nam pol ure pavze, tako da to potem nanese 6,5 ur oz. 7,5 ur, lp
IZVIRNO SPOROČILO: notranjka

Pri nas je tud tko!


_____________________________

http://oktoberka.moj-album.com

(odgovor članu notranjka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Delovni čas vzgojiteljic in pomočnic vzgo...
15.1.2008 18:54:56   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: mayci

Meni se tudi zdi, da ni fer, da so v isti stroki tako različni delovniki (pa vse v eni državi, se pravi pod isto komandouser posted image ).


Stroka je že ista, stopnja izobrazbe pa ne in vzgojiteljice se čutijo zelo zelo pomembne na svojem delovnem mestu. Žal je tako, da so manj časa v oddelku, ker ostali delovni čas pišejo priprave. Dokler one pišejo, pa so pomočnice dosti več z otroki in to pomeni dosti več odgovornosti. In pretegnejo se dosti več.

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Delovni čas vzgojiteljic in pomočnic vzgo...
17.1.2008 14:58:33   
tosja
Pri nas vzgojiteljica 6,5 ur, pomočnica 7,5 ur. Pripada nam pol ure pavze. Ostale ure so štete vzg. za pisanje priprav in obema seminarji, delavnice, strokovna srečanja, pedagoške konference..., ki so popoldan in jih pri nas ni malo.

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Delovni čas vzgojiteljic in pomočnic vzgo...
19.1.2008 18:04:39   
Ula3
Ocitno smo edini vrtec, a pri nas v jasličnih skupinah delajo vzg. in pomočnice po 7,5 ur-zaradi skupne prisotnosti, ki je obveznauser posted image , v starejših starostnih skupinah pa delajo vzg.6,5, pomočnice pa 7,5. S tem, da vzg. iz mlajših skupin nimajo zaradi tega nič večjo plačo ali kakšnih bonitet, vmes imajo prosto eno uro, v kateri pa bi naj pisale...vendar je to čas, ko se otroci uspavajo in velikokrat niti pol ure ne ostane da bi lahko sle pisat, ne smejo pa it ven ali kaj podobnega...user posted image

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Delovni čas vzgojiteljic in pomočnic vzgo...
19.1.2008 21:06:30   
Gina
Kopiram zakon o vrtcih:

41. člen
(obveznost vzgojitelja in pomočnika vzgojitelja)
Delovna obveznost vzgojitelja obsega pripravo na vzgojno delo, načrtovanje in izvajanje vzgojnega dela, delo s starši ter sodelovanje pri organizaciji življenja in dela v vrtcu.
Delovna obveznost pomočnika vzgojitelja obsega sodelovanje z vzgojiteljem pri načrtovanju, izvajanju in pripravi vzgojnega dela v oddelku ter opravljanje drugih nalog, povezanih z dejavnostjo vrtca.
V okviru z zakonom in kolektivno pogodbo določenega polnega tedenskega delovnega časa vzgojiteljevo delo z otroki ne sme presegati 30 ur, delo pomočnika vzgojitelja pa 35 ur tedensko.





Kjerkoli vas silijo delati več kot 30 ur v skupini (vzg) ali več kot 35 (pom.), delajo v nasprotju z zakonom in ni mi jasno, kako to dopuščate! A kar delate, pa ste tiho, ali kaj, brez plačila nadur?! obrnite se na svojega sindikalista, pa se skupaj zmenite z vodjo. To je nedopustno, da tako ravnajo z vami, sicer pa obvestite sviz, kaj se dogaja, pa vam bodo svetovali.

(odgovor članu Ula3)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Delovni čas vzgojiteljic in pomočnic vzgo...
20.1.2008 9:44:05   
Grofica
pri nas je bilo tako: vzgojiteljice 6 ur,pomočnice 7. potem so za pol ure podaljšali del.čas. vrtca in nam tudi. vmes smo imele pol ure za pavzo.

kako je zdej pa ne vem,ne delam več v vrtcu.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Delovni čas vzgojiteljic in pomočnic vzgo...
20.1.2008 10:57:20   
lučka 25
Gina je lepo povedala, kakšen je zakon in tega se mora delodajalec držati, če seveda ve ne želite drugače.
Namreč vem, da v enem vrtcu delajo pom. vzgojiteljic 8 ur, ker same tako želijo in jim tako ni potrebno hoditi na aktive,... in tudi z vzgojiteljico načrtujeta med delovnim časom pom.vzg. in po delovnem času vzgojiteljice (se pravi med počitkom, po 13 uri). Kar se tiče aktivnosti po njihovem del. času pa se pom.vzg. pišejo nadure. Seveda vse to na željo pom. vzgojiteljic. Ko se je ravnatelj zanimal ali vse to lahko poteka v tej obliki, so mu zagotovili, da lahko vsak ravnatelj lahko določi s soglasjem strokovh delav, da se delovni čas podaljša, ne sme pa biti krajši kot  30 oz. 35 ur na teden. To so seveda same mučke,....

Pri nas delamo po 6,5 in 7,5 ur. Tako kot je določeno z zakonom.

(odgovor članu Grofica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Delovni čas vzgojiteljic in pomočnic vzgo...
20.1.2008 16:30:29   
vaney
neja, jaz sem vzgojiteljica in strinjam se s tabo, da imajo vzgojiteljice več "papirnatega" dela kot pomočnice, ne strinjam pa se, da imajo pomočnice zaradi tega večjo odgovornost in da se vzgojiteljice ne pretegnejo. in ne vem, zakaj bi se vgojiteljice "nosile", vsak opravlaj pač svoje delo, za katerega je izobražen in plačan in nima razloga, da se zato "nosi". zame osebno sta vzgojiteljica in pomočnica enakopraven par in priznam, da mi je bilo prav zaradi pomočnice delo kar nekajkrat lažje, saj gre v dvoje lažje, sploh, ko si še začetnik. ti pa dam za prav, nekatere vzg. res mislijo, da so pojedle vso pamet tega sveta, ker imajo naziv vzg.

pri nas je delovnik 6,5h za vzg. in 7,5h za pom. vzg. (s pavzo).

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Delovni čas vzgojiteljic in pomočnic vzgo...
20.1.2008 17:39:22   
lučka 25
vaney, ti dam čisto prav. Res je, da naj se gleda vsakega posameznika in naj se ne ocenjuje na podlagi nekaterih ljudi. Jaz sem delala kot pom. vzgojiteljice in nikoli nisem imela težav s tem, da nisem dovolj pomembna ali pa, da preveč delam (pa je bilo to še v času ko je bilo razmereje  delavnika 6 ur - vzg. in 8 ur pom.vzg.), sedaj pa že kar nekaj let delam kot vzgojiteljica. Vedno se najde nekdo, ki išče primerjave in napake, pri nekom. Sem pa mnenja, da mora vsak nekaj vložiti v to, da so odnos med sodelavko v skupini in v celotnem kolektivu, z otroki in starši, dobri in korektni.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Delovni čas vzgojiteljic in pomočnic vzgo...
20.1.2008 17:52:56   
Gina
Narobe si razumela, v zakonu piše, da neposredno delo z otroki NE sme presegati 30 ur, ne pa tako kot ti trdiš, da lahko dela več, oz. da je 30 minimum (manj kot 30 šteje sicer v zmanjšan obseg dela,30 pa v polnega).  Lahko pa najbrž nekdo dela nadure, če to sam želi ali pristane na povečan obseg dela, če to sam želi. Nikakor pa ga na more nekdo prisilit, da vsak dan dela dlje. To je absurd. Če so, kadar so potrebe po delavcih povečane (bolniške, izredne odsotnosti, ...) takrat ja, za določen, krajši čas, sicer pa ne. Če pa si delavka z otrokom do 3. leta ali delavka samohranilka z otrokom do 6 let, te pa niti to ne smejo prisilit pod nobenim pogojem, če ti ne pristaneš sama.
Je pa druga resnica, da ministrstvo in občina ne želi plačevat nikogar in želijo, da se čim več možnega pokrije (najboljše kar neplačano) z obstoječimi delavci, pa če crknejo zraven od utrujenosti, ker jim je tako ceneje. Zato ne dovolijo ravnateljem zaposlovati novega kadra niti takrat, ko bi bilo to smiselno, ker je potreba po polovički ali celo celem delavcu. Pa še ravnatelji sami so tako usmerjeni, da ne stojijo za svojimi ljudmi, ne potegnejo se zanje, ampak gledajo samo na denar, kako bi čim več prišparali. Cena ljudi (kaj ljudje čutijo, kako zmorejo...) jim je nepomembna. Ne vsi, ampak žal čisto preveč njih. Če bi ravnatelji stali za svojimi ljdmi, jim na kraj pameti ne bi prišlo sploh, da bi ljudem podaljševali delavnik in zahtevali zastonj delo. Edina stvar, ki mi ni jasna je ta, zakaj to dopuščate in zakaj ste sprte med sabo??? Če bi vzg. in pomočnice stopile skupaj namesto da se primerjate in rovarite ena proti drugi, bi dosegle vsesplošno boljše pogoje. Tako pa pomočnice gledate, kako bi vzg. spravile v slab položaj (če se imam jaz zanič, naj se ima še vzg.- slo. miselnostuser posted image - a vam bo zato kaj lepše?) in vzg. se branijo s tem, da se ne postavijo za vas, ko bi se v bistvu lahko, pa da se branijo in branit morajo seveda tudi svoj položaj, ker so konstantno ogrožene. Dajte no punce, skup se vzamite pa ne dopustite, da z vami pometajo, ne z vzg., ne s pom., oboje ste fajn.

(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Delovni čas vzgojiteljic in pomočnic vzgo...
20.1.2008 22:19:25   
lučka 25
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

 Edina stvar, ki mi ni jasna je ta, zakaj to dopuščate in zakaj ste sprte med sabo??? Če bi vzg. in pomočnice stopile skupaj namesto da se primerjate in rovarite ena proti drugi, bi dosegle vsesplošno boljše pogoje. Tako pa pomočnice gledate, kako bi vzg. spravile v slab položaj (če se imam jaz zanič, naj se ima še vzg.- slo. miselnostuser posted image - a vam bo zato kaj lepše?) in vzg. se branijo s tem, da se ne postavijo za vas, ko bi se v bistvu lahko, pa da se branijo in branit morajo seveda tudi svoj položaj, ker so konstantno ogrožene. Dajte no punce, skup se vzamite pa ne dopustite, da z vami pometajo, ne z vzg., ne s pom., oboje ste fajn.


Se podpišem pod tole! Imaš čisto prav. Enkrt smo me (ta mlade) klicale glede obrazložitve par zakonov in pravic tako vzgojiteljic in pom. vzgojiteljic in nam je pravnica lepo povedala, da dokler bomo delale ena proti drugi, bodo država in občine zadovoljne, ker je to njim v korist. ko pa bomo končno nehale gledati samo nase, pa bomo lahko kaj dosegle. Jaz tudi mislim, da ni zdravo in normalno, da le gledaš nekomu čez ramo in kako kdo dela,... ampak je potrebno sodelovanje in prilagajanje z obeh strani.


Kar pa se tiče delovnika, pa sem te zastopila. Vem, da je tolikšen obseg, ki ga mora opraviti z otroki, ampak nekje ravnatelji zahtevajo, da te ure delavke presežejo ( 36-40 ur na teden). In ja, nadure se delajo, ko so bolniške,... se pravi nadomeščanja in jih pač lahko koristiš potem kot dopust ali pa da kdaj prideš kasneje oz. prej odideš iz službe.

Važno je, da v tem poklicu uživaš in ga rad opravljaš, potem pa se tudi vse ostalo lahko lažje reši. Pa vso srečo tistim, ki nimajo take sreče kot jaz, kjer se v kolektivu res dobro zastopimo.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Delovni čas vzgojiteljic in pomočnic vzgo...
21.2.2009 18:08:19   
Lantea
Pozdravljene!
Sicer je tale tema že zdavnaj "zastarela", ampak bi ji jaz le dodala eno vprašanje. In sicer, zanima me, če veste (vzgojiteljice), koliko ti po zakonu pripada za pisanje priprav. V našem vrtcu se je do sedaj pisalo 15 minut, zdaj pa mi je ena rekla, da nam pripada 30  minut. Pa če mi lahko še poveste, kje, v katerem zakonu se to najde.
Hvala in lep pozdrav

(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?