|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Še prehitro za uvajanje GH?
9.1.2008 20:39:43   
ALEKSA13
Moj fantek je kronološko star 5 mesecev, korigirano pa 3 m (rodil se je 2 m.prezgodaj). Po nasvetu pediatrinje zelo počasi uvajava GH že 3 dni. Dala sem mu že par žličk rižkona in bučk (ne skupaj). Vendar pa opažam, da še ni izgubil refleksa plazenja oz. potiskanja jezička iz ust in tako večina hrane pristane izven ust. Zato se sprašujem, če nisem mogoče prehitra z uvajanjem GH in bi morala še malo počakati, da bi bolje znal jesti. Pa še kolegica mi je rekla, da njena mala je kar vredu požirala že na začetku in ni potiskala hrane iz ust.
Kako pa so kaj vaši malčki jedli na začetku uvajanja?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Še prehitro za uvajanje GH?
9.1.2008 20:47:37   
dskubin
Pri taprvem sem začela pri 4. mesecih, pa je šlo vse ven. Sem potem počakala 14 dni in je začel lepo jesti. Tadruga je začela jesti pri 8 (pa sem se glih tko matrala že od 4ih in pol, pa brez uspeha). Po moje je najboljš, da se ravnaš po otroku. Če se oblizuje, ne more odtrgat oči stran od žlice, ko vi jeste ipd. mu po malem dajaj. Če ne, pa počakaj še malo, saj se vama ne mudi.

(odgovor članu ALEKSA13)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Še prehitro za uvajanje GH?
9.1.2008 20:49:17   
Petraa
Okrog 6 meseca izgine ta reflekas,tako da svetujem da takrat začneš,pa tudi zato,ker je 2 meseca se prej rodil.

(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Še prehitro za uvajanje GH?
9.1.2008 21:14:29   
mateyka
pri naši je blo isto, ko smo probal GH in smo se odločil, da pride na vrsto kak mesec, dva kasneje.

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Še prehitro za uvajanje GH?
10.1.2008 7:54:02   
anajmad
Mi smo bili stari kronološko skoraj 9.mesecev(koirigirano 5 in pol mesecev),ko smo komaj začeli z uvajanjem GH.To se mi zdi absolutno prezgodaj. Pa tudi pediatrinja,ne vem kako ti lahko svetuje??????Mislim,,ker pride do raznih alergij itd. Nas so še kregali,zakaj smo ta "zgodaj" začeli,ker je alergična na določene sestavine.
Če ga hočeš nasitii,mu dej žličko rižkota v flaško.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Še prehitro za uvajanje GH?
10.1.2008 8:18:56   
anju
mogoče ti je P predlagala zaradi navajanja na druge okuse? če tako, potem lahko daš samo prst za obliznit.

< Sporočilo je popravil anju -- 10.1.2008 8:19:02 >

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Še prehitro za uvajanje GH?
10.1.2008 13:53:28   
jaša2
Mi smo tud začeli s 4 mesci - najprej s sokeci, pol pa počasi že s kašicami. sem pač probala, kak bo reagirala, a  ji bo dobro... odvisno je od otroka.

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu ALEKSA13)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Še prehitro za uvajanje GH?
10.1.2008 21:30:23   
ZmajTolovaj
Mi bomo čez 10 dni dopolnili 6 mesecev (rojena ob roku), pa je kašica vsepovsod, samo v ustih ne. Uvajamo pa šele kak teden, rekli so mi, naj kar vztrajam, da bo že. Ampak zdaj ne vem, ali naj vsak dan poskušam ali naj raje naredim premor, npr. 14 dni, pa potem spet? Jutri bom ponudila nov okus, če bo tisto kaj boljše ...user posted image

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu jaša2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Še prehitro za uvajanje GH?
10.1.2008 21:44:30   
Suzy.
Jaz sem začela nekje pri 4 mesecih in pol, pa že od vsega začetka zelo lepo je. Seveda ne ostane vse v ustih ampak velika večina pa. Začela sem s skuhanim jabolkom.

Če gre vsa hrana ven, potem je brez veze, da ga siliš že zdaj. Jaz bi na tvojem mestu še počakala. Sploh glede na to, da je nedonošen.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Še prehitro za uvajanje GH?
10.1.2008 22:13:50   
ger06
tudi jaz imam nedonošenko in boma začela uvajati pri njenih 6 mesecih, drugače pa pravijo da se upošteva nekje sredina med kronološko in korigirano starostjo

(odgovor članu Suzy.)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Še prehitro za uvajanje GH?
11.1.2008 22:31:03   
banki
Jaz sem pricela pri 4,5 M z kuhanim jabolkom in do 6 M samo sadne kasice in zvecer rizolino-po steklenicki ga ni hotel in smo kar priceli z zlicko. Od 6 (sedaj ima 7) pa jemo tudi zelenjavne minestrice.
Tim pa ze od zacetka zelo lepo je, sadne kasice je najprej skusal iz mehke zlicke sesati, vendar je kaj kmalu pricel lepo jesti. Zelo zgodaj je pokazal zanimanje za hrano, ko smo mi jedli, sedaj pa ko vidi zlico se pricne kar tresti user posted image .

(odgovor članu ger06)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?