|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   preživnina
1.2.2008 21:02:00   
Sandrin
Kje se ureja preživnina? Ali res samo na sodiščih? Kdo plača stroške sodišča? Ali obstaja še kakšna druga opcija, če se dva med seboj znata dogovorit kot "pametna človeka" ne pa da se kregata, prepirata, en drugemu nagajata,...??

Lahko tak dogovor kar pri npr. notarju overoviš? Ima veljavo??
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: preživnina
1.2.2008 21:27:26   
TIA22
Lahko na sodišču uredita in sicer izvensodno poravnavo, kjer se dogovorita koliko bi naj bila preživnina! Lahko zaprosiš za brezplačno pravno pomoč in nimaš nič stroškov s tem!

(odgovor članu Sandrin)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: preživnina
1.2.2008 22:38:15   
rogljicek
Prežvnina se ureja le na sodišču. Če se lahko dogovorita o znesku, obiskih,...napišita pismo! Primer:

PREDLAGATELJA SPORAZUMA

Podpisana/i.................................roj. .................EMŠO..........................s stalnim prebivališčem.................................................................po poklicu................................zaposlen/a...............................................

in

podpisana/i..................................roj. ..................EMŠO.........................s stalnim prebivališčem.................................................................po poklicu...............................zaposlen/a.................................................

predlagava sklenitev sporazuma o višini preživnine za

ml...........................................roj. ........................EMŠO...........................stanujočega.......................................................................

in sicer glede na potrebe otroka in zmožnost očeta/matere predlagava, da oče/mati prispeva za preživljanje otroka preživnino v višini...................SIT mesečno od ...........................naprej, do vsakega ....... v mesecu.






PODPIS OČETA.......................

PODPIS MATERE......................
 
 
In pošlješ na sodišče. Plačaš po obravnavi. Če si študentka oziroma si ne moreš privoščiti plačila, lahko zaprosiš za zastonj obravnavo.

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: preživnina
1.2.2008 22:39:49   
rogljicek
Pri notarju se da zrihtat le, če je otrok polnoleten, drugače izključno sodišče.

(odgovor članu rogljicek)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: preživnina
2.2.2008 22:35:05   
kew kew
Mene pa zanima, katera sodišča so za to pristojna? Okrajna ali okrožna?

(odgovor članu rogljicek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: preživnina
4.2.2008 7:49:19   
tina a
Okrožna sodišča

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu kew kew)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: preživnina
11.2.2008 21:10:34   
nincy
Bom še jaz na tej temi vprašala, da ne odpiram nove.

Z bivšim imava urejeno preživnino že od samega začetka. Takrat sva jo uredila sporazumno, in sva dobila na sodišču obrazec po katerem sva napisala glede stikov in preživnine. Jaz bi sedaj rada preživnino povišala, ampak me zanima, ali se to piše po istem obrazcu, kot sva pisala prvič, če bo šlo za sporazumno? Ker pa bolj malo verjamem, da se bo bivši strinjal s tem, ne vem kako naprej...Vseeno napišem po istem postopku in oddam na sodišču al kakouser posted image  Pa zanima me, če zahtevajo izpiske plač. Jaz sem brezposelna, kaj bodo zahteval od mene, bančne izpiske user posted image  Ker se mi zdi, da sem jih prvič mogla prinest s sabo (za 3 mesece). Ali zahtevajo tudi račune, s katerimi dokazuješ kolk porabiš za otroka?

Sem čist preveč zakomplicirala user posted image

(odgovor članu tina a)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?