|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Polipi, miomi
2.2.2008 23:34:24   
Anonimen
Pozdravljene.

Zanima me, koliko časa se ne sme zanositi po odstranitvi polipov ali miomov?


Hvala in lp.user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Polipi, miomi
3.2.2008 8:46:40   
dajamaja
Odvisno od števila, velikosti, t.j. odvisno kako hitro se sluznica zaceli. Kontrola po operaciji miomov je 2-3 mesece, torej toliko je potrebno tudi počakati, potem ti pa na kontroli povedo, kakšno je stanje. Polipi podobno. Srečno! 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Polipi, miomi
3.2.2008 8:52:13   
Anonimen
Meni so miome pred leti odstranili z laparoskopijo in zdravnik je rekel, da ne smem predolgo odlašati z nosečnostjo, ker se radi ponovijo.Mislim, da je najbolje vprašati ginekologa. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Polipi, miomi
3.2.2008 9:41:22   
nuala
Meni so miom ( po dveh SS ) odstranili junija 2001, zanosila sem marca 2002 ( to je bil tudi prvi poskus po operaciji ).


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Polipi, miomi
3.2.2008 18:36:52   
Anonimen
Do kolikšne velikosti mioma in polipa je možna histeroskopska odstranitev?

Ima katera izkušnje še posebej s polipi, kajti zgoraj so navedeni primeri samo za miome.

Hvala in lp.user posted image

(odgovor članu nuala)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Polipi, miomi
3.2.2008 18:41:18   
cmokec
Kolikor jaz vem, odstranjujo miom laparoskopsko do dimenzij 4x4 cm. Vse, kar je večje, je klasična operacija z rezom kot pri CR.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Polipi, miomi
3.2.2008 19:39:12   
mihi78
Urskaj! Sem te le ulovila! Kako si kaj? Kaj je novega/starega? Jaz se pikam 100 na uro in se že zdaj tresem, če bo letos le na svet privekal moj 1. user posted image . LP


(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Polipi, miomi
3.2.2008 22:59:51   
Anonimen
Cmokec, hvala, da tako vestno odgovarjaš na moja vprašanja.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Mihi78, pa sva se le našli. Sem ti hotela pisati na zs pa ne morem! Kako si kaj ti?user posted image
Napreduješ kaj glede user posted image ?  Mihi78, iz tvojih ust v božja ušesa, da bova čimprej zibaliuser posted image user posted image user posted image user posted image . Sem vesela, da se slišivauser posted image user posted image user posted image user posted image . Piši še kaj.


papa in lpuser posted image

Torej, js še ne vem, kaj mi je, sumijo mi na neke nepravilnosti v maternici, ki jih bo, upam da, aprila pokazala histeroskopija.

(odgovor članu cmokec)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Polipi, miomi
3.2.2008 23:04:07   
Anonimen
Joj, neki sem zamutila glede vrstnega reda... pardonuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Polipi, miomi
4.2.2008 15:27:49   
dajamaja
Urska, meni so polip odščipnili pri laparo, velikosti ne vem. Velikost za miom 4x4 kot kriterij za laparo, ne bo držal, kjer je moji sobolnici odstranil z laparo 6x7 miom. 4x4 je velikostni kriterij, da se sploh odločijo za odstranitev, če seveda ne leži na mestu, ki ovira zanositev (vsaj v mojem primeru). Je pa tako, da v domači bolnici so omenjali klasično operacijo, na GK smo uredili z laparo. Uredila sem si pa tako, da sem šla na samoplačniški pregled (oz. lahko prosiš svojega G za napotnico). Sicer pa vidim, da samo tehtaš možnosti - počakaj na pregled in diagnozo, pol pa pogumno naprej!! Srečno! 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Polipi, miomi
4.2.2008 19:23:19   
Anonimen
Dajamaja, hvala.

Mi pa na UZ piše: (verjetno gre za neko tvorbo v maternici- miom ali polip)
+D 9.30mm
xD 9.80mm
+D/xD 94,90%
Avg.(+D, xD) 9.55mm
Avg. 9.55mm

Se mogoče katera spozna?

(odgovor članu dajamaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Polipi, miomi
5.2.2008 15:51:34   
vvns
Meni je zdravnica rekla, da kakšna dva meseca, venda midva sva prvi mesec počakala nato pa sva spet delala na otročičku.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Polipi, miomi
5.2.2008 20:50:47   
dajamaja
Urskaj, čudno se mi zdi, da bi s histero šele lahko videli miom, polip, čeprav so tvoji manjši kot 1 cm. Lahko pa da želi pregledati še ostalo "opremo" user posted image
Kje pa imaš ginekologa? Meni je moj G videl že z UZ vse miome (tudi tiste manjše - 1cm), polip. Če se boš odločila še za drugo mnenje pred posegom - jaz sem bila pri dr. Voglerju in sem zelo zadovoljna. Je on že tudi na podlagi UZ presodil, če sploh rabim operacijo (laporo). Jaz sem šla najprej samoplačniško, je pa res, da rabiš dva pregleda - sestre te najprej naročijo v ambulanto (47€), pol pa še zdravnik na UZ (tega sem že šla na napotnico). Sicer pa mi je osebni zdravnik rekel, da takšno napotnico mi lahko da tudi on, če je moj ginekolog iz katerega koli razloga ne bi hotel dati. Dobro zrihtaj!

(odgovor članu vvns)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Polipi, miomi
5.2.2008 23:51:18   
Anonimen
Hvala za odgovor. user posted image
Pa je tvoj G prek UZ-ja videl ali so polipi ali miomi, torej jih je ločil? Moj je videl samo nekaj, kar bi lahko bil ali miom ali polip. TMogoče ima malo slabši UZ. očno na tem mestu je bil prej vgnezden plodek, nato je prišlo do ss. Hodim pa k dr. Simonitiju. Histero mi bo delal tudi zaradi suma na pregrado.

Papauser posted image

(odgovor članu dajamaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Polipi, miomi
18.3.2008 22:23:49   
Anonimen
Dejte mi prosim povedat, kako veliki morajo biti miomi ali polipi, da se jih vidi z UZ?

Hvalauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Polipi, miomi
19.3.2008 7:19:44   
crvicek
urskaj, ko sem bila jaz marca v bolnici, so dvema mojima cimrama odstranili miome.

Prva je imela dva mioma na maternični steni, velika 1 in 2 cm in so ji jih ugotovili na zadnjem ultrazvoku pred umetno oploditvijo. Še sama se je čudila, ker je rekla da je nonstop po UZ, kako ji prej niso ugotovili, ma ji je prof. Tomaževič pojasnil, da lahko zelo hitro zrasejo - v enem mesecu. Operirana je bila laparaskopsko in po operaciji ji je svetoval zanositev čez 3 mesece.

Druga cimra je imela 10 cm velik miom.(!!!) Prof. Tomaževič ji ga je tudi odstranil laparoskopsko, po delčkih (v maternici ga je razkosal). Full je bila v skrbeh pred operacijo, ker so jo opozorili, da če ne bo druge možnosti, da bo klasično rezana; ma so jo vseeno laparoskopsko, kar pomeni seveda hitrejše okrevanje.


Upam, da sem ti kaj pomagala.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Polipi, miomi
25.4.2008 15:50:21   
mashika
Jaz sem jih/g tudi dobila.. miom namreč.

Imela sem nenormalne hude krvavitve - vedno sem imela sicer močno menstruacijo, ampak to je bilo too mach. Pa ogromni, zares ogromni kosi so padali ven :(

Iz prejšnjega meseca, ko je bil miom velik 3,2 cm...je bil ta mesec ta velik že 5,7cm.
Imam napotnico za pregled na ginekološki pri dr. Voglerju, naročena pa sem 15.5. (prvi datum, ki so mi ga dali en mesec nazaj, je bil 11.9. - saj niso resni - jaz sem pri tem menstrualnem ciklusu skroraj skupaj padla, toliko sem krvavela.. samo sedela sem lahko na školjki.. user posted image )

Ginekologinja je sicer rekla laporoskopija.. zdaj me je pa že pošteno strah..user posted image

(odgovor članu crvicek)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...
Neverjetno: Sestri sta isti dan rodili dvo...
Včasih so zgodbe, ki jih piše življenje tako nepričakovane, da jim je težko verjeti. Ta zgodba je prav neverjetno srečna...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?