|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   driska in bruhanje
2.3.2008 12:10:26   
2.2.
moja 13 mesec stara je danes ponoči kar naenkrat začela bruhat to se je ponavljalo ene 5x proti koncu itak več ni imela kaj za bruhat ampak je bolj izpljuvala sluz. prehlajena ni. no danes zjutraj pa je dobila še driskico. igra in razagrana je kot po navadi mogoče ima malo manj volje da se bi kaj sama zaigrala. kaj naj hodim kaj k dohtaru ali ji naj kaj dam nevem. se mi zdi da ni za hodit k dr. dokler nima nobene vročine. apetit je pa tudi bolj švoh, tekočino pije ampak spet ne toliko kot ponavadi.
kaj bi bila to kakšna viroza/trebušna gripa...? je pa bila v petek v stiku z dojenčkom ki je grdo kašljal in mu je teklo iz nosa.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: driska in bruhanje
2.3.2008 12:19:46   
mina123
Nebi te rada strašila, ampak tako se je pri našemu začel rota virus. Bruhanje in driska. Ampak res je zbruhal VSE. Vročino je dobil drugi dan. Po žlički mu dajaj pit in jest, po malem. Če se bo nadaljevalo pa k zdravniku. LP

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: driska in bruhanje
2.3.2008 12:26:02   
2.2.
jaz sem tudi takoj pomislila na rotavirus. bomo videli kako se bo iztekalo.
ja kaj čmo bo še vsega z našimi otroki

(odgovor članu mina123)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: driska in bruhanje
2.3.2008 12:28:12   
lex
Moj je pri rotavirusu dobil vročino dopoldne okoli 11h, bruhat je pa začel prejšni večer okoli 6h. Pa ves bled je bil. Dajaj ji pit po požirkih in ne sili je s hrano, če ti bo bruhala še to tekočino takoj k zdravniku. Pa Aleks je bil pepelnato siv v obraz z velikimi podočnjaki. Je bil že ful dehidriran.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu mina123)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: driska in bruhanje
2.3.2008 14:41:09   
blue sky
Pri nas se je tako začel rotavirus. Zjutraj že driska, malo za tem pa še bruhanje, vročino je dobil naslednji dan 39,6.

Čim več naj pije in po malo, hrane ji hi treba siliti, če ji ne paše. Glavno je, da veliko pije, dsa nadoknadi izgubljeno tekočino. Je pa fajn, če ji daješ rehidracijsko raztopino. Hrana, ki je fajn, če ima otrok drisko: probiotični jogurti (nikar drugih mlečnih izdelkov), naribano jabolko (pustiš stati, da postane rjavo), riževa sluz (razkuhan riž), bobi palčke, zelenjavna juhica, prepečenec, posušene borovnice (ali pa čaj iz teh).

Pa čim prej se pozdravite.

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: driska in bruhanje
2.3.2008 15:22:45   
OliveOyl
Tudi naša 13 mesečnica brha,driska zdaj ima pa še vročino,sem mislila,da bo škrlatinka-jo je imel tavelik,
pa bo menda kar rota virus.  Že ta tretji teden smo bolni,meni se bo kar strgalo.

(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: driska in bruhanje
3.3.2008 8:04:23   
2.2.
pri nas je situacija takšna. včeraj ni skoraj nič imela apetita, pila je veliko po malem; pojedla pa je nekaj juhice. driskico je imela vse skupaj 2x-včeraj zjutraj in opoldne. tudi bruhala je včeraj samo 2x. ponoči je bilo brez problema in danes zjutraj. zdaj kaj bo pa bomo videli.
kaj pa kakšne smokije lahko je?
drugače je ona razigrana no malo se vidi da ni vse ok. bom še počakala če bo pa ponovno bruhala pa bom poklicala dr.

(odgovor članu OliveOyl)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: driska in bruhanje
3.3.2008 11:48:29   
OliveOyl
Me2 sva lih od dohtarja,včeraj bruhanje+driska na dve uri,TT 39,7,
ponoči je še bruhala,vročina pa kar vztraja.Pije kar,jedla je bobike pa smoki.
Verjetno gre za rota virus.V četrtek imamo kontrolo.Ma glavno da pije,ne bi rada pristala na inf.kl.

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: driska in bruhanje
3.3.2008 12:06:31   
pupika
Pa tablete Pro Life tudi pomagajo so proti driski in uravnavajo črevesno floro, aja pa jaz sem dobila v lekarni prašek rehidrol, da nam ne bi dehidriral. Samo ko ga je spil samo eno flašo, ker je malo čudnega okusa.

(odgovor članu OliveOyl)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: driska in bruhanje
3.3.2008 19:55:42   
2.2.
pri nas je dan potekal brez bruhanja je pa samo 1x driskala. apetit pa je malo večji, mislim več je pojedla kot pa včeraj. tako da upam da se je umerilo. kaj je kaj proti driskici?

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: driska in bruhanje
5.3.2008 16:23:42   
kamy
čao! Tudi pri nas se je začelo tako! Ponoči kar na enkrat močno bruhanje zjutraj driska. Danes mineva teden dvi in zopet mi je bruhala. Res ne vem kaj naj! Dohtarji pa mi ne znajo pomagati včeraj so nas napotili na otroško kirurgijo ker ima zelo občutljiv trebušček. Bolj ko sem jim razlagala situacijo slabše je bilo, saj rota virus sva že preboleli in poznam simptome. Ne vem, kaj naj ji še dam za pojest, ker nič  ne je oz. zelo zelo malo.

Prosim za vaše mnenje, kako ukrepate v tej situaciji, ker počasi že obupujem nad trudom, ker je vse zamanj. A jo naj jutri ponovno peljem k zdravniku??

Hvala za odgovore in prijazne besede!
Kamy

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: driska in bruhanje
6.3.2008 6:57:40   
2.2.
nam se je včeraj ustavilo. v torek sem šla vseeno k dr. in je rekla da je virus- saj sem si mislila ampak vseeno. no včeraj sem ji pa dala zvečer mleko pit preden je šla spat(napaka), ker je navajena da zjutraj in zvečer v postelji izpije flaško mleka. in je potem okoli polnoči da la ven malo mleka. drugač je pa že v redi ni nič driskice in bruhanja, razen danes ponoči zaradi mleka.
da pa razhaja pri nas nekajšna viroza ker je tudi brat eno noč bruhal, čez en dan mama bruhala in driskala no pa včeraj še tašča kliče da sta oba z tastom bruhala in driskala.

(odgovor članu kamy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: driska in bruhanje
6.3.2008 10:46:26   
OliveOyl
Kamy čimveč ji dajaj za piti,če ne bo bolje pa kar nazaj k zdravniku.

Mi smo čisto fertik,v torek sva zbolela še s tamalim,mene je, hvalabogu po enem dnevu minilo najhujše,
on pa driska non stop,vročino ima nad 39.Stamalo smo skoraj pristali na inf.kl.en dan je bila uredu,včeraj zvečer pa spet bruhanje in driska.Verjetno gre za rota ali calici virus,ma to je že več kot pol vrtca doma.Ma kako se to ukrepa a pediatrinja sporoči na pristojni zavod al kaj?Ker to ni več normalno..user posted image

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: driska in bruhanje
6.3.2008 20:25:00   
2.2.
boge reve ki se mučite...
ja otrok naj res čim več pije, moja je itak kar dobro pila in je vse ok.

držim pesti da se bo stvar tudi pri vas normaliziralo

(odgovor članu OliveOyl)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
Kdo so otroci, ki nimajo alergij in niso b...
Večina se nas z veseljem spominja odraščanja, pri katerem je bilo igranje v blatu in pesku vsakdanja dejavnost in pogost...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?