|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Cepljenje proti klopnemu minigitisu
3.6.2008 23:45:28   
PANIČNA
POZDRAV.
Tukaj panična mamica.Zakaj panična,je predolga zgodba.
Imam 15 mesečno hčerko,ki je 1.junija imela klopa na desni roki.
2.junija,pa sem klopa našla med njenimi lasmi.Prvi klop se je že dobro prijel,tako da sem ga komaj izdrla,drugi,pa se je toliko,da se je.
Zanima me,če mi lahko kdo od vas pove,koliko je inkubacijsla doba.
Kakšni so vidni znaki?
Zanima me tudi to,ali je kdo slišal že za virusni menigitis.
Kaj sploh je to?


< Sporočilo je popravil PANIČNA -- 3.6.2008 23:47:52 >

(odgovor članu smotka lonib)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Cepljenje proti klopnemu minigitisu
4.6.2008 7:51:39   
Anonimen
Mi smo cepili 7 letno hči, včeraj dobila 2 dozo. jeseni gre še po tretjo dozo. Plačali smo po 27,10€ za vsako dozo. Kot vse pravijo bolje preprečit.


(odgovor članu PANIČNA)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Cepljenje proti klopnemu minigitisu
4.6.2008 14:19:41   
tatam
Samo v informacijo!V lekarni se dobi TICKNER-klopa s tem pošpricaš,ga zamrzneš in brez problema odstraniš.Ker ga zamrzneš,pa ne more spustit strupa v telo kot se rado zgodi pri ostalih poskusih odstranjevanja!
Stane cca.20€,zadostuje pa za nekje 50 "špricanj"!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Cepljenje proti klopnemu minigitisu
4.6.2008 21:18:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: PANIČNA

POZDRAV.
Tukaj panična mamica.Zakaj panična,je predolga zgodba.
Imam 15 mesečno hčerko,ki je 1.junija imela klopa na desni roki.
2.junija,pa sem klopa našla med njenimi lasmi.Prvi klop se je že dobro prijel,tako da sem ga komaj izdrla,drugi,pa se je toliko,da se je.
Zanima me,če mi lahko kdo od vas pove,koliko je inkubacijsla doba.
Kakšni so vidni znaki?
Zanima me tudi to,ali je kdo slišal že za virusni menigitis.
Kaj sploh je to?



Tu imaš napisano vse o boreiozi, ki jo prnašajo klopi:
http://www.borelioza.si/borelioza.php

Tu pa o klopnem meningoencefalitisu:
http://www.zzv-kr.si/Content.aspx?page_id=67

Sicer pa virusni meningitis pomeni, da pride do bolezni, pri kateri otečejo možganske ovojnice, povozročajo pa jo lahko raznorazne virusne infekcije, v zelo redkih primerih je meningitis lahko posledica komplikacij ob običajnih boleznih (npr. norice, ošpice, ali katerakoli druga virusna bolezen - ampak poudarjam, ker si si nadala naziv paničarka, da je to zelo redko). Meningitis lahko povzročijo tudi bakterije (npr. meningokok).
Klopni meningoencefalitis pa pomeni, da je to bolezen, ki je nastala zaradi virusov, ki jih je prinesel okužen klop (od tod ime klopni), vnete pa so tako možganske ovojnice (meningo), kot sami možgani.


(odgovor članu PANIČNA)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Cepljenje proti klopnemu minigitisu
4.6.2008 22:44:10   
tinas
IZVIRNO SPOROČILO: PANIČNA

POZDRAV.
Tukaj panična mamica.Zakaj panična,je predolga zgodba.
Imam 15 mesečno hčerko,ki je 1.junija imela klopa na desni roki.
2.junija,pa sem klopa našla med njenimi lasmi.Prvi klop se je že dobro prijel,tako da sem ga komaj izdrla,drugi,pa se je toliko,da se je.
Zanima me,če mi lahko kdo od vas pove,koliko je inkubacijsla doba.
Kakšni so vidni znaki?
Zanima me tudi to,ali je kdo slišal že za virusni menigitis.
Kaj sploh je to?



soseda, ki je zdravnica in dela na infekcijski mi je povedala, da otroci do 3. leta v izjemno redkih primerih zbolijo za meningitisom. Zato ona svoje 2,5 letne hčerke ni  še cepila. Zato ne bodi v skrbeh. Kar pa se tiče borelioze pa ni cepiva in moraš pač odstraniti klopa in opazovati mesto, kjer je klop bil, če se pojavi kolobar.
brez panike in srečno!

(odgovor članu PANIČNA)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Cepljenje proti klopnemu minigitisu
4.6.2008 23:17:03   
PANIČNA
Hvala vsem,ki ste mi dali raznovrstne nasvete v zvezi s klopnim menigitisom.
Hvala tudi za pojasnilo o virusnem menigitisu.
V glavnem moram sedaj samo čakati,ali se bo pojavil kolobar ali ne.
Dodati moram samo še to,da poznam človeka,ki ima boreliozo(upam,da je beseda pravilna)
in mu vsakih 6 mesecev menjajo kri.user posted image


_____________________________

OTROCI SO NAŠ NAJVEČJI ZAKLAD.
PAZIMO NJIH IN NJIHOVO ZDRAVJE

(odgovor članu tinas)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Cepljenje proti klopnemu minigitisu
5.6.2008 8:27:54   
Anonimen
Načeloma je tako, da so otroci veliko bolj fleksibilni, kar se tiče bolezni. Torej tudi če zbolijo, bolezen lažje prenašajo in hitreje ozdravijo.

Za boreliozo je značilen ta kolobar, ja, bi pa poudarila, da ni nujno, da se pojavi okoli mesta ugriza, lahko se tudi drugje. Sicer pa je borelija zelo ozdravljiva bolezen, če se jo zgodaj odkrije in zdravi. Če pa se znake ignorira, potem pa ja, ima lahko zelo hude posledice, ampak pri otrocih je to zelo redko.

Jaz sem našo dvoletnico dala cepiti proti KM, letos pa je staknila tudi že dva klopa, čeprav jo vedno prešpricam. Samo kaj, zgleda, da je ravno tako visoka, da zlezejo notri za vrat, trava pa je okoli in okoli hiše. Ima pa na glavi vedno klobuček, da ji klopi ne grejo na lasišče, ker tam pa ne vem, kako bi ga našla, ima zelo goste laske. Sta pa pri nas prisotni obe bolezni, naša soseda je imela in KM in borelio, nima nobenih posledic, edino glava jo boli ob močnem soncu.

(odgovor članu PANIČNA)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Cepljenje proti klopnemu minigitisu
7.6.2008 21:02:48   
asso
IZVIRNO SPOROČILO: tatam

Samo v informacijo!V lekarni se dobi TICKNER-klopa s tem pošpricaš,ga zamrzneš in brez problema odstraniš.Ker ga zamrzneš,pa ne more spustit strupa v telo kot se rado zgodi pri ostalih poskusih odstranjevanja!
Stane cca.20€,zadostuje pa za nekje 50 "špricanj"!



Tudi v Tušu sem zasledila od Fackelmanna (ne vem če je prav napisano) in stane le okrog 7€, ne vem pa za koliko špricanj je.

Mi se vsi povrsti cepimo za klopni meningoencefalitis, namreč je stric 4 leta nazaj zaradi tega umrl.
Zdej čakam samo še to mlajšo, da gredo vsi prehladi mimo, da mi jo končno uspe prvo dozo cepit. Jaz moram drugo leto revakcinacijo. Starejša (3,5) je bila letos tretjo dozo.

Cena pa (vsaj na Primorskem) je 21€ za otroke in 27€ za odrasle. Lani je bilo 20€.

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Cepljenje proti klopnemu minigitisu
8.6.2008 9:49:24   
caillou
IZVIRNO SPOROČILO: anakarin

Mi smo cepili 7 letno hči, včeraj dobila 2 dozo. jeseni gre še po tretjo dozo. Plačali smo po 27,10€ za vsako dozo. Kot vse pravijo bolje preprečit.




Tole mi pa ni jasno, res ne. Mi smo v roku enega meseca dobili dve dozi, tretjo pa potem šele čez eno leto. Potem bomo pa na vsake pet let hodili na revakcinacije. Koliko doz bo pa potem dobila vaša hči ?

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Cepljenje proti klopnemu minigitisu
8.6.2008 10:01:03   
Anonimen
Naš pediater je rekel, da so dobili v začetku maja navoila, naj prvi dve cepljenji izvajajo v razmiku 14. dni, ker so klopi letos zelo aktivni. Mogoče ponekod cepljenji tudi združujejo in je to mišljeno?
Tretja doza se dobi v roku 9.-12. mesecev po drugem cepljenju, prva revakcinacija je po treh letih, druga in naslednje po petih.

< Sporočilo je popravil Ankica -- 8.6.2008 10:02:34 >

(odgovor članu caillou)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Cepljenje proti klopnemu minigitisu
8.6.2008 10:17:20   
asso
Ja, obstajajo hitro in neko super hitro cepljenje.
To je, da doze dobivajo v manjšem razmiku. Super hitro je mislim, da vse tri doze dobijo v roku 3 mesecev. Mi nismo tako cepili, ampak vem, ker mi je pediatrinja nekaj o tem omenila.

Drugače pa je normalno cepljenje, da dajo drugo dozo od 1 do 3 mesecev in nato revakcinacijo od 9 do 12 mesecev po drugi dozi. Nato prvo obnovitveno po 3 letih, vse naslednje po 5-ih letih.

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Cepljenje proti klopnemu minigitisu
8.6.2008 10:23:38   
caillou
prva revakcinacija je po treh letih, druga in naslednje po petih.


Ja, tako bo, ja.

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Cepljenje proti klopnemu minigitisu
18.6.2008 23:11:35   
PANIČNA
Hay.
Zopet sem z vami in zopet imam eno vprašanje.
Ali je eno tedenska driska lahko posledica ugriza klopa?
Dodati moram še to,da je hčerka normalno jedla in pila,
zato nisem polagala toliko pozornosti na to.
Dala sem ji lineks,po drugem ji je bilo boljše.

_____________________________

OTROCI SO NAŠ NAJVEČJI ZAKLAD.
PAZIMO NJIH IN NJIHOVO ZDRAVJE

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 38
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
So edinci srečni ali razvajeni?
So edinci res osamljeni in razvajeni? Britanski znanstveniki trdijo nasprotno.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?