|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  193 194 [195] 196 197   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Novembrske levinje 2007
16.3.2008 22:03:18   
Oranža
IZVIRNO SPOROČILO: DEBELUŠKA30

Manca, lepe slikce!



Se podpišem pod toleuser posted image

IZVIRNO SPOROČILO: DEBELUŠKA30
Punce, a se jutri dobite, tudi če bo tako vreme?
Vanja a ti greš, jest fulll nisem ziher, ker mojga spet boli user posted image user posted image user posted image  in je zdajle vzel tableto, jutri greva pa gotovo spet v dežurno user posted image ?!


Debeluška jst jutri ne bom šla, na žalost, imam en kup opravkov, poleg tega pa še če bo res tako vreme se mi ne da s tamalim letat pod marelo nekje pa tko....punce brez zamere, pa fajn se imejte....pa upam da se v Kr spet dobimo, da Ajtak pa Barika mogoče še do Kr prideta(sej sam 20 min vožnje dlje)...bi vaju blo res lepo spaznat....Dajica pa tebe pa Kajo tut....tko da mogoče se pa vidmo spet v KR.No upam da seuser posted image user posted image
Zdej grem pa likat, me čaka ena gora žehte....
Pridem pol še kej pokukat....
čao

_____________________________

The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.”
(Pablo Casals)

(odgovor članu DEBELUŠKA30)
Neposredna povezava do sporočila: 4851
   RE: Novembrske levinje 2007
16.3.2008 22:28:22   
gruška
IZVIRNO SPOROČILO: manca

eno pametno vprašanje: moj misli jutri oddat za očetovski dopust...ga lahko začne že z jutrišnjim dnem koristit? tko al tko ni v službi pač pa doma.pa še nekaj...papirji so vsi izpolnjeni, samo kaj pa tista izjava očeta ali enega od staršev otroka o negovanju in varovanju otroka...kaj tukaj napisem podatke od moža al kaj? ker piše podpisani (priimek in ime vlagatelja) izjavljam, da negujem in varujem otroka oz da bom negoval in varoval otroka od dne.... Koliko dni se to koristi? 15 dni al kako...ker s 1.4. naj bi mož začel z novim delovnim razmerjem in bi do takrat to rad izkoristil



Moj ga je koristil, pa mi je naročila na CSD, da moram najmanj en dan pred prvim dnem koriščenja prinest dokumente ... tko, da ne verjamem, da lahko že jutri začne ... ostalo (kaj je treba napisat) pa žal ne vem, sem že pozabila ... jaz sem to oddala takoj po porodu ... pokliči zjutraj na socialno in vprašaj ...

_____________________________

Edina stvar, ki nas poleg zaljubljenosti prižene preko vseh meja, je zavest o lastni minljivosti ...

(odgovor članu manca)
Neposredna povezava do sporočila: 4852
   RE: Novembrske levinje 2007
16.3.2008 22:33:01   
gruška
IZVIRNO SPOROČILO: vanja.v


IZVIRNO SPOROČILO: DEBELUŠKA30
Punce, a se jutri dobite, tudi če bo tako vreme?
Vanja a ti greš, jest fulll nisem ziher, ker mojga spet boli user posted image user posted image user posted image  in je zdajle vzel tableto, jutri greva pa gotovo spet v dežurno user posted image ?!



Debeluška jst jutri ne bom šla, na žalost, imam en kup opravkov, poleg tega pa še če bo res tako vreme se mi ne da s tamalim letat pod marelo nekje pa tko....punce brez zamere, pa fajn se imejte....pa upam da se v Kr spet dobimo, da Ajtak pa Barika mogoče še do Kr prideta(sej sam 20 min vožnje dlje)...bi vaju blo res lepo spaznat....Dajica pa tebe pa Kajo tut....tko da mogoče se pa vidmo spet v KR.No upam da seuser posted image user posted image



A pol bomo jutri Scuba&Lana, pa Dajica&Kaja pa jaz&Taja same? user posted image  .... no, vsaj Dajico in njeno princesko bom spoznala user posted image ....  

_____________________________

Edina stvar, ki nas poleg zaljubljenosti prižene preko vseh meja, je zavest o lastni minljivosti ...

(odgovor članu Oranža)
Neposredna povezava do sporočila: 4853
   RE: Novembrske levinje 2007
16.3.2008 22:34:22   
gruška
IZVIRNO SPOROČILO: gruška

IZVIRNO SPOROČILO: vanja.v


IZVIRNO SPOROČILO: DEBELUŠKA30
Punce, a se jutri dobite, tudi če bo tako vreme?
Vanja a ti greš, jest fulll nisem ziher, ker mojga spet boli user posted image user posted image user posted image  in je zdajle vzel tableto, jutri greva pa gotovo spet v dežurno user posted image ?!



Debeluška jst jutri ne bom šla, na žalost, imam en kup opravkov, poleg tega pa še če bo res tako vreme se mi ne da s tamalim letat pod marelo nekje pa tko....punce brez zamere, pa fajn se imejte....pa upam da se v Kr spet dobimo, da Ajtak pa Barika mogoče še do Kr prideta(sej sam 20 min vožnje dlje)...bi vaju blo res lepo spaznat....Dajica pa tebe pa Kajo tut....tko da mogoče se pa vidmo spet v KR.No upam da seuser posted image user posted image



A pol bomo jutri Scuba&Lana, pa Dajica&Kaja pa jaz&Taja same? user posted image  .... no, vsaj Dajico in njeno princesko bom spoznala user posted image ....  


Upssss user posted image user posted image user posted image , Ajtak in Tjaša sem pozabila ... user posted image user posted image

_____________________________

Edina stvar, ki nas poleg zaljubljenosti prižene preko vseh meja, je zavest o lastni minljivosti ...

(odgovor članu gruška)
Neposredna povezava do sporočila: 4854
   RE: Novembrske levinje 2007
16.3.2008 22:51:50   
scubadiver
Gorenjke zdej ste me pa čist razočarale. Gruška, midve tud ne greva nikamor več razen v Lj a prov? user posted image  

Gruška jaz nimam seveda nič proti če se nam pridruži tvoja soseda. A veš ti z glave katera dva dneva je sestanek al morm poiskat un tvoj post?  

Jest sem pa tko slabe volje. Naj bi šli že v četrtek na Kornate - tauhat. No ja, jaz bi verjetno samo nesla opremo preluftat. Je pa zdej za celo hrvaško ful slaba napoved tko da verjetno ne bomo šli. Sva se pa z mojim zmenila že prej, da če bo slabo vreme, rije v Bernardin Potem sva šla a danes čekirat cene in bi blo v Bernardinu 600 EUR za nas tri za 4 noči. To pa vse kar je prav, ampak za 4 noči pa iz principa ne dam tok dnarja. Potem sva pa gledala še mal toplice ipd pa ni nikjer kaj dost ceneje. Ampak nekam bomo že šli, doma sigurno ne bomo sedeli.
A ma kakšna kakšo idejo? radi bi notranji bazen, kakšen jacuzzi, pa da so masaže.. savn ne rabimo...

Manca a se še lahko koristi očetovski dopust? A ni tko da ga je treba izkloristiti v prvih treh mesecih? Ker moj je tko lev, da v treh mesecih ni uspel nesti papirjev na CSD in sem bla jaz prepričana da mu je propadlo???

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu gruška)
Neposredna povezava do sporočila: 4855
   RE: Novembrske levinje 2007
16.3.2008 22:57:08   
gruška
IZVIRNO SPOROČILO: scubadiver

Gruška, midve tud ne greva nikamor več razen v Lj a prov? user posted image  

Gruška jaz nimam seveda nič proti če se nam pridruži tvoja soseda. A veš ti z glave katera dva dneva je sestanek al morm poiskat un tvoj post?  



Veš kaj Scuba, me bomo že šle naokol, tud na gorenjsko in v Mb, ampak ne bomo nobeni povedale, a prav? user posted image  Doma pa že ne bom zaradi njih user posted image .......

Sestanek je 25.3. v predavalnici A in 27.3.v predavalnici B (ob 16ih na difu)

Zdaj grem pa spat... nočko!!!!

_____________________________

Edina stvar, ki nas poleg zaljubljenosti prižene preko vseh meja, je zavest o lastni minljivosti ...

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 4856
   RE: Novembrske levinje 2007
16.3.2008 23:03:05   
nicolina
Moj tud še ni izkoristil očetovski dopust, bo tud jutr odnesel papirje, pa mislim da je res tako, da ne moreš kar takoj tisti dan začet koristit.
Sem zadnjič vprašala na CSD in ga lahko izkoristi v 6 mesecih.

Manca, lepe slikice. user posted image
Scuba, dej tle poglej, morda boš kaj našla...
http://www.adriatica.net/pub/easter_2008/index_slo.htm

Grem spat, nočko vsem...

< Sporočilo je popravil nicolina -- 16.3.2008 23:05:13 >

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 4857
   RE: Novembrske levinje 2007
16.3.2008 23:07:17   
gruška




Manca evo, preberi si:
 
 
OČETOVSKI DOPUST



user posted image Očetovski dopust je dopust, namenjen očetom, da bi že v najnežnejši dobi otroka skupaj z mamo sodeloval pri negi in varstvu otroka. Oče ima pravico do očetovskega dopusta v trajanju 90 koledarskih dni (ne glede na to, koliko otrok se rodi hkrati), pri čemer mora prvih 15 dni dopusta koristiti do dopolnjenega šestega meseca otrokove starosti (sicer ta del očetovskega dopusta zapade), drugih 75 dni pa lahko izrabi najdlje do tretjega leta starosti otroka. Oče nima pravice do izrabe prvih 15 dni očetovskega dopusta, če koristi porodniški dopust.

Pravico do očetovskega dopusta ima oče otroka in je neprenosljiva. Pravica je začela veljati postopno, in sicer od 1. 1. 2003 - 15 dni, od 1. 1. 2004 - 45 dni in od 1. 1. 2005 - 90 dni.

Za 15 dni očetovskega dopusta, ki jih oče izrabi do dopolnjenega šestega meseca otrokove starosti, mu država zagotavlja očetovsko nadomestilo, za druge dni očetovskega dopusta, ki jih lahko izrabi do tretjega leta starosti otroka, pa mu država zagotavlja plačilo prispevkov za socialno varnost od minimalne plače.

Očetovski dopust lahko oče koristi v obliki polne odsotnosti z dela, v strnjenem nizu (brez prekinitev) ali po dnevih. Kadar oče izrabi očetovski dopust po dnevih, se trajanje pravice določi v delovnih dnevih tako, da se upošteva 70% pripadajočih koledarskih dni očetovskega dopusta (15 koledarskih dni je enako 11 delovnih dni, 90 koledarskih dni je enako 63 delovnih dni).

Pri uveljavljanju pravice do očetovskega dopusta morate biti pozorni:
  • 30 dni pred predvidenim datumom nastopa očetovskega dopusta ali 60 dni pred predvidenim datumom poroda (na podlagi potrdila ginekologa) se oglasite na centru za socialno delo, na katerem je mati uveljavljala pravico do porodniškega dopusta oziroma ji je bila priznana pravica do porodniškega dopusta
  • Na vlogi za uveljavitev pravice do očetovskega dopusta morate označiti, da uveljavljate plačani in neplačani očetovski dopust, sicer slednjega kasneje (naknadno) ne morete uveljavljati.
  • Najkasneje 30 dni pred predvidenim nastopom očetovskega dopusta obvestite o nameri izrabe dopusta vašega delodajalca.
  • Ker se pravica do očetovskega dopusta pridobi šele po rojstvu otroka, morate o rojstvu otroka obvestiti center za socialno delo in predložiti  obvestilo porodnišnice o rojstvu otroka oziroma rojstni list otroka.
  • V primeru zunajzakonske skupnosti je treba za uveljavljanje te pravice po rojstvu otroka predložiti zapisnik o priznanju očetovstva.


_____________________________

Edina stvar, ki nas poleg zaljubljenosti prižene preko vseh meja, je zavest o lastni minljivosti ...

(odgovor članu nicolina)
Neposredna povezava do sporočila: 4858
   RE: Novembrske levinje 2007
16.3.2008 23:19:26   
scubadiver
Hvala Gruška. Zdej sem si pa zapisala da te ne bom več gnajvila okol sestanka user posted image

In hvala vam za info da je 6 mesecev časa za prvi del očetovskega dopusta. Potem ima pa tud moj še čas to zrihtat user posted image

Grem pančkat. Nočko

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu gruška)
Neposredna povezava do sporočila: 4859
   RE: Novembrske levinje 2007
16.3.2008 23:27:18   
Dajica
O, skoda da nas ne bo vec jutr na srecanju. Kaja se je veselila Timona, no, bo pa toliko vecje pricakovanje do naslednjic. Sam da ne bo tko, da se do poroke ne bosta vidla. user posted image user posted image user posted image
Sej zame boste vse na novo, ve ste se pa ze vidle med sabo. Tko da ne me prevec gledat, mene pa vozicka, da mi ne bo prevec nerodno.user posted image user posted image user posted image Samo Kajo glejte.user posted image user posted image  user posted image Ce se pa kaksna premisli, da vseeno pride, pa dobrodosle.

Moj mi je danes prinesel kartico za dostop do BB in sam se buljim notr, ceprav so dolgocasni, pa vseeno.user posted image Sam bo treba pocas it spanckat.

Lahko nocko, pa se se jutr kej preberemo pa vidimo.

Ciaooooo

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 4860
   RE: Novembrske levinje 2007
16.3.2008 23:50:30   
Oranža
IZVIRNO SPOROČILO: gruška

IZVIRNO SPOROČILO: scubadiver

Gruška, midve tud ne greva nikamor več razen v Lj a prov? user posted image   



Veš kaj Scuba, me bomo že šle naokol, tud na gorenjsko in v Mb, ampak ne bomo nobeni povedale, a prav? user posted image  Doma pa že ne bom zaradi njih user posted image .......



Ne no punce to pa ne.....morte povedatuser posted image , jst sem se tko lepo opravičla no.....user posted image user posted image user posted image user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Dajica

O, skoda da nas ne bo vec jutr na srecanju. Kaja se je veselila Timona, no, bo pa toliko vecje pricakovanje do naslednjic. Sam da ne bo tko, da se do poroke ne bosta vidla. user posted image user posted image user posted image



Oooooo to pa že ne, moderne mame, moderni otroci, moderni pristopiuser posted image user posted image user posted image user posted image . Sej sva se tud mi2 veselila, samo res ne bo vse znesl, ampak naslednjič pa res se dobimo, pa v Kr al pa v LJ!!

No v glavnem jst sem ''spehlawa'', zdej grem pa spatuser posted image .
Nočko

user posted image


< Sporočilo je popravil Jančika RR -- 17.3.2008 20:29:05 >


_____________________________

The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.”
(Pablo Casals)

(odgovor članu gruška)
Neposredna povezava do sporočila: 4861
   RE: Novembrske levinje 2007
17.3.2008 5:49:55   
Kimi6
Dobro jutro,

najprej ena kavica user posted image , danes sva pa že od štirih pokonci, mislim da ga nekaj dlesni matrajo.

Debeluška, upam da bo tvojega moža čim manj bolelo user posted image

Včeraj sem mu pa prekuhala malo jabolčka in ga pretlačila, pa je vsega ven spljuval. Tole z uvajanjem GH bo še zanimivo.

manca lepe slikce user posted image , jaz se moram tudi it zmenit za krst, da ga bomo imeli enkrat aprila.

Midva sva imela pa spet delovni vikend, moj napeljuje elektriko po hiši, jaz pa betoniram luknje.

Brinas in žirafa - super, da gre na bolje user posted image  user posted image


(odgovor članu Oranža)
Neposredna povezava do sporočila: 4862
   RE: Novembrske levinje 2007
17.3.2008 7:46:16   
scubadiver
Dobro jutro punce,

Kimi hvala za kavico user posted image

Ninocka vidim da si online... kako je Ruben?? Prideta danes?

Dajica ful se veselim da vaju spoznamo s kajo!! Ajtak Gruška pa tud da bom vaju spet vidla sem prav vesela. Če se pa katera premisli pa veste kje smo user posted image

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu Kimi6)
Neposredna povezava do sporočila: 4863
   RE: Novembrske levinje 2007
17.3.2008 8:02:25   
ninocka
Ojla, mi danes (spet) ne pridemo, ker mam se Evana doma. Ful mi kaslja in rahlo piska (sumim, da ima bronhiolitis), Ruben je pa ful bogi. Se zmeraj ful kaslja (ze 3 dni noci ne spim NIC, ampak samo dremam, ker se zarad kaslja zbuja na  1/2 ure in se potem se doji).
V soboto sem ga peljala spet k P, ker je v petek 1/2 ure bruhal samo sluz in sem mu jo s plenicko iz ust vlekla user posted image user posted image user posted image Pa potem spet ponoci, da sem se sred noci preoblacla, ker meje pobruhal po pizami.
Zvecer mi je se Evan bruhal, pa potem se zjutraj...mislim, cist adijo vse skupaj user posted image
Mi je pa svakinja posodila inhalator za mokre inhalacije, tko da jima zdej se to delam. Evan gre popoldan k P, pa bomo vidli, kaj bo rekla, Rubna pa ne bom vlacila, ker mamo v sredo UZ kolkov in ga bo takrat spet pregledal (razen ce bi se poslabsalo).

Tko, na hitrco, fajn se mejet v argentinotu, spijte se eno belo kavo zame user posted image

Gruska, zdej pa res odpevedujem plavanje, ker zal (zardi zgoraj opisanega) ne bo slo user posted image user posted image user posted image . A je varianta, da se vam pa kdaj za kaksno urco pridruzim?




_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 4864
   RE: Novembrske levinje 2007
17.3.2008 8:28:49   
sonchek
jutro...
hvala za kavico...
..evo sam tok na hitro...žurka je pri nas uspela...tamala je bila pridna v varstvu pri moji mami...sem jo popoldne mal ke peljala, pa mi je začela full jokat, pomoje ker je bilo preveč ljudi in je bila čist zmedela...pa vsi so rinl glave ke notr v voziček..hahha

..zdej pa mi je mal zaspala in grem pod tuš..če bom mela pa pol kej časa se pa še javim...
l.p.


_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 4865
   RE: Novembrske levinje 2007
17.3.2008 8:37:39   
tintin
Scuba, en predlog za dopustek: Terme Olimia z bivanjem v Aparthotelu Rosa (povezan s termami s podzemnim hodnikom). Najbrž ni takooooo drago.

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 4866
   RE: Novembrske levinje 2007
17.3.2008 8:44:02   
scubadiver
Tintin ful hvala za idejo. Grem takoj gledat!!

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 4867
   RE: Novembrske levinje 2007
17.3.2008 9:28:42   
Dajica
Jutro!
Tud mi2 se full veseliva, da vas spoznava! Kaja skoz sam ceblja pa se pogovarja sama s sabo, je na igralni blazini, pol pa rokice v usta, pa govorjenje. Tko je posrecena.user posted image

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 4868
   RE: Novembrske levinje 2007
17.3.2008 9:34:44   
manca
sem klicala na CSD in mi je rekla, da lahko mož koristi dopust kar z dnem oddaje papirjev, tako da bo to danes. To pa se na srečo izzide ravno do 1.4. ko nastopi s službo.


pa dobro jutroooooooooooouser posted image

(odgovor članu Dajica)
Neposredna povezava do sporočila: 4869
   RE: Novembrske levinje 2007
17.3.2008 9:36:28   
scubadiver
Dajica ti pozabim napisat.. Kakšen lep podpis  si dodala. Res mi je ful všeč!

Manca super za tvojega user posted image

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu manca)
Neposredna povezava do sporočila: 4870
   RE: Novembrske levinje 2007
17.3.2008 10:49:41   
Oranža
Dober dan,
punce imejte se maksimalno danes, nama je ful hudo k ne prideva ampak se že veseliva naslednjega srečanjauser posted image user posted image .
Tko zdej pa šibava po opravkih.
Ninočka pozdravte se nouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.”
(Pablo Casals)

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 4871
   RE: Novembrske levinje 2007
17.3.2008 11:01:53   
BrinaS
Dan,

Ninocka, mocno upam, da se vam ne razvije v virusni bronhiolitis kot pri nas. Super da delas mokre inhalacije, ker je to tudi Maks dobival v bolnici. Pri njemu se je zacelo v petek tako, da je prisel smrkav iz vrtca, se cisto normalno obnasal in jedel, v soboto zjutraj ni hotel jesti in zacelj je pokasljevati, pa zelo je bil razdrazljiv. Vrocine pa nic. Kosila ni jedel in sel spat. Kadar di jesc mu pustim, da pije iz flaske. Mi je bilo pa ze to cudno, ker je dvakrat potegnil, se nadihal in spet...Ko se je zbudil smo mu spet merili vrocino - nic, dihal pa je ze kot piscancek ze cisto plitko in tako ga je peljal na Metelkovo (padel kisik pod 90%), kjer so potem 3 skupaj odpeljali na pediatricno. Ker pa se ni prebolel otr. bolezni, pa je pristal na infekcijski.

Sta pa dobila se eno zlozenko o bronhiolitisu, ce bo katero zanimalo pa naj si prebere,

To je vnetje v pljučih, ki ga povročajo virusi (najpogosteje respiratorni sincicijski virus)

Zbolevajo večinoma majhni otroci do treh let. Zelo težko lahko poteka bolezen pri dojenckih do 6 m starosti, še posebej je lahko bolezen nevarna za majhne dojenčke do 2 m starosti , otroke s prirojenimi pljučnimi in srčnimi boleznimi.

Virus se prenaša s kapljicami pri kašljanju, kihanju ter s slino bolnih otrok, ki so med sabo v tesnem stiku. Prav tako se prenaša preko rok, na katerih je slina, smrkelj, v katerih je virus.
Izvor okužbe so v glavnem prehlajeni otroci, ki obiskujejo vrtec in šolo, lahko pa tudi odrasli (starši, stari starši, obiskovalci)

Ker bronhiolitis povzročajo virusi, antibiotiki ne pomagajo.
Bolezen se zdravi simptomatsko: otroci morajo piti veliko tekočin, potrebno je redno čistitinos s fizioliško raztopino, starši izvajajo vlažne inhalacije, antipiretik ob vročini nad 38,5 st.C

Kdaj je potrebno zdravljenje v bolnišnici?
Ko otrok ne pije dovolj, ko težko diha, ko je frekvenca dihanja v spanju
- pri dojenčku mlajšemu od 2m > 60 vdihov v minuti,
- pri dojenčku od 2m do 1 leta > 50 vdihov v minuti,
- pri otroku od 1 - 3 let > 40 vdihov v minuti,
ko je izmerjene nasičenost kisika v krvi 92% izmerjena v otroškem dispanzerju.

Tako da me je sedaj že pošteno strah za Tino, ki že nekaj kiha in smrka. Sva pa z možem ponoči obema štela v vdihe v spanju - vse v mejah normale. Danes ali jutri pa še dobimo izvide za kateri virus natančno je šlo.

Danes imam taščo pri nas, tako da lahko peljem Maksa k zdravniku, da mi pazi na Tino, bi mi sicer zneslo, da vas pridem na hitro pozdravit v Argentino, pa se preveč bojim, ker ne vem koliko sva kužni.

Cel roman, Tina pa je lačna...

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 4872
   RE: Novembrske levinje 2007
17.3.2008 11:23:56   
rozika12
O, jebenti. Sem bla 2 dni odklopljena, zdaj pa mam. Pa še ful lep dan je. Žal sem prepozno vklopila na forumuser posted image user posted image user posted image . Naslednjič pa bo menda tudi meni uspelo, vas spoznati. Škoda. Ve se boste pa imele fajn.
 
Sicer pa dete res raste in raste in žabice se kar manjšajo.
 
Zdaj pa še preberem vse lepo po vrsti, Neža lih spi.
 
A ja, prvič v življenju mi je bankomat snedu kartico. Jooooooj. Še zdaj mi ni jasno. Pa saj sem ta pravo cifro tipkala. Vglavnem, to je cela kolobocija. Na banko dvognit keš in čakat, da pride kartica na banko, pa še enkrat tja ... pa ... pa ....pa... No potem pa le pregledam forum in še to, zamujam. Bad.
 
No za vse vas skrbne mame:
 
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Pozdrav, Rozikauser posted image

< Sporočilo je popravil rozika12 -- 17.3.2008 11:24:29 >

(odgovor članu BrinaS)
Neposredna povezava do sporočila: 4873
   RE: Novembrske levinje 2007
17.3.2008 11:37:20   
BrinaS
Še tole,

Debeluška bravo za Emmouser posted image  in cel user posted image  tale hernija, ko bi vsaj izvenela bolecina. Bogi moz.

Vanja, tudi v LJ na pediatrični kliniki lahko doplačaš posteljo in si pri otroko, če je na razpolago, samo Maksa so prestavili na inf.kliniko, ker so bile v sosednji skupini v vrtcu norice, on pa jih še ni prebolel.user posted image  Na inf.kliniki pa so lahko starši samo spremljevalci in potem se sam odločil, ali se boš ''zvijal'' ponoči na otroških stolčkih ali pa greš domovuser posted image  Pa še nič ne smeš sabo prinesti ker je inf.klinika.user posted image

Manca bravo za moža, da je dobil službo in da še lahko koristi očetovski dopustuser posted image

Scubadiver, skoda za Kornate. Sem ti bla ze foususer posted image  Kaj pa Metropol? Ima tudi notranji bazen... pa se odlicno izhodisce imate spomladi za sprehode. Mi smo bili v zacetku februarja v Portorozu, pa smo na zalost naleteli na spomladansko meglouser posted image , toplo je pa vseeno bilo. Sej ne vem, a je pri nas tudi slabo vreme za praznike?

Komaj pa ze cakam plavanjeuser posted image  Ne, mene prav nič ne moti Gruška za sosedo, sej sem sama padalkauser posted image  

(odgovor članu rozika12)
Neposredna povezava do sporočila: 4874
   RE: Novembrske levinje 2007
17.3.2008 12:22:45   
Nana Liza
ojla!

Debeluška! user posted image user posted image user posted image za srečo v vaši družini! Upam, da pri možu kljub diagnozi ne bo tako hudih bolečin.

Ninočka - Naš Tevž je ta virus  prebolel  konec januarja. Pa  še tolk majhen je bil, so me takrat takoj poslali na infekcijsko, ta velika je pa itak bila takrat noter. Najbolj mu je pomagalo, ko sem mu preden sva se dojila zlila celo ampulo fiziološke v obe nosnici, da se je stopila sluz in jo je pogoltnil med sesanjem. Pa vlažit prostor. Tevž še zdaj 6 tednov po bronhilitisu včasih zakašlja, ga bomo cepili šele ta teden, ker se je takozavleklo. Upam, da bo pri vas hitreje minilo in ne bo tako hudo, ker je že večji. Pa še tako vreme je čudno, mraz pa vroče itd. Midva niseva smelaiti nič ven v tistem času. Veliko user posted image za tvoja dva sončka!!! Če te še kaj zanima vprašaj, ker sem dobila napotke za čisščenje iz infekcijske takrat kako in kaj.

Plavanje - komaj čakam! user posted image

Na srečanje bi danes prišla, samo imam napovedani obisk. Lepose imejte in uživajte na sončku! user posted image

V petek se je tudi meni zdelo, da moram kam iti, zato sva s Tevžem odšla na obalo do kolegice. Je bil tak lep user posted image , da mi je kar hudo bilo, ko sem mogla iti domov. Bil je priden, celo uro vožnje prespal. Je za ponovit!


(odgovor članu BrinaS)
Neposredna povezava do sporočila: 4875
Stran:   <<   < Prejšnja stran  193 194 [195] 196 197   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  193 194 [195] 196 197   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




igranje nagradnih iger
evairena

igrate nagradne igre?

da (52%)

ne (13%)

včasih (35%)


Število vseh glasov: 69

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!