|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   2letnica na počitnice za tri dni
20.3.2008 20:53:16   
hugolina***
Hčerko sem dala na počitnice svoji sestri za tri dni, ker ima ona tudi dva otroka in je hčer nanju močno navezana. Nasplošno je taka, da rada gre pravi ona pa pa. Sploh pri moji sestri je rada zaradi otrok. Sem pa danes srečala sosedo in se je ob tem zgrozila in mi ne dobesedno ampak po ovinkih rekla, da sem slaba mama, da ona 2leti starega otroka nikoli nebi dala tako stran od sebe. Močno me je prizadelo, ker mi sploh ni bilo jasno kaj je v tem slabega, če sama hoče it in vedno, ko smo pri njih hoče ostat tam. A sem zato, ker sem ji zdaj omogočla, da je tri dni pri njih res čudna pa nevem kakšna šeuser posted image user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 2letnica na počitnice za tri dni
20.3.2008 20:57:08   
emaa
Jaz ne vidim problema, hčeri si pač privoščila počitnice in super dogodivščino. 

(odgovor članu hugolina***)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 2letnica na počitnice za tri dni
20.3.2008 20:57:27   
Anonimen
ah ja k bi se ljudje mal bolj zase brigal pa pometl najprej pred svojim pragom bi bil svet veliko lepši. naj se baba briha zase, ti pa delaj kakor sama veš da je najbolk ok za vašo familijo!

(odgovor članu hugolina***)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 2letnica na počitnice za tri dni
20.3.2008 20:57:33   
Anonimen
ne sekirej se, k če tvoja hčerkica uživa, ji ni nč hudga, ti pa sploh nisi slaba mamica zarad tega.

(odgovor članu hugolina***)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 2letnica na počitnice za tri dni
20.3.2008 21:05:53   
stellam
Ni važno kaj rečejo drugi če ti veš da je hčerkica rada tam in zadovoljna.

(odgovor članu hugolina***)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 2letnica na počitnice za tri dni
20.3.2008 21:24:15   
lelaval
Če si je želela tam ostat in je rada tam, imej čisto vest - otroku nič ne manjka, je v dobrih rokah, v slučaju, da ji bo preveč hudo, pa verjetno lahko greš ponjo. To je dobro tako za otroka, kot za vaju. In bodi vesela, da imaš takšno možnost - vsi je nimamo.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu hugolina***)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 2letnica na počitnice za tri dni
20.3.2008 21:41:27   
krfjolca
Jaz bi mojega bolj s težavo dala ... Pa še zdaleč ne zaradi kakih moralnih zadržkov, ampak zato, ker bi se meni zmešalo brez njega user posted image . Kakšen dan še gre, kaj več bi imela pa grozno anžetotožje. On najbrž še opazil ne bi, da me ni user posted image .

Se pa strinjam s predhodnicami - če je tebi kul, pa če tamala uživa, se nima nihče vtikat. Zato ne imej slabe vesti zaradi drugih.

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 2letnica na počitnice za tri dni
20.3.2008 22:05:03   
cukerček
joj eni so pač staromodni ali kaj nja druga rečem... ne obremenjuj se z njimi

jaz imam 2 leti staro nečakinjo in je že več krat ostala pri nas imam jo zelo rada in ker še nimam svojih otrok pa tudi ko jih bom imela bo lahko on avedno pri meni... tudi moj mali sonček je navezan na mene in zato rada ostane pri nas
sploh pa nisi dala otroka kar nekomu ampak svoji setri ki ji najbrž zaupaš in veš da je pri dobrih ljudeh in še družbo drugih otrok ima kar pa ji niti malo ne more  škodit...

joj kak sem se razjezla

_____________________________

Naši spomini so edini raj iz katerega nas ne more nihče pregnati...

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 2letnica na počitnice za tri dni
20.3.2008 22:12:08   
Anonimen
Sem pa danes srečala sosedo in se je ob tem zgrozila


Povprasaj jo ob priliki po zdravju...zdravju tako in drugace user posted image

(odgovor članu hugolina***)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 2letnica na počitnice za tri dni
20.3.2008 22:19:35   
Naja30
Sploh se ne sekiraj, če sama veš, da je tamala v varnih rokah in da je zadovoljna.
Moja je bila ravno nekaj dni nazaj pri svojih 15m prvič za 3 dni pri babici. Pa je bilo vse lepo in prav, ker sem vedela, da je v zelo dobrih rokah. Pogrešala sem pa jaz njo, ona mene sploh ne.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 2letnica na počitnice za tri dni
21.3.2008 8:01:50   
qwasy
Ma, meni grejo pa take brezjajčne mamice na živce. Sory hugolina, ampak kako lahko živiš, če te vsaka stara kura, ki mimo pride, tako iz tira vrže...

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 2letnica na počitnice za tri dni
21.3.2008 8:06:38   
kristinaj
soseda je blesava..... otroku družba bratrancev in sestričen koristi in če imaš možnost zakaj je ne dati na počitnice.... zaradi tega nisi slaba mati....otroku si samo dobro naredila, ker tudi mala tam uživa.....jaz bi se vprašala, kaj pa če domov ne bo hotela  :=)????

(odgovor članu hugolina***)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 2letnica na počitnice za tri dni
21.3.2008 8:54:05   
Lara28
Ma ne sekiraj se zaradi zlobnih jezikov! Saj ne vedo kaj govorijo.
Moje mnenje je, da je za otroka samo dobro, da je navajen tudi drugih ljudi - babic, dedkov, tetk... Saj pravzaprav nikdar ne veš, kdaj te bo življenje pripeljalo v kakšno nepredvideno situacijo (bolezen, služba, ...), ko boš morala otroka pustiti pri kom za kak dan ali dva in tisti, ki tega niso navajeni, potem res lahko doživijo prave travme.  
Naš je star 22 mesecev in je že nekaj krat ostal pri  babici za vikend, enkrat tudi pri moji sestri čez noč. Vem da takrat maximalno užživajo vsi, ne samo on. Midva z možem pa sva se tudi naučila, da takrat posvetiva več časa samo nama in nimava slabe vesti. Si privoščiva kak kino ali gledališče, pa kakšen večer s prijatelji.
Saj to ne delamo pogosto, mogoče na dva meseca.
Tudi sama sem pred leti, ko je prijateljica potrebovala pomoč, ker je bila veliko sama z otrokom, ob službi pa je delala še magisterij  (sama še takrat nisem imela otrok) vzela k sebi njenega fantka (je bil tudi star nekje 2 leti) za kak dan, včasih je tudi prespal pri meni, da je ona kaj postorila ali si preprosto vzela čas zase, ko je bilo to že nujno.
In se spomnim, da mi je bilo res fino, posvetila sem mu vsako minuto in sva se res zabavala. In se še spomnim, da so nekateri takrat obsojali to, da ga je pustila pri meni. Celo moji mami takrat ni šlo v račun, kako bom jaz to zmogla in kako mi lahko ona tako zaupa. Pa se je za vse enkratno izšlo, ona je končala študij, mali je danes že šolar in je pravi junak, meni pa so izkušnje z njim tudi pomagale sedaj, ko vzgajam svojega sina.   

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 2letnica na počitnice za tri dni
21.3.2008 8:59:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: stellam

Ni važno kaj rečejo drugi če ti veš da je hčerkica rada tam in zadovoljna.


Se podpišem.

Naša gre vsaka dva meseca h babici za nekaj dni in je to dobro za vse, da se malo odklopimo. Mnenja drugih me ne zanimajo.

(odgovor članu stellam)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 2letnica na počitnice za tri dni
21.3.2008 9:06:05   
Pobalami
Za tri dni je šla\gre na počitnice, nekam kjer je zelo rada. Meni se to zdi čist normalno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 2letnica na počitnice za tri dni
21.3.2008 10:24:20   
žarnica
Ma,ne poslušat drugih. Starejša hčerka je šla že pri 1 letu z mojima staršema za vikend na morje, pa ni niti enkrat vprašala za naju. Pri 2.letih je šla spet za vikend in ko sva prišla po njo,sploh ni hotela z nama domov. Letos gre pa spet.

NE se sekirat-če hčerka uživa,ni problema. Ti si pa tudi lahko vzameš malo časa zase.

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 2letnica na počitnice za tri dni
21.3.2008 11:24:30   
lelčy
ma ne poslušaj ti te sosede, naj govori kaj hoče.

če ti veš, da tvoja tamala uživa pri sestri in je tam zelo rada, pol se res nimaš za kaj sekirat pa naj govori kdo kar hoče.
ti pa izkoristi ta čas zase in uživaj!

(odgovor članu žarnica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 2letnica na počitnice za tri dni
21.3.2008 13:47:47   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: krfjolca

Jaz bi mojega bolj s težavo dala ... Pa še zdaleč ne zaradi kakih moralnih zadržkov, ampak zato, ker bi se meni zmešalo brez njega user posted image . Kakšen dan še gre, kaj več bi imela pa grozno anžetotožje. On najbrž še opazil ne bi, da me ni user posted image .

To je pa egoistično. Otroka prikrajšat za nekaj, zato, ker bi bilo tebi dolgčas.

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 2letnica na počitnice za tri dni
21.3.2008 13:50:15   
taška30
IZVIRNO SPOROČILO: qwasy
Ma, meni grejo pa take brezjajčne mamice na živce. Sory hugolina, ampak kako lahko živiš, če te vsaka stara kura, ki mimo pride, tako iz tira vrže...


Sicer malce kruto napisano, ampak se moram podpisat pod qwasy.
Dejte malo zaupat sebi in svoji presoji, saj ste že nekaj časa mame in poznate svojega otroka. No.

(odgovor članu qwasy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 2letnica na počitnice za tri dni
21.3.2008 16:54:45   
krfjolca
IZVIRNO SPOROČILO: lenika



To je pa egoistično. Otroka prikrajšat za nekaj, zato, ker bi bilo tebi dolgčas.


Lenika, saj nisem rekla, da je moj otrok za karkoli prikrajšan. user posted image
Sem tudi jaz mojega že pustila za dva dni pri tašči, vendar pa sem ga drugi dan že zelo pogrešala, zato zaenkrat nimam želje po ločitvi od otroka, daljši od treh dni.
Je šel pa že nekajkrat za cel dan s kom - ali v toplice, na vikend, tudi čez noč je bil že nekajkrat pri babici.

Vem, da se bom morala tudi sama navaditi, da ni treba, da je vedno ob meni, ker tudi jaz hočem, da ima otrok lepo in pestro otroštvo, ki vključuje vse družinske člane, ne samo mene.

Najlažje je pa delati zaključke, kdo je egoistična mama, na podlagi enega posta! user posted image

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 2letnica na počitnice za tri dni
21.3.2008 18:25:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: krfjolca

vendar pa sem ga drugi dan že zelo pogrešala,



Jaz sem našo tudi obupno pogrešala, ko je prvič šla na počitnice, ampak je ona tam uživala in sem svoja čustva požrla, ker je ZANJO dobro, da ni neprestano samo z mano in da spoznava tudi drugo okolje, navade. In je tudi zame dobre, da se odklopim in vidim, da nisem samo mama, temveč tudi ženska in žena. In je dobro za mene in moža, da imava nekaj trenutkov vsake toliko samo zase.

Tako da, krfjolca, ti se kar opogumu, če tvoj malček uživa na počitnicah, prvič je res hudo, potem pa se navadiš in uživaš v tistih redkih trenutkih tišine user posted image .

(odgovor članu krfjolca)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 2letnica na počitnice za tri dni
21.3.2008 20:38:15   
Eca
Pa še moj piskerček.....

Jaz sem mojega tavečjega sina pustila pri starših za celi teden!!!!!! in odšla na potovanje z možem, tamali je bil star 4 mesece. Pa se zato ne počutim, da sem slaba mama ali egoistična mama. Če me drugi obsojajo je to njihov problem. Jaz zase in za svoje otroke skrbim po svojih najboljših močeh, ostali pa se v to nimajo kaj vtikovat.
Sedaj ko imam dva otroka sva pri starosti tamalega 6 mesecev in tavečji še ne 2,5 leta odšla z možem ponovno na potovanje za 8 dni, otroka pa sva pustila pri mojih starših....vsi smo se imeli odlično. Mnenja in opazke drugih pa me ne ganejo.

Vsaka mama ve zase najbolje kdaj in komu in za koliko časa lahko pusti otrokauser posted image user posted image user posted image user posted image .

Lp, Eca



_____________________________

Mene pa kamin greje...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 2letnica na počitnice za tri dni
21.3.2008 22:53:06   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: krfjolca

IZVIRNO SPOROČILO: lenika



To je pa egoistično. Otroka prikrajšat za nekaj, zato, ker bi bilo tebi dolgčas.


Lenika, saj nisem rekla, da je moj otrok za karkoli prikrajšan. user posted image
Sem tudi jaz mojega že pustila za dva dni pri tašči, vendar pa sem ga drugi dan že zelo pogrešala, zato zaenkrat nimam želje po ločitvi od otroka, daljši od treh dni.
Je šel pa že nekajkrat za cel dan s kom - ali v toplice, na vikend, tudi čez noč je bil že nekajkrat pri babici.

Vem, da se bom morala tudi sama navaditi, da ni treba, da je vedno ob meni, ker tudi jaz hočem, da ima otrok lepo in pestro otroštvo, ki vključuje vse družinske člane, ne samo mene.

Najlažje je pa delati zaključke, kdo je egoistična mama, na podlagi enega posta! user posted image


Mogoče se je bolj grozno slišalo kot sem v resnici mislila. Moj skoraj dveletnik tudi ni bil še nikjer za dlje časa. Ene 3x je prespal pri tašči, ki je nadstropje nižje in nekajkrat bil v varstvu za cel dan. Letos ga nameravajo vzeti s seboj na morje za 3-4 dni. Tudi meni bo težko, a ga bom pustila, ker vem, da bo užival. Če bi dvomila v to, da bi mu bilo všeč, ga gotovo ne bi pustila.

Po tvojem prvem postu sodeč, sem razumela, da ga ne bi pustila za nobeno ceno, ker bi ga pač ti preveč pogrešala. To dejanje se mi je zdelo egoistično. Drugače te pa nikakor nisem imela namena obsodit za karkoli.

< Sporočilo je popravil lenika -- 21.3.2008 22:54:31 >

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?