|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  194 195 [196] 197 198   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Marčevke 2008 - 2.del
24.3.2008 21:24:24   
Naša črtica koraka
IZVIRNO SPOROČILO: gaya24

tamalih. Ful mako majčk pa plišastih pajackov, ki so še ful lepi, pa čeprav so stari že 6 let al pa več. Se sploh ne sekiram, ker itak vse prerastejo v mescu dni al pa še prej in za doma bojo čist fajn.



user posted image  moj otročič bo nosil nekaj pajackov in majčk še od lastne mamice user posted image user posted image , starost oblekic je pa ... več ko 28 let user posted image . Saj veste, Goreeeenjska, čez 7-50 let vse prav pride user posted image !

(odgovor članu gaya24)
Neposredna povezava do sporočila: 4876
   RE: Marčevke 2008 - 2.del
24.3.2008 21:55:52   
Katy13
IZVIRNO SPOROČILO: gaya24

IZVIRNO SPOROČILO: Katy13

Gaya24 - napisala si, da si podpisala za EA, kdaj si bila na predavanju? Jaz sem bila 6.3.. Sem tudi podpisala, vendar sem azdnjič izvedela, da je ne morem imeti, ker nisem primeren kandidat. Sem pa jo podpisala z istim namenom kot ti, za vsak slučaj. 


Js sem to podpisala že novembra na materinski šoli v Slov. Gradcu, ko nam je prišla dr. Vranjekova predavat. Nimam pa kakšnih problemov, da je ne bi mogla dobit ampak sem do zdaj skoz govorla, da je ne bom vzela. Zdaj pa mislim, da če bo sila, jo bom pa vzela, čeprav sta jo moji dve kolegici odsvetovali pa sta jo obe imeli. Sej ne vem kaj bom. Verjetno se bom odločla na porodni postli user posted image user posted image user posted image



Tudi sama sem imela tako v planu, bila sem 90 %, da je ne bom vzela. Sedaj imam pač lažjo odločitev...user posted image  izbiro imam samo, da je nimam. Ampak se ne sekiram, bi ap se, če bi bila bolj odločna, da jo vzamem.

_____________________________

Odlocitev, da boste imeli otroka, sprejmete v trenutku. Tako za vedno sklenete, da bo vaše srce hodilo zunaj vašega telesa.

(odgovor članu gaya24)
Neposredna povezava do sporočila: 4877
   RE: Marčevke 2008 - 2.del
24.3.2008 21:57:11   
Katy13
IZVIRNO SPOROČILO: lucalu

IZVIRNO SPOROČILO: Katy13

Sicer še nisem dala nobenega poroda skozi, vendar že skoz zagovarjam, da vse hudo pozabiš. Res je, da ne čisto, vendar gre v pozabo in kasneje ni več tako zelo hudo.



Katy jaz se že en teden po porodu nisem več spomnila, da je bilo hudo! Pa, ko dete dobiš v roke itak TAKOJ pozabiš. user posted image


Lucalu - ti čisto verjamem, user posted image

_____________________________

Odlocitev, da boste imeli otroka, sprejmete v trenutku. Tako za vedno sklenete, da bo vaše srce hodilo zunaj vašega telesa.

(odgovor članu lucalu)
Neposredna povezava do sporočila: 4878
   RE: Marčevke 2008 - 2.del
24.3.2008 21:58:35   
Naja31
skratka, HVALA BOGU za vročino takrat!!!!

Mogoče je pa vročina pokazatelj? user posted image

Ker meni je v soboto ko sem bila v porodnišnici sestra tudi vročino merila pa mi je bilo full čudno zakaj.

(odgovor članu Katy13)
Neposredna povezava do sporočila: 4879
   RE: Marčevke 2008 - 2.del
24.3.2008 21:59:37   
Katy13
IZVIRNO SPOROČILO: perp

Pa zadnjič mislim Katy13 da si ti spraševala, zakaj naj ne bi kao ko dojimo jedle svinino. Sicer ne vem zakaj, sem pa že na večih koncih to prebrala ter tako so nam povedali v materinski šoli.



IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Meni se zdi, da zato ker je svinjsko meso zelo pogost alergen.

Tudi otroci naj ne bi jedli svinjine do 3. leta starosti.
No, jaz sama svinjine nikoli ne jem, moj sinko jo pa tudi zelo, zelo redko. Če se zmotimo in v kakšni restavraciji dobimo svinjski dunajski zrezek user posted image .

 

Hvala vama za odgovore. Nam je zdravnica v MŠ rekla, da lhko med dojenjem jemo vse, torej ni ničesar, čemur bi se mogle izogibat. user posted image  No, potem pa je rekla, da naj ne jemo fižola in zelja, ker to že nas napenja. Ampak ostalo bi pa po njenih besedah lahko. No, smo pa že večkrat ugotovile, da povsod učijo drugače. 

_____________________________

Odlocitev, da boste imeli otroka, sprejmete v trenutku. Tako za vedno sklenete, da bo vaše srce hodilo zunaj vašega telesa.

(odgovor članu perp)
Neposredna povezava do sporočila: 4880
   RE: Marčevke 2008 - 2.del
24.3.2008 22:01:14   
Katy13
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Katy, jaz te imam na sumu, da ti tele seznamčke daješ, da čim prej pridemo na 3. del, a ne?user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image  Pa si me dobila Naja31. user posted image  Je, pa res, da rada vidim, da ste vedno na tekočem. Na žalost so te strani narejene na število postov in ne na njihovo dolžino. Torej je bolje več kratkih postov, kot en dolg.

< Sporočilo je popravil Katy13 -- 24.3.2008 22:02:40 >


_____________________________

Odlocitev, da boste imeli otroka, sprejmete v trenutku. Tako za vedno sklenete, da bo vaše srce hodilo zunaj vašega telesa.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 4881
   RE: Marčevke 2008 - 2.del
24.3.2008 22:01:56   
Katy13
medica - user posted image  in lepo, da si se oglasila.

_____________________________

Odlocitev, da boste imeli otroka, sprejmete v trenutku. Tako za vedno sklenete, da bo vaše srce hodilo zunaj vašega telesa.

(odgovor članu *medica*)
Neposredna povezava do sporočila: 4882
   RE: Marčevke 2008 - 2.del
24.3.2008 22:05:13   
Katy13
Sem prebrala te izkušnje s plodovnico. Žalostno, da tega ne morjeo prej ugotoviti, po drugi strani pa je sreča, da so ugotovili še dovolj zgodaj.

Mislim pa, da si bomo najbolj odahnile, ko bodo naši user posted image  zunaj (glede tega), vendar potem bodo pa druge stvari o katerih bomo razmišljale in čvekale na zakladih marčevk.

Nič, lepo spite in če se katera odloči, da nas za nekaj časa zapusti in gre na potovanje v Rim, ji želim čimbolj prietno potvanje.

Lahko noč.

_____________________________

Odlocitev, da boste imeli otroka, sprejmete v trenutku. Tako za vedno sklenete, da bo vaše srce hodilo zunaj vašega telesa.

(odgovor članu Katy13)
Neposredna povezava do sporočila: 4883
   RE: Marčevke 2008 - 2.del
24.3.2008 22:52:31   
san
drage moje HVALA VSEM ZA ČESTITKE!

čisto na hito poročam, da smo doma. sicer so danes ugotavljali, da je rumen, ampak test je bil pa ok. sam porod je bil brzinski. v porodno sem prišla ob 23-tih, rodila pa ob 2:08. fantičku je ime Urbanuser posted image - res je, ni na črko Iuser posted image . ostale mere vidm, da že imate. no glava je bila pa 36,5 cm velika, me je mal namtral, ampak v 3 popadkih mi je uspelo. BABCI LILI GRE NESKONČNA ZAHVALA, KER JE POROD SPELJALA TAKO KOT SE ŠIKA. sicer sem dobila 3 šivčke, ki me danes pošteno pečejo in ne morem sedet in tole tipkam v stoje, ampak bo. mali me je tud namatral z dojenjem, ker prvič ni bilo takoj mleka in je cele dneve skoz vlekel. no, včeraj je mleko prišlo in sedaj mi bo prsi razneslouser posted image .

no, ostalo, ko bo čas in malo več moči - sem pošteno utrujena, od tavelikih otrok, ne od malegauser posted image .

PA ČESTITKE VSEM NOVOPEČENIM MAMICAMuser posted image user posted image user posted image

aja, iz RR pa ni bilo nobene z menoj v sobiuser posted image

držim pesti še za vse vas, ki vasa še čaka vaš dan D, da bo vse kot mora bitiuser posted image

(odgovor članu Katy13)
Neposredna povezava do sporočila: 4884
   RE: Marčevke 2008 - 2.del
24.3.2008 23:18:26   
gaya24
IZVIRNO SPOROČILO: Dinki

IZVIRNO SPOROČILO: mergetka

IZVIRNO SPOROČILO: Dinki

Mergetka, UZ ki mi ga je naredila moja G pred tremi tedni, torej v 37. tednu, je imel tamauček 3075 g in pa obseg glavice 32,5 cm. To so edine mere, ki mi jih je povedala oz. zapisala v materinsko. Drugih mer ne vem. Je pa rekla, da če bom šla do roka, da bo zagotovo pridobil še pol kilograma.

Dinki, hvala. Moj je bil več kot 3500g in 33,2 cm glavica, sam je bil 37T in 3 dni. Je mel bušija velik, zato je pokazalo tako težo. Glavica pa ni prevelika tko da upam, da bo lepo prišel ven, da se ne bo preveč matral...user posted image moj...




Joj Mergetka, tudi ti pričakuješ malega velikančka user posted image  user posted image ...jaz močno upam, da ga ne bova orng najuser posted image  pri porodu user posted image
sicer pa, bova videli potem ali so te mere sploh kaj držale....jaz jih zdaj niti nočem več vedeti, ker bi se samo še bolj bala. Pustimo se presenetiti..... user posted image


Evo, se še js podpišem pod to. Moj je mel pri 36t 3140g!!! Mislim, da so kar vsi trije naši user posted image nekje blizu skupi po teži. Do kod nas bojo kaj prerezali-haha.

(odgovor članu Dinki)
Neposredna povezava do sporočila: 4885
   RE: Marčevke 2008 - 2.del
24.3.2008 23:23:45   
Tejka.387
IZVIRNO SPOROČILO: Naša črtica koraka

IZVIRNO SPOROČILO: gaya24

tamalih. Ful mako majčk pa plišastih pajackov, ki so še ful lepi, pa čeprav so stari že 6 let al pa več. Se sploh ne sekiram, ker itak vse prerastejo v mescu dni al pa še prej in za doma bojo čist fajn.



user posted image  moj otročič bo nosil nekaj pajackov in majčk še od lastne mamice user posted image user posted image , starost oblekic je pa ... več ko 28 let user posted image . Saj veste, Goreeeenjska, čez 7-50 let vse prav pride user posted image !


user posted image  user posted image  user posted image  je tudi pri nas tako. Je bodoča babica kar nekaj oblekic in pajackov shranila in zdaj pridejo še kako prav. So prov lepo ohranjeni. user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu Naša črtica koraka)
Neposredna povezava do sporočila: 4886
   RE: Marčevke 2008 - 2.del
24.3.2008 23:30:43   
Tejka.387
user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  
 
San: čestitam najprej tebi in Urbanu, pa še sestrci in bratcu, pa atiju tudi. Bodite zdravi in srečni. Veliko cartanja in prespanih noči vam želim.
 
user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu Tejka.387)
Neposredna povezava do sporočila: 4887
   RE: Marčevke 2008 - 2.del
24.3.2008 23:34:28   
Tejka.387
Takole: kot vidite sem še kar tu. Jutri imam kontrolo v P, če se slučajno ponoči ne bo začelo kaj dogajati. Me je pa včeraj nekaj čudno špikalo zvečer, ampak potem ni bilo nič iz tega.

Se pa pomlad08 danes ni nič javila, pa ma tudi jutri rok. Mogoče pa že pestva svojga malčka user posted image

Nič, lepo bodite in lepe sanje.

(odgovor članu Tejka.387)
Neposredna povezava do sporočila: 4888
   RE: Marčevke 2008 - 2.del
25.3.2008 4:27:58   
perp
IZVIRNO SPOROČILO: san

drage moje HVALA VSEM ZA ČESTITKE!

čisto na hito poročam, da smo doma. sicer so danes ugotavljali, da je rumen, ampak test je bil pa ok. sam porod je bil brzinski. v porodno sem prišla ob 23-tih, rodila pa ob 2:08. fantičku je ime Urbanuser posted image - res je, ni na črko Iuser posted image . ostale mere vidm, da že imate. no glava je bila pa 36,5 cm velika, me je mal namtral, ampak v 3 popadkih mi je uspelo. BABCI LILI GRE NESKONČNA ZAHVALA, KER JE POROD SPELJALA TAKO KOT SE ŠIKA. sicer sem dobila 3 šivčke, ki me danes pošteno pečejo in ne morem sedet in tole tipkam v stoje, ampak bo. mali me je tud namatral z dojenjem, ker prvič ni bilo takoj mleka in je cele dneve skoz vlekel. no, včeraj je mleko prišlo in sedaj mi bo prsi razneslouser posted image .

no, ostalo, ko bo čas in malo več moči - sem pošteno utrujena, od tavelikih otrok, ne od malegauser posted image .

PA ČESTITKE VSEM NOVOPEČENIM MAMICAMuser posted image user posted image user posted image

aja, iz RR pa ni bilo nobene z menoj v sobiuser posted image

držim pesti še za vse vas, ki vasa še čaka vaš dan D, da bo vse kot mora bitiuser posted image



user posted image user posted image user posted image  san čestitam. Smo te že prov pogrešale. Ja me pa še kar tukaj. In kako se privajate na novo življenje? Pri vas pa mora res biti pestro.

< Sporočilo je popravil perp -- 25.3.2008 4:31:20 >

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 4889
   RE: Marčevke 2008 - 2.del
25.3.2008 4:30:02   
perp
IZVIRNO SPOROČILO: Naša črtica koraka

Naja31 jaz sem bila 4 dni pred rokom, pa je bila plodovnica že zelena. Celo noč so me gledali kot, da se delam, da imam popadke, ko so mi pa ob 3:30 predrli mehur, je bla pa full panika - takoj v porodno!

Punce, tudi jaz imam podobne, slabe izkušnje ... 2 dni pred rokom so mi pregledali plodovnico in je bila ok, "lahko še teden čakamo", so mi rekli ... no, čez 2 dni se zvečer oglasim v P s popadki na 15-5 min ... in me babica v sprejemni nadere, kaj počnem tam, saj vse skupaj nič ni (1-2prsta odprta).

Jaz pa od same jeze dobim vročino, me morajo sprejet, čez uro mi predejo mehur in zelena plodovnica ... čez 4h se je sine rodil -popkovina okrog vratu ...

skratka, HVALA BOGU za vročino takrat!!!!


aja, prov tako se lahko zgodi. Ja sej zdej sem pa čist prestrašena ratala. user posted image

< Sporočilo je popravil perp -- 25.3.2008 4:31:02 >

(odgovor članu Naša črtica koraka)
Neposredna povezava do sporočila: 4890
   RE: Marčevke 2008 - 2.del
25.3.2008 4:34:20   
perp
IZVIRNO SPOROČILO: Katy13

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Katy, jaz te imam na sumu, da ti tele seznamčke daješ, da čim prej pridemo na 3. del, a ne?user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image  Pa si me dobila Naja31. user posted image  Je, pa res, da rada vidim, da ste vedno na tekočem. Na žalost so te strani narejene na število postov in ne na njihovo dolžino. Torej je bolje več kratkih postov, kot en dolg.


Aja, tolk dolg sem že na RR-u, pa nisem vedela tega. Ti šment ti.

(odgovor članu Katy13)
Neposredna povezava do sporočila: 4891
   RE: Marčevke 2008 - 2.del
25.3.2008 4:37:04   
perp
Uglavnem sem najprej odgovarjala za nazaj, sedaj pa vas še pozdravim.
Dobro jutro punce moje, vse ki ste še ostale.user posted image user posted image user posted image

Ja danes ponoči sem spala natanko 1,5ure user posted image . Zdej pa res ne morem več spati. Nevem kaj je to. Zdele sem čist povožena. Sem se odločila, da vstanem z mojim in si skuham mleko. Moj je šel v službo, mleko že skoraj spito, jaz še tole dokončam in grem probat nazaj zaspat. Upam, da mi bo ratalo. Sem si za vsak slučaj naštimala budilko ob 8:10, ker imam G ob 9 uri. Jaz MOČNO UPAM, da me bo poslala v P (pomoje da bo rekla ja gospa, vi ste pa še čist zaprta, pa nobenih popadkov še ni zaznati, pridte se v petek še enkrat pokazat).

ja zdej so nas že aprilčice začele prehitevat. In to ena, ki je imela rok 14.4.???

Uglavnem se odpravljam v mižule, mogoče mi bo pa ratalo. Si danes sebi pošiljam user posted image za srečo.


< Sporočilo je popravil perp -- 25.3.2008 4:38:19 >

(odgovor članu Naša črtica koraka)
Neposredna povezava do sporočila: 4892
   RE: Marčevke 2008 - 2.del
25.3.2008 5:32:49   
pomlad08
dobro jutro! pri nas ni še nič novega. sem bila brez računalnika za praznike, zato z zamudo čestitke vsem novim mamicam! user posted image

danes dopoldne imam spet pregled, upam da bo ctg vsaj kakšen mini popadek zaznal.

lep dan!

(odgovor članu perp)
Neposredna povezava do sporočila: 4893
   RE: Marčevke 2008 - 2.del
25.3.2008 5:34:57   
pomlad08
vidim, da je danes tudi tejka na vrsti!
kako gre? te še kej špika? mene še čisto nič! že komaj čakam, da se začne!

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 4894
   RE: Marčevke 2008 - 2.del
25.3.2008 8:18:44   
perp
punce kje ste zdej? a vse rojevate? no kakšna ziher ... upam, da Katty123,takoj za njo pa jaz. joj, jaz imam tak občutek, da bom postala aprilčica.

No pa še preden se user posted image  rodi, bom bila kronično utrujena zaradi nespanja.user posted image  danes suma v spanju - 3 ure. lahko bi bilo še slabše. zdej pa počasi odhajam h G, pa da vidimo kaj dete in kaj G porečeta.

Je pa tako lepo jutro vzunaj. Sicer samo 1 stopinja, ampak tako lepo sonček sije, pa snegec je na hribih. Res je lepo.

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 4895
   RE: Marčevke 2008 - 2.del
25.3.2008 8:27:38   
lucalu
IZVIRNO SPOROČILO: perp

No pa še preden se user posted image  rodi, bom bila kronično utrujena zaradi nespanja.user posted image  danes suma v spanju - 3 ure. lahko bi bilo še slabše.


Ko se user posted image  rodi boš šele kronično utrujena! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu perp)
Neposredna povezava do sporočila: 4896
   RE: Marčevke 2008 - 2.del
25.3.2008 8:39:39   
perp
IZVIRNO SPOROČILO: lucalu

IZVIRNO SPOROČILO: perp

No pa še preden se user posted image  rodi, bom bila kronično utrujena zaradi nespanja.user posted image  danes suma v spanju - 3 ure. lahko bi bilo še slabše.


Ko se user posted image  rodi boš šele kronično utrujena! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


verjamem. Sej jaz to tudi sama sebi dopevedujem, kadar ne morem zaspati, vendar kar ne in ne. Kva čmo.

(odgovor članu lucalu)
Neposredna povezava do sporočila: 4897
   RE: Marčevke 2008 - 2.del
25.3.2008 8:48:16   
lucalu
Pri meni je bilo tudi tako. Zadnji mesec nisem skoraj nič spala... zdaj pa sploh nič ne spim! user posted image  No, danes je bila prva noč, ko smo spali 4 ure skupaj in potem (po previjanju in hranjenju) še 3. user posted image user posted image user posted image  Toliko se pa sploh ne spomnim kdaj sem nazadnje spala.

(odgovor članu perp)
Neposredna povezava do sporočila: 4898
   RE: Marčevke 2008 - 2.del
25.3.2008 8:52:16   
Naša črtica koraka
Dober dan!

Kaj imamo sonček! Seveda zato, ker je prvi delovni dan! Vreme prav nagaja, kot da bi narava hotela rečt:"evo, tle mate, kaj pa tko svinjate po meni!!!"

Je pa res, da je danes user posted image MATERINSKI DANuser posted image ! Da ne boste pozabile mamic svojih in babic poklicat ... user posted image  pa čestitat!

SAN: dobrodošla nazajuser posted image , smo te vesele, super, da je URBANuser posted image   "kar ven padel"!user posted image  


PERP: user posted image user posted image  ja, uboga no! A si tolk na trnih, da ne moreš spati ... ali pač nespečnost? user posted image  Pa še enega user posted image  ti pošiljam, da spanec nadomestiš kar čez dan!!
 

NObena mi ni odgovorila na vprašanje o AMIOSKOPIJI (pregled zrelosti plodovnice): ste spregledale vprašanje al res ne poznate tega pregleda?

Pa še novička z našega loga: ponoči je user posted image  ful brcal in imela sem popadke ... ki pa sem jih prespala ... pač niso bili tako močni, da bi me docela predramili ...
NO, se je pa začelo.
Popoldne grem kar na CTG malo poslušat mojega otročka.


(odgovor članu lucalu)
Neposredna povezava do sporočila: 4899
   RE: Marčevke 2008 - 2.del
25.3.2008 9:18:35   
Katy13
Dobro jutro!

Sama sem spala vredu, najprej od 22.30 do 4.30. Potem pa sem eno uro bila pokonci in nato od 5.30 do 8.45. user posted image  Tako, da sem sama zadovoljna s količino spanja. Sedaj sem ravno po zajtrku. 



_____________________________

Odlocitev, da boste imeli otroka, sprejmete v trenutku. Tako za vedno sklenete, da bo vaše srce hodilo zunaj vašega telesa.

(odgovor članu Naša črtica koraka)
Neposredna povezava do sporočila: 4900
Stran:   <<   < Prejšnja stran  194 195 [196] 197 198   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  194 195 [196] 197 198   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?