|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 10:16:51   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

eh colt, zdaj se pa vpikuješ v bedarijeuser posted image in v neke pojme brezvezne, ko pa točno veš, kaj hočem povedat in če misliš, da udriham čez vse vernike, pač misli tako, mene to nič ne boliuser posted image
in jaz sem točno povedala kaj kritiziram in očitno nimaš nekih konkretnih pripomb, pa zdaj trobiš, da kritiziram vse po spisku, čeprov je iz mojga pisanja razvidno, da to pač neuser posted image
in clo tko bom rekla : predvidevam, da se z določenimi deli mojga pisanja celo strinjaš, ampak ti je grozno težko to priznat, ker se po defoltu najini mnenji razlikujeta, pa je nesprejemljivo, da bi se strinjal z manouser posted image za razliko od mene, k pa mi ni problem povedat, če s strinjam s kakim delom mišljenja drugačemislečihuser posted image



se pod tole kar podpišemuser posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 326
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 10:20:17   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Dadi

Dvigne jo, ji da neke pravice....že v takratni družbi, ko ženska ni nič veljala
Nekaj odlomkov iz Sv. pisma, bi to razjasnilo:
- reši žensko ko ji vsi želijo smrti (kamenjati zato ker je grešila, čeprav je moški ravno tako grešil)
- najprej se Jezus prikaže ženski ko vstane od mrtvih
- skrb za vdove je nekaj nenavadnega in ravno to delajo prvi Kristjani
.... in so še drugi primeri

Pa v današnjem svetu: - papež se posveti v večih enciklikah ženski (je že kakšen politični ali verski voditelj posvetil kakšno knjigo ženskiuser posted image )
- en izmed prvih so začeli ustanavljati varne hiše(namenjene ženskam), materinske domove ravno verniki
No verjetno bo to še kdo s čim podkrepil...



zakaj pa ženski ne pusti kontracepcije, da ne zanosi? zakaj ne sme delati splava, če je v hudi stiski? zakaj ji ne da osnovnih človekovih pravic? zakaj mora ženska služiti moškemu, moški jo mora imeti samo rad? pa še bi lahko naštevala........

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 327
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 10:26:41   
Colt
Dadi, mislim da nima prevelikega smisla. Freyča, ti pa žal ne bereš zadev oz. si popolnoma po svoje in kakor tebi paše, interpretiraš zadeve. Konec koncev, meni je vseeno če vstrajaš v svojem svetu predsodkov in nekega imaginarnega strahu pred verniki. Glede argumentov, če nekdo hoče bit slep, jih nikoli ne bo videl.

Ulla, mislim da sem ti že prej nakazal da se z določenimi stvarmi strinjam. Pa ne zaradi tebe, ampak zato ker mi je situacija nekoliko bližja in imam precej izkušenj iz prve roke. Samo tvoje logiko še vedno težko razumem v smislu ''verniki ste ok, Cerkev pa je gnila''. Nič se ne vsajam (kot mi očitaš)user posted image , samo takšna trditev izniči sama sebe.


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 328
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 10:28:51   
Anonimen
je pršla zdnjič iz karitasa ena ženska in je kao prinesla darilo za ulo - sveto pismo za najmlajše ( me je ruknlo, pa ok, sem bla prijazna, sem se vzdržala neprimernih komentarjev, tud krsta nisem omenjala, sej boga reva ni nič kriva...) no par odlomkov iz te knjigice :
...gospod Bog je iz rebra, ki ga je vzel človeku, naredil žensko in jo pripeljal človeku....WTF??? ( ja sej, prov je človeku, če bi žrtvoval nogo namest rebre, bi pa mogoč dobil kej več kot "samo" žensko...)

...David je segel s svojo roko v torbo, vzel iz nje kamen in ga zalučal Filistejcu v čelo. Kamen se mu je zaril v čelo in padel je z obrazom na zemljo....( zelo poučno in vzgojno...)

...Prijelki so Jona in ga vrgli v morje...(jp, če nisi priden, te pač v morje vržejo, nimaš kaj...)
itd....

se mi je obračalo, a to paše v knjigo za otroke?? lepo vas prosim...

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 329
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 10:33:12   
P I N K
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Pozdravljene.
Mene pa zanima, ali verjamete v Boga ali ne. Mogoče v višji jaz ali podobno. Da nekaj je prisotno nad človeštvom? Pa vesele praznike user posted image


Verjamem, da so nekatere stvari usojene in druge ne, to je za polovičko, za druge pol verjamem v lastno delo in sposobnosti, pa še ščepec sreče je treba imet.


_____________________________

Nobody likes to lose their inner voice
The one I used to hear before my life
Made a choice
But I think nobody knows

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 330
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 10:35:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Ulla, mislim da sem ti že prej nakazal da se z določenimi stvarmi strinjam. Pa ne zaradi tebe, ampak zato ker mi je situacija nekoliko bližja in imam precej izkušenj iz prve roke. Samo tvoje logiko še vedno težko razumem v smislu ''verniki ste ok, Cerkev pa je gnila''. Nič se ne vsajam (kot mi očitaš)user posted image , samo takšna trditev izniči sama sebe.



tud jaz mam precej izkušenj iz prve roke, sem jih tud opisala, pa ni blo kakege komentarja na to ( take stvari kr spregledate...) konckoncev mam vse zakramente, sem 8 let obiskovala verouk, izkajam iz u bistvu krščanske družine....pa tud primeri in izkušnje mojih bližnijih, mojih prjatlov nekaj štejejo, a ne?
Moj zelo dober prijatel( še iz otroštva) je bil pred časom posvečen, redno sma na zvezi, debate hude...pa brez obsojanja in zgražanja...pač izmenjava različnih mnenj ( in v marsičem se strinja z mano, samo to je verjetno lažje, ker se že celo življenje poznama...) itd...
in če moje logike ne razumeš, pač ok...sej maš pravico do ne razumet...samo mislim da čist dobr razumešuser posted image ker nisem nič tko zakompliciranga rekla, niti ne rabiš bit kak genialen um, da to razumeš...

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 331
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 10:37:19   
Colt
Ulla, zgolj eno medvprašanje...se ti obrača tut ob risankah za otroke? Se ti obrača ob reklamah kjer propagirajo npr shirane najstnice ker je to ''in''? Se ti obrača ko npr transformerji sovražnika pošljejo v stratosfero? Se ti obrača ko npr Jerry skuri Toma do kosti?

Zgolj v premislek in samorefleksijo.


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu P I N K)
Neposredna povezava do sporočila: 332
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 10:41:51   
Anonimen
Bog vse vidi on vse bere.Za vsakega šiba raste.

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 333
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 10:46:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Ulla, zgolj eno medvprašanje...se ti obrača tut ob risankah za otroke? Se ti obrača ob reklamah kjer propagirajo npr shirane najstnice ker je to ''in''? Se ti obrača ko npr transformerji sovražnika pošljejo v stratosfero? Se ti obrača ko npr Jerry skuri Toma do kosti?

Zgolj v premislek in samorefleksijo.



ja colt se mi obračauser posted image to je pri nas na seznamu "prepovedanih" stvari...moj otrok teh risank ne bo gledal, ne bo igral nasilnih videoigric, ne bo se igral z nasilnimi igračami...ker imam punčko, bo to mogoč nekoliko lažje, ampak mogoč bo kdaj še kak sine, pa zanjega bodo veljala ista pravila...ker s tem se otroku privzgoji, da je nasilje nekaj normalnega, nekaj vsakdanjega....s čimer se pa jaz absolutno ne strinjam, zato bom otroke vzagajala v takem duhu...da je nasilje nesprejemljivo...in ja, zavedam se, da bo otrok pa pri kakem sošolcu odigral nasilno igrico, se igral s pištolo...ampak to bo naredil z občutkom slabe vesti,  z občutkom da je to narobe....in tudi ko kupujem darila za druge otroke, se takim stvarem izogibam, čeprov je včasih težko izbrati, sploh za fantka...ampak veliko je dobrih igrač, veliko je lepih risank in filmov za otroke, tud igrica se najde primerna, tako da otroci se res ne rabiojo igrat z nasilnimi igračami...

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 334
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 13:07:17   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica
....zato so seznam z njegovim imenom in priimkom obesili
... župnik si je za svoje lastniško (!) stanovanje kupil kuhinjo z denarjem župnišča
...so glavni v Cerkvi zaščitili pedofilske duhovnike

Zelo nespametno je trditi, da zaradi teh dejanj ni Boga. To je enako kot trditi, da če tvoj župnik tega ne naredi potem veruješ v Boga.

Tudi nespametno bi bilo presojati ali Bog obstaja na podlagi mojega pisanja. Mojega obnašanja. Ker če je tako, potem ti lahko pokažem kar nekaj ljudi, ki jasno s svojim življenjem izpričujejo, da je Bog živ, a ti kljub temu ne bi verjela.

Obstoj Boga je potrebno iskati drugje, precej globje in ne v dokazih zaradi dejanj posameznikov.

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica
In ni samo Cerkev dobrodelna, tudi veliko drugih institucij je, ki dajo OGROMNO denarja za dobre namene (RK, Unicef)

Medtem ko se zbran denar za misijone, karitas v RKC namenja izključno temu,  denar RK direktor posoja prijateljem za nizke obresti. In ne dajejo svojega denarja, temveč ga zadržijo tudi za sebe. Medtem ko RK in Unicef izplačijeta s tem denarjem tudi svojo plačo je pri Karitasu izključna za prostovoljno delo BREZ nadomestila.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 335
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 13:10:02   
spps
a še kr naprej razpredateuser posted image  da se vam dauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kdor čaka ,dočaka?

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 336
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 13:11:15   
Nea_teja_
Jest dones zelo verujem v boga čeprov grem v cerkev bolj na velike praznike ampak upam da mi bo dons stal ob strani .

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 337
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 13:20:27   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80
...sem točno povedala kaj kritiziram

Da bi lahko kritiziral, bi morala prej stvari poznati. Na podlagi branja časopisa in gradiva zbranega za šankom pa res ne gre verjeti, da je tvoja kritika tehtna.

Seveda z lahkoto daješ oceno o nečem česar ne poznaš. Ne poznaš osnov, svoje zaključke izza šanka pa prodajaš kot globokoumna dognanja.

Cerkev, cerkev, verniki, organizacija, stavba, institucija. Vse to je RKC. In je veličastna. Ne po dejanjih posameznikov ampak po izpolnjevanju poslanstva.

Pripelješ tele na vrt in mu kažeš rožice, pa grmičevje, pa angleško travco, pa solatko, pa zelje. Ampak ne moreš mu dopovedat kaj je urejen vrt. Za njega je to trava in od tega ne bo odstopal. Normalno. Saj drugega ne pozna, kot travo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 338
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 13:26:19   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
ti je zmanjkalo argumentov?

Zaenkrat nekega resnega razmišljanja, ki bi kazalo na poznavanje stvari še nisem prebral. Je pa polno navrženih "argumentov" brez kakršnekoli podlage.
In ne prepričujemo mi vas, da Bog je. Razumeš. Samo odgovarjamo na vaše "argumente".

Če se za malo sprašujete, no, morda pa je, ampak verjetno ni. Nam je jasno, da je. Mi se ne sprašujemo. Mi odgovor poznamo. Razumeš razliko. Ti si tista, ki odgovora ne pozna.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 339
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 13:35:53   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
zakaj pa ženski ne pusti kontracepcije, da ne zanosi? zakaj ne sme delati splava, če je v hudi stiski? zakaj ji ne da osnovnih človekovih pravic? zakaj mora ženska služiti moškemu, moški jo mora imeti samo rad? pa še bi lahko naštevala........

Naštevaj.
Naštevaš neumnosti. Seveda, ker drugega nimaš. Takšnih razprav je polno. Zakaj se še doma ne delaš namerno nemno, da vsako stvar namenoma razumeš narobe. Kdaj boš resnično uporabila svojo glavo? Kdaj boš resnično logično razmišljala? Zaenkrat ponavljaš zaključke izza šanka, ki jih vsak pijanec ponavlja.

Vsaka stvar ima nek temelj, če ga nima niti ne obstane. Temelj krščanskega nauka je vrednota življenja. Iz te vrednote izhaja ljubezen do sočloveka, ker prvo je življenje.
Je tvoja vrednota življenje? Nedotakljivost življenja.

Reducirati zarodek na kupček mesa je milo rečeno sprevrženo, še posebej ko VSAKA mati ve', da v trenutku ko je izvedela, da je zanosila, JI JE JASNO da nosi ŽIVLJENJE.

In po tvoji sprevrženi logiki je dovoljeno življenje prekiniti, če si v težavah. Mene pa zanima ali lahko tvoj partner prekine tvoje življenje, če je on v težavah? V čem je tvoje življenje vrednejše od nerojenega otroka.

Na znanstvenike se znate vedno sklicevati. Zakaj se sedaj ne, ko je potrebno sprejeti, da otroci v maternici slišijo, se odzivajo?

Morda je res čas, da spregledaš in začneš razmišljati s svojo glavo in srcem. Zaenkrat samo slepo slediš sovraštvu do cerkve, ne glede na svoje vrednote.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 340
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 13:45:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80
...sem točno povedala kaj kritiziram

Da bi lahko kritiziral, bi morala prej stvari poznati. Na podlagi branja časopisa in gradiva zbranega za šankom pa res ne gre verjeti, da je tvoja kritika tehtna.

Seveda z lahkoto daješ oceno o nečem česar ne poznaš. Ne poznaš osnov, svoje zaključke izza šanka pa prodajaš kot globokoumna dognanja.




kaj pa teb ni jasnouser posted image sem ti že zgoraj povedla, da sam neki bluziš, pa sklepaš brezveze....brez skrbi, da stvari poznam tolk dobr, da si lohk ustvarim svoje mnenje...pa u življenju še nisem sedela za šankom, tko da tam sigurno nisem dobila nobenih informacijuser posted image prov tko za šankom nisem pršla do nobenih globokoumnih dognanj, mi niti ni teba, globokumnost raj prepuščam drugim, jaz mam pa kej bolj pametnega za počet v življenju.
in hvala, da misliš da sem teleuser posted image me zanima kje si ti prišel do tako globokoumnega zaključka? se ti je za kakim šankom Marija prikazala, kaj?
tolk se maš za vzvišenga, tolk si NAD, (nad nami butli in teleti, k tavamo po temi reveži, pa ne vidmo v svoji bedi da nam edin ti kažeš pravo pot), pa se na tak nivo spuščaš...ne vem kje je zdej tvoj Bog, da te mau za ušesa pocuka?
pa zgleda da se večina tvojga lajfa za šankom odvija, ko skoz sam ta šank prbijašuser posted image

< Sporočilo je popravil ulla80 -- 28.3.2008 13:47:44 >

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 341
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 13:50:50   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80
...Prijelki so Jona in ga vrgli v morje...(jp, če nisi priden, te pač v morje vržejo, nimaš kaj...)
itd....

Tvoja bralna sposobnost je na nivoju osemletnega otroka. Pa menda znaš še kaj iz prebranega izluščiti.

Jonu je Bog naročil, naj gre v Nivine in kliče prebivalce k spreobrnitvi, kesanju in pokori. Jona se zboji (takšnih pametnih komentarjev kot so tvoji) in z ladjo odide v nasprotno smer.
Ko so mornarji SPOZNALI, da imajo težave zaradi Jona, ga vržejo iz ladje (Jon se sam ponudi).
Jona požre velika riba in po treh dneh Jona izbljuva na kopno - blizu Nivin. Jona oznanja Gospodovo besedo, Nivinljani se spreobrnejo in nehajo delati hudo ter se tako rešijo kazni.


Verjamem da tudi ti lahko iz tega potegneš pametne zaključke, če seveda hočeš. Lahko pa iz tega potegneš tudi neumnosti. Samo SP ni pisano za neumne ampak za umne.

< Sporočilo je popravil tehnofil -- 28.3.2008 13:51:43 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 342
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 13:53:05   
tanikaa
Dajte že enkrat mir s temi verskimi temami, ki nujno vodijo v kreg.


Vsak po svoje. In kdo pravi, da ima sploh kdor koli izmed nas prav?

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 343
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 13:56:23   
Anonimen
To je dobesedni prepis in Svetega pisma za najmlajše, namenjene pač najmlajšim...tko da če je kdo na stopnji osemletnika, pol je tist, k je knjigo sestavu...

Pa resno me zanima, zakaj taki in drugačni gorečneži ne znate predstavit svojih argumentov brez da žalite inteligenco drugačemislečih, brez da sklepate neke bolane zaključke o življenjskem slogu le-teh, brez da jih poimenujete z raznimi vzdevki(razne živalske vrste itd)??? Verjetno to Bog (ljubezen) govori iz vasuser posted image In če je tko, si ga lohk zarad mene vtakneš nekam...

< Sporočilo je popravil ulla80 -- 28.3.2008 13:59:48 >

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 344
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 13:57:28   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80
konckoncev mam vse zakramente, sem 8 let obiskovala verouk, izkajam iz u bistvu krščanske družine....pa tud primeri in izkušnje mojih bližnijih, mojih prjatlov nekaj štejejo, a ne?
Moj zelo dober prijatel( še iz otroštva) je bil pred časom posvečen, redno sma na zvezi, debate hude..
 
Draga ulla80, nihče ne pravi danimaš zakramentov. Vsebine ne poznaš. Vsebina se razumeva preko vere in ne preko učenja na pamet.

Res vstrajaš, da štejejo izkušnje tvojih prjatlov? ZAKAJ NE ŠTEJE IZKUŠNJA
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80
Moj zelo dober prijatel( še iz otroštva) je bil pred časom posvečen, redno sma na zvezi, debate hude..


Zakaj štejejo samo izkušnje tistih prjatlov, ki potrjujejo tvoje zaključke? Kako to, da na zaključne ne vplivajo izkušnje tega tvojega prijatelja iz otroštva?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 345
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 14:01:59   
tehnofil
.



< Sporočilo je popravil tehnofil -- 28.3.2008 14:02:14 >

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 346
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 14:03:43   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80
Pa resno me zanima, zakaj taki in drugačni gorečneži ne znate predstavit svojih argumentov

Čakam na odgovor.
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Vsaka stvar ima nek temelj, če ga nima niti ne obstane. Temelj krščanskega nauka je vrednota življenja. Iz te vrednote izhaja ljubezen do sočloveka, ker prvo je življenje.
Je tvoja vrednota življenje? Nedotakljivost življenja.

Reducirati zarodek na kupček mesa je milo rečeno sprevrženo, še posebej ko VSAKA mati ve', da v trenutku ko je izvedela, da je zanosila, JI JE JASNO da nosi ŽIVLJENJE.

In po tvoji sprevrženi logiki je dovoljeno življenje prekiniti, če si v težavah. Mene pa zanima ali lahko tvoj partner prekine tvoje življenje, če je on v težavah? V čem je tvoje življenje vrednejše od nerojenega otroka.

Na znanstvenike se znate vedno sklicevati. Zakaj se sedaj ne, ko je potrebno sprejeti, da otroci v maternici slišijo, se odzivajo?

Morda je res čas, da spregledaš in začneš razmišljati s svojo glavo in srcem. Zaenkrat samo slepo slediš sovraštvu do cerkve, ne glede na svoje vrednote.

Metem ko zelo rada uporabljaš besedo argument. Imaš priložnost pojasniti svooje stališče.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 347
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 14:03:44   
Anonimen
moji prjatli ne potrjujejo mojih zaključkov, jaz zaključkov niti ne delam, ker zaključek je nekaj zaključenega, jaz pa rada puščam vrata odprta novim možnostim, tko da jaz si samo ustvarjam mnenja na podlagi različnih izkušenj, tako mojih kot izkušenj ljudi k jih poznam, k so mi več ali manj blizu, se pravi tud tega dotičnega prjatla, k je bil posvečen v duhovnika...brez skrbi da tudi on vpliva na kako moje mišljenje, mogoč tudi jaz vplivam na njegovo, vsekakor pa mama različne poglede na svet in življenje, kar pa ne pomeni, da ne morma normalno sobivat v spoštovanju in naklonjenosti...

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 348
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 14:05:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80
Pa resno me zanima, zakaj taki in drugačni gorečneži ne znate predstavit svojih argumentov

Čakam na odgovor.
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Vsaka stvar ima nek temelj, če ga nima niti ne obstane. Temelj krščanskega nauka je vrednota življenja. Iz te vrednote izhaja ljubezen do sočloveka, ker prvo je življenje.
Je tvoja vrednota življenje? Nedotakljivost življenja.

Reducirati zarodek na kupček mesa je milo rečeno sprevrženo, še posebej ko VSAKA mati ve', da v trenutku ko je izvedela, da je zanosila, JI JE JASNO da nosi ŽIVLJENJE.

In po tvoji sprevrženi logiki je dovoljeno življenje prekiniti, če si v težavah. Mene pa zanima ali lahko tvoj partner prekine tvoje življenje, če je on v težavah? V čem je tvoje življenje vrednejše od nerojenega otroka.

Na znanstvenike se znate vedno sklicevati. Zakaj se sedaj ne, ko je potrebno sprejeti, da otroci v maternici slišijo, se odzivajo?

Morda je res čas, da spregledaš in začneš razmišljati s svojo glavo in srcem. Zaenkrat samo slepo slediš sovraštvu do cerkve, ne glede na svoje vrednote.

Metem ko zelo rada uporabljaš besedo argument. Imaš priložnost pojasniti svooje stališče.




stališče o čem? in kak odgovor čakaš ?

stališče o splavu al kaj zdaj?

zame je splav nesprejemljiv, kar pa ne pomeni, da obsojam kogarkoli, k ne misli tako. o obsojanju sem že povedla svoje. vsak živi svoj lajf, dela kot se mu zdi prav in nosi posledice svojih dejanj.

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 349
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 14:07:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil


  Verujem v Boga Očeta vsemogočnega, stvarnika nebes in
  zemlje.
  In v Jezusa Kristusa, Sina njegovega edinega, Gospoda
  našega;
  ki je bil spočet od Svetega Duha, rojen iz Marije Device;
  trpel pod Poncijem Pilatom, križan bil, umrl in bil v grob
  položen;
  šel pred pekel, tretji dan od mrtvih vstal;
  šel v nebesa; sedi na desnici Boga Očeta vsemogočnega;
  od ondod bo prišel sodit žive in mrtve.
  Verujem v Svetega Duha;
  sveto katoliško Cerkev, občestvo svetnikov;
  odpuščanje grehov;
  naše vstajenje
  in večno življenje. Amen.


Jaz pa ne, predvsem v to kar sem povdarila NE!!

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 350
Stran:   <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?